piątek, 16 kwietnia 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3605470
Dzisiaj: 1065
IP: 3.230.173.249

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 6

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

O Wielkanocy przy kawie – konkurs dla gimnazjalistów
21 marca 2016 r. trzy drużyny  gimnazjalistów przystąpiły do organizowanego w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie konkursu z cyklu  Stół pięknie nakryty. Zadaniem uczestników było przygotowanie wielkanocnej aranżacji stołu, z wykorzystaniem wykonanych przez gimnazjalistów w czasie konkursu elementów dekoracyjnych. Komisja konkursowa brała pod uwagę pomysłowość i estetykę elementu dekoracyjnego, dobór nakrycia i dekoracji, dobór zastawy stołowej do planowanego menu. Organizatorem konkursu była pani Ewa Żydowo. Najwięcej punktów, a tym samym pierwsze miejsce w konkursie, zajęła grupa z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łaniętach w składzie: Weronika Maślanka i Paweł Sujecki.Drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kutnie  w składzie: Alicja Janecka, Michalina  Słowińska, Kacper Gąszcz.Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Gimnazjum nr 2 im Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie w składzie Karolina Rosiak i Wiktoria  Krajewska. Cele konkursu zostały osiągnięte. Młodzież wykazała się kreatywnością, dbałością o estetykę nakrycia stołu, umiejętnością doboru dekoracji do określonego tematu. Zwieńczeniem konkursu był quiz na temat Świąt Wielkanocnych przygotowany przez Karolinę Krygier z klasy IV TZ kelner. Po konkursowych emocjach przyszedł czas na rozmowę przy kawie i cieście na temat zwyczajów i tradycji wielkanocnych w polskich domach.  Spotkanie upłynęło w miłej,     przedświątecznej     atmosferze. Pani wicedyrektor  Małgorzata Gładysiak wraz z panią E. Żydowo ogłosiły wyniki konkursu.  Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i  upominki świąteczne, a zwycięskiej drużynie – nagrodę. Słowa podziękowania skierowane zostały do gimnazjalistów i ich opiekunów. Serdeczne podziękowania dla pań Ewy Żydowo i Joanny Andrzejewskiej, czuwających nad przygotowaniem i przebiegiem konkursu oraz dla uczniów naszej szkoły zaangażowanych w przebieg konkursu.
Galeria
autor: Mirek  2016-03-22        Skomentuj 0

Wielkanocne inspiracje z „Troczewskim” w Marcredo
Na odwiedzających galerię handlową Marcredo Center w sobotę 19  marca czekały nie lada atrakcje.  Od godziny 10 rano trwały wiosenne warsztaty zorganizowane przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie. Do godziny 16 miał miejsce kiermasz wielkanocnych wypieków (wśród których królowały oczywiście mazurki) oraz świątecznych dekoracji: baranków, kurczaczków i zajączków, wykonanych z masy solnej.    Program warsztatów przewidywał różnorakie pokazy. Rozpoczęła Angelika Dąbrowicz, uczennica klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej - kucharz, która dwa tygodnie temu zajęła II miejsce w XVII Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych. Prezentowała potrawę, którą urzekła jurorów konkursu. Były to pieczone rogaliki sezamowe, nadziewane pikantnym farszem jajecznym ze świeżym szczypiorkiem i serem, podawane w towarzystwie sosu czosnkowego z odrobiną miodu. Uczennica opowiadała również  o nagrodzie specjalnej, którą będą warsztaty kulinarne przeprowadzone przez wybitnego kucharza Pana Roberta Sowę w „Troczewskim” w maju tego roku. Degustujący przysmaki otrzymywali przepisy na wypieki.    Następnie uczniowie zaprezentowali pokaz carvingu, czyli  dekoracji z warzyw. Z racji zbliżających się świąt  proponowali do wykonania głównie motywy kwiatowe, które mogą ożywić wielkanocny stół.    Dużą atrakcją  dla najmłodszych było dekorowanie świątecznych babeczek upieczonych przez uczniów szkoły. Ograniczenie mogła jedynie stanowić  wyobraźnia; urzekał efekt zabawy  - babeczki polukrowane,  ozdobione masą cukrową oraz doznania smakowe.    Zwieńczeniem warsztatów stał się pokaz   Moniki Wróblewskiej, uczennicy klasy IV TZ - technik hotelarstwa, zwyciężczyni wielu konkursów barmańskich. Monika przygotowała różne koktajle na bazie owoców, wykorzystując techniki budzące zachwyt jurorów na konkursach. Towarzyszyła jej Dominka Golińska z kl. IV TZ kelner, która też prezentowała swoje umiejętności barmańskie. Na najmłodszych gości odwiedzających galerię czekał kącik, w którym mogli spełnić swoje artystyczne pasje: zgodnie z tradycją pomalować pisanki lub wykonać papierowe zajączki. Nauczyciele - organizatorzy wiosennych warsztatów podkreślają, że niemożliwa byłaby prezentacja zasobów szkoły i talentów uczniów, gdyby nie życzliwość zarządzających Marcredo Center, którzy udostępnili powierzchnię i umożliwili zorganizowanie tego przedsięwzięcia. Mają również nadzieję, że dzięki zaangażowaniu uczniów „Troczewskiego” te wiosenne warsztaty staną się świąteczną tradycją.
Galeria
autor: Mirek  2016-03-22        Skomentuj 0

KIERMASZ WIELKANOCNY
W dniu 20 marca 2016 roku w Kutnowskim Domu Kultury odbył się kiermasz Wielkanocny. Wśród licznych stoisk, na których można było podziwiać kolorowe pisanki, palemki i słodkie przekąski, znajdowało się również stoisko prezentujące rękodzieła wykonane przez uczniów naszej szkoły. Przygotowali oni, pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych, wielkanocne ozdoby wykonane z masy solnej oraz estetyczne smakołyki w postaci kolorowych mazurków w kształcie jaj i prostokątów. Dodatkową atrakcją dla dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych było lukrowanie ciasteczek w kształcie jaj i dekorowanie ich różnymi ozdobami.Nasze wielkanocne ozdoby i przysmaki cieszyły się dużym zainteresowaniem i uznaniem. Kiermasz trwał od godziny 10.00 do 16.00. W tym czasie można było zaobserwować niezwykłą przedświąteczną atmosferę i zaangażowanie naszych uczniów, nauczycieli przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących. Koordynatorem wszystkich działań była Pani Wicedyrektor Anna Rutkowska – Rubacha, nie zabrakło również Pani Dyrektor Urszuli Macioszczyk oraz Pani Wicedyrektor Małgorzaty Gładysiak.
Galeria
autor: Adam  2016-03-22        Skomentuj 0

Powitanie Wiosny
W dniu 21 marca 2016 roku o godzinie 10.50 odbyła się uroczystość szkolna z okazji Święta Wiosny. Organizatorami byli SU i SK LOP. To chyba jedna z najbardziej ulubionych uroczystości w ciągu roku. Rozpoczęła się ona wystąpieniem uczennicy klasy III TZ technik hotelarstwa, Darii Szałańskiej, która zaprosiła przybyłych na uroczystość do wspólnej zabawy. Uczniowie poszczególnych klas rywalizowali ze sobą w dwóch konkurencjach. Jedną z nich był konkurs na najciekawszy strój prezentujący wiosnę, drugą konkurs na najzabawniejszy skecz. Uczestnicy oceniani byli przez jury, w którym zasiadali: Pani Wicedyrektor Małgorzata Gładysiak, Pan Mirosław Ziębiński oraz uczennica klasy III TZ technik hotelarstwa, Daria Szałańska i uczennica klasy II TZ technik hotelarstwa, Patrycja Dębska. Dodatkowym elementem wpływającym na ocenę jury był aplauz widowni. Werdykt ustalony przez jury nie był na pewno łatwym zadaniem, gdyż wszystkie klasy prezentowały się godnie i sprawiły radość oraz świetną zabawę swojej widowni. Po długich obradach jury pierwsze miejsce uzyskali uczniowie klasy IV TZ technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką wychowawczyni, Pani Moniki Ziębińskiej, drugie (zasłużone) miejsce otrzymali uczniowie klasy III TZ technik hotelarstwa pod opieką wychowawczyni, Pani Danuty Maj, trzecie miejsce uczniowie klasy II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych po opieką Pani Katarzyny Goszczyńskiej, czwarte miejsce uczniowie klasy I TZ technik hotelarstwa/technik kelner pod opieką wychowawcy, Pana Włodzimierza Błaszczyka. Na zakończenie Pani Dyrektor Urszula Macioszczyk podziękowała uczniom za wspaniałe przygotowanie, zabawę i wysoki poziom artystyczny. Dodatkowym atutem uroczystości była wspaniała dekoracja wykonana przez uczniów klas: III TZ technik hotelarstwa, II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych oraz II TZ hotel/kelner/żywność pod opieką Pani Katarzyny Goszczyńskiej. Wszyscy uczniowie zachwycali się wiosną w postaci pięknej kobiety, namalowaną przez ucznia klasy IV TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, Łukasza Żakietę.

Galeria
autor: Mirek  2016-03-21        Skomentuj 73

XIII Spotkania Edukacyjne
W dniach 17 i 18 marca 2016 r. dyrekcja, nauczyciele i młodzież naszej szkoły uczestniczyli w XIII Spotkaniach  Edukacyjnych organizowanych przez  Starostwo Powiatowe w Kutnowskim Domu Kultury.  Młodzież gimnazjalna mogła uzyskać szczegółowe informacje o kierunkach kształcenia w naszej szkole, rozmawiać z nauczycielami i uczniami, degustować świeży  sok oraz smaczne muffinki.  Podziękowania dla nauczycieli, którzy zaangażowali się w przygotowanie stoiska i promocję szkoły: pp. J. Andrzejewskiej, K. Karasińskiej – Pirowskiej, E. Olejniczak, B. Michałkiewicz, M. Dębowskiej, D. Wojculewicz, A. Mularczyk, M. Kajszczarek – Szychowskiej, S. Buczkowskiej, E.. Golis, B. Rosiak – Indrzejczyk, M. Żuber, K. Goszczyńskiej, M. Ledzion, M. Ziębińskiego, A. Flisiuka, B. Kisielewskiego. Podziękowania dla uczniów, którzy upiekli i udekorowali ciasteczka, przygotowywali sok do degustacji oraz reprezentowali i promowali szkołę w czasie spotkań z gimnazjalistami:
E. Markiewicz, M. Pichalak, K. Zaręby. G. Kozarskiego z kl. IV TZ technik hotelarstwa,
K. Kamorskiej G. Głowackiej, E. Kruszyny, A. Ziętek, M. Zamerskiego z kl. IV TZ technik żywienia i usług gastronomicznych,
B. Przybysza i E. Filipiaka z kl. II TZ żywność,
M. Rosieckej i M. Klat z kl. II TZ kelner.
Z uczniami trzecich klas gimnazjów spotkamy się wkrótce ponownie w czasie Drzwi Otwartych, które odbędą się w naszej szkole 2. kwietnia br
.
 Galeria
autor: Mirek  2016-03-17        Skomentuj 19

Sprzątanie cmentarza żydowskiego
W ramach współpracy naszej szkoły z Kutnowskim Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej uczniowie kl. IV TZ technik hotelarstwa z wychowawcą p. Mirosławem Ziębińskim w dniu 16 marca br. uczestniczyli w sprzątaniu terenu cmentarza żydowskiego w Kutnie.
To teren pomiędzy ulicą Sobieskiego, Zdrojową i Tarnowskiego. Cmentarz powstał w 1793 roku, ostatni pogrzeb na kutnowskim cmentarzu miał miejsce w 1948 roku. Podczas II wojny światowej nekropolia zniszczona została przez nazistów. Kamienne nagrobki wyrwano i wykorzystano do utwardzania chodników, placów i podwórek domów, zajętych przez Niemców. Na terenie nekropolii grzebano Żydów, zmarłych lub zamordowanych w getcie. Cmentarz był także miejscem egzekucji ludności żydowskiej. 
Po wojnie nieliczni już kutnowscy Żydzi dokonali na cmentarzu pochówku przywiezionych z obozu w Chełmnie nad Nerem prochów swych bliskich. (Wykorzystano informacje ze strony: http://www.sztetl.org.pl/pl/article/kutno/12,cmentarze/)
Młodzież naszej szkoły włącza się do prac porządkowych. Uprzątając teren cmentarza z porzuconych tam puszek, butelek itp., daje przykład właściwej postawy społecznej oraz szacunku wobec historii i ludzkiego istnienia.
Galeria
autor: Mirek  2016-03-17        Skomentuj 0

Turniej Matematyczny
W dniu 14. marca 2016 r. w naszej szkole odbył się Turniej Matematyczny z okazji Dnia Matematyki. Wzięło w nim udział pięć drużyn, reprezentujących klasy: II, III, IV Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa oraz I i IV Technikum Zawodowego – technik żywienia i usług gastronomicznych.
Poszczególne drużyny odpowiadały na pytania przygotowane w formie interaktywnej prezentacji Microsoft PowerPoint udostępnionej przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patrona merytorycznego e-math.pl. Pytania były luźno związane ze znanymi przysłowiami polskimi. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z przykładowym opisem rozwiązania każdego zadania, pełniącym rolę edukacyjną oraz przekonać się, że matematyka występuje w każdej dziedzinie życia.
Zwyciężyły drużyny reprezentujące klasy: III Technikum Zawodowego – technik hotelarstwa oraz IV Technikum Zawodowego – technik żywienia i usług gastronomicznych.
Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, słodycze oraz dyplomy za czynny udział w Turnieju Matematycznym.
Organizatorzy dziękują uczniom za lojalną i zgodną rywalizację, poświęcony czas i chęć podjęcia wysiłku zmierzenia się z Królową Nauk.
Zwycięzcom gratulujemy.
Galeria
autor: Mirek  2016-03-16        Skomentuj 0

XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
Dnia 15 marca 2016 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap XX  Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zakres merytoryczny obejmował:- Ewangelię wg  Św. Mateusza - List do Efezjan - Pieśń nad Pieśniami W konkursie udział brali uczniowie z klas: I TZ żug,  II TZ żug,  III TZ hot, II TZ hot. Nad przebiegiem konkursu czuwała p. prof. Aleksandra Tondyra - Plewa.
Laureatami zostali:
I miejsce   - Mateusz Ciszewski kl. I TZ żug
II  miejsce - Katarzyna Misztal kl. II TZ żug
III miejsce - Puchalska Paulina kl. II TZ  hot.
Galeria
autor: Mirek  2016-03-16        Skomentuj 0

Ogólnopolski Konkursu "Młodzież Zapobiega Pożarom"
Powiatowy finał Ogólnopolskiego Konkursu "Młodzież Zapobiega Pożarom".
Jak co roku młodzież naszej szkoły brała udział w powiatowym finale ogólnopolskiego Konkursu "Młodzież Zapobiega Pożarom". Reprezentantami tegorocznymi byli Mateusz Ciszewski i Małgosia Włodarczyk, która uplasowała się tuż za podium zdobywając 22 punkty. Gratulujemy
autor: Mirek  2016-03-14        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl