piątek, 7 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639381
Dzisiaj: 1672
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 7

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Zbiórka na turniej kulinarny!

Samorząd Uczniowski w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A.Troczewskiego w Kutnie.

SZANOWNI PAŃSTWO

      Samorząd Uczniowski działający w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr.A. Troczewskiego w Kutnie zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe grupy uczniów,umożliwiające im udział w prestiżowym turnieju kulinarnym, jakim jest XIV OGÓLNOPOLSKI POKAZ REGIONALNYCH STOŁÓW WIGILIJNYCH - GWIAZDKA 2015.

Pokaz ma na celu prezentację kultury i tradycji Świąt Bożego Narodzenia rożnych regionów kraju.

Odbędzie się w Poznaniu w dniach 3-5 grudnia 2015 r.

Uczestnicy na przygotowanych przez siebie stoiskach zaprezentują tradycyjne stoły wigilijne w aranżacji stosownej do kultury własnego regionu. Ocenie poddane będą także regionalne potrawy wigilijne przygotowane przez młodzież.

Udział w konkursie generuje wysokie koszty dojazdu uczestników,noclegu oraz przewozu rekwizytów do dekoracji stoiska i zakupu produktów gastronomicznych.

Szkoła jest w stanie pokryć koszty udziału w turnieju jedynie 2 uczniom (podczas gdy ekipy konkurencji liczą po kilkunastu uczestników).

Prosimy o wsparcie - każda złotówka jest dla nas bezcenna. Chcemy i możemy godnie zaprezentować naszą Szkołę i nasz Region!

  Jak mówią uczniowie: "Nie boimy się rywalizacji, nasze potrawy reprezentujące Region Kutnowski w najmniejszym stopniu nie ustępują konkurencji...""Nie pokonają nas smakiem, estetyką czy zapałem do pracy..."Wpłat prosimy dokonywać na konto: 42 1240 1734 1111 0010 0053 8388

Rada Rodziców w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr.  Antoniego Troczewskiego 99-300 Kutno ul. Kościuszki 11.

autor: Adam  2015-10-24        Skomentuj 0

Apel
W dniu 23.10.2015 roku odbył się w naszej szkole apel, podczas którego poruszane były następujące zagadnienia:
1. Przedstawienie planu pracy Samorządu Uczniowskiego przez przewodniczącą Patrycję Dębską.
Przedstawiciele poszczególnych sekcji i szkolnych kół prezentowali programy pracy w roku szkolnym 2015/16
2. Sprawy porządkowe przedstawione przez Panią Wicedyrektor Małgorzatę Gładysiak, dotyczyły zasad bezpieczeństwa uczniów oraz przestrzegania Statutu szkoły.
3. Komunikaty dotyczyły przewidzianych działań profilaktycznych, konkursów i wydarzeń kulturalnych.
Galeria
autor: Mirek  2015-10-23        Skomentuj 0

Konkurs plastyczny
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Szkoła wolna od dopalaczy". W związku z tym szkolne Koło PCK ogłasza konkurs plastyczny pod hasłem: "Stop dopalaczom". Pracę należy wykonać w formacie A1, dowolną techniką do dnia 20 listopada 2015.
Opiekun szkolnego Koła PCK
p. prof. A. Mularczyk
autor: Mirek  2015-10-23        Skomentuj 0

Poznaj swojego doradcę zawodowego
W dniach 19.10.2015 r., 22.10.2015 r. oraz 23.10.2015 r. uczniowie klasy III ZSZ kucharz  pod opieką p. L.Wieczorka, klas  IV TZ technik hotelarstwa i IV  TZ technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką p. E. Golis oraz klas  IV TZ kelner i IV TZ technik technologii żywności uczestniczyły  w zorganizowanych  przez Powiatowy Urząd Pracy  zajęciach warsztatowych pod nazwą „Poznaj swojego doradcę zawodowego”. Spotkanie poświęcone było aktywizacji zawodowej młodzieży kończącej szkołę i wchodzącej w najbliższym czasie na rynek pracy. Uczniowie poznali metody kształtowania  kariery zawodowej oraz  wysłuchali informacji na temat znaczenia  samokształcenia i doskonalenia zawodowego. Zapoznali się też z lokalnymi ofertami pracy  oraz instrumentami i formami pomocy dla absolwentów  poszukujących pracy, np.: pośrednictwo pracy, poradnictwo zawodowe, pomoc finansowa na rozpoczęcie działalności gospodarczej, staże.
Galeria
autor: Mirek  2015-10-23        Skomentuj 0

Spotkanie w policjantem
Uczniowie kl. I ZSZ kucharz spotkali się z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Tematyką spotkania była odpowiedzialność prawna nieletnich.
Wcześniej w podobnych prelekcjach uczestniczyli uczniowie klas technikum zawodowego.
autor: Bartek  2015-10-23        Skomentuj 0

Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w Troczewskim
W dniach 20 - 21 października  w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie  przeprowadzono akcję edukacyjną - Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole w ramach VII edycji „Tygodnia chleba w szkole” - ogólnopolskiej kampanii Fundacji Dobre Życie.  Celem przedsięwzięcia była edukacja w zakresie zdrowego odżywiania, a w szczególności wyboru pieczywa o wysokiej wartości odżywczej. Ciekawa i bogata  aranżacja ekspozycji z wykorzystaniem wieńców dożynkowych oraz dawnych naczyń i sprzętu służących do wypieku pieczywa cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów.  Zwiedzający mieli możliwość degustacji szerokiego asortymentu pieczywa wyprodukowanego w  Zakładzie Piekarniczo – Cukierniczym S.J. Tadeusz, Dominik i Jakub Ozdowscy oraz  na zajęciach w szkole przez uczniów klas TZ – technik żywienia i usług gastronomicznych,  TZ – technik technologii żywności. W zajęciach warsztatowych aktywnie uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Kutnie, którzy poznawali tajniki wypieku pieczywa mieszanego wieloziarnistego oraz ciasteczek owsianych. Nad całością  działań czuwali nauczyciele przedmiotów zawodowych S. Buczkowska, E. Durka, K. Karasińska – Pirowska, E. Olejniczak, J. Andrzejewska. M. Dębowska i przedmiotów ogólnokształcących K. Goszczyńska.
Galeria
autor: Mirek  2015-10-22        Skomentuj 0

Młodzi głosują 2015
19 października w naszej szkole odbyły się szkolne prawybory parlamentarne . Wszyscy uczniowie z naszej szkoły, także ci niepełnoletni mogli wziąć udział w tej zabawie. Zwycięzcą okazał się Komitet Wyborczy KORWIN , o jeden głos wyprzedzając Prawo i Sprawiedliwość.

autor: Adam  2015-10-19        Skomentuj 0

Spotkanie z położną
W dniu 19.10.2015 roku odbyło się spotkanie uczennic klas drugich wszystkich kierunków kształcenia TZ i ZSZ z położną - pracownikiem Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Salus". Tematem spotkania była higiena okresu dojrzewania oraz samokontrola piersi. Pani położna odpowiadała również na pytania dotyczące innych tematów, które padały ze strony słuchaczy. Spotkanie zorganizowała p. Julita Ryś w ramach zajęć wychowania do życia w rodzinie.
autor: Mirek  2015-10-19        Skomentuj 0

Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych w Uniejowie
2. października odbyły się Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych w Uniejowie. Szkołę reprezentowała Justyna Matusiak z klasy I TZ - technik hotelarstwa. 
Gratulujemy!
Galeria
autor: Mirek  2015-10-16        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl