niedziela, 16 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3653228
Dzisiaj: 700
IP: 3.238.173.209

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 8

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Daria „Mistrzem Ortografii Powiatu Kutnowskiego”
05 grudnia w Zespole Szkół Nr 1 w Krośniewicach po raz dwunasty przeprowadzono konkurs „Mistrz Ortografii Powiatu Kutnowskiego”.  Do  rywalizacji stanęło 35 uczniów z 8 szkół: Zespół Szkół Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie, I Liceum Ogólnokształcące im. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie, II Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza w Kutnie,  Zespół Szkół Nr 1 w Żychlinie, Zespół Szkół  Nr 1 im. S. Staszica w Kutnie,  Publiczne Gimnazjum SPSK w Kutnie oraz Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. R. Rembielińskich z Krośniewic.
„Mistrzem Ortografii Powiatu Kutnowskiego” została Daria Chmielecka uczennica IV TZ - technik hotelarstwa, która zdobyła 96 punktów. Gratulujemy!
autor: Mirek  2013-12-07        Skomentuj 0

Plan lekcji - zmiany
UWAGA
W związku ze zmianami w tygodniowym rozkładzie zajęć, do pobrania jest uaktualniony PLAN LEKCJI w formacie pdf. Zmiany obowiązują od 09.12.2013 r.
autor: Adam  2013-12-05        Skomentuj 0

Nie jesteś anonimowy w sieci!
Wielu ludzi uważa, że za monitorem są bezpieczni i anonimowi. Nic bardziej mylnego. Musicie pamiętać, że nie jesteście anonimowi w sieci.  Dzięki adresowi IP można ustalić komputer, z którego dokonano wpisu na portalu, co umożliwia pośrednie ustalenie tożsamości jego autora. Informacje o Tobie może wykorzystać policja, dostawca sieci, agencje reklamowe i administratorzy portali internetowych. Wielu ludzi pisząc różne, bardzo często wulgarne, komentarze w internecie, zasłania się wolnością wypowiedzi. W takich przypadkach GIODO powołuje się na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 3 lutego 2010 r. (sygn. II SA/Wa 1598/09), który stwierdzał, że prawo do swobodnej, anonimowej wypowiedzi nie może chronić tych, którzy naruszają prawa innych osób, przed odpowiedzialnością za wypowiedziane słowa.Tak więc w sieci nikt nie jest i nie może być anonimowy. Każdy komputer pozostawia w internecie ślad w postaci adresu IP.  Wykorzystując to, można ustalić komputer, z którego dokonano wpisu, co stwarza możliwość pośredniego ustalenia tożsamości osoby, która to uczyniła.Nie pomoże także zmiana adresu IP za pomocą różnych programów do tego stworzonych. Często ludzie wykorzystują programy, dzięki którym ich IP pochodzi na przykład z Chin, ale to jest bardzo łatwe do ustalenia.
autor: Mirek  2013-11-29        Skomentuj 0

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach WypadkÓw Drogowych
W dniu 15 listopada 2013 r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie wzięli udział w debacie związanej ze Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, którą przygotował i prowadził Mirosław Ziębiński.

W tym roku Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych przypada 17 listopada ( niedziela ).

Corocznie na świecie ponad 1.2 miliona ludzi traci życie na drogach, miliony zostają ranne i poszkodowane. W Polsce w 2012 roku zginęło 3 520 osób, a rannych zostało 45 094. Ta tragedia dzieje się blisko nas, czasami dotyka bezpośrednio, czasem krewnych lub sąsiadów. Wielu, często bardzo młodych ludzi traci życie w ułamku sekundy, liczni noszą brzemię wypadku przez długie lata, nierzadko do końca życia. Ich rodziny cierpią, borykają się z wielkimi problemami, tracą jedynego żywiciela rodziny, dzieci cierpią z powodu utraty najbliższych. Tragedia przychodzi nagle, niespodziewanie.

Społeczność międzynarodowa obchodzi ten Dzień Pamięci w wielu krajach pod auspicjami ONZ i Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych ( FEVR ). Obchody przybierają różne formy: konferencje, pochody i marsze milczenia, zapalenie świec, spotkania w zadumie i refleksji, msze w intencji poszkodowanych, happeningi…

Galeria

autor: Mirek  2013-11-15        Skomentuj 0

Wycieczka dydaktyczna do Łodzi
W dniu 13 listopada 2013 r. odbyła się wycieczka dydaktyczna do Łodzi, której celem było zwiedzanie hoteli: Ibis i Campanile. W wycieczce wzięli udział uczniowie klasy II Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa pod opieką p. Beaty Michałkiewicz, p. Aleksandry Szymczak oraz p. Mirosława Ziębińskiego.
Galeria
autor: Mirek  2013-11-15        Skomentuj 0

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

W dn. 08.11.2013 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Na chwile pełne wrażeń, przepełnione elementami historii i patriotyzmu zaprosili nas wykonawcy programu artystycznego – uczniowie kl. III TZ technik organizacji usług gastronomicznych pod kierunkiem p. Doroty Rajko. 
Scenografie, która zachwycili się wszyscy, przygotowała klasa II ZSZ kucharz pod kierunkiem p. Emilii Durki.
Na zakończenie akademii głos zabrała pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak, która w kilku zdaniach podkreśliła rangę tej uroczystości, odwołując się do historii naszej ojczyzny. Pani dyrektor podała również informacje o miejscach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Galeria
autor: Adam  2013-11-08        Skomentuj 0

Drugie Spotkania z Historią w Kutnie
W Muzeum Regionalnym w Kutnie odbyła się pierwsza część turnieju gier komputerowych. Turniej skierowany został do uczniów kutnowskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy walczyli o zwycięstwo w grze "Kozacy II. Bitwa o Europę". W rywalizacji wystartowały cztery dwuosobowe drużyny. Naszą szkołę reprezentowali Kasjan Czaja i Grzegorz Kozarski - uczniowie klasy II TZ - technik hotelarstwa, którzy zajęli IV miejsce.
Gratulujemy!
autor: Mirek  2013-11-05        Skomentuj 0

5 x dziennie warzywa i owoce
Dziś w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie odbyła się akcja prozdrowotna pod hasłem "5 x dziennie warzywa i owoce". W czasie trwania akcji propagującej zdrowe odżywianie, młodzież przekonywała swoich kolegów i koleżanki do zdrowego trybu życia.Uczniowie przygotowali nie tylko surówki i soki, których można było spróbować, ale również dużo informacji na temat warzyw i owoców. Podczas takich akcji uczniowie uświadamiają sobie, jak ważne są owoce i warzywa w codziennej diecie. Dostarczają wiele witamin i składników mineralnych oraz cennego w walce z otyłością błonnika pokarmowego. Są smaczne, zdrowe i niskokaloryczne. Warzywa, z których sporządzono surówki i soki, pochodziły z domowych, ekologicznych upraw nauczycieli i uczniów. Degustacja nie mogłaby się odbyć, gdyby nie rzeczowe wsparcie firmy Hurtowni Papierniczej Hurt-Pap S.J. Paweł Lewandowski, która podarowała jednorazowe opakowania i sztućce.
autor: Mirek  2013-10-25        Skomentuj 0

"AKADEMIA LIDERÓW ZDROWIA"

W Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego rozpoczęła się kolejna edycja projektu "AKADEMIA LIDERÓW ZDROWIA", której szkolnym koordynatorem jest, jak w ubiegłym roku, Pani Katarzyna Goszczyńska.

W dniu 16 października odbyło się kolejne szkolenie młodzieżowych liderów edukacji rówieśniczej, tym razem w zakresie profilaktyki uzależnienia od alkoholu.

Zajęcia dla 15 osobowej grupy uczniów klas: I,II,III Technikum Zawodowego prowadziły przedstawicielki Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej w Łodzi.

Nadrzędnym celem tych warsztatów jest wyposażenie młodzieży w wiedzę i umiejętności umożliwiające przewidzenie konsekwencji ryzykownych zachowań. Poprzez dyskusje,ćwiczenia czy wspólne inscenizacje uczestnicy zdobyli nową wiedzę, która na pewno pomoże im w osiągnięciu kontroli nad swoim życiem. Nasi liderzy mają teraz nie lada zadanie- popularyzować ją wśród swoich rówieśników,

W październiku i listopadzie wszyscy uczestnicy zajęć edukacyjnych z zakresu profilaktyki AIDS oraz uzależnienia od alkoholu, będą prezentować zdobytą wiedzę we wszystkich klasach, w ramach godziny z wychowawcą.

Galeria

autor: Paula  2013-10-23        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl