środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851139
Dzisiaj: 370
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 6

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Pomóż dzieciom przetrwać zimę
Na terenie naszej szkoły przeprowadzamy akcję "Pomóż dzieciom przetrwać zimę".
Prosimy o przekazywanie darów do dnia 8 grudnia 2015:
- żywności długoterminowej,
- słodyczy,
- artykułów papierniczych i szkolnych,
- ubrań dziecięcych,
- zabawek i książeczek dla dzieci.
Za przeprowadzenie akcji odpowiedzialny jest opiekun Samorządu Uczniowskiego p. prof. Mirosław Ziębiński oraz opiekunowie wolontariatu: p.prof. Aleksandra Tondyra-Plewa i p. prof. Marek Kamiński.
Prosimy o zainteresowanie się akcją!
autor: Mirek  2015-11-30        Skomentuj 15

Zwiedzamy łódzkie hotele
Trzy łódzkie hotele, przeszły rewitalizację z pofabrycznych hal włókienniczych w nowocześnie zaaranżowane obiekty, spełniające wysokie wymagania odwiedzających Łódź gości. Wraz z nauczycielami p. Beatą Michałkiewicz i Aleksandrą Szymczak, 24 listopada 2015 roku młodzież naszej szkoły z klasy III  TZ - technik hotelarstwa miała okazję odwiedzić dwa z nich – Hotel Focus i Hotel Tobaco.   Wizyta studyjna w hotelach obejmowała tematykę zarządzania hotelem, obsługę gości w recepcji i restauracji hotelowej.
Galeria
autor: Mirek  2015-11-30        Skomentuj 0

Warsztaty przedświąteczne w Środowiskowym Domu Samopomocy
W dniu 26 listopada 2015 r. uczniowie klasy I TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, pod opieką pani Emilii Durki, udali się w ramach zajęć obsługi gościa do Środowiskowego Domu Samopomocy w Kutnie. Pani  Emilia Durka zaprezentowała pokaz poświęcony metodom składania serwetek.  Uczniowie służyli instruktażem, wspomagając w zajęciach manualnych podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy. Wspólnie wykonano również dekoracje bożonarodzeniowe: choinki, bombki, aniołki. Stworzyło to możliwości integracji międzypokoleniowej. Spotkanie potwierdziło, że empatia tak ważna w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka, nie jest obca uczniom. Wzajemny kontakt dał dużo radości wszystkim uczestnikom warsztatów. Po wizycie w Środowiskowym Domu Samopomocy uczniowie żywo dzielili się refleksjami, wyrażając zadowolenie z możliwości dalszej współpracy.
 GALERIA
autor: Adam  2015-11-27        Skomentuj 89

DNI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA
22 -26. 11 – DNI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA
Szkoła od wielu lat aktywnie uczestniczy w akcjach ratowania życia ludzkiego. Kilkakrotnie społeczność szkolna poprzez swoją ofiarność zajmowała zaszczytne pierwsze miejsca w konkursie „Młoda krew ratuje życie” organizowanym przez Rejonowe Centrum  Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Wpisując się w obchody Honorowego Krwiodawstwa 25 listopada na sali gimnastycznej została zorganizowana prelekcja na temat idei krwiodawstwa oraz ważnych aspektów dla każdego dawcy. Zaproszona prelegentka z Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi p. Małgorzata Kieradzka, poprowadziła rzeczowo i merytorycznie spotkanie z młodzieżą z klas II i III zachęcając oraz rozwiewając obawy przyszłych darczyńców. Krwiodawstwo jest wyrazem szczególnie wyrażonej bezinteresownej miłości bliźniego, przejawem solidarności społecznej – tym cenniejszej, że potwierdzonej bardzo konkretnym działaniem. Krwiodawca to człowiek o większej niż przeciętna wrażliwości na sprawy ludzkie, skłonny do bezinteresownego działania na rzecz nawet nieznanego chorego czy ofiary wypadku. Honorowy dawca krwi to także postawa życiowa, wynikająca z dużego zrozumienia dla potrzeby leczenia krwią lub ratowania życia ludzkiego przez podanie niezastąpionego leku, jakim jest krew. To altruista, stawiający sobie za cel pomaganie innym, być może również swoim bliskim, kolegom, przyjaciołom – czasem także sobie samemu. Cieszę się, że w naszej szkole jest dużo takich osób, a mam nadzieję, że z każdą akcją będzie ich jeszcze więcej. W najbliższy piątek w godzinach 10.40- 13.25 będzie kolejna okazja by czynić dobro innym. Zapraszam pełnoletnie, zdrowe osoby do wzięcia udziału w już drugiej w tym roku szkolnym akcji Honorowego Krwiodawstwa.                                                                            
Opiekun Szkolnego Koła PCK – również  Honorowy Dawca  - Agnieszka Mularczyk
 Galeria
autor: Mirek  2015-11-25        Skomentuj 0

PINI
Dnia 23 listopada 2015 r. uczniowie klasy IV i II technik technologii żywności wraz z opiekunami p. Julitą Ryś i p. Joanną Andrzejewską odwiedzili zakład Pini Polska. Jest to jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów produkcji przetworów z mięsa wieprzowego w Europie i na świecie. Zakład  specjalizuje się głównie w produkcji salami, wędlin oraz wędzonek. Obecnie Pini Polska eksportuje swoje wyroby do około dziewięćdziesięciu krajów na całym świecie.GALERIA
autor: Adam  2015-11-25        Skomentuj 0

Wycieczka do Poznania
Dnia 20 listopada 2015r. odbyła się wycieczka do Poznania. Wzięli w niej udział uczniowie klas  III oraz opiekunowie: Monika Żuber, Mariola Dębowska, Sylwia Buczkowska  i Joanna Andrzejewska  Pierwszym zaplanowanym punktem w programie była wizyta w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii. Uczestnicy wycieczki spotkali się ze studentami oraz władzami uczelni. Poznali zasady rekrutacji oraz funkcjonowania tejże uczelni. Uczniowie naszej szkoły wzięli także udział w pokazie barmańskim, Kierownik restauracji “Hollywood” zorganizował dla nas pokaz sztuki kelnerskiej, . Kolejnym miejscem w programie zwiedzania był Browar Lech. Przewodnik oprowadził młodzież po halach produkcyjnych i innych miejscach zakładu. W przystępny i ciekawy sposób przybliżył technologię produkcji piwa. Cała wycieczka była bardzo pożyteczną lekcją połączoną z dobrą zabawą.
GALERIA
autor: Adam  2015-11-25        Skomentuj 0

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły
Dnia 20 listopada 2015 r. w naszej szkole odbył się drużynowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły dla uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu kutnowskiego.
Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony kibiców. Po zaciętych grach zwycięstwo osiągnęła drużyna z Gimnazjum w Strzelcach. Opiekunem zwycięskiej drużyny był p. Paweł Kacprzak.
Gratulujemy!
GALERIA
autor: Adam  2015-11-25        Skomentuj 0

Pokaz Grupy Ratownictwa Medycznego dla szkół średnich
Grupa Ratownictwa Medycznego, (OSP Dąbroszczak) pod kierownictwem pana Kamila Borowiaka, przedstawiła w dniu 23.11.2015 r. pokaz polegający na prezentacji multimedialnej oraz pokaz na żywo z udziałem ochotników. Młodzież z naszej szkoły z zainteresowaniem obserwowała i uczestniczyła w zajęciach praktycznych, wykazując się szczególną wiedzą w zakresie pierwszej pomocy.
GALERIA
autor: Adam  2015-11-24        Skomentuj 0

Spotkanie z komendantem Straży Miejskiej w Kutnie
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkania z komendantem Straży Miejskiej w Kutnie - panem Ryszardem Wilanowskim. Dzisiaj (20.11.2015 r. ) uczniowie klasy I ZSZ kucharz wysłuchali prelekcji na temat zagrożeń, jakie niosą z sobą dopalacze i napoje energetyzujące. Kolejne spotkanie – z uczniami kl. I TZ kelner/hot. już za tydzień 27.11.2015 r.
autor: Adam  2015-11-24        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl