piątek, 7 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639392
Dzisiaj: 1683
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Stypendium Prezesa Rady MinistrÓw
W dniu 7. listopada 20011 r. w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2011/2012. Patronat nad uroczystością objęło Kuratorium Oświaty w Łodzi. Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie reprezentowała, kolejny już raz, uczennica klasy III TZ - technik żywienia i gospodarstwa domowego - Małgorzata Wróbel wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Olejniczak. Dyplomy stypendystom z terenu Łodzi i województwa łódzkiego wręczał łódzki Kurator Oświaty p. Jan Kamiński oraz wojewoda łódzki p. Jolanta Chełmińska. Małgorzata Wróbel otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów po raz drugi za bardzo dobre wyniki w nauce (uzyskując średnią 5.04) i zachowaniu oraz pracę społeczną na rzecz klasy i szkoły. Składamy Małgosi gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
autor: Lewandowski  2011-11-09        Skomentuj 0

Spotkania z policjantem
Na przełomie października i listopada wszystkie klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez przedstawiciela Zespołu ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, podkom. Grzegorza Olesińskiego. Tematyką spotkań była odpowiedzialność prawna nieletnich za popełnione czyny. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy postępować, aby nie wejść w konflikt z prawem oraz gdzie szukać pomocy w sytuacji, gdyby sami stali się ofiarami przestępstw lub wykroczeń. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży, która miała możliwość uzyskać odpowiedzi na nurtujące ją pytania.Tego typy zajęcia prowadzone są w naszej szkole od wielu lat w ramach działań profilaktycznych.
autor: Bartek  2011-11-09        Skomentuj 0

Spotkanie z Komendantem Straży Miejskiej
         W dniu 7. listopada 2011 r. odbyły się klasowe zebrania rodziców uczniów klas drugich TZ i ZSZ oraz klas trzecich TZ. Zebranie rodziców z wychowawcami poprzedziło spotkanie z komendantem Straży Miejskiej w Kutnie, panem Ryszardem Wilanowskim, na temat współczesnych zagrożeń, na jakie jest narażona młodzież, sięgając po tzw. dopalacze. Komendant Straży Miejskiej zwrócił także uwagę rodziców na, pozornie niegroźne, napoje energetyzujące. Pite w większych ilościach mają szkodliwy wpływ na zdrowie. Warto o tym wiedzieć!
autor: Adam  2011-11-09        Skomentuj 0

OTRZęŚINY
3. listopada zorganizowana została  zabawa  dla klas pierwszych  pod nazwą "OTRZęSINY", w  której udział wzięli uczniowie  klas pierwszych:
  • TZ  technologii żywności
  • TZ technik hotelarstwa
  • TZ kelner
  • TZ OUG
  • ZSZ
Celem spotkania była nie tylko integracja klas pierwszych, ale również dobra zabawa. Młodzież prezentowała swoją wiedzę i umiejętności, pomysłowość i kreatywność w ośmiu konkurencjach. Zabawa obejmowała miedzy innymi: karaoke, odgrywanie sceny z bajki czy przechodzenie pod liną. Na szczególną uwagę zasłużyło wystąpienie klasy I TZ technik technologii żywności w scenie z bajki - tańczyli i śpiewali naprawdę "smerfnie”.  W jednej z konkurencji w tzw. teście wiedzy o szkole, uczniowie mogli dowiedzieć się np. o tym jakiej długości włosy ma jeden z naszych nauczycieli. Nie zabrakło także picia mleka, które poszło "Kociakom” bardzo sprawnie . Rywalizacje zakończył konkurs rysowania portretu wychowawcy, w którym zwyciężyła klasa TZ technik hotelarstwa. To zwycięstwo zdecydowało o ostatecznym sukcesie i zajęciu I miejsca w całej zabawie. Nagrodą za zwycięstwo była "torba pełna słodyczy”. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do wspólnej zabawy, a była ona przednia. Spotkanie zorganizowała klasa II TZ technik hotelarstwa przy współpracy SU.
Galeria
 
autor: redakcja  2011-11-04        Skomentuj 0

Dyplom
Michał Pawlak i Wojciech Wasielak, uczniowie klasy III Technikum Zawodowego – technik hotelarstwa odbywali praktykę zawodową w Hotelu Rondo. Wykazując się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i wysoką kulturą osobistą zostali uznani przez właścicieli i pracowników hotelu za najlepszych praktykantów roku 2010/2011. Gratulujemy!
autor: Adam  2011-10-28        Skomentuj 0

Koncert ŁBK "Wirtuoz"
Dnia 24.10.2011 r. młodzież ZSZ nr 2 im. dr. A. Troczewskiego Uczestniczyła, nie po raz pierwszy, w koncercie zorganizowanym przez Łódzkie Biuro Koncertowe "Wirtuoz". Tym razem tematem koncertu była "muzyka filmowa", która dostarczyła naszym słuchaczom wielu niepowtarzalnych wrażeń.
autor: Lewandowski  2011-10-27        Skomentuj 1

Apel porządkowy

21.10 .2011 r. o godz. 11:45 odbył się szkolny apel dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Porządek apelu był następujący:

• Zaprezentowanie planu pracy przez przedstawicieli sekcji oraz organizacji szkolnych w roku szkolnym 2011/2012.

 • Spotkanie z pedagogiem szkolnym i koordynatorem do spraw bezpieczeństwa, panem Bartoszem Kisielewskim na temat bezpieczeństwa uczniów i przestrzegania Statutu szkoły oraz udziału w programie „Szkoła bez przemocy”.

 • Informacje pani wicedyrektor Małgorzaty Gładysiak na temat planowanych w roku szkolnym 2011/2012 działań profilaktycznych, konkursów i wydarzeń kulturalnych.

autor: Lewandowski  2011-10-27        Skomentuj 0

Wycieczka do Żelazowej Woli, Nieborowa-Arkadii oraz Łowicza

Dnia 20.10.2011 r. o godz. 8:00 uczniowie klas: III TZ oug, I TZ żywn. pod opieką nauczycieli: p. E. Golis, p. D. Wojculewicz, p. E. Durki i p. L. Wieczorka, wybrali się na szkolną wycieczkę szlakiem prowadzącym przez Żelazową Wolę, Nieborów-Arkadię oraz Łowicz.
W odrestaurowanym Muzeum Fryderyka Chopina młodzież zwiedziła kompleks muzealny (dworek z romantycznym ogrodem) oraz uczestniczyła w projekcji dwóch filmów, poświęconych życiu i twórczości wybitnego polskiego kompozytora. Upojeni pełnią muzycznych wrażeń, zachwyceni urokiem jesiennego pejzażu, otulającego Żelazową Wolę, udaliśmy się do kolejnego muzeum w Nieborowie-Arkadii.
Tym razem obiektem naszego podziwu stał się pałac (XVII/XVIII w.) stanowiący dawną własność Nieborowskich i Radziwiłłów. Muzeum w Nieborowie-Arkadii należy do Oddziału Muzeum Narodowego w Warszawie. Szczególną uwagę zwróciliśmy na bogactwo starych księgozbiorów i fascynującą bibliotekę.

GALERIA

więcej...
autor: Lewandowski  2011-10-27        Skomentuj 0

Wycieczka do Warszawskich holeli

W ramach wycieczek przedmiotowych w dn. 12.10.2011 r. uczniowie klasy III Technikum Zawodowego – technik hotelarstwa, pod opieką p. prof. B. Michałkiewicz oraz p. prof. A. Szymczak, uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do dwóch czterogwiazdkowych warszawskich hoteli- Courtyard, Marriott Hotel i Hotel Mazurkas. Jest to część programu realizowanego w ramach przedmiotów zawodowych. Młodzież ucząca się zawodu hotelarza, miała możliwość zobaczyć i porównać standardy jakości i pracy sieci hotelowych oraz obsługi gości. Uczniowie klas hotelarskich Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. dr. A. Troczewskiego zwyczajowo odbywają praktyki w najlepszych sieciach hoteli w Polsce. Wnioskując z relacji i poczynań naszych kolegów i koleżanek, zauważamy ich entuzjazm, kreatywność oraz perspektywiczne plany na przyszłość związane z wybranym zawodem. Tylko pozazdrościć…

 D. Lewandowski, B. Weber

GALERIA

autor: Lewandowski  2011-10-27        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl