środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851202
Dzisiaj: 433
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 2

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

TELEFON ZAUFANIA
autor: Mirek  2021-07-01        Skomentuj 0

KURS BARMAŃSKI

Grupa uczniów i absolwentów szkoły,   tuż przed wakacjami  zdobywała nowe kwalifikacje. W dniach 23-25 czerwca 2021 roku,  młodzież uczestniczyła  w  kolejnej edycji kursu barmańskiego SPB  Level A. Prowadzącym zajęcia był Master Bartender  Pan Dariusz Kosiorek,  reprezentujący Poznańską Akademię Barmanów.  Od lat związany ze Stowarzyszeniem Polskich Barmanów, wykładowca  w tej dziedzinie.

            Uczestnicy poproszeni zostali  o ocenę kursu w  jednym zdaniu: Oto udzielone odpowiedzi:

- Bardzo interesujące doświadczenie, profesjonalne zajęcia i miła atmosfera

·         Bardzo przydatny kurs, wiele się nauczyłem.

-Profesjonalne podejście prowadzącego kurs, miła atmosfera, na pewno zrobię kurs II stopnia.

·         Ciekawe zajęcia praktyczne.

- Bardzo przydatny kurs wiele się nauczyłem.

·         Znakomita zabawa podczas tworzenia drinków, wiele przydatnych informacji, można się nauczyć wielu manier i gestów oraz zachowań

- Interesujący kurs, można się dużo nauczyć, miło spędzić czas

·         Kurs nauczył mnie, co to znaczy dokładność, systematyczność i ukryta elegancja w wykonywaniu pracy barmana

            Kurs kończył się  egzaminem, składającym się z części teoretycznej oraz praktycznej. Wszyscy otrzymali certyfikaty które  są honorowane w krajach należących do IBA. Bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności uczestnicy z certyfikatami w dłoniach udali się na zasłużone wakacje. Mamy nadzieje ,że zdobyte umiejętności zostaną wykorzystane w najbliższym czasie.

Wszystkim młodym barmanom gratulujemy i życzymy entuzjazmu i radości płynącej z tworzenia własnych kreacji napojów mieszanych.

Organizacją kursu zajęła się Pani Ewa Żydowo.

autor: Mirek  2021-06-28        Skomentuj 0

Nasza nowa strona internetowa
autor: Mirek  2021-06-28        Skomentuj 8

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
W ostatnich dwóch latach ten dzień, podobnie jak wiele innych, wyglądał inaczej niż zwykle. Panująca pandemia COVID 19 niesie wciąż pewne ograniczenia.
   Dziś, 25 czerwca 2021 roku spotkanie uczniów z wychowawcami odbyło się poza salą gimnastyczną, z uwzględnieniem wszelkich środków ostrożności( maseczki, odstępy miedzy osobami). Jednocześnie na sali sportowej odbyła się tradycyjna cześć uroczystości z wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Po czym Pani Dyrektor Urszula Macioszczyk powitała kolejno przewodniczącego Rady Rodziców Pana Jarosława Dzięgielewskiego, nauczyciela kursów barmańskich Pana Dariusza Kosiorka, nauczycieli oraz tegorocznych absolwentów Szkoły Branżowej I stopnia. Pani Dyrektor wyraziła nieukrywany żal z faktu, że nie wszyscy uczniowie i nauczyciele mogą uczestniczyć w dzisiejszej akademii. Następie wręczyła nagrody i świadectwa z wyróżnieniem uczniom, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen ( minimum 4,75) oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. W tym roku szkolnym laureatem nagrody Prezesa Rady Ministrów został Bartek Buczkowski ucz. kl. III TZ technik obsługi portów i terminali ( 4l.) , stypendystką ucz. kl. II TZ żug/żyw(5l.)  Paulina Stolińska , ucz. kl. II TZ technik hotelarstwa(4l.) Aleksandra Karczewska otrzyma nagrodę przyznaną przez Radę Rodziców.  Pani Dyrektor zwróciła się również z podziękowaniem  do nauczycieli , pracowników administracji  i  obsługi za zaangażowanie i trud włożony w pracę oraz za życzliwość i determinację. Słowa wdzięczności zostały także skierowane do Rady Rodziców ze szczególnym podkreśleniem roli rodziny w wychowaniu dzieci oraz wzajemnej współpracy ze szkołą. Podziękowania za owocną współpracę otrzymały również dwie bardzo ważne osoby w naszej społeczności, Pani Wicedyrektor Małgorzata Gładysiak oraz Pani Kierownik kształcenia praktycznego Julita Ryś. 
   Pozytywne emocje ustąpiły jednak miejsce smutnej refleksji na temat przemijania i przykrych , choć nieuniknionych pożegnań. Najpierw odbyło się pożegnanie  naszych absolwentów ze Szkoły Branżowej, potem głos zabrał jeden z nich. Ostatnim , choć  niełatwym, momentem było pożegnanie naszej Pani Dyrektor Naczelnej, która z wielką pasją i oddaniem poświęciła 32 lata pracy w szkole i na koniec życzyła wszystkim dalszych sukcesów oraz udanego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.                
Z pewnością w nasze serca głęboko zapadł, przywołany tu przez Panią Dyrektor, cytat ze słów piosenki zespołu Perfekt: " Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym." Na zakończenie na  ręce Pani Dyrektor złożono kwiaty oraz podziękowania przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, Radę  Rodziców,  Pana Dariusza Kosiorka ,Kierownictwo Szkoły oraz Radę Pedagogiczną.  Przed wyprowadzeniem z sali sztandaru szkoły Pani Dyrektor przyklęknęła i z szacunkiem oraz godnością złożyła na nim pocałunek. Tak wzruszający i pełen zadumy był dzisiejszy  dzień zakończenia roku szkolnego.
autor: Mirek  2021-06-25        Skomentuj 0

LIST GRATULACYJNY
autor: Mirek  2021-06-25        Skomentuj 0

Counter Strike
Dnia 12.05 uczniowie naszej szkoły przystąpili do turnieju zorganizowanego przez Łódzka Radę Samorządów Szkół Średnich w grze Counter Strike. Uczniowie konfrontowali się w grupie z następującymi szkołami:
Grupa(12/13/14.05.2021) 12.05 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Łasku Kolumnie (wygrana 16:6) 13.05 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr.1 w Łowiczu (wygrana 16:11) 14.05 Zespół Szkół nr 1 w Zgierzu (wygrana 16:0) Nasza szkoła ukończyła rozgrywki grupowe z samymi zwycięstwami oczekując na przeciwnika w ćwierćfinale, którym okazało się I LO w Tomaszowie Mazowieckim. Ćwierćfinał rozegrany został we wtorek 22.05 i zakończył się szybkim zwycięstwem (wygrana 16:8). Już następnego dnia do rozegrania był półfinał na II LO w Bełchatowie, w którym również szybko wygrali (16:9). Finałowe spotkanie okazało się najtrudniejsze, tak jak na finał przystało. Po długiej rozgrywce na Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Zgierzu ostatecznie nasi uczniowie wygrali wynikiem 16:13 zostając zwycięzcą całych rozgrywek. Skład Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie:
Szymon Kacprowicz
Dawid Szadkowski
Bartosz Mikołajczyk
Kacper Dolatowski
Paweł Arkita
Tymoteusz Kaszubski
Kacper Michalski
autor: Mirek  2021-06-15        Skomentuj 6

Zaćmienie Słońca
W czwartek na niebie można było zobaczyć rzadko spotykane obrączkowe zaćmienie Słońca. W Polsce zaćmienie było widoczne jako częściowe.
Zdjęcie Artur Charążka
autor: Mirek  2021-06-10        Skomentuj 12

Obchody 160. rocznicy urodzin dr. A. Troczewskiego
W dniu 1 czerwca 2021 roku w społeczność naszej szkoły obchodziła Święto Patrona dr. Antoniego Troczewskiego. W ramach obchodów w klasach pierwszych technikum przeprowadzony został test z wiedzy o Naszym Patronie pod kierunkiem Pana profesora Grzegorza Wojtasiaka i Pana Rafała Taglewskiego. Uczniowie mogli również zapoznać się z prezentacją dotyczącą działalności dr Troczewskiego w czasie przerw międzylekcyjnych, przygotowaną przez uczennice Kingę Półtorak pod kierunkiem Pana Rafała Taglewskiego Kulminacyjnym punktem był udział Pocztu Sztandarowego wraz z uczniami klas I Technikum Zawodowego technik żywienia i usług gastronomicznych i I Technikum Zawodowego technik technologii żywności w uroczystościach miejskich (willa dr Troczewskiego, grób patrona na cmentarzu parafialnym), gdzie wysłuchaliśmy odczytów związanych z postacią doktora i historią miasta Kutna. Delegacja uczniów złożyła wiązanki kwiatów przy pomniku honorowego obywatela naszego miasta oraz na jego grobie na cmentarzu. Ten dzień stał się żywą lekcją historii oraz tradycji, która w naszej szkole jest kultywowana codzienną pracą z młodzieżą zgodnie z przesłaniem doktora Troczewskiego.
autor: Mirek  2021-06-01        Skomentuj 12

PRACA!
autor: Mirek  2021-06-01        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl