środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851132
Dzisiaj: 363
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Festiwal Frankofonii
Już po raz trzeci  w Kutnie, w dniach 1-5 lutego 2016r. będzie miał miejsce Festiwal Frankofonii, czyli święto języka francuskiego i wszystkich osób, które się nim posługują. W tym roku zostały zorganizowane cztery konkursy dla młodzieży szkolnej: konkurs wiedzy o Francji, fotograficzny, plastyczny i piosenki francuskiej. Będzie można również uczestniczyć w interesujących warsztatach dotyczących m.in. języka francuskiego, kultury, historii i oczywiście Frankofonii.

W czwartek, 4 lutego 2016r. miłośnikom piosenki proponujemy udział w koncercie francuskiej piosenkarki i aktorki Iris Munos "Jacques Brei – niezapomniane piosenki”, który odbędzie się w Kutnowskim Domu Kultury (bilety 10 zł, 30 zł).
W piątek, 5 lutego 2016r. w ramach cyklu ,,Francuskie kino z humorem” będzie można obejrzeć w KDK film ,,Za jakie grzechy dobry Boże”. O godzinie 18.00, w restauracji hotelu Rondo, podczas eleganckiej kolacji uświetnionej koncertem muzyki francuskiej, nasi uczniowie zaprezentują serwis francuski.

Festiwal Frankofonii patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Kutna.
autor: Mirek  2016-01-26        Skomentuj 0

Etap Okręgowy VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej
Dnia 13 stycznia 2016r. w Warszawie odbył się etap okręgowy VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół hotelarskich z całej Polski. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 80 pytań z zakresu wiedzy hotelarskiej z uwzględnieniem tematu wiodącego ,,Historia hotelarstwa”. Istotne znaczenie miała znajomość branży i aktualnej sytuacji na rynku hotelarskim i turystycznym. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV TZ – technik hotelarstwa – Patrycja Ulężałka i Natalia Olczak, która zajęła 14 miejsce w Polsce na 329 uczniów biorących udział w eliminacjach ogólnopolskich.
Opiekunem była p. Beata Michałkiewicz.
Gratulujemy!
Galeria
autor: Mirek  2016-01-26        Skomentuj 0

Studniówka 2016
Tegoroczny bal studniówkowy rozpoczął się w dniu 23. stycznia 2016 r. o godzinie 20.00 w sali bankietowej PaOla, tradycyjnie odtańczonym przez uczniów i nauczycieli polonezem. Następnie przedstawiciele młodzieży maturalnej, Klaudia Kamorska z kl.IV TZ- technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Grzegorz Kozarski z kl.IV TZ - technik hotelarstwa, poprowadzili cześć oficjalną uroczystości dziękując dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za czteroletnią pracę z młodzieżą, wychowanie i cenne wskazówki. Na zakończenie części oficjalnej głos zabrała p. Dyrektor Urszula Macioszczyk, która uroczyście ogłosiła rozpoczęcie balu studniówkowego 2016. Uczniowie wraz z nauczycielami spędzili niezapomniane chwile bawiąc się radośnie do godziny 6.00.
Galeria
autor: Mirek  2016-01-25        Skomentuj 39

Szkolny etap konkursów
22. stycznia 2016 r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje konkursów: "Chrześcijańskie Korzenie Zjednoczonej Europy" oraz "Żołnierze wyklęci obudźcie Polskę" organizowanych przez posła na sejm Piotra Polaka i senatora Przemysława Błaszczyka. Konkurs przeprowadziły pracownice biur obydwu parlamentarzystów.Zwycięzcą konkursu "Chrześcijańskie Korzenie Zjednoczonej Europy" został Mateusz Ciszewski kl. I TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych, a drugie miejsce zajął Krystian Błaszczyk kl. II TZ - technik technologii żywności.W konkursie "Żołnierze wyklęci obudźcie Polskę" I miejsce zajął Mateusz Ciszewski kl. I TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych, a II miejsce zajęła Weronika Wolska  kl. I TZ - technik hotelarstwa, a uczniowie: Krystian Błaszczyk kl. II TZ - technik technologii żywności, Kacper Zieliński  kl. I TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych i Andrzej Radke kl. IV TZ - technik technologii żywności, zajęli wspólnie III punktowane miejsce. Wszyscy zakwalifikowali się do kolejnego, rejonowego etapu konkursu.
Gratulujemy!
Galeria
autor: Mirek  2016-01-22        Skomentuj 0

NIE DAJ SIĘ WYPALIĆ!
„Nie daj się wypalić” to hasło międzyszkolnej kampanii informacyjnej przeprowadzonej wśród uczniów naszej szkoły przez młodzież ZS NR 3 w Kutnie w ramach ogólnopolskiego konkursu „Szkoła wolna od dopalaczy”. Konkurs organizowany jest  przez Studium Prawa Europejskiego. Zarówno nasza szkoła, jak i ZS Nr 3, uczestniczy w 10 zadaniach konkursowych, a jednym z nich jest współpraca z inną placówką i przeprowadzenie wśród rówieśników akcji informacyjnej na temat szkodliwości dopalaczy. W związku z tym w dniu 19 stycznia 2016 r. grupa uczniów, wraz z opiekunem Panią Barbarą Jóźwiak, godziny 10.30 do 13.45  zaprezentowała przygotowane przez siebie plakaty, transparenty, ulotki uświadamiające, jak bronić się przed dopalaczami i nie stać ich ofiarą.
Dziękujemy za współpracę!
Galeria
autor: Mirek  2016-01-22        Skomentuj 0

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie
W dniach 14-15.01.2016 r. odbyły się w naszej szkole egzaminy potwierdzające kwalifikacje  w  następujących zawodach: - technik żywienia i usług gastronomicznych -  kwalifikacja T.15. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych, - technik hotelarstwa- kwalifikacja T.12. Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie, - technik technologii żywności – kwalifikacja T.16.  Organizacja i nadzorowanie  produkcji wyrobów  spożywczych,- kelner -  kwalifikacja T.10. Organizacja usług gastronomicznych.Uczniowie w pierwszym dniu rozwiązywali testy jednokrotnego wyboru, w drugim dniu wykonywali zadanie w części praktycznej. Podczas egzaminu frekwencja wyniosła 100%.
Życzymy naszym zdającym powodzenia i czekamy z niecierpliwością na wyniki.
Galeria
autor: Mirek  2016-01-15        Skomentuj 0

Spotkanie z funkcjonariuszem Policji
W dniu 12. stycznia 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych Technikum Zawodowego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Aspirant Edyta Machnik omówiła zakres odpowiedzialności karnej nieletnich za popełnione czyny. Szczególną uwagę zwrócono na odpowiedzialność wynikającą z rozprowadzania dopalaczy  oraz niebezpieczeństwa, jakie niesie z sobą ich zażywanie.
autor: Mirek  2016-01-15        Skomentuj 0

W Rankingu Perspektyw 2016 wg zawodów Troczewski najlepszy…
Perspektywy ogłaszają rankingi najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce w różnych kategoriach.  Miło nam poinformować lokalną społeczność, że w Rankingu wg zawodów  nasze technika w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie sytuują się najwyżej spośród wszystkich  kutnowskich techników.              


W zawodach:
- technik technologii żywności: 22. miejsce w Polsce, 
- kelner:                                           22. miejsce w Polsce.
Cieszy nas fakt, że w zawodzie kelner już wcześniej odnosiliśmy tego typu sukcesy ( 9. pozycja  w 2014 roku). Wysoki był wskaźnik zdawalności naszej młodzieży w tych zawodach, stanowiący odpowiednio 64,29% oraz 83,33%.  
    Absolwentom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej drodze zawodowej!
autor: Mirek  2016-01-15        Skomentuj 0

IV Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania
W dniu 14. stycznia 2016 r. uczniowie z klasy  II kelner wzięli udział w szkolnym etapie  IV  Olimpiady  Przedsiębiorczości i Zarządzania organizowanej przez Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Tematem przewodnim  tegorocznej edycji olimpiady  są "Finanse w przedsiębiorstwie". Olimpiadzie towarzyszą wykłady, spotkania z ludźmi sukcesu i imprezy sportowe.
autor: Mirek  2016-01-14        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl