wtorek, 20 października 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3342579
Dzisiaj: 910
IP: 3.235.101.141

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 6

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą
Światowy Dzień Walki z Cukrzycą – międzynarodowe  święto obchodzone corocznie 14. listopada, w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny, Fredericka Bantinga, ustawione przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną w 1991 roku, w 70. rocznicę odkrycia hormonu. Celem tej kampanii jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat cukrzycy. W tym celu i nasza szkoła podjęła wysiłek promowania i poprawy ludzkiego zdrowia, a także zapewnienie lepszego dostępu do leczenia i edukacji diabetologicznej. Uczniowie ZSZ Nr 2 pod opieką Emilii Durka przygotowali gazetkę tematyczną poświęconą cukrzycy. W dniu 16 listopada 2015 r. będą rozdawane uczniom ulotki dotyczące informacje o chorobie, jej objawach, profilaktyce i sposobach leczenia.
autor: Mirek  2015-11-13        Skomentuj 0

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Dnia 10. listopada 2015 r. obchodziliśmy 97. rocznicę  odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie obejrzeliśmy program artystyczny  przygotowany przez kl. II TZ kelner, II TZ technik hotelarstwa, II TZ technik technologii żywności pod kierunkiem wychowawczyni Pani Elżbiety Golis.
Dzięki nastrojowym pieśniom  o tematyce wyzwoleńczej mogliśmy kolejny raz przeżywać te podniosłe wydarzenia. Na zakończenie Pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak nawiązała w swym wystąpieniu do 97. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości oraz podziękowała młodzieży i wychowawcy za przygotowanie akademii.
GALERIA
autor: Adam  2015-11-12        Skomentuj 0

Stypendium Prezesa Rady Ministrów
W dniu 10. listopada 20015 r. w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2015/2016. Patronat nad uroczystością objęło Kuratorium Oświaty w Łodzi. Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie reprezentowała, kolejny już raz, uczennica klasy IV TZ - technik hotelarstwa - Natalia Olczak wraz z wychowawcą p. Mirosławem Ziębińskim. Dyplomy stypendystom z terenu Łodzi i województwa łódzkiego wręczali wojewoda łódzki p. Jolanta Chełmińska oraz łódzki Kurator Oświaty p. Jan Kamiński. Natalia Olczak otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów po raz drugi. Natalii składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. Galeria
autor: Mirek  2015-11-10        Skomentuj 0

Halloween
W dniu 30 października w naszej szkole odbyło się jedno z kolejnych spotkań dla gimnazjalistów  w ramach Roku Otwartej Szkoły. Tym razem naszymi gośćmi była młodzież z gimnazjum w Witoni. W celu zapoznania ich z kulturą i tradycją angielskiego obszaru językowego została przygotowana przez p. Małgorzatę Nowak-Kaczorkiewicz lekcja języka angielskiego pod tytułem Happy Halloween. Uczniowie otrzymali materiały, które miały bawić, utrwalać dotychczasową wiedzę oraz uczyć czegoś nowego. Jako podsumowanie zaproponowano zabawę polegającą na wyławianiu jabłka z wody bez użycia rąk, na pożegnanie zaś coś słodkiego. Kolejnym etapem wizyty naszych gości było spotkanie z III TZ-kelner, pod kierunkiem p. Marioli Dębowskiej, która przygotowała prezentację dotyczącą nakrywania do stołu. Uczennice zaprezentowały także przebieg serwisu amerykańskiego-stosowanego na przyjęciach dyplomatycznych. Przybliżyliśmy gimnazjalistom tajniki zawodu kelnera.
Gorące podziękowania dla pani. Sylwia Buczkowskiej za pomoc w przygotowaniu słodkich łakoci oraz wykonanie elementów dekoracji.
GALERIA
autor: Adam  2015-11-03        Skomentuj 0

Wycieczka integracyjna do Kłóbki
29. października uczniowie klas: I TZ- Technik hotelarstwa, I TZ- Technik kelner pod opieką wychowawcy pana Włodzimierza Błaszczyka, T TZ-Technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką wychowawczyni pani Małgorzaty Nowak-Kaczorkiewicz, I ZSZ-kucharz pod opieką wychowawczyni pani Agnieszki Mularczyk (kierownik wycieczki) oraz klasy III TZ-Technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką pani Doroty Wojculewicz, udali się na wycieczkę do Kłóbki. Znajduje się tam skansen odzwierciedlający realia XIX-wiecznej wsi kujawskiej i dobrzyńskiej oraz dwór arystokratyczny wybudowany przez rodzinę Orkiszewskich. Potomkowie tego rodu zasłynęli nie tylko na Kujawach, ale o  ich patriotyzmie i szlachetności słyszano w całym kraju oraz poza jego granicami. Wielką atrakcją było dla uczestników wycieczki ognisko, które odbyło się na terenie skansenu. W wesołych nastrojach wymienialiśmy swoje etnograficzne spostrzeżenia oraz zajadaliśmy pieczone nad ogniskiem kiełbaski. Około godziny 14:15 pełni wrażeń, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Tuż przed godziną 15:00 wróciliśmy do Kutna.
Galeria
autor: Adam  2015-11-02        Skomentuj 27

5 x dziennie warzywa i owoce
Dnia 26.10.2015 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie odbyła się akcja prozdrowotna pod hasłem "5 x dziennie warzywa i owoce". W czasie trwania akcji propagującej zdrowe odżywianie, młodzież przekonywała swoje koleżanki i kolegów do zdrowego trybu życia. Młodzież przygotowała nie tylko surówki i soki, których można było spróbować, ale również dużo informacji na temat warzyw i owoców. W warsztatach tych brali udział uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Kutnie. Podczas takich akcji uczniowie uświadamiają sobie, jak ważne są owoce i warzywa w codziennej diecie. Dostarczają wiele witamin i składników mineralnych oraz cennego w walce z otyłością błonnika pokarmowego. Są smaczne, zdrowe i niskokaloryczne. Warzywa, z których sporządzono surówki i soki, pochodziły z domowych, ekologicznych upraw nauczycieli i uczniów. Degustacja nie mogłaby się odbyć, gdyby nie rzeczowe wsparcie firmy Hurtowni BIUROMAX z Kutna, która podarowała jednorazowe opakowania i sztućce. Akcję przeprowadziła kl. III TZ - kelner pod kierunkiem p. Sylwii Buczkowskiej, p. Haliny Kacprzak i p. Kariny Karasińskiej - Pirowskiej.
Galeria
autor: Mirek  2015-10-26        Skomentuj 0

CERTYFIKAT
Nasz szkoła została wyróżniona certyfikatem BEZPIECZNA PLACÓWKA OŚWIATOWA
Wyróżnienie przyznane za:
  • szczególną dbałość o bezpieczeństwo i higieniczne warunki kształcenia;
  • spełnienie najwyższych norm bezpieczeństwa w trosce o ucznia i kadrę nauczycielską;
  •  posiadanie wymaganych prawem dokumentów kodeksowych.
autor: Adam  2015-10-26        Skomentuj 0

Zdobywamy nowe kwalifikacje…
 W dniach 23-25 października 2015 roku w naszej  szkole odbył się  kurs  barmański LEVEL A.
Prowadzącym zajęcia był Master Bartender pan Dariusz Kosiorek z Poznańskiej Akademii Barmanów, wykładowca Stowarzyszenia Polskich Barmanów.
 Zajęcie teoretyczne rozpoczynały się codziennie o 9.00  i trwały do    13.00 – 14.00. Poparte były  prezentacjami multimedialnymi. Część praktyczna odbywała   się po krótkiej przerwie technicznej i polegała na samodzielnym przygotowaniu drinków pod okiem prowadzącego w obecności koleżanek  i kolegów. Zajęcia trwały do ok. 18.00.  W części praktycznej wykorzystywane były oryginalne alkohole bez stosowania substytutów.
Uczestnicy kursu sporządzali short, long drinki oraz coblery. Młodzież dobierała szkło, wykonywała garni stosownie do rodzaju drinka i składników znajdujących się w koktajlu. Atrakcją dla wszystkich były zajęcia poświęcone coblerom.
Kurs kończył się egzaminem zarówno teoretycznym jak i praktycznym. Każdy uczestnik  otrzymał certyfikat Barmana I Stopnia wydany przez Stowarzyszenie Polskich Barmanów uzyskując w ten sposób kwalifikacje barmana w zakresie podstawowym. SPB to jedyna instytucja w Polsce mająca uprawnienia do  wydawania tego typu  dokumentów. Certyfikat uprawnia do pracy za barem w krajach UE.
Prezentujemy uczniów naszej szkoły -  młodych barmanów:
Klasa III TZ- technik hotelarstwa
Małgorzata Lewandowska
Klasa II TZ – technik hotelarstwa
         Kamil Rosiak
Klasa III TZ – technik żywienia i usług  gastronomicznych
        Sebastian Antczak
Klasa III ZSZ – kucharz
        Michał Jeziorski
Przez udział w kursie młodzież zdobyła nowe kwalifikacje, stając się bardziej atrakcyjnymi na rynku pracy.
Nadmienić należy, że w kursie brali udział absolwenci naszej szkoły. Możemy być dumni z Michała Łopaty, absolwenta TZ technik hotelarstwa, który na egzaminie praktycznym i teoretycznym zdobył najwyższe noty. Gratulujemy wszystkim i życzymy sukcesów na nowej ścieżce zawodowej.
Galeria
autor: Mirek  2015-10-25        Skomentuj 0

Zbiórka na turniej kulinarny!

Samorząd Uczniowski w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A.Troczewskiego w Kutnie.

SZANOWNI PAŃSTWO

      Samorząd Uczniowski działający w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr.A. Troczewskiego w Kutnie zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe grupy uczniów,umożliwiające im udział w prestiżowym turnieju kulinarnym, jakim jest XIV OGÓLNOPOLSKI POKAZ REGIONALNYCH STOŁÓW WIGILIJNYCH - GWIAZDKA 2015.

Pokaz ma na celu prezentację kultury i tradycji Świąt Bożego Narodzenia rożnych regionów kraju.

Odbędzie się w Poznaniu w dniach 3-5 grudnia 2015 r.

Uczestnicy na przygotowanych przez siebie stoiskach zaprezentują tradycyjne stoły wigilijne w aranżacji stosownej do kultury własnego regionu. Ocenie poddane będą także regionalne potrawy wigilijne przygotowane przez młodzież.

Udział w konkursie generuje wysokie koszty dojazdu uczestników,noclegu oraz przewozu rekwizytów do dekoracji stoiska i zakupu produktów gastronomicznych.

Szkoła jest w stanie pokryć koszty udziału w turnieju jedynie 2 uczniom (podczas gdy ekipy konkurencji liczą po kilkunastu uczestników).

Prosimy o wsparcie - każda złotówka jest dla nas bezcenna. Chcemy i możemy godnie zaprezentować naszą Szkołę i nasz Region!

  Jak mówią uczniowie: "Nie boimy się rywalizacji, nasze potrawy reprezentujące Region Kutnowski w najmniejszym stopniu nie ustępują konkurencji...""Nie pokonają nas smakiem, estetyką czy zapałem do pracy..."Wpłat prosimy dokonywać na konto: 42 1240 1734 1111 0010 0053 8388

Rada Rodziców w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr.  Antoniego Troczewskiego 99-300 Kutno ul. Kościuszki 11.

autor: Adam  2015-10-24        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl