sobota, 8 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639470
Dzisiaj: 54
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Wycieczka do skansenu w KłÓbce
W dniu dzisiejszym, tj. 25 października 2012 r. odbyła się wycieczka integracyjna klas I TZ - hot. I TZ - żug i I ZSZ do Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego, gdzie można było zobaczyć jak wyglądała dawna, przeważnie drewniana zabudowa wsi, tradycyjne przedmioty i narzędzia związane z życiem i pracą mieszkańców naszego regionu od końca XIX wieku do lat 30. XX wieku. Po zwiedzeniu zabytkowej wsi mieliśmy zorganizowane ognisko, gdzie można było upiec kiełbaski i się ogrzać.
Opiekę sprawowali: p. prof. Monika Ziębińska, p. prof. Agnieszka Mularczyk, p. prof. Elżbieta Olejniczak i p. prof. Mirosław Ziębiński
Galeria
autor: Mirek  2012-10-25        Skomentuj 0

Otrzęsiny klas I 2012/2013

W dniu 11.10.2012r. odbyły się otrzęsiny klas I, które przygotowała klasa II TZ - technik hotelarstwa pod opieką wychowawcy p. B. Michalkiewicz. Uczniowie klas I wzmagali się w następujących konkurencjach:

1. Spacer farmera, który polegał na szybkim zbieraniu ziemniaków.

2. Ubijanie piany z jajek.

3. Rozpoznaniu owocu, z którego zrobiony jest sok.

4. Odpowiadania na pytania związane z naszą szkołą.

Otrzęsiny klas pierwszych wygrała klasa I TZ – technik hotelarstwa

II miejsce kl. I – TZ technik żywienia i usług gastronomicznych

III miejsce kl. I – ZSZ kucharz małej gastronomii

IV miejsce kl. I – TZ technik kelner

Na koniec uroczystości uczniowie klas I uczestniczyli również w składaniu przysięgi „wzorowego ucznia”.

 GALERIA 

autor: Lewandowski  2012-10-18        Skomentuj 2

Dzień Edukacji Narodowej
W dniu 12.10.2012r. obchodzimy uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku akademia rozpoczęła się po zakończonych zajęciach lekcyjnych, o godzinie 14:30.Jak zawsze na początku uroczystości wprowadzono poczet sztandarowy szkoły, następnie głos zabrała p. Dyrektor Urszula Macioszczyk i przypomniała rangę tego święta. Pani Dyrektor serdecznie powitała przybyłych na akademię gości, podziękowała za owocną pracę i osiągnięcia pracownikom szkoły, oraz wręczyła nagrody. Nagrody za osiągnięcia w nauce i wysoką frekwencję otrzymali uczniowie klas:
  • 3 miejsce - kl. III TZ - technik hotelarstwa
  • 2 miejsce - kl. IV TZ - technik żywienia i gospodarstwa domowego
  • 1 miejsce - kl. IV TZ- technik hotelarstwa
więcej...
autor: Lewandowski  2012-10-15        Skomentuj 0

Światowy Dzień Onkologii
W związku ze światowym Dniem Onkologii w dniu 4 października 2012r odbyło się spotkanie młodzieży z pielęgniarką szkolna panią Iwoną Kwiatkowską na temat profilaktyki chorób nowotworowych.   GALERIA
autor: Lewandowski  2012-10-05        Skomentuj 0

Wiedza wygrywa z HIV
„ Wiedza wygrywa z HIV ”
   To tytuł Wojewódzkiej Dwuetapowej Kampanii Edukacyjno-Informacyjnej, do której z wielkim zaangażowaniem włączyła się 16- osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie.   W dniu 2 października nasi uczniowie uczestniczyli w szkoleniu liderów edukacji rówieśniczej promującym zdrowy styl życia, wolny od uzależnień oraz ryzykownych sytuacji skutkujących zakażeniem HIV. Tematyka spotkania wzbudziła duże zainteresowanie ze strony młodzieży. Wyemitowano ciekawe filmy edukacyjne,„żyć z HIV”, „Wiedzieć”.  Na koniec uczestnicy pozytywnie rozwiązali test wiedzy i otrzymali certyfikaty Akademii Liderów HIV/AIDS. Szkolenie prowadził zespół 2 edukatorów, posiadających certyfikaty KC ds. AIDS.   Od tej chwili 16 naszych liderów, wykorzystując zdobytą wiedzę, rozpocznie edukację rówieśniczą w swoim środowisku, kreując racjonalne zachowania, których założeniem jest unikanie sytuacji ryzykownych skutkujących zarażeniem HIV. Przeszkoleni liderzy HIV/AIDS aktywnie włączą się w II etap kampanii, której celem jest promowanie wykonywania testów w kierunku HIV. Koordynatorem działań na terenie szkoły jest Pani Katarzyna Goszczyńska – nauczyciel biologii.    Uroczyste zakończenie kampanii odbędzie się 30 listopada 2012 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi podczas finału II Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy „Młodzież o HIV/AIDS” i będzie jednym z elementów Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia AIDS. Na uroczystości zostaną zaproszeni uczniowie biorący udział w szkoleniach wraz z opiekunami.
GALERIA
autor: Adam  2012-10-03        Skomentuj 0

Koncert dzwiękÓw latyno-amerykańskich
W dn. 2.10.2012 r. w naszej szkole odbył się koncert zorganizowany przez Łódzkie Biuro Koncertowe "Wirtuoz". Trzyosobowy zespół muzyków dostarczył nam niezapomnianych wrażeń estetycznych, dzieki muzycznej wędrówce przez tereny Ameryki Południwej. W rytmie dzwięków latyno-amerykańskich braliśmy udział we wspaniałej zabawie. Odważniejsi (umuzykalnieni) koledzy i koleżanki uczestniczyli w muzycznych konkursach przygotowanych przez artystów. Nie zabrakło aplauzu widowni oraz nagród dla uczestników konkursów.
autor: Lewandowski  2012-10-03        Skomentuj 0

Europejski Dzień JęzykÓw

W dniu 26.09 odbyła się w naszej szkole akademia z okazjii Europejskiego Dnia Języków Obcych. Koordynatorem uroczystości była pani Maria Kadłubowska, która przy pomocy nauczycieli języków obcych oraz młodzieży z poszczególnych klas, szczególnie kl. III TZ hotelarstwa, III TZ kelner/kucharz oraz kl. IV OUG. W programie uczniowie przedstawili w poszczególnych językach (angielski, niemiecki, rosyjski) informacje dotyczące krajów, ich obyczajów, kultury.

W języku niemieckim zaprezentowano bajkę o czerwonym kapturku.

Uroczystość zrobiła na wszystkich wielkie wrażenie. Żywym echem stały sie słowa europejskiego motta: "Ucz się języków, bądż aktywny"

autor: Lewandowski  2012-10-01        Skomentuj 0

Obchody rocznicy śmierci dr. Antoniego Troczewskiego
Jak co roku, w naszym mieście, obchodzono rocznicę śmierci dr. Antoniego Troczewskiego. Ten kutnowski społecznik i honorowy Obywatel Miasta Kutna zmarł osiemdziesiąt cztery lata temu. Mieszkańcy Kutna wciąż pamiętają i korzystają z pozostawionych przez doktora owoców jego pracy na rzecz swojego miasta.
więcej...
autor: Lewandowski  2012-09-24        Skomentuj 0

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013
W dniu 03.09.2012 roku o godzinie 9.00 odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2012/2013. Podczas uroczystości pani Dyrektor Urszula Macioszczyk powitała uczniów i nauczycieli oraz przypomniała o 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Poprosiła również o uczczenie minutą ciszy pamięć poległych ofiar II wojny. Następnie młodzież pod opieką wychowawców klas udała się na spotkanie w salach lekcyjnych, gdzie rozmawiano na temat bezpieczeństwa uczniów w szkole i po za szkołą.Galeria
autor: Lewandowski  2012-09-13        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl