sobota, 8 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639431
Dzisiaj: 15
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

„Poznaj swoje predyspozycje zawodowe”

 W ramach projektu „Poznaj swoje predyspozycje zawodowe” (organizowanego przez Nową Erę wraz z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji) z uczniami naszej szkoły w środę 3 czerwca 2015r. zostały przeprowadzone badania on-line predyspozycji zawodowych młodzieży. Głównym celem projektu jest wzmocnienie szans uczniów na wejście na rynek pracy adekwatny do ich zainteresowań i predyspozycji.
   Test - przygotowany przez specjalistów z zakresu doradztwa zawodowego, psychologii i przedsiębiorczości – badał indywidualne preferencje i zainteresowania uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej kucharz i uczniów różnych klas Technikum Zawodowego. Zorganizowanie badania możliwe było dzięki zaangażowaniu nauczycieli informatyki: Panów Mirosława Ziębińskiego, Bartosza Kisielewskiego i Adama Flisiuka.
   Na zdjęciach nasz Gość Pan Paweł Wesołowski (Nowa Era) oraz ankietowani uczniowie.

 

autor: Adam  2015-06-03        Skomentuj 0

Święto Patrona Szkoły
W dniu 1. czerwca obchodziliśmy święto Patrona Szkoły- doktora Antoniego Troczewskiego. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie kl. I – Technikum Zawodowe kelner/żywność pod opieką Pana Grzegorza Wojtasiaka. Zaprezentowali ciekawy program artystyczny w formie wywiadu z doktorem Antonim Troczewskim. Wywiad ilustrowany był pokazem zdjęć Kutna czasów doktora Toczewskiego, Jego współpracowników i znajomych. W rolę doktora Troczewskiego wcielił się uczeń kl. III - Technikum Zawodowe żug Marcin Zamerski, zaś postać Lubomiry Troczewskiej zaprezentowała uczennica kl. III - Technikum Zawodowe żug Ewelina Kruszyna. Piosenkę o „kutnowskich snach” wykonała uczennica klasy technikum zawodowego technik hotelarstwa Estera Jelonek. Wiersze o Kutnie z tomiku poezji Artura Fryza recytowali Uczniowie klasy I Technikum zawodowego technik technologii żywności/kelner. Wielką atrakcją przedstawienia była scenografia, która oddawała klimat przełomu XIX i XX wieku. Scenografię przygotowali uczniowie klasy I ZSZ kucharz pod kierunkiem p. Anny Sujeckiej. Po zakończonym programu Pani Wicedyrektor Małgorzata Gładysiak podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie tak wspaniałej części artystycznej. Kolejnym punktem uroczystości było ogłoszenie wyników konkursów szkolnych. Jednym z nich był oczywiście Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły, drugim Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii, trzecim Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Na zakończenie Pani Wicedyrektor Małgorzata Gładysiak podziękowała uczniom za udział w konkursach i nauczycielom za ich przygotowanie. Złożyła również życzenia radości, uśmiechu, spełnienia marzeń oraz wszelkich sukcesów z okazji Dnia Dziecka. Przy wyjściu z sali uczniowie częstowani byli słodyczami. Dopełnieniem całej uroczystości było tradycyjne złożenie kwiatów na grobie Patrona przez uczniów klasy II Technikum Zawodowego żug. z wychowawcą p. Moniką Żuber.
GALERIA
autor: Adam  2015-06-03        Skomentuj 0

Dzień Dziecka

 

Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy szkoły

życzą wszystkim uczniom

z okazji Dnia Dziecka

wiele radości, uśmiechu, spełnienia marzeń

oraz wszelkich sukcesów!

Żyj tak, aby każdy kolejny dzień
był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniaj każdą chwilę tak,
aby potem wspominać ją z radością.
Czerp energię ze słońca,
kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukaj w sobie siły,
entuzjazmu i namiętności.
Żyj najpiękniej, jak umiesz
.

 

 

 

autor: Mirek  2015-06-01        Skomentuj 59

Piknik w Krośniewicach
W dniu 31.05.2015 r. nasza szkoła została zaproszona na Piknik do Krośniewic.
Galeria
autor: Mirek  2015-05-31        Skomentuj 0

Parzenie herbaty
Parzenie herbaty przez większość ludzi uznawane jest za prostą i szybką czynność. Wystarczy, że zalejesz herbatę wrzątkiem, chwilkę odczekasz i gotowe. Nic bardziej błędnego………
 Sposoby parzenia herbaty są różnorodne. A sztukę jej właściwego parzenia wcale nie tak łatwo posiąść, o czym wiedzą chińscy mnisi. Aby herbata była smaczna i zachowała swoje właściwości, należy przestrzegać reguł jej parzenia. Dbać, by nie zwietrzała, zalewać ją odpowiednią  temperaturą wodą i czekać, aż nabierze odpowiedniego koloru i aromatu. O tych i innych informacjach  klasa III TZ technik żywienia i usług gastronomicznych dowiedziała  się na zajęciach z obsługi konsumenta pod okiem  pani profesor Joanny Andrzejewskiej.
Każdy znalazł odpowiednią herbatę dla siebie a dla znużonych zaparzyliśmy Yerba Mate.
GALERIA
autor: Adam  2015-05-29        Skomentuj 56

Gazetka
31 maja obchodzony jest Światowy dzień bez tytoniu. To ważna data promująca zdrowy styl życia. Celem Światowego Dnia Bez Tytoniu jest ochrona obecnych i przyszłych pokoleń przed niszczącymi skutkami zdrowotnymi spowodowanymi paleniem tytoniu, ale też konsekwencjami społecznymi, środowiskowymi i ekonomicznymi używania tytoniu i narażania na dym tytoniowy.
Uczniowie klasy III ZSZ kucharz włączyli się do obchodów tego dnia. Przygotowali gazetkę, która przypomina o zgubnych skutkach palenia tytoniu. Nad akcją czuwała wychowawczyni pani Emilia Durka.
autor: Adam  2015-05-29        Skomentuj 0

Konkurs
W piątek, 22 maja 2014r o godz. 12.00 , rozegrany został finał IV Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Patron znany czy nieznany? 37 Łęczycki Pułk Piechoty im. ks. Józefa Poniatowskiego  i jego czasy”
Organizatorami tegorocznej edycji oprócz Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego było I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w  Kutnie  a współorganizatorami: Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37 oraz Centrum Teatru Muzyki i Tańca .
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Kasjan Czaja i Krystian Błaszczyk pod opieką pana Rafała Taglewskiego.
autor: Adam  2015-05-28        Skomentuj 0

Charakterystyka rolnictwa, rynku produktów..
W dniach  10 – 14 maja 2015r r.  odbył się wyjazd studyjny  "Charakterystyka rolnictwa, rynku produktów spożywczych i szkolnictwa rolniczego na Łotwie”, organizowanego przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie. W wyjeździe brało udział 17 nauczycieli z różnych regionów Polski a z naszej szkoły pani Joanna Andrzejewska.
Podczas pobytu w Rydze omówione były następujące zagadnienia:
•    system  szkolnictwa zawodowego na Łotwie
•    specyfika  przetwórstwa spożywczego na Łotwie
•    promocja i sprzedaż produktów spożywczych na Łotwie
•    współczesne oraz tradycyjne formy działalności rolniczej na Łotwie
•    Wspólna Polityka Rolna na Łotwie

GALERIA
autor: Adam  2015-05-28        Skomentuj 0

EGZAMIN PRÓBNY
W dniu 26.05.2015r. odbył się w naszej szkole próbny pisemny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie T.6. Sporządzanie potraw i napojów (w formie e-learningowej ).
W egzaminie wzięło udział 19 uczniów z klasy III ZSZ - kucharz. Uczniowie mieli do rozwiązania 40 zadań w czasie 60 minut.
Nauczycielami odpowiedzialnymi za organizację i przebieg egzaminu byli : pani Emilia Durka , pani Karina Karasińska – Pirowska  oraz nauczyciel informatyki pan Adam Flisiuk.
22.06.2015r uczniowie przystąpią do właściwego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w, zawodzie kucharz.   Trzymamy kciuki ! Życzymy powodzenia.
autor: Adam  2015-05-26        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl