środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851246
Dzisiaj: 477
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 3

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Kursy
autor: Adam  2014-06-29        Skomentuj 0

Uroczystość zakończenia nauki w szkole
ZAKOńCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

27 czerwca 2014r. odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego, która rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkołu i odśpiewaniem hymnu narodowego. Najpierw głos zabrała Pani Dyrektor Urszula Macioszczyk, która powitała zebranych oraz dokonała podsumowania roku szkolnego 2013/2014. Następnie Pani Dyrektor, przy pomocy nauczycieli - wychowawców, wręczyła najlepszym uczniom świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody książkowe oraz dyplomy za szczególne osiągnięcia. Po tych wzniosłych i radosnych chwilach głos zabrał przedstawiciel RR Pan Goliński. Na koniec uczniowie klasy II TZ kelner/żywność pod opieką wychowawcy Pana Bartosza Kisielewskiego oraz uczniowie klasy I ZSZ kucharz pod opieką wychowawcy Pana Leona.
Galeria
autor: Adam  2014-06-26        Skomentuj 0

SZLAKAMI TRADYCJI RÓŻANEJ
MŁODZIEŻ TROCZEWSKIEGO WęDROWAŁA SZLAKAMI TRADYCJI RÓŻANEJ KUTNA
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej  rozpoczęło realizację  zadania publicznego zleconego przez Ministerstwo  Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Pierwszym działaniem jest Gra Miejska śladami tradycji różanej w Kutnie, która rozpoczęła się w środę 18 czerwca  o godz. 11.00.
Dwa zespoły z naszej szkoły z opiekunami p. K. Goszczyńską i p. E. Żydowo uczestniczyły w projekcie prowadzonym  przez  TPZK.  Gra rozpoczęła się na   Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, z którego zespoły wyruszały  wypełniać zadania, jakie otrzymywały  do wykonania podczas Gry.
Zespół z klasy III TZ kelner zajął  III miejsce , otrzymując  talon  na 50 szt. sadzonek krzewów róż. Zespół z klasy III TZ technik hotelarstwa zdobył talon na 30 szt. sadzonek.  Krzewy jesienią posadzimy wokół wyremontowanego budynku naszej szkoły.
Z każdego zespołu dwoje uczestników wygrało  bezpłatny wyjazd do ogrodu różanego w Forst (Niemcy) , który nastąpi 30 sierpnia.  Bilety do ogrodu różanego ufundował  Prezydent Miasta Kutna.
Gra to miło spędzony czas, nauka patriotyzmu lokalnego, zabawa, integracja zespołu klasowego. Dziękujemy organizatorom za umożliwienie uczestnictwa w Grze.
autor: Mirek  2014-06-21        Skomentuj 0

Wycieczka do Poznania
    Dnia 6 czerwca 2014r. odbyła się wycieczka do Poznania. Wzięli w niej udział uczniowie klas  II i III oraz opiekunowie: Joanna Andrzejewska, Mariola Dębowska, Barbara Rosiak-Indrzejczyk oraz Dorota Rajko.
    Pierwszym zaplanowanym punktem w programie była wizyta w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii, z którą nasza szkoła współpracuje już od wielu lat. Uczestnicy wycieczki spotkali się ze studentami oraz władzami uczelni. Poznali zasady rekrutacji oraz funkcjonowania tejże uczelni. Uczniowie naszej szkoły wzięli także udział w pokazie barmańskim, w którym pod okiem barmana sporządzali drinki bezalkoholowe. Kierownik restauracji “Hollywood” zorganizował dla nas pokaz sztuki kelnerskiej, podczas której wybrani uczniowie mogli spróbować niełatwej sztuki flambirowania owoców. Kolejnym miejscem w programie zwiedzania był Browar Lech. Przewodnik oprowadził młodzież po halach produkcyjnych i innych miejscach zakładu. W przystępny i ciekawy sposób przybliżył technologię produkcji piwa. Cała wycieczka była bardzo pożyteczną lekcją połączoną z dobrą zabawą.
Galeria
autor: Adam  2014-06-10        Skomentuj 0

Praca zespołowa a sukces zawodowy
27 maja 2014 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego na temat " Praca zespołowa a sukces zawodowy". W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas III TZ technik organizacji usług gastronomicznych, III TZ technik hotelarstwa, I,II i III TZ kelner oraz II i III TZ technik technologii żywności. Młodzież dowiedziała się, jaką wartość ma umiejętność pracy w zespole we współczesnym świecie, jakich kompetencji interpersonalnych oczekują od pracownika pracodawcy i w jaki sposób je doskonalić ,jakie role można pełnić w pracy grupowej oraz jak budować zespół i rozwijać umiejętności pracy w grupie.
Spotkanie zrealizowane zostało w ramach przedmiotów ekonomicznych przez p. E.Golis.
autor: Mirek  2014-06-06        Skomentuj 0

Bądź bezpieczny w czasie wakacji!!!

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy i stresów nadchodzi tak wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas – WAKACJE. Będzie to czas zabawy i nowych przeżyć. Korzystając z czasu wolnego nie zapominajcie jednak o Waszym bezpieczeństwie. Każdy z Was musi zwracać uwagę na różne zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku, aby po jego zakończeniu pozostały tylko dobre wspomnienia.

Poniżej możecie zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Są to zalecenia Rzecznika Praw Dziecka i służb porządkowych policji dla Was, abyście umieli poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji.

ZASADY BEZPIECZEńSTWA

1. Wakacje w górach

  • Aby bezpiecznie chodzić po górach trzeba mieć kondycję, a także dużą wiedzę na temat tego, jak robić to bezpiecznie, nie oznacza to wcale, że taki sposób spędzania wolnego czasu ograniczony jest do niewielkiej i wąskiej grupki osób.
  • Wybierając się w podróż po górskich szlakach należy zaopatrzyć się w dobre buty i ubranie.
  • Pamiętaj, żeby nie wyruszać w góry bez opieki dorosłych.
  • Co ważne pogoda w górach może zmienić się niezwykle szybko, silny wiatr halny może utrudnić poruszanie się, a także doprowadzić do szybkiego wyziębienia organizmu, z kolei słońce to ryzyko odwodnienia oraz poparzeń słonecznych.
  • Ruszając ze schroniska dla własnego bezpieczeństwa warto powiedzieć dokąd idziemy i jakimi szlakami, zapamiętaj numer alarmowy GOPR.
  • Wyruszaj w góry rankiem, gdyż pogoda najczęściej psuje się po południu.
  • Miej ze sobą na wszelki wypadek latarkę, plandekę przeciwdeszczową oraz ciepłe ubrania, nawet jeśli jest lato.
  • Przede wszystkim, jeżeli nie czujesz się na siłach iść jakimś szlakiem, nie idź albo wyrusz w grupie z bardziej doświadczonymi wspinaczami.
więcej...
autor: Adam  2014-06-06        Skomentuj 0

Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii
W dniu 22 maja przeprowadzono Szkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii, w którym wzięło udział 16 uczniów z klas I i II Technikum Zawodowego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi kultury, polityki, geografii oraz obyczajów mieszkańców Wielkiej Brytanii. Zadaniem młodzieży było odpowiedzieć zarówno na pytania otwarte, jak i zamknięte oraz rozpoznać sławne postaci zamieszkujące Wielką Brytanię. Najlepszymi okazały się: Karolina Krygier z klasy II TZ kelner, która zajęła I miejsce; Michalina Darmach z klasy I TZ kelner - II miejsce oraz Klaudia Kamorska z klasy II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych - III miejsce. Wyniki konkursu zostały ogłoszone przez Panią Dyrektor Urszulę Macioszczyk w czasie obchodów Święta Patrona Szkoły.Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek, a laureatki konkursu otrzymały nagrody książkowe, które pomogą w dalszej nauce języka angielskiego.
Organizatorem konkursu była p. Izabela Kowalik
autor: Adam  2014-06-06        Skomentuj 0

Święto Patrona Szkoły
W dniu 2.06.2014r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony obchodom święta Patrony Szkoły, doktora Antoniego Troczewskiego. Interesujący program artystyczny przygotowali uczniowie kl.I TZ- technik hotelarstwa pod opieką pani Karoliny Charążki oraz kl.I TZ- kelner pod opieką pani Sylwii Buczkowskiej. Uczniowie upamiętnili postać Patrona, przypominając jego biografię i zasługi na rzecz naszego miasta. Konkurs o życiu i działalności Patrona szkoły przygotował SU pod opieką pana Rafała Taglewskiego. I (zaszczytne) miejsce zajęli uczniowie kl.III TZ- technik organizator usług gastronomicznych, II uczniowie kl. I TZ- kelner, III uczniowie kl.III TZ-kelner.
GALERIA
autor: SD  2014-06-03        Skomentuj 0

XXI Rajd Pieszy
W dniu 20 Maja 2014r. uczniowie klasy I i III TZ - technik hotelarstwa pod opieką p. A. Szymczak wzięli udział w XXI Młodzieżowym Rajdzie Pieszym zorganizowanym przez TPZK. W tym roku szlak rajdu prowadził "Śladami historii i zabytków Kutna z czasów I wojny światowej". Podobnie jak w poprzednich rajdach grupę prowadził przewodnik dysygnowany przez organizatora. Jego zakończenie miało miejsce w sali widowiskowej. Centrum Teatru, Muzyki i Tańca, gdzie odbył się również konkurs historyczny, w  którym Bogumiła Marciniak, uczennica klasy III TZ - technik hotelarstwa zajęła II miejsce otrzymując dyplom pamiątkowy i nagrodę książkową. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe. Zwycięzcy serdeczne gratulujemy.
Galeria
autor: Mirek  2014-05-21        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl