niedziela, 16 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3653289
Dzisiaj: 761
IP: 3.238.173.209

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 7

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Opowieść wigilijna
W dniu 18. grudnia 2015 roku, uczniowie klasy III - TZ technik hotelarstwa, pod kierunkiem Pani Danuty Maj, przygotowali przedstawienie według dzieła Karola Dickensa "Opowieść wigilijna". Za dekorację, odzwierciedlająca klimat XII - wiecznej Anglii, odpowiadała Pani Małgorzata Ledzion, przy cennej pomocy uczennicy klasy IV - TZ technik hotelarstwa, Ady Pawlak. Po zakończeniu przedstawienia głos zabrała Pani Dyrektor Urszula Macioszczyk, która podziękowała młodzieży oraz opiekunom za piękne przedstawienie, wręczyła uczniom słodki podarunek i złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Pani Dyrektor nawiązała w swej wypowiedzi do przemiany głównego bohatera "Opowieści wigilijnej". Niektórzy z pewnością wyciągnęli odpowiednie wnioski... Na zakończenie Pani Dyrektor przypomniała uczniom o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii świątecznych.
GALERIA
autor: Adam  2015-12-22        Skomentuj 52

„Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie”
Dnia 17 grudnia 2015 roku  młodzież naszej szkoły, uczestniczyła w warsztatach z zakresu zdrowego odżywiania się i zdrowego trybu życia. Warsztaty zrealizowane zostały przez Powiat Kutnowski w ramach projektu „Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie”. Projekt dofinansowany jest przez  Norweski Mechanizm Finansowy.
Warsztaty odbyły się w I LO im. Dąbrowskiego w Kutnie. W I części zwrócono uwagę na niezdrowe produkty, które często występują w naszych jadłospisach. Uświadomiono uczestnikom wysoką zawartość cukru, tłuszczu, konserwantów w popularnych wśród młodzieży produktach, także ich wpływ na organizm ludzki. W II części poznaliśmy  choroby cywilizacyjne, zaburzenia odżywiania, wpływ alkoholu, palenia tytoniu na kondycję fizyczną. W części III podkreślono pozytywny wpływ aktywności fizycznej na stan zdrowia. Omówiona została także piramida żywienia.
Szkołę reprezentowali: Natalia Kuśmider, Patryk Górecki z kl. I TZ żug, Karolina Krygier, Dominika Golińska, Ewelina Michalak z kl. IV TZ kelner, Amanda Ziętek, Klaudia Kamorska, Marcin Zamerski z kl. IV TZ żug oraz p. Ewa Żydowo.
autor: Mirek  2015-12-18        Skomentuj 0

Świąteczne Strzelanie
Powiatowe Zawody Strzeleckie - Liga Strzelecka - Świąteczne Strzelanie Ligi Obrony Kraju, które odbyły się w ubiegły piątek ( 11.12.2015r.) zakończyły się sukcesem uczniów naszej szkoły. W kategorii indywidualnej zwyciężył Dawid Kubiak z kl. I technik hotelarstwa. Drużynowo zajęliśmy II miejsce.
Drużyna w składzie:Krystian Hiszpański kl I ZSZ
Dawid Kubiak kl. I technik hotelarstwa
Konrad Kucharski kl. I technik hotelarstwa

GALERIA
autor: Adam  2015-12-14        Skomentuj 0

WYCIECZKA DO PŁOCKA
W dniu 10.12.2015 r. grupa uczniów z klas: III TZ żywienia i usług gastronomicznych, II TZ żywienia i usług gastronomicznych, II TZ kelner/żywność/hotel oraz I ZSZ – kucharz, pod opieką pani Elżbiety Golis, pani Agnieszki Mularczyk oraz pani Doroty Wojculewicz, udała się na wycieczkę do Płocka. Wyjechaliśmy sprzed naszej szkoły o godzinie 8.00, od pierwszych chwil towarzyszyło nam słońce i dobry humor. Najpierw obejrzeliśmy w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego „Opowieść wigilijną” wg reżyserii Rafała Sisickiego. Spektakl wprowadził nas w świąteczny nastrój i skłonił do refleksji. Następnie zwiedziliśmy bezcenne skarby i interesujące wystawy Muzeum Diecezjalnego w Płocku. Eksponaty skarbca pochodzą nawet ze starożytności i obejmują różne interesujące dziedziny,takie jak: ceramika, numizmatyka, filatelistyka, malarstwo, rzeźba i wiele innych. Na zakończenie nasze opiekunki zgodziły się zaprowadzić nas na gorący posiłek. Nieco zmęczeni, ale wciąż radośni i pełni wrażeń wróciliśmy do Kutna o godzinie 15.15.
GALERIA
autor: Adam  2015-12-11        Skomentuj 0

Konkurs BHP
W dniu 9. grudnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym etapie wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy. Konkurs przygotował i przeprowadził p. Mirosław Ziębiński
autor: Mirek  2015-12-09        Skomentuj 0

Góra grosza
Zakończyliśmy akcję "Góra Grosza", która była organizowana w naszej szkole w dniach od 23 listopada do 4 grudnia 2015 roku. Mieliśmy możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.Zebrane pieniądze w XVI edycji zostały zapakowane i dostarczone na pocztę. W tym roku zebraliśmy 316 złotych i 15 groszy o wadze 25,5 kg. Tradycyjnie zbiórkę zorganizował Samorząd Uczniowski, a w poszczególnych klasach odpowiedzialni za nią byli samorząd klasowy wraz z wychowawcą. Najwięcej groszy zebrała klasa II TZ - technik hotelarstwa, technik technologii żywności i kelner, drugie miejsce zdobyła klasa IV TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych, trzecie miejsce I ZSZ - kucharz.
Serdecznie dziękujemy uczniom i wychowawcom za włączenie się do akcji.
autor: Mirek  2015-12-09        Skomentuj 0

Szkolny Klub Wolontariatu
Szkolny Klub Wolontariatu pod kierunkiem p. Aleksandry Tondyry-Plewy i p. Marka Kamińskiego otrzymał podziękowanie za bezinteresowną działalność.W dniu 9. grudnia 2015 r. w Lokalnym Centrum Wolontariatu w Kutnie miały miejsce obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariatu.  W uroczystości uczestniczył p. Marek Kamiński wraz z uczennicą Barbarą Fuz z kl. III - TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych - przewodniczącą Szkolnego Koła Caritas i Szkolnego Klubu Wolontariatu.
autor: Mirek  2015-12-09        Skomentuj 0

Pomóż dzieciom przetrwać zimę
W dniu 9. grudnia 2015 r. zakończyliśmy akcję "Pomóż dzieciom przetrwać zimę", za której przeprowadzenie odpowiedzialni byli: opiekun SU p. Mirosław Ziębiński, opiekunowie Wolontariatu: p. Aleksandra Tondyra-Plewa i p. Marek Kamiński.W szkole udało nam się zebrać 65 kg darów, tj. odzieży, zabawek, słodyczy oraz artykułów spożywczych. Zebrane dary przekazaliśmy przedstawicielowi Kutnowskiego Komitetu Obrony Bezrobotnych. Wolontariusze włączyli się również do zbiórki żywności w markecie "Biedronka" w dniach 5-6 grudnia.Zaangażowani uczniowie:
- Monika Domżał kl. I TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych
- Monika Staszewska kl. I TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych
- Kinga Wybrańska kl. I TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych
- Mateusz Budniak kl. I TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych
- Sylwia Ładzikowska kl. I TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych
- Martyna Szymaniak kl. I TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych
- Aleksandra Adamiak kl. I TZ - technik hotelarstwa
- Patrycja Szara kl. I TZ - technik hotelarstwa
- Natalia Kuśmider kl. I TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych
- Martyna Karbowy kl. I TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych
- Klaudia Bentryn kl. III TZ - technik hotelarstwa
- Estera Ziółkowska kl. III TZ - technik hotelarstwa
- Weronika Wolska kl. I TZ - technik hotelarstwa
- Patrycja Palpuchowska kl. I TZ - kelner
- Paulina Sakowska kl. I ZSZ - kucharz
- Monika Martofel kl. I ZSZ - kucharz
Opiekun: p. Aleksandra Tondyra-Plewa
Galeria
autor: Mirek  2015-12-09        Skomentuj 0

Świąteczne spotkanie z gimnazjalistami z Ostrów

W dniu 9 grudnia 2015 r. w naszej szkole gościła 40 – osobowa grupa uczniów klas trzecich z Gimnazjum w Ostrowach. Gimnazjaliści wraz z opiekunami uczestniczyli w  zajęciach zorganizowanych przez p. Elżbietę Michalak oraz uczennice klasy I TZ technik żywienia i usług gastronomicznych – Karolinę Surowiec, Sylwię Ładzikowską i Matyldę Szymaniak dla uczczenia Roku Jana Długosza. Młodzież miała możliwość poszerzyć wiedzę historyczną, obejrzeć wystawę poświęconą czasom J. Długosza oraz uczestniczyć w quizie tematycznym nagrodzonym słodyczami.

Ważnym punktem przedświątecznego spotkania były warsztaty technologiczne prowadzone przez p. Sylwię Buczkowską  i uczniów klasy III TZ kelner oraz klasy III ZSZ kucharz. Gimnazjaliści uczyli się, jak udekorować świąteczne wypieki, z zaangażowaniem i przyjemnością ozdabiali kolorowym lukrem kruche ciasteczka (upieczone przez starszych kolegów z klasy III TZ kelner). Zajęciom warsztatowym towarzyszyła degustacja przygotowanych słodkości.  Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz nakrycia stołu wigilijnego przygotowany przez Joannę Andrzejewską i grupę uczniów klasy IV TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, którzy kilka dni wcześniej uczestniczyli w XIV Ogólnopolskim Pokazie Regionalnych Stołów Wigilijnych Gwiazdka 2015” w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Uczestnicy pokazu: K. Kamorska, A. Ziętek, M. Woźniak, M. Zamerski podzielili się z uczniami gimnazjum wrażeniami na temat zmagań konkursowych, zwłaszcza dotyczących sporządzania regionalnych potraw wigilijnych i aranżacji wnętrza. Grudniowe spotkanie z gimnazjalistami  w ramach Roku Otwartej Szkoły przebiegło w miłej atmosferze, wśród świątecznych dekoracji. Młodsi koledzy mieli możliwość poznania kierunków kształcenia w naszej szkole, zwiedzenia pracowni szkolnych, uzyskania informacji o kursach, praktykach zawodowych, projektach, w których uczestniczy szkoła od naszych uczniów: G. Kozarskiego, M. Cywki, Klaudii Kamorskiej, Patrycji Dębskiej, Darii Szałańskiej, M. Melson, M. Gos, A. Szałkowskiej.

Podziękowania dla nauczycieli i uczniów za pracę i zaangażowanie w przygotowaniu spotkania.  

Galeria

autor: Mirek  2015-12-09        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl