piątek, 7 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639389
Dzisiaj: 1680
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 6

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

MONIN CUP JUNIOR POLAND 2019
Finał Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego MONIN CUP JUNIOR POLAND 2019 już za nami.
Monin Cup Junior to coroczny konkurs barmański skierowany dla młodzieży szkół średnich z całej Polski. 5 grudnia 2019 r. podczas Gali Finałowej w Warszawie reprezentanci z 28 szkół gastronomicznych zmierzyli się ze sobą w kategorii „long drink” tworząc koktajle bezalkoholowe z wykorzystaniem produktów MONIN. Podczas Gali Finałowej naszą szkołę reprezentowała Sandra Frontczak z kl. III TZ – technik eksploatacji portów i terminali. Ocena uczestników składała się z trzech części: 1. Blind testu, czyli rozpoznawania smaków syropów MONIN w czasie 2 minut 2. Przygotowania 4 drinków bezalkoholowych z wykorzystaniem produktów MONIN w czasie 7 minut (ocena techniczna) 3. Oceny organoleptycznej i prezentacji ocenianej przez jury degustacyjne. Sandra przygotowała drink o nazwie Paradise. W sumie zajęła 8 miejsce. Z występu Sandry jesteśmy zadowoleni. Najwyższe noty za blind test i technikę pracy przyniosły wiele radości. Poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Do konkursu Sandrę przygotowała p. Ewa Żydowo.
autor: Mirek  2019-12-11        Skomentuj 0

AEHT Christmas in Europe
AEHT Christmas 2019 już za nami „Dobiegł końca nasz pobyt w Barcelonie. Uczestniczyliśmy w międzynarodowym przedsięwzięciu AEHT Christmas in Europe, w którym brały udział 23 europejskie szkoły. Razem z nami Polskę reprezentował Zespół Szkół Hotelarsko- turystyczno-gastronomicznych Nr 1 w Warszawie. Celem imprezy było zaprezentowanie tradycji i lokalnej gastronomii zaproszonych krajów. Naszym zadaniem było uczestnictwo w bardzo energetycznej kulturowej paradzie ulicami Barcelony, przygotowanie stoiska prezentującego nasz region oraz typowe świąteczne potrawy. Dzieciom szczególnie przypadły do gustu nasze pierniczki, a dorosłym kanapki ze śledziem w sosie śmietanowym z kiszonym ogórkiem i cebulką. Kolejnego dnia przygotowaliśmy w szkolnej kuchni wigilijną zupę migdałową, pieczone pierogi z kaszą gryczaną i pieczarkami, a także babeczki makowe polane mleczną czekoladą z płatkami migdałowymi i skórką pomarańczową. Kolejnego dnia uczestniczyliśmy w pokazie kulturowym prezentującym tańce i tradycje poszczególnych krajów. Karina Palczewska zaprezentowała taniec ludowy - oberek solo. Na kolacji gala dinner flaga AEHT została przekazana reprezentantom Irlandii jako przyszłorocznym organizatorom AEHT Christmas 2020. Nasza szkoła otrzymała zaproszenie do wzięcia udziału w tej uroczystości. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i filmików prezentujących nasze aktywności, a także piękno Barcelony. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszego wyjazdu. Dziękujemy bardzo dyrekcji szkoły, pani kierownik szkolenia praktycznego, wszystkim nauczycielom i pracownikom. Serdeczne podziękowania składamy także Wydziałowi Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta, Wydziałowi Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kutno, Zespołowi Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej oraz Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.”
Uczestnicy AEHT Christmas In Europe: p. D. Maj, Karina Palczewska, Kacper Andrzejczak

autor: Mirek  2019-12-11        Skomentuj 0

III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy
W dniu 10 listopada 2019 roku nasza szkoła brała udział w III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Branży Spożywczej i Gastronomicznej 2019/2020 z terenu województwa łódzkiego, który odbył się w Zespole Szkół nr 3 im. Władysława Reymonta w Łowiczu. Konkurs towarzyszy programowi edukacyjnemu „Kultura Bezpieczeństwa” i jest organizowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy wśród młodzieży, jakie obowiązują w branży spożywczej i gastronomicznej. Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi ufundował nagrody dla zwycięzców konkursu oraz dyplomy dla uczestników. Naszymi reprezentantami byli uczniowie III kl. TZ – technik organizacji portów i terminali: Wiktoria Jatczak, Natalia Łukasiak, Patrycja Włodarczyk i Maciej Byczkowski.
Opiekunem delegacji szkolnej był p. Leon Wieczorek.
autor: Mirek  2019-12-10        Skomentuj 12

Szkolny Maraton Sportowy - V dzień
W piątek Szkolny maraton sportowy dobiegł końca. Dyscypliną którą zamykaliśmy sportowe zmagania była piłka nożna. Do udziału zgłosiło się 14 zespołów trzyosobowych, złożonych z 1 dziewczyny i 2 chłopców. Po bardzo zaciętej walce I miejsce wywalczył zespół klasy II TZ technik eksploatacji portów i terminali w składzie Dawid Szadkowski, Pawlak Adrian, Kubiak Ania. Na II miejscu uplasował się również zespół klasy II TZ technik eksploatacji portów i terminali w składzie Gracjan Wojciechowski, Miklas Mikołaj, Angelika Tomes, III miejsce zdobyła drużyna klasy I czteroletniego Technikum Zawodowego technik eksploatacji portów i terminali. Po zakończeniu turnieju w piłkę nożną w mikołajkowej atmosferze odbyło się uroczyste wręczenie nagród wszystkim, którzy podczas pięciodniowych zmagań sportowych w piłkę koszykową, siatkową , piłkę nożną oraz tenisa stołowego i badmintona stanęli na podium. Nagrody zostały ufundowane przez Starostę kutnowskiego. Podsumowując, w Szkolnym maratonie sportowym podczas pięciu dni sportowej rywalizacji w pięciu dyscyplinach sportowych wzięło udział 190 uczniów, rozegrano 110 meczów. Nauczyciele wychowania fizycznego podziękowali wszystkim uczestnikom, kibicom oraz wszystkim uczniom, którzy pomagali w organizacji tego przedsięwzięcia. Szkolny maraton sportowy był po raz kolejny objęty honorowym patronatem Starosty kutnowskiego.
autor: Mirek  2019-12-06        Skomentuj 45

Szkolny Maraton Sportowy - IV dzień
Dziś dzień czwarty Szkolnego maratonu sportowego. Uczniowie rywalizowali w badmintonie. Do sportowej rywalizacji stanęło 33 uczniów. Finał sportowych zmagań przedstawia się następująco: I miejsce w badmintonie zdobył Konrad Derucki – uczeń klasy IV TZ technik eksploatacji portów i terminali, II miejsce wywalczył Mateusz Szarłat z klasy III B TZ technik żywienia i usług gastronomicznych., III miejsce zajął Mikołaj Miklas uczeń klasy IITZ technik eksploatacji portów i terminali Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy wygranej zwycięzcom. Jutro ostatni dzień zmagań sportowych – piłka nożna. Po zakończeniu turnieju nastąpi podsumowanie Szkolnego maratonu sportowego i nagrodzenie zwycięzców.

autor: Mirek  2019-12-06        Skomentuj 45

Szkolny Maraton Sportowy - III dzień
Dziś dzień trzeci Szkolnego maratonu sportowego. Uczniowie rywalizowali w piłce siatkowej drużyn mieszanych ( 2 chłopców, 1 dziewczyna) Do sportowych zmagań stanęły reprezentacje 13 klas : II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych/ technik technologii żywności ,I pięcioletnie i czteroletnie TZ technik eksploatacji portów i terminali ,I pięcioletnie TZ technik hotelarstwa, II TZ technik eksploatacji portów i terminali, I czteroletnie TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, IVTZ technik hotelarstwa, II TZ technik hotelarstwa, IIITZ technik hotelarstwa, IIITZ technik eksploatacji portów i terminali, IV TZ technik eksploatacji portów i terminali, III A i BTZ technik żywienia i usług gastronomicznych. Finał sportowych zmagań klas przedstawia się następująco: I miejsce zdobyła klasa III B TZ technik żywienia i usług gastronomicznych.w składzie: Natalia Kopańska, Mateusz Szarłat oraz Marcin Szymczak , II miejsce wywalczyła klasa III TZ technik hotelarstwa w składzie: Patrycja Łazikowska, Paweł Arkita oraz Miłosz Wojtalik, III miejsce zajęła klasa III A TZ technik żywienia i usług gastronomicznych w składzie: Tomasik Zuzanna, Kamil Kumorowski i Jakub Jędrachowicz. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy wygranej zwycięzcom.
autor: Mirek  2019-12-06        Skomentuj 45

Konferencja o cyberprzemocy
Nie hejtuję lecz szanuję. Konferencja o cyberprzemocy
W środę 4 grudnia 2019 r. grupa uczniów z klasy I TZ 5 technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyła w Konferencji ,,#niehejtujęleczszanuję”. Spotkanie zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie odbyło się w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Uczniowie wysłuchali wykładów prof. dr. hab. Jacka Pyżalskiego z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na temat sensownego wykorzystania internetu oraz przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, który omówił aspekty odpowiedzialności prawnej związane z cyberprzemocą. Młodzież miała również okazję obejrzeć etiudę teatralną "W sieci" w wykonaniu Grupy Teatralnej "od jutra" oraz Studia Teatralnego "Oj" z Kutnowskiego Domu Kultury. Na zakończenie pani Joanna Gała z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zaprezentowała dobre praktyki w przeciwdziałaniu przemocy.
Opiekę nad uczniami sprawowała pani Justyna Kołecka - nauczyciel bibliotekarz.
autor: Mirek  2019-12-05        Skomentuj 66

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA
5 grudnia obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA.
Z tej okazji podsumujmy akcje charytatywne przeprowadzone przez naszych szkolnych wolontariuszy. 2 listopada 2019 r. – udział w kweście na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie. Uczennice: Ewa Wiśniewska, Karolina Stańdo i Karolina Szatkowska wraz z opiekunem p. A. Tondyrą- Plewą pomagały podczas zbiórki pieniędzy na odbudowę zabytkowych grobowców. Akcję zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. X- XII - Zbiórka na terenie szkoły na rzecz akcji Dzieci Afryki zainicjowanej przez ZNP. Zbieraliśmy odzież letnią i środki higieniczne oraz piłki. Adopcja Serca - wsparcie dla Juliena Orlando z Madagaskaru. Wolontariat szkolny regularnie przekazuje środki finansowe przeznaczone dla chłopca w placówce misyjnej wspierając jego edukację i opiekę medyczną. Ostatnią wpłatę: 280 zł przelano 21 października 2019 r. II Edycja Akcji "OCIEPLAMY PSIĄ BUDĘ" - zainicjowana przez ZHP- Hufiec Kutno. W szkole dzięki współpracy Koła Caritas i Biblioteki szkolnej udało się zebrać ok. 80 kg darów - karmy i podkładów dla bezdomnych zwierząt. 30 listopada- Świąteczna zbiórka żywności wspierana przez Banki Żywności w ramach akcji : " POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ" Wolontariusze: Małgorzata Michalska, Julia Otolińska, Żaneta Zacharska, Marika Dolatowska, Kamila Ziembicka, Wiktoria Bentryn, Wiktoria Koralewska, Marcel Kanas, Karolina Stańdo i Ewa Makowska wspierali akcję w sklepach Mila i Carrefour w Kutnie. Opiekunami młodzieży podczas akcji byli: M. Kamiński i A. Tondyra- Plewa. AKCJA POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ - zbiórka w szkole potrwa do 10 grudnia. Zbieramy: odzież nową lub w dobrym stanie, obuwie, zabawki, żywność długoterminową, słodycze, artykuły chemiczne i papiernicze. Akcja "Góra Grosza" - prowadzona przez Samorząd Uczniowski. Kiermasz Mikołajkowy- zapraszamy 6 grudnia! Rękodzieła i słodkie wypieki umilą mikołajkowy dzień. Pozyskane środki przeznaczymy na zakup słodyczy dla dzieci w ramach akcji przedświątecznych. DZIĘKUJEMY CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ ZA UDZIAŁ W NASZYCH AKCJACH, A WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM ZA ICH OGROMNE SERCA!!!
autor: Mirek  2019-12-05        Skomentuj 65

Relacja z Barcelony-wtorek
Witamy ze słonecznej Barcelony. Wtorek był bardzo pracowitym dniem i obfitował w wiele ciekawych przygód. Zaczęliśmy od promowania naszego regionu na stoisku przygotowanym wczoraj. Dzieciom szczególnie przypadły do gustu pierniczki w kształcie śnieżynek, bałwanków i koników na biegunach, a dorosłym kanapki ze śledziem w sosie śmietanowym. Każdy znalazł coś dla siebie. Następnie zaproszono nas na degustację wina musującego produkowanego ze szczepów winorośli uprawianych na tutejszych wzgórzach. Drugą część dnia wypełniło gotowanie. Naszym zadaniem było wydanie pięćdziesięciu porcji trzech dań. Przygotowaliśmy zupę migdałową, pierogi pieczone z kaszą i grzybami oraz muffinki makowe z czekoladową polewą, płatkami migdałowymi i kandyzowaną skórką pomarańczową. Dzień zakończył się kolacją w formie bufetu.
Karina i Kacper
autor: Mirek  2019-12-04        Skomentuj 45


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl