środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851170
Dzisiaj: 401
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 3

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Ciąg dalszy ,,Tornado ”
Tornado to  jeden z wielu programów profilaktycznych realizowany w naszej szkole. Dotyczy on zachowań ryzykownych i  zapobieganiu chorobom przenoszonym drogą płciową. W bieżącym roku szkolnym  uczniowie klas: III TZ  hotelarstwa (29.09) i (06.10 ) II TZ żug, uczestniczyli w warsztatach przeprowadzanych  przez panią Danutę Kucińską ze Stowarzyszenia Edukacji i Wychowania w Łodzi,  w czasie których zdobywali wiedzę na ten jakże istotny temat.
autor: Adam  2014-10-23        Skomentuj 0

Wycieczka do Poznania
 21. października grupa młodzieży z naszej szkoły, między innymi uczniowie kl. III TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych, kl. III TZ - technik hotelarstwa, III TZ - technik technologii żywności, kl. III TZ - kelner i II ZSZ - kucharz pod opieką p. Moniki Ziębińskiej, p. Małgorzaty Kajszczarek-Szychowskiej i p. Mirosława Ziębińskiego, w pierwszej kolejności zwiedzali Wyższą Szkołę Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, gdzie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną WSHiG przez kadrę naukową Uczelni, a pracownicy Działu Współpracy z Zagranicą przedstawili propozycje praktyk zawodowych w całej Europie. Instruktorzy WSHiG przeprowadzili pokazy gastronomiczne, pokazy sztuki kelnerskiej i barmańskiej. Tam również zaserwowano nam posiłek w uczelnianej restauracji Beverly Hills. Następnym celem naszej wycieczki było zwiedzanie browaru "LECH", gdzie poznaliśmy tajniki warzenia piwa od "serca browaru", czyli warzelni, przez centrum multimedialne i wielką linię do produkcji piwa.
Galeria
autor: Mirek  2014-10-21        Skomentuj 0

DZIEń EDUKACJI NARODOWEJ
14.10.2014r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Najpierw nasza młodzież spotkała się z wychowawcami, nauczycielami i pracownikami szkoły na uroczystej akademii. Rozpoczęła się ona wystąpieniem Pani Dyrektor Urszuli Macioszczyk, która powitała kolejno: młodzież, rodziców, emerytowanych nauczycieli, naszych drogich wychowawców i nauczycieli oraz pracowników szkoły. Następnie Pani Dyrektor dokonała podsumowania rywalizacji w nauce i frekwencji o Puchar Dyrektora Szkoły za rok 2013/2014. I zaszczytne miejsce otrzymali uczniowie kl. IV TZ - technik hotelarstwa (wychowawca - Pani Beata Michałkiewicz). Potem uczniowie klas pierwszych przystąpili do ślubowania. Tegoroczny program artystyczny przygotowali uczniowie kl. III TZ - technik hotelarstwa pod opieką wychowawcy, Pana Mirosława Ziębińskiego. Nad oprawą plastyczną czuwała Pani Małgorzata Ledzion. Występ został przyjęty z wielkim aplauzem. Na koniec Pani Dyrektor zaprosiła przybyłych na uroczystość gości na słodki poczęstunek, który przygotowali uczniowie pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Galeria
autor: SD  2014-10-15        Skomentuj 0

Tradycja rÓżana w Kutnie
8 października 2014 r. odbyło się spotkanie z prezesem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej p. Bożeną Gajewską. Temat spotkania: "Tradycja różana w Kutnie". Młodzież klas III TZ - technik  żywienia i usług gastronomicznych, II TZ -  kelner i IV TZ - technik technologii  żywności wysłuchała informacji na temat zadań i celów działania TPZK, historii hodowli róż na terenie Kutna oraz pielęgnacji hodowli tej pięknej rośliny. Zaprezentowane też zostały odmiany róż wyhodowane przez p. Wituszyńskiego - znanego kutnowskiego ogrodnika.
autor: Mirek  2014-10-11        Skomentuj 0

,,POMÓŻ I TY”
,,POMÓŻ I TY”

Jak co roku Szkolne Koło PCK proponuje zakup cegiełek, z których dochód przeznaczony jest na rzecz fundacji pomagającej osobom niewidomym i niepełnosprawnym. W tym roku celem akcji jest pomoc 17 letniemu Kamilowi Dominiak, który od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Chłopiec potrzebuje sprzętu edukacyjnego działającego za pomocą ruchu gałek ocznych. Od naszej ofiarności i dobra zależy jego edukacja, dlatego zwracamy się z prośbą o zakup cegiełek. Koszt jednej sztuki – 2zł.

Opiekun SK PCK
Agnieszka Mularczyk  
autor: Adam  2014-10-08        Skomentuj 0

Otrzęsiny klas pierwszych
W dniu 7.10.2014r. odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Pani Wicedyrektor Małgorzaty Gładysiak , która powitała kandydatów na uczniów klas pierwszych, po czym oddała głos uczniom klasy II ZSZ. To właśnie oni byli organizatorami tegorocznych otrzęsin, gdyż w ubiegłym roku zajęli I miejsce. W składzie jury zasiadali : Pani Wicedyrektor Małgorzata Gładysiak, Pan Rafał Taglewski oraz koleżanki i koledzy z klas starszych. Najpierw nasi drodzy pierwszoklasiści prezentowali swoje zdolności wokalne, następnie z zakrytymi oczami rozpoznawali smaki różnorodnych potraw. Ciekawie wypadła również konkurencja, polegająca na zaprezentowaniu przez poszczególne klasy pierwsze haseł promujących kierunek kształcenia. Dużo zabawy towarzyszyło ostatnim wzmaganiom, podczas których pierwszaki wypowiadali słowo "Troczewski", ustami pełnymi chrupek kukurydzianych. W wyniku zaciętej rywalizacji I miejsce zdobyli uczniowie kl. I TZ- technik hotelarstwa, II miejsce uczniowie kl. I TZ- technik technologii żywności, III miejsce uczniowie kl. I ZSZ - kucharz.
autor: SD  2014-10-07        Skomentuj 0

Dzień JęzykÓw Obcych
W dniu 26.09.2014r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uroczystość przygotowali uczniowie kl. I TZ- technik hotelarstwa pod opieką wychowawczyni, Pani Małgorzaty Ledzion, przy współudziale Pani Doroty Rajko. Najpierw oglądaliśmy z zaciekawieniem scenki rodzajowe w języku niemieckim i angielskim. Ubawiliśmy się przy tym, gdyż miały one charakter humorystyczny. Następnie przedstawiciele poszczególnych kierunków kształcenia brali udział w konkursie na temat państw niemieckojęzycznych. W wyniku zawziętej rywalizacji I miejsce zajęli uczniowie kl. III TZ- technik żywienia i usług gastronomicznych, II miejsce uczniowie kl. IV TZ- technik technologii żywności, III miejsce uzyskali uczniowie kl. I TZ- technik kelner/żywność. Na zakończenie swoje umiejętności wokalno-muzyczne zaprezentowali uczniowie TZ- technik hotelarstwa : uczennica klasy III- Patrycja Ulężałka, uczeń klasy IV- Maciej Tuzikowski oraz uczeń klasy III- Mateusz Cywka.
GALERIA
autor: SD  2014-09-29        Skomentuj 0

Henryk Sienkiewicz "Trylogia"
W dniu 25 września 2014r. czteroosobowa grupa uczniów z naszej szkoły, pod opieką polonistki pani Doroty Wojculewicz, wzięła udział w konkursie, zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kutnie. Dotyczył on akcji Narodowe Czytanie, przypadającej na 23 i 25 września 2014 roku, pod hasłem: Henryk Sienkiewicz "Trylogia". W naszym mieście uczestniczyły w tej akcji cztery zespoły; trzy z kutnowskich gimnazjów, jedna - nasza, ze szkoły ponadgimnazjalnej. Konkurs rozpoczął się o godzinie 12:00 w gmachu Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej wystąpieniem dyrektora muzeum w Oporowie, pana dr. Piotra Stasiaka. Wystąpił on w towarzystwie ślicznej Oleńki Bilewiczówny, w stroju Jana Skrzetuskiego, jak przystało na realia siedemnastowiecznej epoki. Pan Stasiak przybliżył uczestnikom biografię Henryka Sienkiewicza, zwrócił uwagę na fakt, że nasz wieszcz powieści historycznej w 1904r. odwiedził również Kutno. Powiedział też, że został zaproszony z inicjatywy naszego czcigodnego patrona szkoły - dr. Antoniego Troczewskiego. W tym momencie poczuliśmy wielką dumę. Następnie każdy z zespołów, pod kontrolą opiekunów, brał udział w grze miejskiej "Śladami Sienkiewicza". Na uczestników czekały zadania w czterech wyznaczonych punktach. Poradziliśmy sobie z nimi bez problemów. Najciekawiej było wtedy, gdy mogliśmy zaprezentować swoje umiejętności dziennikarskie i przeprowadzaliśmy wywiady uliczne z mieszkańcami Kutna na temat twórczości Henryka Sienkiewicza. Okazało się, że kutnianie też wywiązali się bez zarzutu ze swojego zadania. Uwieńczeniem naszych starań było spotkanie z aktorką, panią Edytą Jungowską i konkurs polegający na interpretacji wskazanych fragmentów trylogii. Nasz zespół prezentowały dwie koleżanki - Daria Szałańska z klasy II TZ technik hotelarstwa i Martyna Podorska z klasy II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych. Jury w składzie: pani Edyta Jungowska, pan dr Piotr Stasiak i pani będąca pracownikiem biblioteki, przyznało I zaszczytne miejsce uczniom z Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie, byli bezkonkurencyjni. Jury nie przyznawało II i III miejsca. Nasza wspaniała zabawa zakończyła się o godzinie 17:00. 
autor: Adam  2014-09-26        Skomentuj 0

86. rocznica śmierci doktora Antoniego Troczewskiego
Dnia 22 września 2014 r. przypadła 86. rocznica śmierci doktora Antoniego Troczewskiego. Obchody rocznicy śmierci patrona szkoły, w której brał udział poczet sztandarowy i uczniowie szkoły odbyły się przed tablicą pamiątkową, przy willi doktora Antoniego Troczewskiego i na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie. Młodzież naszej szkoły złożyła wiązanki kwiatów, będące wyrazem szacunku i pamięci patrona naszej szkoły, wielkiego działacza i społecznika.

 GALERIA

autor: witmar  2014-09-23        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl