sobota, 8 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639429
Dzisiaj: 13
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Światowy Dzień Cukrzycy

22 listopada w Sali Centrum Organizacji Pozarządowych „ Wspólny Dom ” w Kutnie odbyło się spotkanie z okazji obchodów Światowego Dnia Cukrzycy. Z tej okazji uczniowie kl II TZ – kelner, III TZ – kelner pod kierunkiem p. mgr inż. M. Ziembińskiej i p. mgr K. Karasińskiej – Pirowskiej przygotowali poczęstunek i obsługiwali zaproszonych gości. Za szczególne zasługi w rozwoju stowarzyszenia oraz niesienie szczytnej idei pomocy ludziom chorym na cukrzyce w Polsce, otrzymaliśmy Dyplom Uznania z rąk Sekretarza P.S.D. – Marii Czerwińskiej.

Galeria

autor: RudaPaula66  2012-11-23        Skomentuj 0

Nowoczesne kierunki...
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dra A.Troczewskiego przy współpracy z Europejskim Towarzystwem Inicjatyw Obywatelskich realizuje projekt: „Nowoczesne kierunki kształcenia szansą na atrakcyjne zawody dla uczniów szkół prowadzących kształcenie zawodowe w powiecie kutnowskim”. Są to zajęcia języka angielskiego skierowane do uczniów, którzy wyrażają chęć doskonalenia wiedzy i umiejętności w zakresie posługiwania się językiem obcym. Głównym celem spotkań pozalekcyjnych jest poprawa umiejętności komunikowania się w języku angielskim.
Zajęcia dla grupy uczniów z klasy II TZ technik hotelarstwa rozpoczęły się 7 listopada i będą realizowane do końca roku szkolnego. Planowany termin zajęć dla kolejnej grupy uczniów z klasy III TZ technik hotelarstwa to styczeń 2013r. Nauczyciele prowadzący zajęcia to p.Monika Żuber oraz p.Michał Szczepański. Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży, jest to bowiem szansa na szybszy rozwój oraz inwestycja we własny potencjał.
autor: Adam  2012-11-22        Skomentuj 0

Zaproszenie

Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie informuje, że w dniach 26 listopada – 10 grudnia 2012r. pojawi się w szkole zespół wizytatorów ds. ewaluacji powołany przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. Wizytatorzy przez kilka dni będą się przyglądać naszej placówce. Efektem ich pracy będzie raport, opisujący różne aspekty funkcjonowania szkoły. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wyrażenia swoich opinii na potrzeby tego raportu.

Ewaluacja zewnętrzna jest ważnym elementem systemu nadzoru pedagogicznego, zatwierdzonego rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 7 października 2009 r. Ma na celu gromadzenie informacji na temat jakości pracy szkół i funkcjonowania systemu edukacyjnego. Ministerstwo zdefiniowało wymagania wobec szkół, dotyczące różnych dziedzin: od wyników nauczania, przez rozwijanie aktywności uczniów, współpracę z rodzicami, po organizację pracy placówki, w tym jej warunki lokalowe i wyposażenie (pełna lista wymagań na stronie www.npseo.pl).

Wizytatorzy ds. ewaluacji starają się więc uzyskać pełny obraz funkcjonowania placówki w obszarach: Procesy i Środowisko. Rozmawiają z dyrekcją i nauczycielami, pracownikami niepedagogicznymi, ale też z uczniami i ich rodzicami/prawnymi opiekunami oraz przedstawicielami instytucji i organizacji, na co dzień współpracującymi za szkołą.

Zapraszamy Państwa na spotkania z wizytatorami ds. ewaluacji do  Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie, ul. Kościuszki 11. W trakcie rozmowy zostaną Państwo poproszeni o wyrażenie opinii na temat funkcjonowania naszej szkoły. Informacje zebrane w trakcie badania są w pełni anonimowe. Wypływające z niego wnioski będą częścią raportu, który niebawem zostanie zamieszczony na platformie internetowej www.npseo.pl. w zakładce “Zobacz raport z ewaluacji swojej szkoły”.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do aktywnego udziału w badaniach. Zależy nam na Państwa szczerych opiniach. Chcemy poznać Państwa zdanie. Wierzymy, że dzięki Państwa pomocy uda nam się wzmocnić i rozwijać naszą szkolną społeczność.

autor: Bartek  2012-11-15        Skomentuj 0

Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym
I MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I MęŻCZYZN

15 listopada odbyły się w naszej szkole mistrzostwa w tenisie stołowym. W turnieju wzięło udział 30 chłopców i 10 dziewcząt.
Czołowe miejsca zdobyli:
Wśród dziewcząt:
  1. Iza Wolska III TZ Hotel
  2. Monika Król II TZ Hotel
  3. Monika Wróblewska I TZ Hotel
Wśród chłopców:
  1. Damian Ślusarski IV TZ Kelner
  2. Dawid Baranowski II ZSZ
  3. Kamil Łęcki I ZSZ

Galeria

autor: Mirek  2012-11-15        Skomentuj 0

Wycieczka do cukrowni
W dniu 14 listopada uczniowie klas: III i TZ - technik technologii żywności uczestniczyli w wycieczce do Cukrowni Dobrzelin pod opieką p. E. Olejniczak, p. J. Andrzejewskiej i p. A. Sujeckiej.Uczniowie mieli mozliwość zapoznania się z procesem technologicznym produkcji cukru, wyposażeniem technicznym oraz systemami kontroli przebiegu operacji, jak również nowoczesnymi metodami analizy surowca. W tym dniu zwiedzili również zamek w Oporowie - interesujący przykład siedziby rycerskiej z połowy XV wieku, który obecnie jest siedzibą muzeum wnętrz.
autor: Mirek  2012-11-15        Skomentuj 0

Wycieczka przedmiotowa
W dniu 22 października 2012 r. odbyła się wycieczka przedmiotowa do Łodzi, której celem było zwiedzanie hoteli: Grand, Ibis oraz Stacja Nowa Gdynia w Zgierzu. W wycieczce tej wzięli udział uczniowie klasy III i IV Technikum Zawodowego- technik hotelarstwa pod opieką p. Elżbiety Golis, p. Beaty Michałkiewicz, oraz p. Aleksandry Szymczak.

Galeria
autor: Adam  2012-11-13        Skomentuj 0

Wycieczka do Poznania

23.10.2012 r. odbyła się wycieczka do Poznania. Zwiedzaliśmy Zakład Przetwórrstwa Cukierniczego "Goplana" oraz Instytut Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Opiekunami byli p. prof. Andrzejewska, P. prof. Mariola Dębowska i p. prof. Anna Sujecka.

Galeria

autor: Mirek  2012-11-13        Skomentuj 0

Święto Niepodległości

Dnia 9. listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Program artystyczny z okazji 94. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowali i zaprezentowali uczniowie kl. III TZ - technik technologii żywności pod kierunkiem p. Roberta Kaźmierczaka. Scenografie przygotowała kl. II ZSZ kmg. pod kierownictwem p. Kariny Karasińskiej - Pirowskiej. To była prawdziwa lekcja historii i patriotyzmu.

Uczniowie otrzymali informacje dotyczące również miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Następnie przedstawiciele poszczególnych sekcji odczytali plan pracy w roku szkolnym 2012/2013. Pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak poruszyła zagadnienia związane z bezpieczeństwem uczniów i przestrzegania Statutu szkoły. Na koniec zapoznano uczniów z komunikatami na temat działań profilaktycznych, konkursów oraz bieżących wydarzeń kulturalnych.

autor: Lewandowski  2012-11-12        Skomentuj 0

ZDOBYWAMY NOWE KWALIFIKACJE
W dniach 8-10 listopada 2012 roku w naszej  szkole odbył się  kurs  barmański I- go  stopnia. Prowadzącym zajęcia był Master Bartender pan Dariusz Kosiorek, członek Zarządu Głównego oraz wykładowca Stowarzyszenia Polskich Barmanów, właściciel Poznańskiej Akademii Barmanów.
więcej...
autor: Mirek  2012-11-11        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl