sobota, 18 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3847155
Dzisiaj: 1314
IP: 3.236.55.22

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 1

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Stypendium Prezesa Rady Ministrów
W dniu 10. listopada 20015 r. w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2015/2016. Patronat nad uroczystością objęło Kuratorium Oświaty w Łodzi. Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie reprezentowała, kolejny już raz, uczennica klasy IV TZ - technik hotelarstwa - Natalia Olczak wraz z wychowawcą p. Mirosławem Ziębińskim. Dyplomy stypendystom z terenu Łodzi i województwa łódzkiego wręczali wojewoda łódzki p. Jolanta Chełmińska oraz łódzki Kurator Oświaty p. Jan Kamiński. Natalia Olczak otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów po raz drugi. Natalii składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. Galeria
autor: Mirek  2015-11-10        Skomentuj 0

Halloween
W dniu 30 października w naszej szkole odbyło się jedno z kolejnych spotkań dla gimnazjalistów  w ramach Roku Otwartej Szkoły. Tym razem naszymi gośćmi była młodzież z gimnazjum w Witoni. W celu zapoznania ich z kulturą i tradycją angielskiego obszaru językowego została przygotowana przez p. Małgorzatę Nowak-Kaczorkiewicz lekcja języka angielskiego pod tytułem Happy Halloween. Uczniowie otrzymali materiały, które miały bawić, utrwalać dotychczasową wiedzę oraz uczyć czegoś nowego. Jako podsumowanie zaproponowano zabawę polegającą na wyławianiu jabłka z wody bez użycia rąk, na pożegnanie zaś coś słodkiego. Kolejnym etapem wizyty naszych gości było spotkanie z III TZ-kelner, pod kierunkiem p. Marioli Dębowskiej, która przygotowała prezentację dotyczącą nakrywania do stołu. Uczennice zaprezentowały także przebieg serwisu amerykańskiego-stosowanego na przyjęciach dyplomatycznych. Przybliżyliśmy gimnazjalistom tajniki zawodu kelnera.
Gorące podziękowania dla pani. Sylwia Buczkowskiej za pomoc w przygotowaniu słodkich łakoci oraz wykonanie elementów dekoracji.
GALERIA
autor: Adam  2015-11-03        Skomentuj 0

Wycieczka integracyjna do Kłóbki
29. października uczniowie klas: I TZ- Technik hotelarstwa, I TZ- Technik kelner pod opieką wychowawcy pana Włodzimierza Błaszczyka, T TZ-Technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką wychowawczyni pani Małgorzaty Nowak-Kaczorkiewicz, I ZSZ-kucharz pod opieką wychowawczyni pani Agnieszki Mularczyk (kierownik wycieczki) oraz klasy III TZ-Technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką pani Doroty Wojculewicz, udali się na wycieczkę do Kłóbki. Znajduje się tam skansen odzwierciedlający realia XIX-wiecznej wsi kujawskiej i dobrzyńskiej oraz dwór arystokratyczny wybudowany przez rodzinę Orkiszewskich. Potomkowie tego rodu zasłynęli nie tylko na Kujawach, ale o  ich patriotyzmie i szlachetności słyszano w całym kraju oraz poza jego granicami. Wielką atrakcją było dla uczestników wycieczki ognisko, które odbyło się na terenie skansenu. W wesołych nastrojach wymienialiśmy swoje etnograficzne spostrzeżenia oraz zajadaliśmy pieczone nad ogniskiem kiełbaski. Około godziny 14:15 pełni wrażeń, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Tuż przed godziną 15:00 wróciliśmy do Kutna.
Galeria
autor: Adam  2015-11-02        Skomentuj 27

5 x dziennie warzywa i owoce
Dnia 26.10.2015 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie odbyła się akcja prozdrowotna pod hasłem "5 x dziennie warzywa i owoce". W czasie trwania akcji propagującej zdrowe odżywianie, młodzież przekonywała swoje koleżanki i kolegów do zdrowego trybu życia. Młodzież przygotowała nie tylko surówki i soki, których można było spróbować, ale również dużo informacji na temat warzyw i owoców. W warsztatach tych brali udział uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Kutnie. Podczas takich akcji uczniowie uświadamiają sobie, jak ważne są owoce i warzywa w codziennej diecie. Dostarczają wiele witamin i składników mineralnych oraz cennego w walce z otyłością błonnika pokarmowego. Są smaczne, zdrowe i niskokaloryczne. Warzywa, z których sporządzono surówki i soki, pochodziły z domowych, ekologicznych upraw nauczycieli i uczniów. Degustacja nie mogłaby się odbyć, gdyby nie rzeczowe wsparcie firmy Hurtowni BIUROMAX z Kutna, która podarowała jednorazowe opakowania i sztućce. Akcję przeprowadziła kl. III TZ - kelner pod kierunkiem p. Sylwii Buczkowskiej, p. Haliny Kacprzak i p. Kariny Karasińskiej - Pirowskiej.
Galeria
autor: Mirek  2015-10-26        Skomentuj 0

CERTYFIKAT
Nasz szkoła została wyróżniona certyfikatem BEZPIECZNA PLACÓWKA OŚWIATOWA
Wyróżnienie przyznane za:
  • szczególną dbałość o bezpieczeństwo i higieniczne warunki kształcenia;
  • spełnienie najwyższych norm bezpieczeństwa w trosce o ucznia i kadrę nauczycielską;
  •  posiadanie wymaganych prawem dokumentów kodeksowych.
autor: Adam  2015-10-26        Skomentuj 0

Zdobywamy nowe kwalifikacje…
 W dniach 23-25 października 2015 roku w naszej  szkole odbył się  kurs  barmański LEVEL A.
Prowadzącym zajęcia był Master Bartender pan Dariusz Kosiorek z Poznańskiej Akademii Barmanów, wykładowca Stowarzyszenia Polskich Barmanów.
 Zajęcie teoretyczne rozpoczynały się codziennie o 9.00  i trwały do    13.00 – 14.00. Poparte były  prezentacjami multimedialnymi. Część praktyczna odbywała   się po krótkiej przerwie technicznej i polegała na samodzielnym przygotowaniu drinków pod okiem prowadzącego w obecności koleżanek  i kolegów. Zajęcia trwały do ok. 18.00.  W części praktycznej wykorzystywane były oryginalne alkohole bez stosowania substytutów.
Uczestnicy kursu sporządzali short, long drinki oraz coblery. Młodzież dobierała szkło, wykonywała garni stosownie do rodzaju drinka i składników znajdujących się w koktajlu. Atrakcją dla wszystkich były zajęcia poświęcone coblerom.
Kurs kończył się egzaminem zarówno teoretycznym jak i praktycznym. Każdy uczestnik  otrzymał certyfikat Barmana I Stopnia wydany przez Stowarzyszenie Polskich Barmanów uzyskując w ten sposób kwalifikacje barmana w zakresie podstawowym. SPB to jedyna instytucja w Polsce mająca uprawnienia do  wydawania tego typu  dokumentów. Certyfikat uprawnia do pracy za barem w krajach UE.
Prezentujemy uczniów naszej szkoły -  młodych barmanów:
Klasa III TZ- technik hotelarstwa
Małgorzata Lewandowska
Klasa II TZ – technik hotelarstwa
         Kamil Rosiak
Klasa III TZ – technik żywienia i usług  gastronomicznych
        Sebastian Antczak
Klasa III ZSZ – kucharz
        Michał Jeziorski
Przez udział w kursie młodzież zdobyła nowe kwalifikacje, stając się bardziej atrakcyjnymi na rynku pracy.
Nadmienić należy, że w kursie brali udział absolwenci naszej szkoły. Możemy być dumni z Michała Łopaty, absolwenta TZ technik hotelarstwa, który na egzaminie praktycznym i teoretycznym zdobył najwyższe noty. Gratulujemy wszystkim i życzymy sukcesów na nowej ścieżce zawodowej.
Galeria
autor: Mirek  2015-10-25        Skomentuj 0

Zbiórka na turniej kulinarny!

Samorząd Uczniowski w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A.Troczewskiego w Kutnie.

SZANOWNI PAŃSTWO

      Samorząd Uczniowski działający w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr.A. Troczewskiego w Kutnie zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe grupy uczniów,umożliwiające im udział w prestiżowym turnieju kulinarnym, jakim jest XIV OGÓLNOPOLSKI POKAZ REGIONALNYCH STOŁÓW WIGILIJNYCH - GWIAZDKA 2015.

Pokaz ma na celu prezentację kultury i tradycji Świąt Bożego Narodzenia rożnych regionów kraju.

Odbędzie się w Poznaniu w dniach 3-5 grudnia 2015 r.

Uczestnicy na przygotowanych przez siebie stoiskach zaprezentują tradycyjne stoły wigilijne w aranżacji stosownej do kultury własnego regionu. Ocenie poddane będą także regionalne potrawy wigilijne przygotowane przez młodzież.

Udział w konkursie generuje wysokie koszty dojazdu uczestników,noclegu oraz przewozu rekwizytów do dekoracji stoiska i zakupu produktów gastronomicznych.

Szkoła jest w stanie pokryć koszty udziału w turnieju jedynie 2 uczniom (podczas gdy ekipy konkurencji liczą po kilkunastu uczestników).

Prosimy o wsparcie - każda złotówka jest dla nas bezcenna. Chcemy i możemy godnie zaprezentować naszą Szkołę i nasz Region!

  Jak mówią uczniowie: "Nie boimy się rywalizacji, nasze potrawy reprezentujące Region Kutnowski w najmniejszym stopniu nie ustępują konkurencji...""Nie pokonają nas smakiem, estetyką czy zapałem do pracy..."Wpłat prosimy dokonywać na konto: 42 1240 1734 1111 0010 0053 8388

Rada Rodziców w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr.  Antoniego Troczewskiego 99-300 Kutno ul. Kościuszki 11.

autor: Adam  2015-10-24        Skomentuj 0

Apel
W dniu 23.10.2015 roku odbył się w naszej szkole apel, podczas którego poruszane były następujące zagadnienia:
1. Przedstawienie planu pracy Samorządu Uczniowskiego przez przewodniczącą Patrycję Dębską.
Przedstawiciele poszczególnych sekcji i szkolnych kół prezentowali programy pracy w roku szkolnym 2015/16
2. Sprawy porządkowe przedstawione przez Panią Wicedyrektor Małgorzatę Gładysiak, dotyczyły zasad bezpieczeństwa uczniów oraz przestrzegania Statutu szkoły.
3. Komunikaty dotyczyły przewidzianych działań profilaktycznych, konkursów i wydarzeń kulturalnych.
Galeria
autor: Mirek  2015-10-23        Skomentuj 0

Konkurs plastyczny
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Szkoła wolna od dopalaczy". W związku z tym szkolne Koło PCK ogłasza konkurs plastyczny pod hasłem: "Stop dopalaczom". Pracę należy wykonać w formacie A1, dowolną techniką do dnia 20 listopada 2015.
Opiekun szkolnego Koła PCK
p. prof. A. Mularczyk
autor: Mirek  2015-10-23        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl