sobota, 18 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3847114
Dzisiaj: 1273
IP: 3.236.55.22

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 2

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Wycieczka przedmiotowa do Łodzi - hotele Ambasador Premium i Stacja Nowa Gdynia
26 lutego 2020 r. uczniowie klasy I TZ 5 technik hotelarstwa, razem z opiekunami: Dorotą Rajko, Kariną Karasińską Pirowską oraz Aleksandrą Szymczak, uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do hoteli Ambasador Premium i Stacja Nowa Gdynia. Celem wycieczki było zapoznaniem uczniów z funkcjonowaniem obiektów hotelowych i ich wyposażeniem oraz z zakresem świadczonych usług. Młodzież miała okazję zobaczyć lobby hotelowe, węzeł recepcyjny, sale konferencyjne, pokoje typu SGL, TWIN, DBL, TRIPLE, APT oraz część strefy wellness ×spa. Dzięki wiedzy zaprezentowanej przez fachowców młodzieży będzie łatwiej przyswajać wiedzę teoretyczną.
autor: Karolina  2020-03-04        Skomentuj 0

10 zaleceń WHO w sprawie walki z koronawirusem
10 zaleceń WHO w sprawie walki z koronawirusem
Wobec ekspansji koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 na całym świecie dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus ogłosił 28 lutego w Genewie "Dziesięć radjak uniknąć zakażenia koronawirusem".
1. Myć często ręce z użyciem środka antyseptycznego, a jeśli nie mamy go pod ręką - wodą i mydłem. Wirus może być przenoszony przy dotykaniu zakażonych powierzchni lub przez kontakt z osobami chorymi, a ostrożne zachowanie zmniejsza ryzyko zakażenia.
2. Regularnie czyścić takie powierzchnie, jak blaty biurek w miejscach pracy bądź stołów w kuchni.
3. Upewniać się, czy informacje o COVID-19 pochodzą z wiarygodnych źródeł, takich jak krajowe instytucje służby zdrowia, personel medyczny czy sama WHO. Należy np. pamiętać, że infekcja zaczyna się zazwyczaj od gorączki i suchego kaszlu, nie zaś od dolegliwości w rodzaju kataru.
4. Unikać podróży, gdy mamy gorączkę lub kaszel. Jeśli choroba dosięgnie nas w czasie podróży samolotem, należy niezwłocznie poinformować załogę, a po powrocie do domu skontaktować się z zawodowym personelem medycznym i opowiedzieć skąd właśnie powróciliśmy.
5. Należy kichać i kaszleć zasłaniając się rękawem (nie dłonią) lub używać jednorazowej chusteczki, którą trzeba niezwłocznie wyrzucić do śmieci i umyć ręce.
6. Jeśli masz więcej niż 6o lat i problemy ze zdrowiem w rodzaju niewydolności sercowo-naczyniowej lub oddechowej bądź cukrzycy, ryzyko ciężkiej choroby w razie zakażenia zwiększa się. Dlatego należy podejmować dodatkowe środki ostrożności, unikać zatłoczonych miejsc, gdzie łatwo o kontakt z potencjalnymi źródłami zakażenia.
7. Jeśli poczujemy się źle, należy pozostać w domu i wezwać lekarza lub zawodowego pielęgniarza, który powinien zapytać nas o symptomy złego samopoczucia, dokąd podróżowaliśmy i z kim się kontaktowaliśmy.
8. Jeśli zachorujemy, należy pozostać w domu, odizolować się od pozostałych członków rodziny - również podczas posiłków - i korzystać z osobnych nakryć, talerzy, półmisków.
9. W razie uczucia duszności wezwać lekarza.
10. To naturalne, iż żyjąc w otoczeniu atakowanym przez chorobę, odczuwamy niepokój . Należy poszukiwać sposobu, jak sobie w tej sytuacji poradzić, szukać pomocy i sposobu zagwarantowania sobie bezpieczeństwa w miejscu pracy, szkole czy miejscu kultu religijnego.

autor: Mirek  2020-03-03        Skomentuj 0

Udział nauczycieli w warsztatach
 W dniach 26.02-28.02.2020r. p. Joanna Andrzejewska i Mariola Dębowska wzięły udział w warsztatach: ,,Sztuka lepszej autoprezentacji podczas wystąpień publicznych oraz zarządzanie własną aktywnością, energią i czasem’’, które odbyło się w Poznaniu. Pierwszego dnia szkolenie przeprowadziła p. Olga Gałuszek, która od wielu lat prowadzi szkolenia dotyczące kształcenia umiejętności komunikacyjnych i pracy nad wizerunkiem w wystąpieniach publicznych. W swoich wystąpieniach szczególny nacisk położyła na takie tematy, jak :
• Wizytówka – świadome kreowanie efektu pierwszego wrażenia; ABC poprawnej wymowy;
• Autoprezentacja - korelacja przekazu werbalnego i mowy ciała. Analiza elementów przekazu niewerbalnego;
• Jak mówić, aby inni nas słuchali – elementy skutecznego komunikowania.
Drugi dzień upłynął pod hasłem zarządzania własnym czasem. W tajniki tego zagadnienia wprowadziła nas p. Elżbieta Gendera - trener szkoleniowy, wykładowca, licencjonowany praktyk neurolingwistycznego programowania. Tematem rozważań były :
• Wyzwania i pułapki funkcjonowania w „czasie i przestrzeni” współczesnego człowieka – modele przystosowania własnej aktywności człowieka do wyzwań takich jak: tempo życia, presja zewnętrzna i wewnętrzna związana z oczekiwaniami społecznymi dot. pełnionej roli zawodowej;
• Sztuka zarządzania własną aktywnością, energią i czasem - na czym polega – aspekty i reguły zarządzania energią, czasem i aktywnością;
• Indywidualny styl / model aktywności – mocne strony i obszary do zmiany– autoanaliza na podstawie profesjonalnego kwestionariusza, ocena mocnych stron oraz wyznaczanie obszarów do korekty lub zmiany;
• Metody i strategie ekologicznego gospodarowania własną energią – formułowanie ekologicznego celu, posługiwanie się „studnią wartości”, sposoby odnawiania własnej energii, sposoby wprawiania się w dobry stan psychofizyczny. Trzeci dzień spotkań poprowadziła p. Iwona Wysocka, która od wielu lat prowadzi szkolenia dotyczące komunikacji interpersonalnej, autoprezentacji i wystąpień publicznych. Jest autorką artykułów i opracowań metodycznych związanych ze sztuką słowa. Szczególną uwagę poświęciła na :
• Styl, strój, stosowność ubioru i dbałość o spójny przekaz. Kanony ubioru uwzględniające okoliczności występu publicznego;
• Przygotowanie wystąpienia publicznego. Plan. Czas pracy koncepcyjnej. Multimedia – jak mogą nam pomóc. Zasady przygotowania dobrej prezentacji;
• Trening czyni mistrza. Dbałość o sztukę słowa. O czym warto pamiętać przed wystąpieniem, czego unikać. Warsztaty były czasem wytężonej pracy, ale i okazją do integracji z osobami z innych szkół z całej Polski oraz wymianą doświadczeń zawodowych.
autor: Mirek  2020-03-02        Skomentuj 0

Konkurs „Kulinaria dietetyczne”
 W dniu 2 lutego 2020r. uczennice klasy IIIa Technikum Zawodowego – technik żywienia i usług gastronomicznych – Karolina Gołębiewska i Marika Dolatowska, pod opieką p. Joanny Andrzejewskiej i p. Marioli Dębowskiej, wzięły udział w konkursie „Kulinaria dietetyczne”. To II edycja zmagań organizowana przez kierunek Dietetyki Kolegium Medyczno-Przyrodniczo-Technicznego Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego w Skierniewicach. Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym młodzież rozwiązywała test sprawdzający wiedzę z zakresu żywienia człowieka. Drugi etap to sporządzanie potrawy zgodnie z podaną recepturą. W tym roku uczestnicy mieli za zadanie przygotować pierogi ze szpinakiem i ricottą. Jurorem w tej dziedzinie był Łukasz Kostrzewski – kucharz z restauracji Red Ed w Warszawie. Ostatnim etapem zmagań było rozwiązanie projektu związanego z planowaniem i oceną żywienia. W konkursie wzięło udział 8 szkół. Niewątpliwie atutem konkursu była możliwość rozwijania zainteresowań uczniów, możliwość dokonywania oceny własnych umiejętności zawodowych czy rozbudzanie kreatywności, pomysłowości. Udział w konkurencji z pewnością był okazją do integracji z innymi szkołami oraz wymianą doświadczeń.
autor: Mirek  2020-03-02        Skomentuj 28

Warsztaty „Wybieram Polskie EKO”
25 lutego 2020 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie odbyły się warsztaty realizowane w ramach projektu pt. „Wybieram Polskie EKO”. Jego celem było przede wszystkim promowanie polskich produktów ekologicznych. W warsztatach uczestniczyło dwadzieścioro uczniów z klas II i III Technikum Zawodowego technik żywienia i usług gastronomicznych. Pod czujnym okiem Carlosa Gonzálesa Tejera oraz Daniela Jakubca młodzież przygotowywała potrawy, wykorzystując polskie produkty ekologiczne. Koordynatorem warsztatów była Emilia Durka we współpracy ze Stowarzyszeniem „Polska Ekologia” reprezentowanym przez Stefana Bednarka.
autor: Karolina  2020-02-26        Skomentuj 0

Spotkanie z przedstawicielami Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu
 18 lutego 2020r. odbyło się spotkanie przedstawicieli z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. To szkoła, z którą współpracujemy już od wielu lat. Co roku odwiedzają nas studenci, którzy przeprowadzają warsztaty dla naszej młodzieży. W tym roku spotkanie odbyło się z uczniami klas trzecich i czwartych Technikum Zawodowego. Uczniowie mieli możliwość wyboru tematu spotkania, m.in.; „Wystąpienia publiczne – jak przeżyć od a do z”, „CV i rozmowa rekrutacyjna – jak się wyróżnić?”, „Netykieta – jak budować dobre relacje w Internecie?”, „Kreatywność – jak wzmocnić swój potencjał”. Studentki w bardzo ciekawy sposób przeprowadziły warsztaty, które niewątpliwie poszerzyły wiedzę i udoskonaliły umiejętności miękkie uczniów. Nasi goście nawiązali do metod ograniczających stres podczas wystąpień publicznych, zarówno w rozmowach w małych gronie odbiorców, jak i przed dużym audytorium, poruszyli temat właściwego budowania CV oraz pozytywnego kreowania swojego wizerunku w mediach społecznościowych. W trakcie spotkania studenci zapoznali naszą młodzież z ofertą edukacyjną Wyższej Szkoły Bankowej, opowiedzieli o szerokich możliwościach, jakie mają po studiach młodzi ludzie. Było to bardzo owocne spotkanie.
autor: Mirek  2020-02-23        Skomentuj 0

Sandra Łukaszewicz zwyciężczynią konkursu ortograficznego!
21 lutego 2020 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. S. Staszica w Kutnie miał miejsce konkurs „O Pióro Starosty Kutnowskiego”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wyłonieni w czasie szkolnego etapu konkursu. Byli to: Sandra Łukaszewicz z kl. III TZ technik hotelarstwa oraz Dagmara Lewandowska i Bartosz Buczyński z kl. II TZ technik eksploatacji portów i terminali. Sandra okazała się najlepsza, z czego jesteśmy niezwykle dumni.
Gratulujemy!
autor: Karolina  2020-02-21        Skomentuj 0

OGŁOSZENIE - rekrutacja do projektu

autor: Mirek  2020-02-21        Skomentuj 12

Tłusty czwartek w naszej szkole
Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło. W naszej szkole, jak zwykle, tłusty czwartek minął na słodko z pysznymi, lukrowanymi pączkami z konfiturą. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego częstowali nimi tych, którzy wykazali się wiedzą na temat tego święta oraz samych pączków. Te błyskawicznie znikały, co świadczy o tym, jak były pyszne!
autor: Karolina  2020-02-20        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl