niedziela, 16 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3653320
Dzisiaj: 792
IP: 3.238.173.209

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 2

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

TWOJA KREW RATUJE ŻYCIE

W dniu 17.02.2014r w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie odbyła się zbiórka krwi. Wszystkim oddającym krew serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszej pomocy.

Kolejna akcja odbędzie się w czerwcu.

autor: Paula  2014-02-25        Skomentuj 0

ZDOBYWAMY NOWE KWALIFIKACJE
W dniach 7- 9 lutego 2014r. roku w naszej  szkole odbył się  kurs  barmański  w zakresie podstawowym LEVEL A.
Prowadzącym zajęcia był Master Bartender pan Dariusz Kosiorek, członek Zarządu Głównego oraz wykładowca Stowarzyszenia Polskich Barmanów.
 Zajęcie teoretyczne rozpoczynały się codziennie o 9.00. Poparte były  prezentacjami multimedialnymi. Część praktyczna odbywała   się po krótkiej przerwie technicznej i polegała na samodzielnym przygotowaniu drinków pod okiem prowadzącego w obecności koleżanek  i kolegów.   W części praktycznej wykorzystywane były oryginalne alkohole bez stosowania substytutów. Zajęcia trwały do 17-18.00. Short i long drinki, a także kolorowe, owocowe coblery przypadły uczestnikom kursu go gustu.
Kurs kończył się egzaminem zarówno teoretycznym jak i praktycznym. Każdy uczestnik  otrzymał certyfikat Barmana I Stopnia wydany przez Stowarzyszenie Polskich Barmanów uzyskując w ten sposób kwalifikacje barmana w zakresie podstawowym.
Prezentujemy uczniów naszej szkoły -  młodych barmanów:

1.    Natalia Leśniewska
2.    Dominika Jagielska

3.    Ewa Markiewicz
4.    Adrianna Pawlak

5.    Karolina Krygier
6.    Dominika Golińska
7.    Michał Okrasiński

8.    Karolina Kusiak

Uczniowie zdobyli wiedzę i umiejętności w dziedzinie miksologii, poszerzyli wiadomości z zakresu towaroznawstwa alkoholi.
Młodym barmanom gratulujemy i życzymy sukcesów w kompozycji nowych drinków.
autor: Mirek  2014-02-09        Skomentuj 0

Szkolenie
Szkoła przystępuje do programu profilaktycznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i  innych środków psychoaktywnych.
Szkolenie odbyło się w dn. 06.02.2014r. w Skierniewicach i uczestniczyły w nim p. Anna Sujecka i pani Emilia Durka.
Tematem szkolenia była „Edukacja zdrowotna, jako skuteczne narzędzie w profilaktyce uzależnień” dla szkolnych koordynatorów programu „ARS, czyli  jak dbać o miłość? ”
autor: Adam  2014-02-07        Skomentuj 0

Pierwsi do tańca!
Jako pierwsi ze wszystkich kutnowskich szkół wkroczyliśmy tanecznym krokiem na ostatnią prostą przygotowań do matury. Już  4 stycznia 2014r. odbyła się studniówka Zespołu Szkół Zawodowych nr 2. Brali w niej udział uczniowie klasy IV TZ organizator usług gastronomicznych, kucharz, kelner, technik technologii żywności i technik hotelarstwa wraz z osobami  towarzyszącymi, kadra pedagogiczna oraz rodzice.
Uroczystość rozpoczęto tradycyjnym polonezem, następnie obejrzeliśmy taniec pokazowy – piękne panie w białych sukniach i eleganccy panowie tańczący poloneza do muzyki Wojciecha Kilara.
Po przemówieniu Pani Dyrektor Urszuli Macioszczyk i przedstawicieli uczniów zaczęto zabawę. Przy dobrej muzyce i smacznych posiłkach bawiono się do rana. 
Kulminacyjnym punktem programu był występ uczniów klasy IV TZ technik hotelarstwa, którzy w wyjątkowy sposób wykonali fragment baletu „Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego.
Radości było co niemiara.
Miejmy nadzieję, że tak samo dobrze przebiegnie spotkanie w maju- MATURA.
autor: Adam  2014-02-07        Skomentuj 0

PLAN LEKCJI - ZMIANY
UWAGA
W związku ze zmianami w tygodniowym rozkładzie zajęć, do pobrania jest uaktualniony PLAN LEKCJI w formacie pdf. Zmiany obowiązują od 03.02.2014 r.
autor: Adam  2014-01-27        Skomentuj 0

Szkolne jasełka
W dn. 19.12.2013r. odbyła się w naszej szkole uroczysta cześć artystyczna, podczas której uczniowie zaprezentowali jasełka bożonarodzeniowe. Już od rana panowała w szkole świąteczna aura, artyści przygotowywali dekoracje, odbywały się ostatnie próby, na korytarzach uczniowie i nauczyciele wydali się szczególnie życzliwi i radośni.Cześć artystyczną przygotowali uczniowie klasy III TZ- technik technologii żywności, przy współudziale uczniów kl. II ZSZ, uczniów kl. I TZ- technik hotelarstwa pod opieką pani Doroty Wojculewicz.Dekorację przygotowali uczniowie Sekcji Plastyczno-Artystycznej pod opieką pani Małgorzaty Ledzion.Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Urszula Macioszczyk, która podziękowała artystom i ich opiekunom oraz złożyła serdeczne życzenia, całej społeczności szkolnej.Głos zabrał również ksiądz katecheta i nawiązał w swym wystąpieniu do tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz doniosłości tego wydarzenia w historii Kościoła i współcześnie.
autor: SD  2013-12-19        Skomentuj 0

HONOROWI DAWCY KRWI

W dniu 10.12.2013r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie odbyła się kolejna akcja pobierania krwi.

W związku z tym 32 uczniów naszej szkoły oddało krew.

autor: Paula  2013-12-12        Skomentuj 0

DZIEń WOLONTARIUSZA

W dniu 5 grudnia w Lokalnym Centrum Wolontariatu odbyło się spotkanie z okazji „Dnia Wolontariusza”. Uczestniczyła w nim delegacja naszej szkoły. Wolontariusze zostali wyróżnieni za swoje zaangażowanie pamiątkowym dyplomem i symbolicznymi nagrodami. Zaprezentowaliśmy też krótki przegląd działań wolontaryjnych podejmowanych w naszej szkole. W spotkaniu uczestniczyły: Klaudia Kamorska kl. II żug, Gabriela Głowacka kl. II żug i Anita Wolędzka kl. III oug oraz opiekun Szkolnego Koła Caritas i Szkolnego Klubu Wolontariatu Pani profesor Aleksandra Tondyra-Plewa.

Na zakończenie uroczystości obejrzeliśmy spektakl przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie.

 

 

autor: Paula  2013-12-12        Skomentuj 0

Mistrz Ortografii
W ubiegłym tygodniu odbyły się dwa konkursy ortograficzne:
  • 5 grudnia w Krośniewicach - zmagania o tytuł "Mistrza Ortografii Powiatu Kutnowskiego" (XII edycja);
  • 6 grudnia w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie - rywalizacja "Pióro Starosty Kutnowskiego".
W obydwu konkursach nagrody ufundowała p. M. Gal-Grabowska - starosta kutnowski. Były to tablet oraz pióro.
Niezwykle miło jest nam poinformować, że w wyżej wymienionych konkursach zwyciężyła uczennica naszej szkoły - Daria Chmielecka z kl. IV TZ - technik hotelarstwa.
Warto nadmienić, że w Krośniewickim konkursie Daria pokonała trzydziestu ośmiu uczestników z 7 szkół i otrzymała jeszcze nagrodę dodatkową ufundowaną przez Prezesa Banku Spółdzielczego dla najlepszego uczestnika konkursu z gminy Krośniewice.
Zwyciężczyni gratulujemy!
autor: Mirek  2013-12-10        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl