środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851174
Dzisiaj: 405
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

W dn. 08.11.2013 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Na chwile pełne wrażeń, przepełnione elementami historii i patriotyzmu zaprosili nas wykonawcy programu artystycznego – uczniowie kl. III TZ technik organizacji usług gastronomicznych pod kierunkiem p. Doroty Rajko. 
Scenografie, która zachwycili się wszyscy, przygotowała klasa II ZSZ kucharz pod kierunkiem p. Emilii Durki.
Na zakończenie akademii głos zabrała pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak, która w kilku zdaniach podkreśliła rangę tej uroczystości, odwołując się do historii naszej ojczyzny. Pani dyrektor podała również informacje o miejscach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Galeria
autor: Adam  2013-11-08        Skomentuj 0

Drugie Spotkania z Historią w Kutnie
W Muzeum Regionalnym w Kutnie odbyła się pierwsza część turnieju gier komputerowych. Turniej skierowany został do uczniów kutnowskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy walczyli o zwycięstwo w grze "Kozacy II. Bitwa o Europę". W rywalizacji wystartowały cztery dwuosobowe drużyny. Naszą szkołę reprezentowali Kasjan Czaja i Grzegorz Kozarski - uczniowie klasy II TZ - technik hotelarstwa, którzy zajęli IV miejsce.
Gratulujemy!
autor: Mirek  2013-11-05        Skomentuj 0

5 x dziennie warzywa i owoce
Dziś w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie odbyła się akcja prozdrowotna pod hasłem "5 x dziennie warzywa i owoce". W czasie trwania akcji propagującej zdrowe odżywianie, młodzież przekonywała swoich kolegów i koleżanki do zdrowego trybu życia.Uczniowie przygotowali nie tylko surówki i soki, których można było spróbować, ale również dużo informacji na temat warzyw i owoców. Podczas takich akcji uczniowie uświadamiają sobie, jak ważne są owoce i warzywa w codziennej diecie. Dostarczają wiele witamin i składników mineralnych oraz cennego w walce z otyłością błonnika pokarmowego. Są smaczne, zdrowe i niskokaloryczne. Warzywa, z których sporządzono surówki i soki, pochodziły z domowych, ekologicznych upraw nauczycieli i uczniów. Degustacja nie mogłaby się odbyć, gdyby nie rzeczowe wsparcie firmy Hurtowni Papierniczej Hurt-Pap S.J. Paweł Lewandowski, która podarowała jednorazowe opakowania i sztućce.
autor: Mirek  2013-10-25        Skomentuj 0

"AKADEMIA LIDERÓW ZDROWIA"

W Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego rozpoczęła się kolejna edycja projektu "AKADEMIA LIDERÓW ZDROWIA", której szkolnym koordynatorem jest, jak w ubiegłym roku, Pani Katarzyna Goszczyńska.

W dniu 16 października odbyło się kolejne szkolenie młodzieżowych liderów edukacji rówieśniczej, tym razem w zakresie profilaktyki uzależnienia od alkoholu.

Zajęcia dla 15 osobowej grupy uczniów klas: I,II,III Technikum Zawodowego prowadziły przedstawicielki Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej w Łodzi.

Nadrzędnym celem tych warsztatów jest wyposażenie młodzieży w wiedzę i umiejętności umożliwiające przewidzenie konsekwencji ryzykownych zachowań. Poprzez dyskusje,ćwiczenia czy wspólne inscenizacje uczestnicy zdobyli nową wiedzę, która na pewno pomoże im w osiągnięciu kontroli nad swoim życiem. Nasi liderzy mają teraz nie lada zadanie- popularyzować ją wśród swoich rówieśników,

W październiku i listopadzie wszyscy uczestnicy zajęć edukacyjnych z zakresu profilaktyki AIDS oraz uzależnienia od alkoholu, będą prezentować zdobytą wiedzę we wszystkich klasach, w ramach godziny z wychowawcą.

Galeria

autor: Paula  2013-10-23        Skomentuj 0

,,TORNADO"

 3 października uczniowie naszej szkoły rozpoczęli cykl szkoleń edukacyjnych na temat "Kompleksowej profilaktyki HIV AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową", w ramach programu "Tornado", opracowanego przez Stowarzyszenie  "Edukacja i Wychowanie" w Łodzi. Zgodnie z założeniami tego projektu, uczniowie odbywają 2-godzinne  zajęcia edukacyjne, przeprowadzone przez Panią Danutę Kucińską, w dniu 3.10 , 10.10, 17.10, 24.10. 2013 r.  Uczestniczą w nich klasy: III TZ - technik technologii żywności,  III TZ - technik hotelarstwa,  III TZ - technik organizacji usług gastronomicznych oraz II TZ- technik żywienia i usług gastronomicznych. Warsztaty mają przyczynić się do bezpiecznych zachowań młodzieży, mających na celu uniknięcie ryzyka zakażeń chorób przenoszonych drogą płciową .

Galeria

autor: Paula  2013-10-22        Skomentuj 0

Dzień Edukacji Narodowej

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Najpierw głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego- Gabriela Głowacka, która złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

Następnie Pani Dyrektor Urszula Macioszczyk podkreśliła rangę owej uroczystości, złożyła życzenia nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom. Chwilą szczególnie uroczystą był moment rozdania nagród wyróżnionym nauczycielom.

Część artystyczną przygotowali uczniowie kl. III TZ- technik hotelarstwa pod opieką wychowawczyni, Pani Beaty Michałkiewicz, przy pomocy Pani Wicedyrektor Anny Rutkowskiej- Rubachy. Program artystyczny spotkał się z wyraźnym uznaniem, czego wyrazem był gromkie brawa. Na koniec Pani Dyrektor Urszula Macioszczyk odczytała życzenia, które napłynęły do szkoły od różnych organów i instytucji.

GALERIA

autor: SD  2013-10-17        Skomentuj 0

Plan lekcji - zmiany
UWAGA
W związku ze zmianami w tygodniowym rozkładzie zajęć, do pobrania jest uaktualniony PLAN LEKCJI w formacie pdf.
Zmiany obowiązują od 21.10.2013 r.
autor: Bartek  2013-10-17        Skomentuj 0

Apel
W dniu 11.10.2013 roku odbył się w naszej szkole apel, podczas którego poruszane były następujące zagodnienia:
1. Przedstawienie planu pracy samorządu Uczniowskiego przez przewodniczącą Gabrielę Głowacką.
Przedstawiciele poszczególnych kół i organizacji szkolnych prezentowali program pracy w roku szkolnym 2013/14
2. Sprawy porządkowe przedstawione przez Panią Wicedyrektor Małgorzatę Gładysiak. Dotyczyły one zasad bezpieczeństwa uczniów oraz przestrzegania Statutu szkoły.
3. Komunikaty dotyczyły przewidzianych działań profilaktycznych, konkursów i wydarzeń kultularnych.
autor: SD  2013-10-11        Skomentuj 0

Akademia LiderÓw Zdrowia - Wiedza Wygrywa z HIV

W dniu 27.09.2013 r. odbyło się  szkolenie liderów edukacji rówieśniczej promujących zdrowy styl życia. Szkolenie Przeprowadzili pracownicy Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej w Łodzi.

W szkoleniu Akademii lidrów zdrowia pod hasłem ,,Wiedza wygrywa z HIV " - uczestniczyło 14 uczniów  z klas:

- I TZ technik hotelarstwa

- I TZ technik żywienia i usług gastronomicznych

- II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych

- III TZ technik hotelarstwa

Przeszkoleni liderzy w październiku przeprowadzać będą zajęcia w poszczególnych klasach w ramach edukacji rówieśniczej.

autor: Paula  2013-10-02        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl