środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851251
Dzisiaj: 482
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 7

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Szkolne jasełka
W dn. 19.12.2013r. odbyła się w naszej szkole uroczysta cześć artystyczna, podczas której uczniowie zaprezentowali jasełka bożonarodzeniowe. Już od rana panowała w szkole świąteczna aura, artyści przygotowywali dekoracje, odbywały się ostatnie próby, na korytarzach uczniowie i nauczyciele wydali się szczególnie życzliwi i radośni.Cześć artystyczną przygotowali uczniowie klasy III TZ- technik technologii żywności, przy współudziale uczniów kl. II ZSZ, uczniów kl. I TZ- technik hotelarstwa pod opieką pani Doroty Wojculewicz.Dekorację przygotowali uczniowie Sekcji Plastyczno-Artystycznej pod opieką pani Małgorzaty Ledzion.Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Urszula Macioszczyk, która podziękowała artystom i ich opiekunom oraz złożyła serdeczne życzenia, całej społeczności szkolnej.Głos zabrał również ksiądz katecheta i nawiązał w swym wystąpieniu do tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz doniosłości tego wydarzenia w historii Kościoła i współcześnie.
autor: SD  2013-12-19        Skomentuj 0

HONOROWI DAWCY KRWI

W dniu 10.12.2013r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie odbyła się kolejna akcja pobierania krwi.

W związku z tym 32 uczniów naszej szkoły oddało krew.

autor: Paula  2013-12-12        Skomentuj 0

DZIEń WOLONTARIUSZA

W dniu 5 grudnia w Lokalnym Centrum Wolontariatu odbyło się spotkanie z okazji „Dnia Wolontariusza”. Uczestniczyła w nim delegacja naszej szkoły. Wolontariusze zostali wyróżnieni za swoje zaangażowanie pamiątkowym dyplomem i symbolicznymi nagrodami. Zaprezentowaliśmy też krótki przegląd działań wolontaryjnych podejmowanych w naszej szkole. W spotkaniu uczestniczyły: Klaudia Kamorska kl. II żug, Gabriela Głowacka kl. II żug i Anita Wolędzka kl. III oug oraz opiekun Szkolnego Koła Caritas i Szkolnego Klubu Wolontariatu Pani profesor Aleksandra Tondyra-Plewa.

Na zakończenie uroczystości obejrzeliśmy spektakl przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie.

 

 

autor: Paula  2013-12-12        Skomentuj 0

Mistrz Ortografii
W ubiegłym tygodniu odbyły się dwa konkursy ortograficzne:
  • 5 grudnia w Krośniewicach - zmagania o tytuł "Mistrza Ortografii Powiatu Kutnowskiego" (XII edycja);
  • 6 grudnia w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie - rywalizacja "Pióro Starosty Kutnowskiego".
W obydwu konkursach nagrody ufundowała p. M. Gal-Grabowska - starosta kutnowski. Były to tablet oraz pióro.
Niezwykle miło jest nam poinformować, że w wyżej wymienionych konkursach zwyciężyła uczennica naszej szkoły - Daria Chmielecka z kl. IV TZ - technik hotelarstwa.
Warto nadmienić, że w Krośniewickim konkursie Daria pokonała trzydziestu ośmiu uczestników z 7 szkół i otrzymała jeszcze nagrodę dodatkową ufundowaną przez Prezesa Banku Spółdzielczego dla najlepszego uczestnika konkursu z gminy Krośniewice.
Zwyciężczyni gratulujemy!
autor: Mirek  2013-12-10        Skomentuj 0

Daria „Mistrzem Ortografii Powiatu Kutnowskiego”
05 grudnia w Zespole Szkół Nr 1 w Krośniewicach po raz dwunasty przeprowadzono konkurs „Mistrz Ortografii Powiatu Kutnowskiego”.  Do  rywalizacji stanęło 35 uczniów z 8 szkół: Zespół Szkół Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie, I Liceum Ogólnokształcące im. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie, II Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza w Kutnie,  Zespół Szkół Nr 1 w Żychlinie, Zespół Szkół  Nr 1 im. S. Staszica w Kutnie,  Publiczne Gimnazjum SPSK w Kutnie oraz Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. R. Rembielińskich z Krośniewic.
„Mistrzem Ortografii Powiatu Kutnowskiego” została Daria Chmielecka uczennica IV TZ - technik hotelarstwa, która zdobyła 96 punktów. Gratulujemy!
autor: Mirek  2013-12-07        Skomentuj 0

Plan lekcji - zmiany
UWAGA
W związku ze zmianami w tygodniowym rozkładzie zajęć, do pobrania jest uaktualniony PLAN LEKCJI w formacie pdf. Zmiany obowiązują od 09.12.2013 r.
autor: Adam  2013-12-05        Skomentuj 0

Nie jesteś anonimowy w sieci!
Wielu ludzi uważa, że za monitorem są bezpieczni i anonimowi. Nic bardziej mylnego. Musicie pamiętać, że nie jesteście anonimowi w sieci.  Dzięki adresowi IP można ustalić komputer, z którego dokonano wpisu na portalu, co umożliwia pośrednie ustalenie tożsamości jego autora. Informacje o Tobie może wykorzystać policja, dostawca sieci, agencje reklamowe i administratorzy portali internetowych. Wielu ludzi pisząc różne, bardzo często wulgarne, komentarze w internecie, zasłania się wolnością wypowiedzi. W takich przypadkach GIODO powołuje się na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 3 lutego 2010 r. (sygn. II SA/Wa 1598/09), który stwierdzał, że prawo do swobodnej, anonimowej wypowiedzi nie może chronić tych, którzy naruszają prawa innych osób, przed odpowiedzialnością za wypowiedziane słowa.Tak więc w sieci nikt nie jest i nie może być anonimowy. Każdy komputer pozostawia w internecie ślad w postaci adresu IP.  Wykorzystując to, można ustalić komputer, z którego dokonano wpisu, co stwarza możliwość pośredniego ustalenia tożsamości osoby, która to uczyniła.Nie pomoże także zmiana adresu IP za pomocą różnych programów do tego stworzonych. Często ludzie wykorzystują programy, dzięki którym ich IP pochodzi na przykład z Chin, ale to jest bardzo łatwe do ustalenia.
autor: Mirek  2013-11-29        Skomentuj 0

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach WypadkÓw Drogowych
W dniu 15 listopada 2013 r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie wzięli udział w debacie związanej ze Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, którą przygotował i prowadził Mirosław Ziębiński.

W tym roku Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych przypada 17 listopada ( niedziela ).

Corocznie na świecie ponad 1.2 miliona ludzi traci życie na drogach, miliony zostają ranne i poszkodowane. W Polsce w 2012 roku zginęło 3 520 osób, a rannych zostało 45 094. Ta tragedia dzieje się blisko nas, czasami dotyka bezpośrednio, czasem krewnych lub sąsiadów. Wielu, często bardzo młodych ludzi traci życie w ułamku sekundy, liczni noszą brzemię wypadku przez długie lata, nierzadko do końca życia. Ich rodziny cierpią, borykają się z wielkimi problemami, tracą jedynego żywiciela rodziny, dzieci cierpią z powodu utraty najbliższych. Tragedia przychodzi nagle, niespodziewanie.

Społeczność międzynarodowa obchodzi ten Dzień Pamięci w wielu krajach pod auspicjami ONZ i Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych ( FEVR ). Obchody przybierają różne formy: konferencje, pochody i marsze milczenia, zapalenie świec, spotkania w zadumie i refleksji, msze w intencji poszkodowanych, happeningi…

Galeria

autor: Mirek  2013-11-15        Skomentuj 0

Wycieczka dydaktyczna do Łodzi
W dniu 13 listopada 2013 r. odbyła się wycieczka dydaktyczna do Łodzi, której celem było zwiedzanie hoteli: Ibis i Campanile. W wycieczce wzięli udział uczniowie klasy II Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa pod opieką p. Beaty Michałkiewicz, p. Aleksandry Szymczak oraz p. Mirosława Ziębińskiego.
Galeria
autor: Mirek  2013-11-15        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl