sobota, 8 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639476
Dzisiaj: 60
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Wielka Lekcja Geografii
W dniu 18.11.2011r. 85 szkół z całego kraju wzięło udział w corocznym seminarium pod nazwą Wielka Lekcja Geografii, organizowany przez Uniwersytet Łódzki. Temat wykładów ,,Geograficzne wyspy- polifonia znaczeń" , zgromadził grupę specjalistów od meteorologii po podróżniku. Młodzież miała możliwość zapoznania się z warunkami przyrodniczymi jak i warunkami życia takich krajów jak Honkong, Tajwan, Indonezja. Tradycją Wielkiej Lekcji Geografii jest test sprawdzający wiedzę geograficzną. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów z klasy IV TZ - technik hotelarstwa. Wszechstronną wiedzą wykazał się Marcel Mortka zajmując szóste miejsce w rywalizacji indywidualnej. Do konkursu przygotowała uczniów p. Beata Michałkiewicz, nauczyciel geografii i hotelarstwa
autor: Lewandowski  2011-11-21        Skomentuj 0

LOP
Corocznie SK LOP pod kierunkiem p. J. Zielińskiej organizuje szkolną zbiórkę makulatury na rzecz schroniska dla zwierząt „Przyjaciel”. Październik- miesiącem ochrony praw zwierząt. W bieżącym roku zebrano 420 kg makulatury. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży surowców wtórnych (105 zł) kupiliśmy 16 kg karmy dla szczeniąt, którą przekazaliśmy schronisku „Przyjaciel”.
autor: Adam  2011-11-18        Skomentuj 0

Debata na temat wypadkÓw drogowych
W dniu 17 listopada 2011r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie wzięli udział w debacie „Wypadki na drogach – porozmawiajmy”, którą przygotował i prowadził Mirosław Ziębiński. Genezą akcji jest tragiczna sytuacja na polskich drogach i wciąż niewystarczający stopień wiedzy i świadomości problemu u młodych ludzi. Każdorazowo program przebiega pod innym hasłem przewodnim, w tym roku jest to: bezpieczeństwo w pojeździe, pasy bezpieczeństwa. Całość zorganizowana jest w związku ze Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, który przypada na dzień 20 listopada. Niezmiennie podstawową formą realizacji tego typu akcji w szkołach są jednak dyskusje i debaty młodszych uczestników ruchu drogowego. To ten element, który odróżnia tę akcję od wielu innych działań z młodzieżą. Młodzież dzieli się w sposób spontaniczny swoimi doświadczeniami, wymieniają poglądy, formułują wnioski, nierzadko bardzo dojrzałe i odpowiedzialne. Głęboko wierzymy, że tego typu zajęcia zwiększą świadomość młodych użytkowników dróg z zakresu bezpieczeństwa i pomogą dostrzec liczne problemy z nim związane.Akcja ma patronaty honorowe: Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Krajowej Rady BRD, Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Parlamentarnego Zespołu ds. BRD.
Akcję popiera Europejska Federacja Ofiar Wypadków Drogowych.

Galeria
autor: Mirek  2011-11-17        Skomentuj 0

Wypadki na drogach - porozmawiajmy
W czwartek 17 listopada 2011 r. odbędzie się w naszej szkole debata na temat: Wypadki na drogach - porozmawiajmy. Tegoroczna już IV edycja skupia się na jednym etapie, związanym ze Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, który przypada 20 listopada 2011 r. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest - bezpieczeństwo w pojeździe, pasy bezpieczeństwa.
Przyjacielem i maskotką w tegorocznej edycji jest sympatyczny reniferek - NORDI.
autor: Mirek  2011-11-15        Skomentuj 0

Nowi Barmani
W dniach 11-13 listopada 2011r. pełnoletni uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie uczestniczyli w kursie barmańskim I stopnia. Kurs prowadził master bartender Dariusz Kosiorek z Poznańskiej Akademii  Barmanów. To jedyna szkoła w regionie rekomendowana przez Stowarzyszenie Polskich Barmanów. Kurs obejmował kształcenie teoretyczne i praktyczne. Uczniowie pod czujnym okiem prowadzącego dobierali szkło, składniki do poszczególnych  drinków, dobierali i wykonywali odpowiednią do napoju  dekorację,  sporządzali i prezentowali short i long drinki. W ostatnim czasie, dzięki współpracy  z PAB nasza młodzież miała możliwość obserwacji zmagań konkursowych odbywających się w ramach Mistrzostw Świata Barmanów, które odbywały się w warszawskim hotelu Hilton.
Galeria
więcej...
autor: Mirek  2011-11-14        Skomentuj 0

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą
W szkole odbyło się spotkanie młodzieży  z członkiem Koła Miejsko-Powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Kutnie z Panią Lilianną Kisielewską. Uczniowie poznali problemy związane z chorobą, sposobem leczenia, a także skorzystali z możliwości zmierzenia poziomu cukru.
Galeria
autor: Mirek  2011-11-14        Skomentuj 0

Rodzice spotkali się z policjantem
10.11.2011 r. o godz, 16.00 rodzice uczniów klas pierwszych spotkali się z podkom. Grzegorzem Olesińskim z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.  Spotkanie miało na celu przybliżenie zagadnień związanych z odpowiedzialnością prawną nieletnich i ich rodziców. Po  prelekcji odbyły się zebrania klasowe z wychowawcami.
autor: Bartek  2011-11-14        Skomentuj 0

Obchody Narodowego Święta Niepodległości
Dnia 10 listopada 2011 w ZSZ Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego odbyła się uroczystość z okazji dnia Narodowego Święta Niepodległości. Program artystyczny z okazji 93. Rocznicy Odzyskania Niepodległości zaprezentowali z największą powagą i dostojeństwem, uczniowie kl. II TZ kelner/kucharz pod kierunkiem p. M. Kadłubowskiej i kl. I TZ kelner pod kierunkiem p. M. Dębowskiej. Po części artystycznej pani wicedyrektor M. Gładysiak poinformowała uczniów o miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości oraz omówiła sprawy porządkowe związane z bezpieczeństwem uczniów i przestrzeganiem Statutu Szkoły.
autor: Lewandowski  2011-11-10        Skomentuj 0

Głos
Uczennica klasy IV TZ- technik hotelarstwa Julita Majchrzak bierze udział w programie stypendialnym Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego. Potrzebuje Twojego głosu, by dostać to stypendium  Wystarczy kliknąć link  i oddać głos.Pamiętaj, z jednego komputera można oddać tylko jeden głos.
autor: redakcja  2011-11-10        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl