środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851183
Dzisiaj: 414
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 3

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Udział w Grze Miejskiej „Szlakiem dwóch kultur”
W dniu 8. października 2015 roku wybrani uczniowie naszej szkoły (Martyna Podorska kl. III TZ żug, Kamil Podorski kl. III TZ żug, Patrycja Dębska kl. II hot, Krystian Błaszczyk kl. II TZ żywn.) pod opieką Pani Doroty Wojculewicz, wzięli udział w Grze Miejskiej „Szlakiem dwóch kultur” organizowanej przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kutnie:
Gra posiadała charakter edukacyjno-poznawczy, ukazywała dzieje kultury polsko-żydowskiej oraz przybliżyła młodzieży postać Szaloma Asza, pisarza urodzonego w Kutnie. Uczniowie docierali kolejno do, wyznaczonych na kutnowskim szlaku, miejsc związanych z osobą Szaloma Asza. Wśród nich wymienić należy szkołę, do której uczęszczał pisarz, synagogę żydowską, dom rodzinny Asza oraz cmentarz żydowski. Następnie uczestnicy udali się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, aby wziąć udział w rozwiązywaniu testu na temat Szaloma Asza oraz związków kultury żydowskiej z naszym miastem. Zwycięska grupa odebrała nagrodę główną. Pozostali uczestnicy dostali również nagrody za udział w grze. Na zakończenie odbyło się spotkanie młodzieży z prawnukiem Szaloma Asza, honorowym gościem uroczystości.
autor: Adam  2015-10-09        Skomentuj 0

Spotkanie w policjantem
W dniu 30.09.2015 r. uczniowie klas pierwszych technikum spotkali się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.Tematyką spotkania była odpowiedzialność prawna nieletnich oraz unikanie przemocy i agresji.
autor: Bartek  2015-09-30        Skomentuj 0

Łódzki Salon Maturzystów
29 września młodzież, klas maturalnych wraz z wychowawcami, naszej szkoły gościła na Politechnice Łódzkiej w Łódzkim Salonie Maturzystów Perspektywy 2015. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2016 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Do dyspozycji maturzystów stawiły się uczelnie i wydawcy z całej Polski.
Galeria
autor: Mirek  2015-09-29        Skomentuj 0

Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków.
Dnia 28.09.2015 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Europejskiego Dnia Języków. Tradycja ta ma 14 lat, kiedy to Unia Europejska i Rada Europy ogłosiły rok 2001 Europejskim Rokiem Języków. Chcąc promować naukę języków obcych uczniowie naszej szkoły przygotowali wycieczkę językową po różnych krajach Europy. Na tę wycieczkę zaprosiliśmy uczniów klasy III z Gimnazjum nr 2 w Kutnie wraz z nauczycielem języka angielskiego. Śpiewaliśmy piosenkę w języku angielskim "Old McDonald had a farm", próbowaliśmy łamańców językowych po polsku, angielsku, niemiecku, czesku i hiszpańsku. Byliśmy we Włoszech, by sprawdzić, które wyrazy w języku włoskim brzmią podobnie do polskich. Udaliśmy się na daleką północ, by zobaczyć skecz kabaretu Hlynur pt. "Skandynawski romans". W rockową podróż zabrał nas Mateusz Cywka wykonując utwór zespołu Papa Roach. Nasza podróż zakończyła się konkursem językowym. Przedstawienie przygotowali uczniowie:
_ klasy IV TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych: Klaudia Kamorska i Marcin Zamerski,
_ klasy IV TZ - technik hotelarstwa: Adrianna Pawlak, Mateusz Cywka, Kasjan Czaja i Grzegorz Kozarski,
_ klasy IV TZ - kelner: Karolina Krygier,
_ klasy III TZ - technik hotelarstwa: Weronika Kasprzak i Daria Szałańska,
_ klasy III TZ - kelner: Michalina Darmach, Marzena Śliwicka i Natalia Turczak,
_ klasy II TZ - technik hotelarstwa: Estera Jelonek i Kamil Rosiak.
Uczniowie klasy III TZ - technik hotelarstwa i klasy IV TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych włączyli się do pomocy w przygotowaniu scenografii, a uczniowie klasy klasy II TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych odpowiadali za nagłośnienie. Nad organizacją uroczystości czuwały p. prof. Maria Kadłubowska i p. prof. Izabela Kowalik.
Następnie, w ramach Europejskiego Dnia Języków, odbyły się pokazy w języku angielskim zawodowym, na które zaproszeni zostali nasi goście. Pierwszy dotyczył nakrycia stołu oraz korzystania z karty dań w restauracji. Przygotowany został przez p. prof. Ewę Żydowo i p. prof. Monikę Żuber. Na scenki "W hotelowej recepcji" zaprosiły gimnazjalistów p. prof. Beata Michałkiewicz i p. prof. Małgorzata Nowak-Kaczorkiewicz.
Galeria
autor: Mirek  2015-09-28        Skomentuj 0

Młoda krew ratuje życie...
Młoda krew ratuje życie...
18 osób z naszej szkoły oddało dziś honorowo krew, dzięki współpracy ze Stacją Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kutnie. Przyznać należy, że spora liczba uczniów pierwszy raz zmierzyła się z tym wyzwaniem. Mimo przysługującego dnia wolnego, wielu dawców uczestniczyło w zajęciach lekcyjnych. Wśród oddających krew nie zabrakło opiekuna PCK p. Agnieszki Mularczyk.
Za dzielenie się cennym darem, wszystkim serdecznie dziękujemy.
autor: Mirek  2015-09-25        Skomentuj 84

Sukces Justyny
We wtorek, 22 września na obiektach Małej Ligi Baseballa odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe dla szkół ponadgimnazjalnych zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie. Nasza uczennica Justyna Matusiak zdobyła II miejsce.
Gratulujemy!
Galeria
autor: Mirek  2015-09-25        Skomentuj 0

87. rocznica śmierci doktora Antoniego Troczewskiego
W dniu 22 września delegacja naszej szkoły w składzie: Klaudia Nowacka, Szpik Angelika i Krystian Chojnacki uczniowie  klasy II TZ-ż.u.g  oraz  Paweł Żurawicz z klasy III ZSZ Kucharz i Pacholczyk Dawid – III TZ ż.u.g. uczestniczyła w uroczystych  obchodach  87. rocznicy śmierci doktora Antoniego Troczewskiego – Patrona naszej Szkoły i Honorowego Obywatela Miasta Kutna. Program  uroczystości składał się z dwóch części. W pierwszej części uroczystości - budynek Urzędu Stanu Cywilnego w Kutnie rozpoczęła się od powitania przybyłych i zaproszonych gości przez panią  Bożenę  Gajewską -prezes TPZK. Pani dr Elżbieta Świątkowska wygłosiła przemówienie, w którym przybliżyła nam sylwetkę Doktora –opiekuna chorych. Następnie uczestniczy uroczystości, zaproszeni goście i delegacji naszej szkoły Krystian Chojnacki i Pacholczyk Dawid  złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową przy wilii  dr. A Troczewskiego w Kutnie - budynek Urzędu Stanu Cywilnego. Następnie delegacje udały się na Cmentarz Parafialny w Kutnie do grobu Doktora. Uczestników powitała pani Bożena Gajewska-prezes TPZK. Wspomnienie o Antonim Troczewskim –dziennikarzu i wydawcy wygłosił pan Stanisław Wojdecki (członek zarządu TPZK). Złożenie kwiatów pod pomnikiem  nagrobnym naszego patrona szkoły dr. A. Troczewskiego odbyło się  z towarzyszeniem werbla Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kutnie.
Opiekę nad delegacją sprawował Leon Wieczorek
Galeria
autor: Mirek  2015-09-23        Skomentuj 0

BRAWO, BRAWO…
Młodzież, którą kształcimy wg nowej podstawy programowej, w klasach III TZ  zdawała egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie z zakresu pierwszej kwalifikacji.
Z wielką radością i satysfakcją pragniemy poinformować, że nasi uczniowie na egzaminie  z poszczególnych kwalifikacji typowych dla zawodu, osiągnęli bardzo wysoką, a nawet 100% zdawalność. Gratulujemy uczniom i nauczycielom. Życzymy powodzenia na egzaminie z kolejnych kwalifikacji. Przypominamy, że odbędzie się on w styczniu 2016 r. Analizując podstawę programową, stwierdzić należy, że nie będzie łatwo.
Trzymamy kciuki !!!
autor: Mirek  2015-09-05        Skomentuj 0

Apel dla uczniów klas pierwszych TZ i ZSZ
W dniu 4. września 2015 r. uczniowie klas I TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, kelner, technik hotelarstwa oraz I ZSZ kucharz  uczestniczyli w apelu porządkowym. Pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak omówiła zagadnienia związane z bezpieczeństwem uczniów,
ich prawami i obowiązkami, przestrzeganiem Statutu szkoły. Uczniowie zostali zachęceni do zdobywania wiedzy i umiejętności, udziału w konkursach, olimpiadach, akcjach prozdrowotnych i profilaktycznych, uczestnictwa w życiu kulturalnym. Uzyskali informację o najbliższych przedsięwzięciach, w których będą uczestniczyć, m.in. warsztaty integracyjne, otrzęsiny.
Pani wicedyrektor życzyła pierwszoklasistom, aby pierwszy  rok w nowej szkole był rokiem sukcesów i radości – uczniów, ich rodziców i nauczycieli.
autor: Adam  2015-09-05        Skomentuj 37


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl