środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851236
Dzisiaj: 467
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Zmiana Planu Lekcji
PLAN LEKCJI NA ROK SZKOLNY 2014/2015

ZMIANY PLANU
OBOWIĄZUJĄ OD 09-12-2014r
autor: Adam  2014-12-05        Skomentuj 0

Olimpada Przedsiębiorczości
W dniu 4.XII.2014 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach szkolnych X edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Młodzież rozwiązywała test składający się z 250 pytań zamkniętych. Tematem tegorocznej olimpiady było „Zarządzanie zmianą”.
GALERIA
autor: Adam  2014-12-04        Skomentuj 0

Spotkanie
Dnia 28 listopada 2014 roku odbyło się spotkanie klas IV z przedstawicielami Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Wykład składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie nauczyli się,  jak tworzyć kreatywne CV. Jest to bardzo ważny element w szukaniu pracy, często decydujący. Maturzyści dowiedzieli się jak chronologicznie zestawiać dane w CV oraz jaką formę wybrać, aby dostosować je do konkretnej pracy.
W drugiej części studentki przedstawiły zasady naboru do WSB, poszczególne stopnie kształcenia oraz kierunki, które można wybrać. Uczniowie otrzymali także ważne wskazówki dotyczące sposobów sprawdzenia swoich preferencji zawodowych. Przedstawicielki WSB podpowiedziały jak i gdzie szukać pracy.
Spotkanie to było bardzo owocnym wydarzeniem dla czwartoklasistów. Pomogło im usystematyzować wiedzę dotyczącą kolejnych kroków w szukaniu pracy. Zdobyli także wiele pożytecznych informacji, które z pewnością przydadzą im się w przyszłym życiu zawodowym.
GALERIA
autor: Adam  2014-12-02        Skomentuj 0

Dopalacze i napoje energetyzujące zagrożeniem dla zdrowia
Spotkanie z komendantem Straży Miejskiej w Kutnie Dzisiaj (2. grudnia 2014 r. ) uczniowie klasy I TZ technik żywienia i usług gastronomicznych mieli możliwość spotkania     z komendantem Straży Miejskiej w Kutnie - panem Ryszardem Wilanowskim.  Wysłuchano prelekcji na temat zagrożeń zdrowotnych, jakie niosą z sobą dopalacze i napoje energetyzujące. To już trzecie tego rodzaju spotkanie w bieżącym roku szkolnym organizowane dla uczniów klas pierwszych w ramach działań profilaktycznych, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów.
Dbaj o swoje zdrowie!
Nie sięgaj po to, co ci szkodzi!
autor: Mirek  2014-12-02        Skomentuj 0

Światowy Dzień Walki z AIDS
1. grudnia Światowy Dzień Walki z AIDS.
Światowy Dzień Walki z AIDS, obchodzony jest corocznie 1 grudnia w 190 krajach na całym świecie, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Święto ma na celu podniesienie świadomości na temat HIV/AIDS. Tegorocznym hasłem przewodnim Światowego Dnia Walki z AIDS jest zero: zero nowych zakażań HIV, zero dyskryminacji, zero zgonów związanych z AIDS.
więcej...
autor: Mirek  2014-12-02        Skomentuj 0

Wiedza i Bezpieczne Zachowanie Gwarantem Zdrowia
W dniu 01.12.2014r.  w  siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej w Kutnie odbyło się uroczyste  podsumowanie  Powiatowego Konkursu Plastycznego  ph.  „Wiedza i  Bezpieczne Zachowanie Gwarantem Zdrowia”.
Organizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kutnie  oraz Starostwo Powiatowe w Kutnie .
Celem  konkursu  było  m.in  zwiększenie świadomości w zakresie wiedzy o HIV/ AIDS, zachęcanie do podejmowania bezpiecznych zachowań i uświadomienie  ,że zagrożenie HIV dotyczy każdego nas. Zadaniem młodzieży było   wykonanie plakatu tematycznie związanego z problematyką HIV/AIDS, promującego zdrowy styl życia wolny od ryzykownych zachowań oraz zachęcającego do wykonania testu w kierunku wirusa HIV. Łukasz Żakieta -  uczeń klasy III TZ technik żywienia i usług gastronomicznych zdobył wyróżnienie. Gratulujemy
GALERIA
autor: Adam  2014-12-02        Skomentuj 0

Dzień Walki z Cukrzycą
Każdego roku jesienią obchodzony jest na całym świecie Dzień Walki z Cukrzycą. Na terenie Kutna w dniu 21 listopada 2014 roku, takie odbyły się obchody tego dnia. Organizatorem było Koło Terenowe Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Jak co roku oprawę kulinarna oraz obsługę kelnerską przygotowali nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie. Na tę uroczystość zostały skomponowane odpowiednie menu, przyjazne dla diabetyków. Nasi uczniowie, pod czujnym okiem nauczycieli przedmiotów żywieniowych zajęli się dekoracją stołów oraz obsługą gości. Światowy Dzień Walki z Cukrzyca był obchodzony w Kutnie już po raz dziewiętnasty. I jak co roku uroczystość ta cieszyła się wielkim zainteresowaniem i uznaniem przybyłych gości. GALERIA
autor: Adam  2014-11-28        Skomentuj 0

Lekcja JęZYKA ANGIELSKIEGO
W dniu 26.11.2014 r. odbyła się lekcja j. angielskiego dla trzynastu uczniów Gimnazjum nr 2 w Kutnie. Tematem były atrakcje turystyczne krajów anglojęzycznych. Lekcję poprowadziła p. prof. Monika Żuber wraz z uczniami klasy IV TZ- technik hotelarstwa, którzy przygotowali prezentacje multimedialne o Londynie, Chicago, Nowej Zelandii i Australii. Grupa gimnazjalistów z koła języka angielskiego poznała ciekawe miejsca w wybranych miastach i krajach. Nasi gimnazjalni goście mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas rozwiązywania przygotowanych w tym celu zadań. Galeria
autor: Adam  2014-11-26        Skomentuj 0

I pomoc
25 listopada odbył się pokaz multimedialny, na którym przedstawiony zostały:
a) sposoby przeprowadzania resuscytacji krążeniowo - oddechowej u dzieci i dorosłych;
b) udzielanie pomocy przedmedycznej w przypadku krwotoków;
c) postępowanie wobec urazów kończyn.Uczniowie mieli możliwość obejrzeć filmy edukacyjne ilustrujące właściwe postępowanie w powyższych przypadkach oraz uzyskać dodatkowych, szczegółowych informacji z tego zakresu.
Pokaz odbywał się podczas 2 przerw międzylekcyjnych. 1 i 2 grudnia odbędzie się inscenizacja sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu człowieka połączona z przedstawieniem właściwego zachowania wobec zagrożeń i powstałych urazów. Uczennice z klasy III ZSZ pod kierunkiem p.Michała Szczepańskiego zaprezentują jak należy postępować w sytuacjach tj. poparzenie, krwotok z nosa, uraz kończyny dolnej, porażenie prądem elektrycznym oraz omdlenie. Zademonstrowana będzie także resuscytacja krążeniowo oddechowa. Scenki edukujące przedstawione zostaną dla młodzieży podczas zajęć wychowania fizycznego.
Planowane jest szkolenie teoretyczne  z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej (połączone z praktycznym instruktażem udzielania pomocy w różnych przypadkach zagrożenia życia i zdrowia), dla chętnych uczniów klas maturalnych. Wszystkie te działania mają na celu zwiększyć świadomość występujących zagrożeń dla zdrowia i życia oraz uwrażliwić na potrzebę udzielania pomocy poszkodowanym; nauczyć i udoskonalić umiejętności udzielania pomocy w przypadku tych zagrożeń, budując w ten sposób pewność siebie i zwiększając szansę na odpowiednią reakcję  - na decyzję o udzieleniu pomoc oraz właściwe działanie, a to z kolei prowadzi do zwiększenia ogólnie pojmowanego bezpieczeństwa, bezpieczeństwa w szkole, w pracy, w codziennym życiu.
autor: Mirek  2014-11-26        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl