sobota, 18 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3847113
Dzisiaj: 1272
IP: 3.236.55.22

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 1

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Spot filmowy zrealizowany przez naszych uczniÓw
Zachęcamy do obejrzenia spotu filmowego "Miej wyobraźnię. Bądź niezatapialny", zrealizowanego przez grupę uczniów z kl II TZ kelner / technik technologii żywności pod kierunkiem prof. B. Kisielewskiego. Praca przygotowana została na konkurs organizowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.
autor: Bartek  2014-05-20        Skomentuj 0

Wycieczka do Planetarium
15 maja 2014 r. odbyła się wycieczka przedmiotowa do Planetarium w Toruniu dla uczniów, którzy chcieli zgłębić wiedzę o wielkości i budowie Wszechświata, gwiazdozbiorach na niebie, tajemnicach planet i galaktyk. W sali GEODIUM mieli możliwość przekonać się, dlaczego mamy cztery pory roku, a po dniu następuje noc. Również mogli na stanowiskach interaktywnych w sali Geodium poznać: pole magnetyczne, trzęsienie Ziemi, konwekcję, atmosferę Ziemi, efekt Coriolisa, precesję osi ziemskiej, płyty litosferyczne, lepkość cieczy, cyklon, krążek Newtona, tworzenie wydm, źródła energii odnawialnej i start rakiety.
Galeria
autor: Mirek  2014-05-15        Skomentuj 0

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie wolnym od zajęć szkolnych

O bezpieczeństwie trzeba pamiętać nie tylko w wakacje. Powrót do szkoły sprzyja dużej liczbie wypadków - rozluźnieni letnią atmosferą beztroski zapominamy o zasadach prawidłowego poruszania się po drogach, czy bezpiecznego surfowania w Internecie.

Alkohol i papierosy nie są dla młodzieży - dorośli znów prawią kazania, prawda? Uwierz - używki naprawdę nie są dla ciebie, no chyba, że chcesz się zatruć. Nawet dorośli powinni ich unikać. Gdy ktoś cię częstuje, zawsze możesz powiedzieć "nie". W odmowie nie ma niczego wstydliwego - w ten sposób dbasz o swoje bezpieczeństwo. Słowa "nie, dziękuję" przydadzą ci się również, gdy ktoś nieznajomy oferuje słodycze lub zaprasza w nieznane miejsca. Skoro kogoś nie znasz, nie możesz mu przecież zaufać - skąd wiesz, że słodycze to nie narkotyki, albo nowo poznana osoba nie chce zrobić ci krzywdy?Myślisz, że łatwo jest utrzymać równowagę?

Rok szkolny zazwyczaj oznacza pośpiech. Szybko wracamy do domu, szybko idziemy do szkoły, by się nie spóźnić, a po drodze trzeba jeszcze wstąpić do kolegi po zeszyty. Mimo natłoku zajęć i obowiązków staraj się nie zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W mieście należy chodzić wyłącznie po chodniku, a poza miastem poboczem z lewej strony drogi. Przez jezdnię przechodzimy wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych. Przechodzimy, a nie przebiegamy! - nawet na przejściu dla pieszych. Biegnąć łatwo się potknąć i przewrócić. Przed wejściem na jezdnię, zawsze uważnie rozglądamy się w obie strony i sprawdzamy, czy nie nadjeżdża samochód.

Do tornistra i na ubranie przyczepiamy elementy odblaskowe - trzeba o nie poprosić rodziców lub opiekunów. To bardzo ważne nie tylko dlatego, że prawo nakazuje noszenie elementów odblaskowych wszystkim dzieciom do lat 15, a dlatego, iż kierowca widzi odblaski już z odległości 150 metrów. Dzięki nim, nawet, gdy jedzie bardzo szybko, zdąży nas ominąć lub zahamować.

Jadąc samochodem z rodzicami pamiętamy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, które mogą uratować życie w razie wypadku. Przypomnienie dla opiekunów - pasażerowie do 12 roku życia muszą być przewożeni w foteliku ochronnym i nie ma od tej reguły odstępstw.

Zapewne znasz podstawowe numery alarmowe i masz je zapisane w swoim telefonie komórkowym. Jeśli nie, nie zapomnij ich dodać: centrum powiadamiania ratunkowego - 112, policja - 997, straż pożarna - 998, pogotowie ratunkowe - 999.

Dobrym pomysłem jest również stworzenie w telefonie kontaktu ICE. Skrót ICE to ogólnoświatowy symbol ratujący życie. Powinieneś pod nim zapisać numer telefonu osoby, którą należy powiadomić w razie wypadku. Tak zapisany kontakt pozwala ratownikom na zadzwonienie pod wskazany numer i uzyskanie ważnych informacji o poszkodowanej osobie, takich jak grupa krwi, przyjmowane leki itp. Jeśli masz kilka osób, które mogą udzielić informacji na twój temat, ich numery zapisz jako nazwy kontaktów ICE1, ICE2 itd. Więcej na temat ICE możesz przeczytać na stronie internetowej www.icefon.eu

więcej...
autor: Adam  2014-04-30        Skomentuj 0

Święto Narodowe 3 Maja

Święto Narodowe 3 Maja

W dniu 30.04.2014r. obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość związaną z 223. Rocznicą Święta Narodowego 3 Maja.Program artystyczny, upamiętniający te wydarzenia oraz rangę symboli narodowych, przygotowali uczniowie kl. II ŻUG pod opieką Pani M. Ziębińskiej. Następnie głos zabrałą Pani wicedyrektor M. Gładysiak, która jeszcze raz nawiązała do pamiętnych i chlubnych chwil z 1791 r., podziękowała młodzieży za piękną akademię oraz przeprowadziła pogadankę z uczniami na temat bezpieczeństwa w czasie dni wolnych od zajęć dydaktycznych w maju.

Galeria

autor: Mirek  2014-04-30        Skomentuj 0

Zakończenie nauki klas maturalnych

W dniu 25 kwietnia żegnaliśmy tegorocznych absolwentów klas maturalnych. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Pani Dyrektor Urszuli Macioszczyk, następnie Głos zabrali przedstawiciele Rady Rodziców, klas maturalnych oraz Samorządu Uczniowskiego. Po wzruszających słowach podziękowań i pożegnań odbyło się uroczyste ślubowanie absolwentów. Bardzo podniosłym momentem było wręczenie świadectw ukończenia szkoły oraz przyznanie absolwentom klas maturalnych honorowych nagród- Antośków, jako wyraz uznania za osiągnięcia w kategoriach:
najlepszy uczeń, najwyższa frekwencja, mistrz w zawodzie, najlepszy czytelnik, najlepszy sportowiec, społecznik, działalność artystyczna.
Na zakończenie uczniowie kl. III TZ- kelner pod opieką P. Marioli Dębowskiej przygotowali program artystyczny, który przypadł do gustu wszystkim zebranym.

Zdjęcia z uroczystości zakończenia

autor: Adam  2014-04-28        Skomentuj 0

Uroczystość zakończenia nauki w szkole
Uroczystość zakończenia nauki w szkole
przez klasy maturalne odbędzie się
25 kwietnia 2014 r. o godz. 1050w sali gimnastycznej.

Na uroczystości zakończenia roku szkolnego uczniów

obowiązuje strój galowy.

------------------------------ aktualizacja ----------------------------

Zdjęcia z uroczystości zakończenia
autor: Adam  2014-04-23        Skomentuj 0

Wycieczka do MilanÓwka
W dn. 08.04.2014 r. odbyła się wycieczka szkolna do Milanówka - do fabryki krówek ciągutek pod bacznym okiem P. J. Andrzejewskiej, P. Profesor M. Żuber, P. Nowak oraz P.  A. Flisiuka. Zobaczyliśmy na własne oczy, jak powstają cukierki, które zna i lubi każdy z nas. Fabryka ta powstała w 1921r. Jest firmą rodzinną i mieści się w niewielkim budynku. Produkuje się tam ręcznie cukierki na zamówienie firm, na których umieszcza się ich logo. Zobaczyliśmy pomieszczenie, w którym produkowana jest masa korówkowa z cukru, mleka w proszku, masła i dwóch magicznych składników.. oraz pomieszczenie, w którym przebiega dalszy etap produkcji. Kiedy poznaliśmy wszystkie etapy, mogliśmy sami spróbować, jak trudną sztuką jest zawijanie cukierków w papierki. Kolejnym punktem było porównanie standardów hoteli. Mogliśmy obejrzeć wnętrze rodzinnego 3 gwiazdkowego hotelu Cyprus w Książenicach, a także 4 gwiazdkowego hotelu biznesowego Afrodyta w Radziejowicach. Dzięki temu poszerzyliśmy dotychczasową wiedzę oraz nauczyliśmy się wielu nowych i interesujących rzeczy.
GALERIA
autor: Adam  2014-04-08        Skomentuj 0

Remont SZKOŁY
Zmiany w naszej szkole ...


Kuchnia

Kuchnia

Stołówka

Sala gimnastyczna

Zobacz więcej .....
autor: Adam  2014-04-07        Skomentuj 0

Spotkania Edukcyjne
W dniu 2 kwietnia w siedzibie Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie  odbyły się XI Spotkania Edukacyjne. Młodzież gimnazjalna mogła zapoznać się z ofertami poszczególnych szkół średnich nie tylko z miasta, ale i powiatu.
 Galeria
autor: Adam  2014-04-04        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl