niedziela, 16 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3653216
Dzisiaj: 688
IP: 3.238.173.209

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Praca zespołowa a sukces zawodowy
27 maja 2014 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego na temat " Praca zespołowa a sukces zawodowy". W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas III TZ technik organizacji usług gastronomicznych, III TZ technik hotelarstwa, I,II i III TZ kelner oraz II i III TZ technik technologii żywności. Młodzież dowiedziała się, jaką wartość ma umiejętność pracy w zespole we współczesnym świecie, jakich kompetencji interpersonalnych oczekują od pracownika pracodawcy i w jaki sposób je doskonalić ,jakie role można pełnić w pracy grupowej oraz jak budować zespół i rozwijać umiejętności pracy w grupie.
Spotkanie zrealizowane zostało w ramach przedmiotów ekonomicznych przez p. E.Golis.
autor: Mirek  2014-06-06        Skomentuj 0

Bądź bezpieczny w czasie wakacji!!!

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy i stresów nadchodzi tak wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas – WAKACJE. Będzie to czas zabawy i nowych przeżyć. Korzystając z czasu wolnego nie zapominajcie jednak o Waszym bezpieczeństwie. Każdy z Was musi zwracać uwagę na różne zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku, aby po jego zakończeniu pozostały tylko dobre wspomnienia.

Poniżej możecie zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Są to zalecenia Rzecznika Praw Dziecka i służb porządkowych policji dla Was, abyście umieli poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji.

ZASADY BEZPIECZEńSTWA

1. Wakacje w górach

  • Aby bezpiecznie chodzić po górach trzeba mieć kondycję, a także dużą wiedzę na temat tego, jak robić to bezpiecznie, nie oznacza to wcale, że taki sposób spędzania wolnego czasu ograniczony jest do niewielkiej i wąskiej grupki osób.
  • Wybierając się w podróż po górskich szlakach należy zaopatrzyć się w dobre buty i ubranie.
  • Pamiętaj, żeby nie wyruszać w góry bez opieki dorosłych.
  • Co ważne pogoda w górach może zmienić się niezwykle szybko, silny wiatr halny może utrudnić poruszanie się, a także doprowadzić do szybkiego wyziębienia organizmu, z kolei słońce to ryzyko odwodnienia oraz poparzeń słonecznych.
  • Ruszając ze schroniska dla własnego bezpieczeństwa warto powiedzieć dokąd idziemy i jakimi szlakami, zapamiętaj numer alarmowy GOPR.
  • Wyruszaj w góry rankiem, gdyż pogoda najczęściej psuje się po południu.
  • Miej ze sobą na wszelki wypadek latarkę, plandekę przeciwdeszczową oraz ciepłe ubrania, nawet jeśli jest lato.
  • Przede wszystkim, jeżeli nie czujesz się na siłach iść jakimś szlakiem, nie idź albo wyrusz w grupie z bardziej doświadczonymi wspinaczami.
więcej...
autor: Adam  2014-06-06        Skomentuj 0

Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii
W dniu 22 maja przeprowadzono Szkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii, w którym wzięło udział 16 uczniów z klas I i II Technikum Zawodowego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi kultury, polityki, geografii oraz obyczajów mieszkańców Wielkiej Brytanii. Zadaniem młodzieży było odpowiedzieć zarówno na pytania otwarte, jak i zamknięte oraz rozpoznać sławne postaci zamieszkujące Wielką Brytanię. Najlepszymi okazały się: Karolina Krygier z klasy II TZ kelner, która zajęła I miejsce; Michalina Darmach z klasy I TZ kelner - II miejsce oraz Klaudia Kamorska z klasy II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych - III miejsce. Wyniki konkursu zostały ogłoszone przez Panią Dyrektor Urszulę Macioszczyk w czasie obchodów Święta Patrona Szkoły.Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek, a laureatki konkursu otrzymały nagrody książkowe, które pomogą w dalszej nauce języka angielskiego.
Organizatorem konkursu była p. Izabela Kowalik
autor: Adam  2014-06-06        Skomentuj 0

Święto Patrona Szkoły
W dniu 2.06.2014r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony obchodom święta Patrony Szkoły, doktora Antoniego Troczewskiego. Interesujący program artystyczny przygotowali uczniowie kl.I TZ- technik hotelarstwa pod opieką pani Karoliny Charążki oraz kl.I TZ- kelner pod opieką pani Sylwii Buczkowskiej. Uczniowie upamiętnili postać Patrona, przypominając jego biografię i zasługi na rzecz naszego miasta. Konkurs o życiu i działalności Patrona szkoły przygotował SU pod opieką pana Rafała Taglewskiego. I (zaszczytne) miejsce zajęli uczniowie kl.III TZ- technik organizator usług gastronomicznych, II uczniowie kl. I TZ- kelner, III uczniowie kl.III TZ-kelner.
GALERIA
autor: SD  2014-06-03        Skomentuj 0

XXI Rajd Pieszy
W dniu 20 Maja 2014r. uczniowie klasy I i III TZ - technik hotelarstwa pod opieką p. A. Szymczak wzięli udział w XXI Młodzieżowym Rajdzie Pieszym zorganizowanym przez TPZK. W tym roku szlak rajdu prowadził "Śladami historii i zabytków Kutna z czasów I wojny światowej". Podobnie jak w poprzednich rajdach grupę prowadził przewodnik dysygnowany przez organizatora. Jego zakończenie miało miejsce w sali widowiskowej. Centrum Teatru, Muzyki i Tańca, gdzie odbył się również konkurs historyczny, w  którym Bogumiła Marciniak, uczennica klasy III TZ - technik hotelarstwa zajęła II miejsce otrzymując dyplom pamiątkowy i nagrodę książkową. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe. Zwycięzcy serdeczne gratulujemy.
Galeria
autor: Mirek  2014-05-21        Skomentuj 0

Spot filmowy zrealizowany przez naszych uczniÓw
Zachęcamy do obejrzenia spotu filmowego "Miej wyobraźnię. Bądź niezatapialny", zrealizowanego przez grupę uczniów z kl II TZ kelner / technik technologii żywności pod kierunkiem prof. B. Kisielewskiego. Praca przygotowana została na konkurs organizowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.
autor: Bartek  2014-05-20        Skomentuj 0

Wycieczka do Planetarium
15 maja 2014 r. odbyła się wycieczka przedmiotowa do Planetarium w Toruniu dla uczniów, którzy chcieli zgłębić wiedzę o wielkości i budowie Wszechświata, gwiazdozbiorach na niebie, tajemnicach planet i galaktyk. W sali GEODIUM mieli możliwość przekonać się, dlaczego mamy cztery pory roku, a po dniu następuje noc. Również mogli na stanowiskach interaktywnych w sali Geodium poznać: pole magnetyczne, trzęsienie Ziemi, konwekcję, atmosferę Ziemi, efekt Coriolisa, precesję osi ziemskiej, płyty litosferyczne, lepkość cieczy, cyklon, krążek Newtona, tworzenie wydm, źródła energii odnawialnej i start rakiety.
Galeria
autor: Mirek  2014-05-15        Skomentuj 0

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie wolnym od zajęć szkolnych

O bezpieczeństwie trzeba pamiętać nie tylko w wakacje. Powrót do szkoły sprzyja dużej liczbie wypadków - rozluźnieni letnią atmosferą beztroski zapominamy o zasadach prawidłowego poruszania się po drogach, czy bezpiecznego surfowania w Internecie.

Alkohol i papierosy nie są dla młodzieży - dorośli znów prawią kazania, prawda? Uwierz - używki naprawdę nie są dla ciebie, no chyba, że chcesz się zatruć. Nawet dorośli powinni ich unikać. Gdy ktoś cię częstuje, zawsze możesz powiedzieć "nie". W odmowie nie ma niczego wstydliwego - w ten sposób dbasz o swoje bezpieczeństwo. Słowa "nie, dziękuję" przydadzą ci się również, gdy ktoś nieznajomy oferuje słodycze lub zaprasza w nieznane miejsca. Skoro kogoś nie znasz, nie możesz mu przecież zaufać - skąd wiesz, że słodycze to nie narkotyki, albo nowo poznana osoba nie chce zrobić ci krzywdy?Myślisz, że łatwo jest utrzymać równowagę?

Rok szkolny zazwyczaj oznacza pośpiech. Szybko wracamy do domu, szybko idziemy do szkoły, by się nie spóźnić, a po drodze trzeba jeszcze wstąpić do kolegi po zeszyty. Mimo natłoku zajęć i obowiązków staraj się nie zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W mieście należy chodzić wyłącznie po chodniku, a poza miastem poboczem z lewej strony drogi. Przez jezdnię przechodzimy wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych. Przechodzimy, a nie przebiegamy! - nawet na przejściu dla pieszych. Biegnąć łatwo się potknąć i przewrócić. Przed wejściem na jezdnię, zawsze uważnie rozglądamy się w obie strony i sprawdzamy, czy nie nadjeżdża samochód.

Do tornistra i na ubranie przyczepiamy elementy odblaskowe - trzeba o nie poprosić rodziców lub opiekunów. To bardzo ważne nie tylko dlatego, że prawo nakazuje noszenie elementów odblaskowych wszystkim dzieciom do lat 15, a dlatego, iż kierowca widzi odblaski już z odległości 150 metrów. Dzięki nim, nawet, gdy jedzie bardzo szybko, zdąży nas ominąć lub zahamować.

Jadąc samochodem z rodzicami pamiętamy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, które mogą uratować życie w razie wypadku. Przypomnienie dla opiekunów - pasażerowie do 12 roku życia muszą być przewożeni w foteliku ochronnym i nie ma od tej reguły odstępstw.

Zapewne znasz podstawowe numery alarmowe i masz je zapisane w swoim telefonie komórkowym. Jeśli nie, nie zapomnij ich dodać: centrum powiadamiania ratunkowego - 112, policja - 997, straż pożarna - 998, pogotowie ratunkowe - 999.

Dobrym pomysłem jest również stworzenie w telefonie kontaktu ICE. Skrót ICE to ogólnoświatowy symbol ratujący życie. Powinieneś pod nim zapisać numer telefonu osoby, którą należy powiadomić w razie wypadku. Tak zapisany kontakt pozwala ratownikom na zadzwonienie pod wskazany numer i uzyskanie ważnych informacji o poszkodowanej osobie, takich jak grupa krwi, przyjmowane leki itp. Jeśli masz kilka osób, które mogą udzielić informacji na twój temat, ich numery zapisz jako nazwy kontaktów ICE1, ICE2 itd. Więcej na temat ICE możesz przeczytać na stronie internetowej www.icefon.eu

więcej...
autor: Adam  2014-04-30        Skomentuj 0

Święto Narodowe 3 Maja

Święto Narodowe 3 Maja

W dniu 30.04.2014r. obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość związaną z 223. Rocznicą Święta Narodowego 3 Maja.Program artystyczny, upamiętniający te wydarzenia oraz rangę symboli narodowych, przygotowali uczniowie kl. II ŻUG pod opieką Pani M. Ziębińskiej. Następnie głos zabrałą Pani wicedyrektor M. Gładysiak, która jeszcze raz nawiązała do pamiętnych i chlubnych chwil z 1791 r., podziękowała młodzieży za piękną akademię oraz przeprowadziła pogadankę z uczniami na temat bezpieczeństwa w czasie dni wolnych od zajęć dydaktycznych w maju.

Galeria

autor: Mirek  2014-04-30        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl