środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851176
Dzisiaj: 407
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Akademia z okazji patrona szkoły

W dn. 29.05.2013r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona osobie patrona naszej szkoły, dr. Antoniego Troczewskiego.

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy I TZ- technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką wychowawczyni, p. Moniki Ziębińskiej oraz uczniowie kl. TZ- technik hotelarstwa pod opieką wychowawcy, p. Mirosława Ziębińskiego.

Kolejny raz mogliśmy przypomnieć sobie postać i zasługi wybitnego społecznika, filantropa, lekarza dr. A. Troczewskiego. W postać doktora wcielił się uczeń kl I TZ- technik żywienia i usług gastronomicznych Marcin Zamerski.

Uczniowie przygotowali również dwa materiały filmów, które pomogły nam jeszcze bardziej przybliżyć tego niezwykłego człowieka.

Był to film "Kutno doktora Antoniego Troczewskiego" oraz reportaż o doktorze Antonim Troczewskim.

Następnie głos zabrała Pani Wicedyrektor Małgorzata Gładysiak i opowiedziała o przebiegu II Międzyszkolnego Konkursu ,,dr Antoni Troczewski-patron znany czy nieznany?'', w którym brali udział uczniowie z 10 szkół naszego powiatu.

Jak zawsze, podczas naszych uroczystości nie zabrakło pocztu sztandarowego oraz kwiatów i zniczy złożonych na grobie naszego dostojnego patrona.

Dokonali tego uczniowie z  kl. I TZ- technik hotelarstwa pod opieką p. R. Taglewskiego.

Galeria

autor: SD  2013-05-29        Skomentuj 0

Bankowość w Praktyce
28 maja 11 uczniów  naszej szkoły z klas II TZ- technik organizacji usług gastronomicznych, III TZ- kucharz, III T Z- technik technologii żywności wzięło udział w „II Teście z Wiedzy o Bankowości w Praktyce” organizowanym przez Bank Pekao SA I Oddział  w Kutnie. Uczestnicy konkursu odpowiadali na 20 pytań wielokrotnego wyboru z obszarów bankowości, finansów i ekonomii. Wyniki testu ogłoszone zostaną do 21.06.2013 r. 
autor: Adam  2013-05-28        Skomentuj 0

Rajd
W dniu 17 maja 2013r. uczennice Bogumiła Marciniak i Katarzyna Wiankowska  z klasy II  TZ – technik hotelarstwa pod opieką p. Aleksandry Szymczak wzięły udział w XX Młodzieżowym Rajdzie Pieszym Śladami Historii i Zabytków Kutna zorganizowanym przez  Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. W tym roku szlak rajdu prowadził śladami  " tradycji różanej" w Kutnie, jego zakończenie nastąpiło w Sali widowiskowej     Kutnowskiego Domu Kultury, gdzie uczestnicy rajdu obejrzeli film Agnieszki Arnold  " Róże Arona", wysłuchali wykładu p. Teresy Mosingiewicz – Dyrektora KDK o tradycji różanej w Kutnie.
Rajd zakończył się konkursem historycznym. Uczennica Bogumiła Marciniak zdobyła II     miejsce i nadrodę w postaci wycieczki ufundowanej przez Prezydenta Miasta Kutno do ogrodu różanego w Forst w Niemczech. Katarzyna Wiankowska otrzymała dyplom pamiątkowy. Serdecznie gratulujemy.

Galeria
autor: Adam  2013-05-20        Skomentuj 0

Konkurs

autor: Adam  2013-05-06        Skomentuj 0

Apel poświęcony majowym uroczystościom
Dnia 30 kwietnia 2013r. odbył się apel dla uczniÓw naszej szkoły. Na wstępie głos zabrała pani Wicedyrektor Małgorzata Gładysiak i podkreśliła rangę Święta Narodowego 3 Maja, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz symboli narodowych. Następnie młodzież kl. II TZ- kelner pod opieką pani Marioli Dębowskiej zaprezentowała program artystyczny, poświęcony tym doniosłym dla PolakÓw wydarzeniom. Na koniec, pani Wicedyrektor Małgorzata Gładysiak przeprowadziła pogadankę z młodzieżą na temat bezpieczeństwa w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w maju.
autor: SD  2013-04-30        Skomentuj 0

Zdrowe Bicie Serca

W dniu 22-26 kwietnia zgodnie z hasłem roku 2013 "Zdrowe Bicie Serca" w ZSZ nr 2 im. dr. A. Troczewskiego odbyła się akcja "Tydzień dla Serca"

  • młodzież przygotowała cykl gazetek promujących zdrowy styl życia
  • przyczepiono czerwone serca zachęcające do rzeucenia palenia (za jeden nie wypalony papieros czerwone serce)
  • mierzono ciśnienie krwi oraz obliczno wskaźnik BMI
  • rozdawano ulotki promujące zdrowy styl życia

Podsumowaniem akcji był happening podczas którego młodzież pisała na kartkach co zrobiła dla swojego serca w czasie minionego tygodnia

Galeria

autor: Paula  2013-04-30        Skomentuj 0

Zakończenie nauki klas maturalnych

W dniu 26 kwietnia 2013r. odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia nauki klas maturalnych.

Głos zabierali kolejno: przedstawiciele SU oraz Pani dyrektor Urszula Macioszczyk, kierując do naszych maturzystów słowa pożegnania oraz otuchy tuż przed rozpoczynającymi się egzaminami maturalnymi. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy III TZ- technik organizacji usług gastronomicznych, pod kierunkiem pani Moniki Gasik.

Nie zabrakło chwil wzruszeń i łez, kiedy Pani dyrektor Urszula Macioszczyk dziękowała rodzicom maturzystów za czteroletnią współpracę. Następnie głos zabrał przewodniczący RR, pan Jarosław Dzięgielewski.

Pani dyrektor, wraz z wychowawcami klas maturalnych, wręczała nagrody, dyplomy oraz świadectwa z wyróżnieniem naszym najlepszym maturzystom. Ostatnim punktem programu było rozdanie "Antośków".


GALERIA
autor: SD  2013-04-29        Skomentuj 0

Koncert muzyczny
24.04.2013.r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie muzycznym w wykonaniu łÓdzkiego zespołu muzycznego "Wirtuoz". Muzycy zaprezentowali nam na wstępie krÓtką historię swojego miasta. Nawiązali do wielokulturowej tradycji Łodzi a co się z tym wiąże, popularnych utworÓw muzycznych. Zaprezentowali utwory ludowe pochodzenia żydowskiego, niemieckiego i polskiego. Następnie opowiedzieli o budowie i pochodzeniu znanych instrumentÓw gitarowych, dętych i perkusyjnych. Największe zainteresowanie wzbudziły rytmy muzyki młodzieżowej. Uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności muzyczne, występując w charakterze muzykÓw sekcji rytmicznej. SzczegÓlne uznanie publiczności zdobyli tegoroczni maturzyści: Dawid Dzięgielewski i Piotr Majtczak. Koncert zakończył się w rytmie muzyki labamby.
autor: SD  2013-04-24        Skomentuj 0

Wycieczka szkolna do Torunia
W dn. 19.04.2013.r uczniowie kl. II TZ- technik technologii żywności oraz kl. III TZ- kelner/kucharz, pod opieką nauczycieli: pani Doroty Wojculewicz, pani Marioli Dębowskiej i pani Aleksandry Tondyry- Plewy, uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Torunia. Wyjechaliśmy z Kutna o godz. 8:00, a w Toruniu byliśmy ok. godz. 10:40. O 11:00 rozpoczęliśmy zwiedzanie Muzeum Okręgowego, Domu EskenÓw, gdzie obejrzeliśmy film o historii Torunia w wersji 3D. Następnie zwiedzaliśmy ekspozycje poświęconą historii miasta. O godz. 12:00 wyszliśmy z muzeum. Od godz. 12:00 do 13:00 zwiedzaliśmy kompleks uniwersytecki i pobliskie miasteczko akademickie. Zwiedzanie Starego Miasta zajęło nam godzinę, gdyż o godz. 15:15 rozpoczął się seans w Planetarium ktÓry zakończył się o godz. 16:00. Komentarze i refleksje na temat ciał niebieskich trwały znacznie dłużej. Warto dodać, że przez cały pobyt w Toruniu towarzyszyło nam słońce i dobry humor. Do Kutna wrÓciliśmy około godz. 18:30.
autor: SD  2013-04-23        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl