środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851189
Dzisiaj: 420
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 2

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Bezpieczne Wakacje
Zbliżają się wakacje, czas wypoczynku i relaksu. Zachęcamy do zapoznania się z filmem na temat bezpiecznego przebywania nad wodą i w wodzie, opublikowanego na stronach Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Wystarczy kliknąć tutaj
Jednocześnie życzymy wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji
autor: Bartek  2015-06-25        Skomentuj 0

Drugi dzień spotkań z gimnazjalistami
Dzisiaj (19. czerwca) drugi dzień spotkań z gimnazjalistami. Tym razem odwiedzili nas uczniowie klas III Gimnazjum Nr 2 i Gimnazjum Nr 3.Podczas zwiedzania szkoły gimnazjaliści wzięli udział w zajęciach warsztatowych i pokazach edukacyjnych. Mieli możliwość wykonać ćwiczenia w laboratorium zdrowej żywności, obejrzeć przykładowe nakrycie stołu okolicznościowego, uczestniczyć w zajęciach języka angielskiego zawodowego, dokonać analizy dzieła sztuki z wykorzystaniem techniki multimedialnej, obejrzeć prezentację na temat elektrowni jądrowych. Ponadto grupa uczniów z Gimnazjum Nr 3 uczestniczyła w lekcji otwartej języka angielskiego przygotowanej przez p. I. Kowalik oraz klasę II TZ technik hotelarstwa. Dla wszystkich gości przygotowano słodki poczęstunek w postaci ciasteczek upieczonych przez uczniów klasy III ZSZ kucharz pod kierunkiem p. K. Karasińskiej – Pirowskiej. Zajęcia i pokazy przygotowali:p. E. Olejniczak, p. I. Kowalik, p. A. Szymczak, p. M. Gładysiak, p. M. Nowak – Kaczorkiewicz, p. M. Ziębiński, p. M. Dębowska, p. J. Andrzejewska, p. S. Buczkowska,  Szczególnym zaangażowaniem wykazali się uczniowie: Grzegorz Kozarski, Dawid Kurschewski, Kamil Łęcki, Andrzej Radke, Bartłomiej Przybysz, Hubert Adamczyk, Daria Rosińska, Kinga Zielińska,  Daria Szałańska.  Całość działań związanych z organizacją  dwudniowych spotkań z gimnazjalistami koordynowała pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak.  Podziękowania dla wszystkich nauczycieli, którzy organizacyjnie wsparli spotkanie z gimnazjalistami oraz dla młodzieży naszej szkoły! Dziękujemy gimnazjalistom i ich opiekunom za wizytę w naszej szkole, wspólną naukę i zabawę.
GALERIA
autor: Mirek  2015-06-19        Skomentuj 0

III Test z bankowości
Konrad Wojtalik z klasy I TZ technik hotelarstwa uzyskał najwyższy wynik w szkole w III Teście z Wiedzy o Bankowości Mobilnej w Praktyce, który został przeprowadzony w maju 2015. Organizatorem Testu był Bank Pekao w Kutnie.
autor: Adam  2015-06-19        Skomentuj 0

Gościliśmy gimnazjalistów
18. czerwca 2015 r. uczniowie klas II i III Gimnazjum Nr 2 w Kutnie oraz Gimnazjum w Wierzbiu odwiedzili naszą szkołę. Dla młodszych koleżanek i kolegów przygotowaliśmy wiele atrakcji. Podczas zwiedzania szkoły gimnazjaliści wzięli udział w zajęciach warsztatowych i pokazach technologicznych. Mogli, między innymi, spróbować wypiekanych przy nich ciasteczek, sporządzanych bezalkoholowych drinków, obejrzeć przykładowe nakrycie stołu okolicznościowego, zobaczyć pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, wykonać ćwiczenia w laboratorium zdrowej żywności oraz uczestniczyć w zajęciach języka angielskiego zawodowego. Zajęcia i pokazy przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: p. M. Ziębińskiej, p. E. Żydowo p. E. Olejniczak, p. A. Szymczak, p. G. Wojtasiaka, p. M. Nowak – Kaczorkiewicz, p. R. Taglewskiego. Szczególnym zaangażowaniem wykazali się uczniowie: Monika Wróblewska, Karolina Krygier, Dominka Golińska (pokaz sztuki barmańskiej), Katarzyna Wróbel, Ewelina Kruszyna, Gabriela Głowacka (wypiek ciasteczek), Grzegorz Kozarski, Daria Pietrusiak (prezentacja kierunków kształcenia), Andrzej Radke, Bartłomiej Przybysz, Hubert Adamczyk (laboratorium zdrowej żywności), Michał Okrasiński, Kaja Antczak, Malwina Bujała, Kinga Zielińska, Ewelina Michalak (pokaz kelnerski), Eryk Filipiak (pokaz pierwszej pomocy), Daria Szałańska, Klaudia Bentryn (sekcja fotograficzna). Podziękowania dla wszystkich nauczycieli, którzy organizacyjnie wsparli spotkanie z gimnazjalistami. Gimnazjalistom i ich opiekunom dziękujemy za miłe odwiedziny!
GALERIA
autor: Adam  2015-06-19        Skomentuj 0

Na krawędzi pamięci ...
W dniu 16 czerwca 2015 roku uczniowie klasy III Technikum Zawodowe technik hotelarstwa i III Technikum Zawodowe technik  żywienia i usług gastronomicznych pod opieką pana prof Rafała Taglewskiego uczestniczyli w zwiedzaniu wystawy pt " Na krawędzi pamięci ...rzecz o zagładzie kutnowskich Żydów " prezentowanej w KDK . Wystawa stała się okazją do poznania historii i tradycji narodu żydowskiego, a także historii regionalnej . Dziękujemy Pani Bożenie Gajewskiej z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej za poświęcony nam czas i wprowadzenie w tematykę wystawy .
autor: Adam  2015-06-18        Skomentuj 0

Dzień Walki z Rakiem
4 Czerwca na całym świecie obchodzony jest Dzień Walki z Rakiem. Święto to zostało ustanowione na Światowym Szczycie Walki z Rakiem zorganizowanym przez prezydenta Francji i dyrektora generalnego UNESCO w lutym 200 roku w Paryżu.
    Oprócz tego święto w Polsce nazywane jest też dniem 4 lutego, kiedy to organizowane są dni otwarte w placówkach onkologicznych, podczas których można skorzystać z porad oraz bezpłatnych badań.
    Z tej okazji klasa III ZSZ Kucharz przygotowała gazetkę, której celem było zwrócenie uwagi na zapobieganie chorobom nowotworowym i metody ich leczenia. Nad akcją czuwała wychowawczyni klasy pani Emilia Durka.
autor: Adam  2015-06-05        Skomentuj 0

„Poznaj swoje predyspozycje zawodowe”

 W ramach projektu „Poznaj swoje predyspozycje zawodowe” (organizowanego przez Nową Erę wraz z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji) z uczniami naszej szkoły w środę 3 czerwca 2015r. zostały przeprowadzone badania on-line predyspozycji zawodowych młodzieży. Głównym celem projektu jest wzmocnienie szans uczniów na wejście na rynek pracy adekwatny do ich zainteresowań i predyspozycji.
   Test - przygotowany przez specjalistów z zakresu doradztwa zawodowego, psychologii i przedsiębiorczości – badał indywidualne preferencje i zainteresowania uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej kucharz i uczniów różnych klas Technikum Zawodowego. Zorganizowanie badania możliwe było dzięki zaangażowaniu nauczycieli informatyki: Panów Mirosława Ziębińskiego, Bartosza Kisielewskiego i Adama Flisiuka.
   Na zdjęciach nasz Gość Pan Paweł Wesołowski (Nowa Era) oraz ankietowani uczniowie.

 

autor: Adam  2015-06-03        Skomentuj 0

Święto Patrona Szkoły
W dniu 1. czerwca obchodziliśmy święto Patrona Szkoły- doktora Antoniego Troczewskiego. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie kl. I – Technikum Zawodowe kelner/żywność pod opieką Pana Grzegorza Wojtasiaka. Zaprezentowali ciekawy program artystyczny w formie wywiadu z doktorem Antonim Troczewskim. Wywiad ilustrowany był pokazem zdjęć Kutna czasów doktora Toczewskiego, Jego współpracowników i znajomych. W rolę doktora Troczewskiego wcielił się uczeń kl. III - Technikum Zawodowe żug Marcin Zamerski, zaś postać Lubomiry Troczewskiej zaprezentowała uczennica kl. III - Technikum Zawodowe żug Ewelina Kruszyna. Piosenkę o „kutnowskich snach” wykonała uczennica klasy technikum zawodowego technik hotelarstwa Estera Jelonek. Wiersze o Kutnie z tomiku poezji Artura Fryza recytowali Uczniowie klasy I Technikum zawodowego technik technologii żywności/kelner. Wielką atrakcją przedstawienia była scenografia, która oddawała klimat przełomu XIX i XX wieku. Scenografię przygotowali uczniowie klasy I ZSZ kucharz pod kierunkiem p. Anny Sujeckiej. Po zakończonym programu Pani Wicedyrektor Małgorzata Gładysiak podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie tak wspaniałej części artystycznej. Kolejnym punktem uroczystości było ogłoszenie wyników konkursów szkolnych. Jednym z nich był oczywiście Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły, drugim Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii, trzecim Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Na zakończenie Pani Wicedyrektor Małgorzata Gładysiak podziękowała uczniom za udział w konkursach i nauczycielom za ich przygotowanie. Złożyła również życzenia radości, uśmiechu, spełnienia marzeń oraz wszelkich sukcesów z okazji Dnia Dziecka. Przy wyjściu z sali uczniowie częstowani byli słodyczami. Dopełnieniem całej uroczystości było tradycyjne złożenie kwiatów na grobie Patrona przez uczniów klasy II Technikum Zawodowego żug. z wychowawcą p. Moniką Żuber.
GALERIA
autor: Adam  2015-06-03        Skomentuj 0

Dzień Dziecka

 

Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy szkoły

życzą wszystkim uczniom

z okazji Dnia Dziecka

wiele radości, uśmiechu, spełnienia marzeń

oraz wszelkich sukcesów!

Żyj tak, aby każdy kolejny dzień
był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniaj każdą chwilę tak,
aby potem wspominać ją z radością.
Czerp energię ze słońca,
kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukaj w sobie siły,
entuzjazmu i namiętności.
Żyj najpiękniej, jak umiesz
.

 

 

 

autor: Mirek  2015-06-01        Skomentuj 59


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl