piątek, 16 kwietnia 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3605495
Dzisiaj: 1090
IP: 3.230.173.249

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 7

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Tłusty czwartek
"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła."
W dniu 04.02.2016r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Kutnie im. dr. Antoniego Troczewskiego tradycji stało się zadość. W takim dniu, jak Tłusty Czwartek, nie należy liczyć kalorii, tylko oddać się karnawałowemu zwyczajowi jedzenia pączków. Uczniowie naszej szkoły przygotowali dla swoich nauczycieli, kolegów i koleżanek pyszne pączki, którym nikt nie mógł się oprzeć. Usprawiedliwieniem dla wszystkich łasuchów może być przesąd, który mówi, iż kto nie zje pączka w Tłusty Czwartek, temu nie będzie się wiodło w życiu. Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko bardziej przyłożyć się do lekcji wychowania fizycznego.
autor: Mirek  2016-02-08        Skomentuj 0

Zagrożenia – cyberprzemoc i dopalacze
Zagrożenia – cyberprzemoc i dopalacze
W dnach 2 i 3 lutego 2016 r. w naszej szkole odbyły się kolejne spotkania uczniów klas pierwszych Technikum Zawodowego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Tym razem dotyczyły kwestii cyberprzemocy i zasad bezpieczeństwa. Aspirant Edyta Machnik uświadomiła młodzieży zagrożenia i skutki wynikające z niewłaściwego korzystania z cyberprzestrzeni.  Jak uniknąć  źródeł  i przejawów przemocy w Sieci? Jak uchronić się przed uzależnieniem od Internetu, dopalaczy i narkotyków? Jak zapobiegać różnego rodzaj zagrożeniom?  Na te zagadnienia aspirant Edyta Machnik zwróciła szczególną uwagę w czasie spotkań  z uczniami klas pierwszych TZ żug., TZ technik hotelarstwa, TZ kelner oraz ZSZ kucharz.
autor: Mirek  2016-02-04        Skomentuj 0

Certyfikat dla naszej szkoły
Certyfikat  dla  naszej szkoły
W dniach 16 - 23 października  przeprowadzono akcję edukacyjną - Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole w ramach VII edycji „Tygodnia chleba w szkole” - ogólnopolskiej kampanii Fundacji Dobre Życie.
Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w Troczewskim jako akcja o charakterze edukacyjnym i prozdrowotnym podobała się uczniom. Ciekawa i bogata  aranżacja ekspozycji z wykorzystaniem wieńców dożynkowych oraz dawnych naczyń i sprzętu służących do wypieku pieczywa cieszyła się dużym zainteresowaniem.  Zwiedzający mieli możliwość degustacji szerokiego asortymentu pieczywa. W zajęciach warsztatowych aktywnie uczestniczyli uczniowie  naszej szkoły i Gimnazjum Nr 1 w Kutnie, którzy poznawali tajniki wypieku pieczywa mieszanego wieloziarnistego.
Wszystkie  podjęte działania spowodowały  przyznanie naszej szkole  certyfikatu przez Fundację Dobre Życie z Warszawy pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, potwierdzającego udział i zaangażowanie szkoły w projekcie.
autor: Mirek  2016-02-03        Skomentuj 0

Promocja
autor: Adam  2016-01-29        Skomentuj 0

Turniej Piłki Siatkowej
29. stycznia 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie odbył się po raz kolejny turniej dla gimnazjalistów. Tym razem był to Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych dla szkół gimnazjalnych z Kutna i okolic. Startowało 6 drużyn. Pierwsze miejsce zdobyło Gimnazjum w Strzelcach. Drugie miejsce dla Gimnazjum w Łaguszewie koło Łowicza. Trzecie miejsce dla Gimnazjum w Łaniętach. Najlepszą zawodniczką turnieju została Weronika Ślebocka z Łaniąt, a najlepszym zawodnikiem Błażej Jóźwiak ze Strzelec.
Opiekunem drużyny zwycięskiej był p. Paweł Kacprzak.
 Galeria
autor: Mirek  2016-01-29        Skomentuj 0

Festiwal Frankofonii
Już po raz trzeci  w Kutnie, w dniach 1-5 lutego 2016r. będzie miał miejsce Festiwal Frankofonii, czyli święto języka francuskiego i wszystkich osób, które się nim posługują. W tym roku zostały zorganizowane cztery konkursy dla młodzieży szkolnej: konkurs wiedzy o Francji, fotograficzny, plastyczny i piosenki francuskiej. Będzie można również uczestniczyć w interesujących warsztatach dotyczących m.in. języka francuskiego, kultury, historii i oczywiście Frankofonii.

W czwartek, 4 lutego 2016r. miłośnikom piosenki proponujemy udział w koncercie francuskiej piosenkarki i aktorki Iris Munos "Jacques Brei – niezapomniane piosenki”, który odbędzie się w Kutnowskim Domu Kultury (bilety 10 zł, 30 zł).
W piątek, 5 lutego 2016r. w ramach cyklu ,,Francuskie kino z humorem” będzie można obejrzeć w KDK film ,,Za jakie grzechy dobry Boże”. O godzinie 18.00, w restauracji hotelu Rondo, podczas eleganckiej kolacji uświetnionej koncertem muzyki francuskiej, nasi uczniowie zaprezentują serwis francuski.

Festiwal Frankofonii patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Kutna.
autor: Mirek  2016-01-26        Skomentuj 0

Etap Okręgowy VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej
Dnia 13 stycznia 2016r. w Warszawie odbył się etap okręgowy VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół hotelarskich z całej Polski. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 80 pytań z zakresu wiedzy hotelarskiej z uwzględnieniem tematu wiodącego ,,Historia hotelarstwa”. Istotne znaczenie miała znajomość branży i aktualnej sytuacji na rynku hotelarskim i turystycznym. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV TZ – technik hotelarstwa – Patrycja Ulężałka i Natalia Olczak, która zajęła 14 miejsce w Polsce na 329 uczniów biorących udział w eliminacjach ogólnopolskich.
Opiekunem była p. Beata Michałkiewicz.
Gratulujemy!
Galeria
autor: Mirek  2016-01-26        Skomentuj 0

Studniówka 2016
Tegoroczny bal studniówkowy rozpoczął się w dniu 23. stycznia 2016 r. o godzinie 20.00 w sali bankietowej PaOla, tradycyjnie odtańczonym przez uczniów i nauczycieli polonezem. Następnie przedstawiciele młodzieży maturalnej, Klaudia Kamorska z kl.IV TZ- technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Grzegorz Kozarski z kl.IV TZ - technik hotelarstwa, poprowadzili cześć oficjalną uroczystości dziękując dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za czteroletnią pracę z młodzieżą, wychowanie i cenne wskazówki. Na zakończenie części oficjalnej głos zabrała p. Dyrektor Urszula Macioszczyk, która uroczyście ogłosiła rozpoczęcie balu studniówkowego 2016. Uczniowie wraz z nauczycielami spędzili niezapomniane chwile bawiąc się radośnie do godziny 6.00.
Galeria
autor: Mirek  2016-01-25        Skomentuj 39

Szkolny etap konkursów
22. stycznia 2016 r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje konkursów: "Chrześcijańskie Korzenie Zjednoczonej Europy" oraz "Żołnierze wyklęci obudźcie Polskę" organizowanych przez posła na sejm Piotra Polaka i senatora Przemysława Błaszczyka. Konkurs przeprowadziły pracownice biur obydwu parlamentarzystów.Zwycięzcą konkursu "Chrześcijańskie Korzenie Zjednoczonej Europy" został Mateusz Ciszewski kl. I TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych, a drugie miejsce zajął Krystian Błaszczyk kl. II TZ - technik technologii żywności.W konkursie "Żołnierze wyklęci obudźcie Polskę" I miejsce zajął Mateusz Ciszewski kl. I TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych, a II miejsce zajęła Weronika Wolska  kl. I TZ - technik hotelarstwa, a uczniowie: Krystian Błaszczyk kl. II TZ - technik technologii żywności, Kacper Zieliński  kl. I TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych i Andrzej Radke kl. IV TZ - technik technologii żywności, zajęli wspólnie III punktowane miejsce. Wszyscy zakwalifikowali się do kolejnego, rejonowego etapu konkursu.
Gratulujemy!
Galeria
autor: Mirek  2016-01-22        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl