sobota, 8 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639476
Dzisiaj: 60
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Zmiana Planu Lekcji
PLAN LEKCJI NA ROK SZKOLNY 2014/2015

ZMIANY PLANU OBOWIĄZUJĄ
OD 25-05-2015r
autor: Adam  2015-05-20        Skomentuj 0

III Test z bankowości
20 maja 2015 r.  uczniowie naszej szkoły z klas I TZ- technik hotelarstwa,  III TZ- technik hotelarstwa,  II TZ- technik żywienia i usług gastronomicznych oraz III TZ- technik żywienia i usług gastronomicznych przystąpili do „ III Testu z Wiedzy o Bankowości Mobilnej w Praktyce” , którego organizatorem jest Bank Pekao SA I Oddział w Kutnie. Tematem  tegorocznej edycji były zagadnienia z obszaru bankowości mobilnej. Uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru oraz opracowywali propozycję hasła reklamowego promującego bankowość mobilną wśród młodzieży.
autor: Adam  2015-05-20        Skomentuj 0

III Test z bankowości

autor: Adam  2015-05-17        Skomentuj 0

Wycieczka do Bydgoszczy
 W dniu 13 maja 2015 r. grupa młodzieży z klas: III TZ - żug, III TZ - hotel, III TZ - kelner, II ZSZ - kucharz, I TZ - kelner, I TZ - żug, I TZ - żyw., I TZ - hotel pod opieką p. Moniki Ziębińskiej, p. Małgorzaty Kajszczarek-Szychowskiej i p. Mirosława Ziębińskiego uczestniczyła w wycieczce do Bydgoszczy.W pierwszej kolejności zwiedzali Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy, gdzie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną WSG przez p. Marcina Żurańskiego oraz obiektami uczelni, między innymi: Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej, Muzeum Fotografii. Uczestniczyli również w pokazie sterowanych dronów do filmowania zdarzeń w trudnych warunkach. Następnym celem naszej wycieczki były warsztaty w Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie młodzież samodzielnie wyprodukowała mydło i wysłuchała informacji na temat historii mydła i brudu. Końcowym etapem wycieczki było zwiedzanie "Starówki Bydgoskiej".
Galeria
autor: Mirek  2015-05-13        Skomentuj 0

Młodzi barmani z TROCZEWSKIEGO
Młodzi barmani z TROCZEWSKIEGO uświetnili
inaugurację sezonu piłki plażowej
w Krośniewicach.Młodzi barmani z TROCZEWSKIEGO  zostali zaproszeni przez Gminne Centrum  Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach na inaugurację sezonu piłki plażowej.  Zmagania sportowe odbyły się  8 maja 2015 r.na boisku przy hali sportowej w Krośniewicach. W trakcie turnieju drużyn trzyosobowych zawodnicy mogli ugasić pragnienie drinkami bezalkoholowymi sporządzanymi przez naszych uczniów.
     Szkolni barmani serwowali PINA COLADĘ, GMT, FUZZY MANGO, BLUE COCTAIL  sporządzane w oparciu o syropy i soki.  Do garnirowania użyliśmy żółtych, czerwonych , zielonych marasek, owoców cytrusowych. Shorty i longi podawaliśmy w odpowiednich naczyniach jednorazowych. Uzupełnieniem longów były rurki służące min. do mieszania zawartości szkła koktajlowego.
    Ozdobą ekipy barmanów była Monika Wróblewska, która odnosi sukcesy na konkursach barmańskich o zasięgu krajowym ale też na konkursach międzynarodowych.  Monikę wspierała Dominika Golińska i Karolina Krygier z kl. III TZ kelner. Pomocne były nam mieszkanki Krośniewic, Weronika Bednarek oraz Angelika Sobczak z kl. II TZ żywienia i usług gastronomicznych.
Przygotowaniem  oprawy barmańskiej uroczystości zajęła się p.Ewa Żydowo.autor: Adam  2015-05-09        Skomentuj 0

ABC EDUKACJA
ABC EDUKACJA – ASPIRACJE DZIECI I MŁODZIEŻY

W ramach działań opiekuńczo – wychowawczych i profilaktycznych realizowanych w naszej szkole przystąpiliśmy do akcji „ABC EDUKACJA – ASPIRACJE DZIECI I MŁODZIEŻY”.  Zagadnienia dotyczące aspiracji życiowych młodzieży przeznaczone do realizacji  na zajęciach z wychowawcą i spotkaniach z pedagogiem szkolnym wzbogacone są filmem edukacyjnym, prezentacjami multimedialnymi, scenariuszami zajęć, kwestionariuszami ankiet. Za udział w programie otrzymaliśmy certyfikat przyznany przez Centrum Rozwoju Omega z Sosnowca.
autor: Adam  2015-05-07        Skomentuj 0

Matura 2015
Zmagania z matematyką - matur dzień drugi.
W każdej nauce jest tyle prawdy,
ile w niej jest matematyki.
(Immanuel Kant)

GALERIA
autor: Adam  2015-05-05        Skomentuj 0

TROCZEWSKI NA PIKNIKU NAUKOWYM 2015
W dniu 1. maja 2015 r. odbył się w naszym mieście Piknik Naukowy, w którym uczestniczyli uczniowie i kadra pedagogiczna z naszej szkoły. Zaprezentowali oni swoje umiejętności w zakresie:
  • barmaństwa  i obsługi kelnerskiej,
  • sposobów formowania serwetek indywidualnego użytku,
  • carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach,
  • analizy produktów spożywczych w ramach laboratorium zdrowej żywności.
    Dodatkową atrakcją naszego pokazu była degustacja wyrobów cukierniczych i napojów. Ponadto goście odwiedzający stoisko TROCZEWSKIEGO mogli upamiętnić swój pobyt na imprezie dzięki zdjęciom wykonanym w naszej fotobudce.
    Zakłady współpracujące ze szkołą - Spółdzielnia Mleczarska ZORINA w Kutnie oraz Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Tadeusz, Dominik i Jakub Ozdowscy Sp.j. -  dostarczyły produkty mleczarskie i piekarnicze, które były degustowane przez zwiedzających, a także wykorzystane do badań laboratoryjnych.
    Swój udział na Pikniku Naukowym aktywnie zaznaczyli uczniowie:
I TZ technik technologii żywności – Krystian Błaszczyk;
II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych – Weronika Łuczyniak, Natalia Maślanka, Michał Michalski, Kamil Podorski, Martyna Podorska, Angelika Sobczak, Emil Turek;
III TZ technik żywienia i usług gastronomicznych – Marcin Zamerski,
III TZ kelner – Dominika Golińska,
III TZ technik hotelarstwa – Monika Wróblewska.

    Wcześniej wypieki szkolne (pyszne ciasteczka) przygotowali uczniowie klasy II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem Pań Sylwii Buczkowskiej i Agnieszki Mularczyk.
    Koordynacją całego przedsięwzięcia zajęła się Pani Julita Ryś – kierownik szkolenia praktycznego. W liczne działania zaangażowani byli nauczyciele:
PP. Joanna Andrzejewska, Mariola Dębowska, Katarzyna Goszczyńska, Karina Karasińska-Pirowska, Elżbieta Olejniczak, Leon Wieczorek, Dorota Wojculewicz, Ewa Żydowo oraz Pani wicedyrektor Anna Rutkowska-Rubacha.
    Administrację szkoły reprezentowała Pani Aleksandra Trukawa – pracownik sekretariatu.
    Udział w Pikniku Naukowym  stał się okazją do bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami Kutna i prezentacji efektów kształcenia zawodowego w TROCZEWSKIM.
Do zobaczenia za rok !
GALERIA
autor: Adam  2015-05-05        Skomentuj 0

APEL Z OKAZJI ŚWIęTA NARODOWEGO 3 MAJA
Dnia 29. kwietnia 2015 roku odbył się w naszej szkole apel z okazji Święta Narodowego 3 Maja. Program artystyczny, uświetniający tę uroczystość oraz obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, przygotowali uczniowie klasy II – TZ kelner pod opieką wychowawczyni, Pani Sylwii Buczkowskiej. Następnie Pani Wicedyrektor Małgorzata Gładysiak podkreśliła doniosłość tych wydarzeń, odwołując się do polskich symboli narodowych. Przypomniała również o obchodach uroczystości w dniach wolnych od zajęć dydaktycznych. Pani Wicedyrektor wygłosiła też pogadankę na temat bezpieczeństwa.
GALERIA
autor: Adam  2015-05-05        Skomentuj 70


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl