środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851198
Dzisiaj: 429
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

UWAGA UCZNIOWIE!
autor: Mirek  2020-04-01        Skomentuj 60

Koronawirus
Szerzenie się pandemii COVID-19 może być bardzo stresujące. Strach i obawy przed chorobą mogą przytłaczać. Dlatego tak ważna jest znajomość sposobów radzenia sobie z tym obciążeniem. Wśród objawów stresu związanego z wybuchem pandemii można wymienić m.in. występowanie nasilonych obaw i lęków o własne zdrowie i zdrowie swoich najbliższych, zmiany w nawykach związanych ze snem i spożywaniem posiłków, problemy ze snem i koncentracją uwagi, pogorszenie objawów choroby przewlekłej. Każdy może jednak podjąć proste kroki, by pomóc sobie, rodzinie i najbliższym w radzeniu sobie ze stresem wywołanym pandemią. W tym celu powinniśmy robić sobie przerwy od oglądania, czytania czy słuchania nowych informacji na temat pandemii w mediach, również społecznościowych. Ciągłe skupianie się tym problemie może nasilać niepokój. Warto też zadbać o siebie i swoje ciało - spożywać zdrowe, zbilansowane posiłki, wykonywać regularne ćwiczenia, wysypiać się, unikać alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. Powinniśmy też starać się podejmować aktywności, które nas rozluźniają i sprawiają nam przyjemność. Poza tym warto porozmawiać z osobami, do których mamy zaufanie o swoich obawach i emocjach. Jeśli stres istotnie zakłóca nasze codzienne aktywności przez kolejne dni, warto poradzić się psychologa lub lekarza. Dzielenie się z innymi sprawdzonymi informacjami na temat wirusa i epidemii COVID-19 (a nie plotkami, czy fake newsami) pozwoli lepiej ocenić, jakie zagrożenie stanowi ona dla nas samych i naszych bliskich, a przez to może złagodzić stres. Dobrze jest też trzymać się dotychczasowej rutyny, jeśli chodzi codzienne aktywności, a w sytuacji, gdy zamknięte są szkoły stworzyć nowy schemat dnia obejmujący naukę oraz czas wolny. Drogi uczniu, pamiętaj, aby ograniczyć stres warto nie dopuszczać do nawarstwiania się materiału do nauki. Umiejętne zaplanowanie nauki oraz czasu wolnego pozwoli na komfortowe funkcjonowanie nawet w obecnej, trudnej sytuacji.
autor: Mirek  2020-03-30        Skomentuj 63

Darmowe książki w internecie
Drodzy uczniowie, w związku z brakiem możliwości bezpośredniego korzystania z bibliotek, chcę Wam zaprezentować kilka bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków, z których możecie korzystać nie wychodząc z domu. Do najpopularniejszych należą:
WolneLektury.pl - znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Projekt fundacji Nowoczesna Polska.
Lektury.gov.pl - serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.
Polona.pl - największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.
https://polska-poezja.pl/  - strona poświęcona poezji polskiej czytanej przez najlepszych polskich aktorów. Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a. Więcej informacji na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.
Legimi - to usługa oferująca dostęp do tysięcy ebooków w ramach abonamentu, zarówno na smartfonach, jak i czytnikach. Z uwagi na zamknięcie szkół serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę. Jeżeli wykorzystujecie do nauki inne źródła oraz biblioteki cyfrowe i chcielibyście się tym podzielić z innymi, to piszcie do mnie na maila zsz2.biblioteka@wp.pl. Justyna Kołecka-nauczyciel bibliotekarz.
autor: Mirek  2020-03-29        Skomentuj 63

Nasi uczniowie w półfinale
autor: Mirek  2020-03-27        Skomentuj 54

MOTYWACJA DO NAUKI
MOTYWACJA DO NAUKI
JAK SIĘ UCZYĆ?

Trzeba sobie odpowiedzieć na następujące pytania: Kto, Dlaczego, Kiedy, Gdzie, Czego, Jak.
• KTO się będzie uczył? Ja!
• DLACZEGO? Bo to ważne dla mojej przyszłości.
• KIEDY? Codziennie. Jeżeli przez kilka dni nic nie robimy, materiał się spiętrza, trzeba sporo nadrabiać i to wszystko staje się nieprzyjemne. Trzeba sobie tak zorganizować czas, aby zrobić wszystko związane ze szkołą i żeby został jeszcze czas na inne zajęcia.
• GDZIE? Gdzie chcesz, gdzie ci wygodnie, gdzie najlepiej się skupisz.
• CZEGO się uczyć? Lepiej określać sobie, co się chce osiągnąć niż wyznaczać czas, jaki się poświęci danemu przedmiotowi. Dobrze jest przeplatać mniej interesujące przedmioty z tymi, które nas interesują.
• JAK się uczyć? Wyrabiać w sobie samodyscyplinę i robić we właściwym czasie to, co się musi zrobić. Kilka zasad:
• Bardzo ważnym elementem uczenia się jest systematyka. Wpływa ona na odpowiednie tempo dostarczania informacji i lepsze zapamiętywanie wyuczonych reguł czy treści.
• Długotrwałe uczenie się jest męczące i nie przynosi efektów. Po 1,5 godziny wysiłku koncentracja znacznie spada. Najbardziej efektywny dla mózgu układ to 30 minut nauki / 5 minut odpoczynku.
• Jeśli znasz siebie i wiesz, że często rozpraszasz się po tym, jak usłyszysz dźwięk telefonu – wycisz go. Jeśli problemem dla ciebie jest długotrwała nauka – zaplanuj sobie przerwy lub ucz się krótko, ale często.
• Ucząc się, możliwie najbardziej się relaksuj. Często zmieniaj pozycje ciała, powtarzanie wiedzy podczas codziennych czynności jest również bardzo pomocne.
• Nie od dzisiaj wiadomo, że nasz mózg potrzebuje tlenu, by mógł prawidłowo funkcjonować. Niedostateczne dotlenienie go powoduje szybsze zmęczenie. Pamiętaj więc o tym, by odpowiednio często wietrzyć pomieszczenie, w którym się uczysz.

Drodzy Rodzice i Uczniowie.

Informujemy, że w celu uzyskania wsparcia psychologiczno – pedagogicznego, pedagog i psycholog szkolny pozostają do Państwa dyspozycji.

Można się kontaktować przez podane poniżej adresy e-mail:

pedagogzsznr2@wp.pl 

psychologzsznr2@wp.pl

autor: Mirek  2020-03-27        Skomentuj 42

UWAGA UCZNIOWIE!
Prosimy korzystać z lekcji on-line ze strony https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje
autor: Mirek  2020-03-16        Skomentuj 43

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.
Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Grafika z napisem zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
 Rodzicu,
ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze; zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny; jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS; przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny; rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz; śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Uczniu,
pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe); przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki; odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela; przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki
Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych. Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem? Często myj ręce przy użyciu mydła i wody. Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają. Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590! Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc. Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej
autor: Mirek  2020-03-11        Skomentuj 42

Wyniki tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka”
W listopadzie 2019 roku sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie”. W minionym tygodniu otrzymaliśmy wyniki tegorocznej edycji i jest nam niezwykle miło poinformować, że Eryk Frydrysiak z kl. II TZ technik eksploatacji portów i terminali otrzymał dyplom za bardzo dobry wynik w konkursie, Paulina Konwerska z kl. IV TZ technik hotelarstwa otrzymała dyplom wyróżnienia, natomiast pozostałym uczestnikom rywalizacji: Bartoszowi Buczyńskiemu (II TZ terminale), Sandrze Frontczak (III TZ terminale), Magdalenie Majczak i Wiktorii Rosolak (I TZ 4 hotel) przyznano dyplomy uznania. Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu.
autor: Karolina  2020-03-08        Skomentuj 21

Spotkanie z przedstawicielami Urzędu Pracy
 W dniu 4 marca 2020r. w naszej szkole gościliśmy panią Agnieszkę Milczarek przedstawicielkę Obserwatorium Lokalnego Rynku Pracy działającego przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Kutnie. Spotkanie odbyło się z uczniami klas trzecich oraz klasą II Branżowej Szkoły 1 stopnia. Wśród wielu zadań OLRP realizuje również te, które dotyczą przekazywania i upowszechniania informacji o lokalnym rynku pracy. Pani A.Milczarek przedstawiła uczniom wyniki przeprowadzonych badań lokalnego rynku pracy. Pomaga to im w zapoznaniu się z tendencjami dotyczącymi zapotrzebowania na zatrudnienie w określonych zawodach i specjalnościach panujących na terenie Kutna i okolic. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda barometr zawodów. Które z nich są deficytowe a które zwyżkowe. Przedstawicielka Urzędu Pracy zapoznała także uczniów z różnymi metodami wsparcia dla osób poszukujących pracy oraz dla tych, którzy chcą założyć własną działalność gospodarczą lub podnieść swoje kwalifikacje. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze a nabyte informacje na pewno pomogą młodzieży w planowaniu swojej przyszłej ścieżki zawodowej.
autor: Mirek  2020-03-06        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl