sobota, 8 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639430
Dzisiaj: 14
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Dzień Edukacji Narodowej
W dniu 14.10.2015r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Rozpoczęła się ona wprowadzeniem sztandaru szkoły, a następnie wystąpieniem Pani Dyrektor Urszuli Macioszczyk, która powitała wybranych, a wśród nich emerytowanych pracowników szkoły. Pani Dyrektor podkreśliła istotę tego szczególnego dnia oraz dokonała podsumowania rywalizacji w nauce i frekwencji o Puchar Szkoły za rok szkolny 2014/2015. Zaszczytne I miejsce uzyskali uczniowie klasy IV TZ - technik hotelarstwa, II miejsce uczniowie klasy IV TZ - kelner oraz III miejsce uczniowie klasy III TZ - kelner. Pani Dyrektor obdarowała wyróżnionych słodką niespodzianką, po czym przystąpiła do wręczenia nagród nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Po wystąpieniu Pani Dyrektor, głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Patrycja Dębska i złożyła życzenia wszystkim nauczycielom. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Kiedy wyprowadzono sztandar szkoły, rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy II TZ żug oraz wybranych uczniów klasy IV TZ żyw. (Klaudia Kamorska, Marcin Zamerski), klasy III TZ hotel (Daria Szałańska) oraz II TZ hotel (Estera Jelonek, Marika Podorska), pod opieką Pani Katarzyny Goszczyńskiej. Scenografię przygotowali uczniowie z sekcji plastycznej pod kierunkiem Pani Małgorzaty Ledzion. Na zakończenie artyści otrzymali od Pani Dyrektor podziękowania oraz słodką niespodziankę. Ostatnim elementem uroczystości było udanie się nauczycieli oraz przybyłych gości na pyszny poczęstunek, wykonany i podany przez młodzież naszej szkoły, przy cennym instruktażu nauczycieli przedmiotów zawodowych. Tam, uczniowie wręczyli swoim nauczycielom oraz gościom symboliczne kwiaty.
 Galeria
autor: Mirek  2015-10-14        Skomentuj 0

IX Festiwal im. Szaloma Asza
10 października 2015 roku w ramach IX Festiwalu im. Szaloma Asza w Restauracji "Rondo" uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr Antoniego Troczewskiego brali udział w obsłudze uroczystej kolacji, na której serwowane były potrawy kuchni żydowskiej. Młodzież miała okazje doskonalić umiejętności kelnerskie oraz wzbogacić swoją wiedzę w zakresie potraw koszernych.
GALERIA
autor: Adam  2015-10-13        Skomentuj 0

Otrzęsiny 2015
W dniu 09.10.2015 r. odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, które przygotowała klasa II TZ - technik hotelarstwa  pod opieką wychowawcy p. E. Golis i współpracy Samorządu Uczniowskiego. To właśnie oni byli organizatorami tegorocznych otrzęsin, gdyż w ubiegłym roku zajęli I miejsce. Uczniowie klas pierwszych brali udział  w następujących konkurencjach:
1. Debiut - pierwszy występ na szkolnej scenie.
2. Jedzenie jabłka bez użycia rąk.
3. Quiz - pytania związane z naszą szkołą.
4. Picie mleka bez użycia rąk. Otrzęsiny klas pierwszych wygrała klasa I ZSZ - kucharz
II miejsce  kl. I TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych
III miejsce kl. I TZ – technik hotelarstwa
IV miejsce kl. I TZ - kelner
Galeria
autor: Mirek  2015-10-09        Skomentuj 0

Udział w Grze Miejskiej „Szlakiem dwóch kultur”
W dniu 8. października 2015 roku wybrani uczniowie naszej szkoły (Martyna Podorska kl. III TZ żug, Kamil Podorski kl. III TZ żug, Patrycja Dębska kl. II hot, Krystian Błaszczyk kl. II TZ żywn.) pod opieką Pani Doroty Wojculewicz, wzięli udział w Grze Miejskiej „Szlakiem dwóch kultur” organizowanej przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kutnie:
Gra posiadała charakter edukacyjno-poznawczy, ukazywała dzieje kultury polsko-żydowskiej oraz przybliżyła młodzieży postać Szaloma Asza, pisarza urodzonego w Kutnie. Uczniowie docierali kolejno do, wyznaczonych na kutnowskim szlaku, miejsc związanych z osobą Szaloma Asza. Wśród nich wymienić należy szkołę, do której uczęszczał pisarz, synagogę żydowską, dom rodzinny Asza oraz cmentarz żydowski. Następnie uczestnicy udali się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, aby wziąć udział w rozwiązywaniu testu na temat Szaloma Asza oraz związków kultury żydowskiej z naszym miastem. Zwycięska grupa odebrała nagrodę główną. Pozostali uczestnicy dostali również nagrody za udział w grze. Na zakończenie odbyło się spotkanie młodzieży z prawnukiem Szaloma Asza, honorowym gościem uroczystości.
autor: Adam  2015-10-09        Skomentuj 0

Spotkanie w policjantem
W dniu 30.09.2015 r. uczniowie klas pierwszych technikum spotkali się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.Tematyką spotkania była odpowiedzialność prawna nieletnich oraz unikanie przemocy i agresji.
autor: Bartek  2015-09-30        Skomentuj 0

Łódzki Salon Maturzystów
29 września młodzież, klas maturalnych wraz z wychowawcami, naszej szkoły gościła na Politechnice Łódzkiej w Łódzkim Salonie Maturzystów Perspektywy 2015. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2016 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Do dyspozycji maturzystów stawiły się uczelnie i wydawcy z całej Polski.
Galeria
autor: Mirek  2015-09-29        Skomentuj 0

Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków.
Dnia 28.09.2015 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Europejskiego Dnia Języków. Tradycja ta ma 14 lat, kiedy to Unia Europejska i Rada Europy ogłosiły rok 2001 Europejskim Rokiem Języków. Chcąc promować naukę języków obcych uczniowie naszej szkoły przygotowali wycieczkę językową po różnych krajach Europy. Na tę wycieczkę zaprosiliśmy uczniów klasy III z Gimnazjum nr 2 w Kutnie wraz z nauczycielem języka angielskiego. Śpiewaliśmy piosenkę w języku angielskim "Old McDonald had a farm", próbowaliśmy łamańców językowych po polsku, angielsku, niemiecku, czesku i hiszpańsku. Byliśmy we Włoszech, by sprawdzić, które wyrazy w języku włoskim brzmią podobnie do polskich. Udaliśmy się na daleką północ, by zobaczyć skecz kabaretu Hlynur pt. "Skandynawski romans". W rockową podróż zabrał nas Mateusz Cywka wykonując utwór zespołu Papa Roach. Nasza podróż zakończyła się konkursem językowym. Przedstawienie przygotowali uczniowie:
_ klasy IV TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych: Klaudia Kamorska i Marcin Zamerski,
_ klasy IV TZ - technik hotelarstwa: Adrianna Pawlak, Mateusz Cywka, Kasjan Czaja i Grzegorz Kozarski,
_ klasy IV TZ - kelner: Karolina Krygier,
_ klasy III TZ - technik hotelarstwa: Weronika Kasprzak i Daria Szałańska,
_ klasy III TZ - kelner: Michalina Darmach, Marzena Śliwicka i Natalia Turczak,
_ klasy II TZ - technik hotelarstwa: Estera Jelonek i Kamil Rosiak.
Uczniowie klasy III TZ - technik hotelarstwa i klasy IV TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych włączyli się do pomocy w przygotowaniu scenografii, a uczniowie klasy klasy II TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych odpowiadali za nagłośnienie. Nad organizacją uroczystości czuwały p. prof. Maria Kadłubowska i p. prof. Izabela Kowalik.
Następnie, w ramach Europejskiego Dnia Języków, odbyły się pokazy w języku angielskim zawodowym, na które zaproszeni zostali nasi goście. Pierwszy dotyczył nakrycia stołu oraz korzystania z karty dań w restauracji. Przygotowany został przez p. prof. Ewę Żydowo i p. prof. Monikę Żuber. Na scenki "W hotelowej recepcji" zaprosiły gimnazjalistów p. prof. Beata Michałkiewicz i p. prof. Małgorzata Nowak-Kaczorkiewicz.
Galeria
autor: Mirek  2015-09-28        Skomentuj 0

Młoda krew ratuje życie...
Młoda krew ratuje życie...
18 osób z naszej szkoły oddało dziś honorowo krew, dzięki współpracy ze Stacją Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kutnie. Przyznać należy, że spora liczba uczniów pierwszy raz zmierzyła się z tym wyzwaniem. Mimo przysługującego dnia wolnego, wielu dawców uczestniczyło w zajęciach lekcyjnych. Wśród oddających krew nie zabrakło opiekuna PCK p. Agnieszki Mularczyk.
Za dzielenie się cennym darem, wszystkim serdecznie dziękujemy.
autor: Mirek  2015-09-25        Skomentuj 84

Sukces Justyny
We wtorek, 22 września na obiektach Małej Ligi Baseballa odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe dla szkół ponadgimnazjalnych zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie. Nasza uczennica Justyna Matusiak zdobyła II miejsce.
Gratulujemy!
Galeria
autor: Mirek  2015-09-25        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl