sobota, 18 sierpnia 2018
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 2291094
Dzisiaj: 1017
IP: 54.92.174.226

Aktualnie :
zalogowanych:
gości:

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Rola profilaktyki szczepień

Dnia 15.03.2012 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie odbyło się spotkanie młodzieży z Kierownikiem Oddziału Epidemiologii PSSE w Kutnie p. dr Sylwią Lewandowską.

Uczniowie zebrani w sali gimnastycznej wysłuchali prelekcji dotyczącej szczepień. Pani doktor objaśniła, jaki jest cel i działanie szczepień. Teraz już każdy uczeń wie, że szczepienia ochronne to najskuteczniejsza metoda zapobiegania groźnym chorobom zakaźnym.

Szczepionki zawierają antygeny – substancje pobudzające układ odpornościowy do wytworzenia skuteczniejszej ochrony przeciw wirusom i bakteriom, odpowiedzialnym za poszczególne choroby. Szczepionki są wytwarzane przy użyciu najnowszych technologii

i zawierają tylko wybrane i oczyszczone specyficzne cząstki drobnoustrojów. Wprowadzenie osłabionych drobnoustrojów do organizmu nie stanowi zagrożenia dla szczepionego. Młodzież słuchała z uwagą informacji na temat Programu Szczepień Ochronnych obowiązujących w naszym kraju. Do obowiązkowych należą szczepienia przeciw: Błonnicy, Tężcowi, Krztuścowi, Poliomelitis, Hib, WZW typu B, BCG, Odrze, różyczce u dziewczynek. Natomiast do zalecanych szczepień należą m.in. przeciwko: grypie, kleszczowemu zapaleniu mózgu, zakażeniom wywołanym Haemofilus Influenze typu B, Streptococcus Pneumonia, WZW typu A, Ospie Wietrznej.

Ta lekcja na pewno będzie pomocą w utrzymaniu zdrowia teraz i w przyszłości. 

 

autor: witmar  2012-03-21        Skomentuj 0

Spotkanie z prokuratorem
W dniu 16 marca 2012 r. pełnoletni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pierwszym z cyklu spotkaniu z przedstawicielem Prokuratury Rejonowej w Kutnie.  Temat spotkania - "Odpowiedzialność prawna za popełnione czyny" wzbudził zainteresowanie zebranych na sali gimnastycznej. Prokurator, pan Jarosław Szczepański w sposób ciekawy i zrozumiały tłumaczył zawiłą literę prawa, przestrzegając przed jego łamaniem

.Galeria...
autor: Bartek  2012-03-16        Skomentuj 0

DZIEń OTWARTY
Wszystkich gimnazjalistów zapraszamy serdecznie na  
DZIEń OTWARTY
  
w naszej Szkole 24 MARCA 2012r. w godzinach 900-12.00
autor: Adam  2012-03-09        Skomentuj 0

Spektakl profilaktyczny

W dniu 29.02.2012 r. o godzinie 12:40 w ZSZ Nr 2 odbył się spektakl profilaktyczny o tajemniczym tytule "Zombi", w wykonaniu aktorów z Krakowskiego Biura Promocji Kultury. Problematyka spektaklu dotyczyła uzależnień.

 Aktorzy profesjonalnie potraktowali swój występ, o czym świadczyło skupienie odbiorców oraz gromkie brawa. Na zakończenie jeden z aktorów poprosił jury, wybrane spośród młodzieży, o dokonanie wyboru zakończenia dalszych losów bohatera. Spektakl wywarł duże wrażenie na odbiorcach, którzy jeszcze podczas przerwy snuli rozważania i dyskutowali na temat przedstawienia. 

autor: Lewandowski  2012-03-02        Skomentuj 0

Spotkanie dla IV klas
W dniu 23.02.2012 r. w ZSZ Nr 2 odbyło się spotkanie młodzieży klas IV z przedstawicielami Wyższej Szkoły Studiów MIędzynarodowych w Łodzi, panem rektorem prof. dr. hab. Marianem Wilkiem oraz prodziekanem. Na spotkaniu przedstawiono kieruki kształcenia, warunki przyjęcia, atuty uczelni oraz możliwości zatrudnienia po jej ukończeniu.
autor: Lewandowski  2012-02-24        Skomentuj 0

Apel porządkowy

22 II 2012 r. ZSZ Nr 2 odbył się apel porządkowy dla uczniów naszej szkoły.Program apelu był następujący:

1. Podsumowanie przez p. wicedyrekor Małgorzatę Gładysiak  osiągnięć uczniów w I semestrze w zakresie najwyższych średnich ocen, frekwencji, zachowania oraz udziału młodzieży w konkursach, akcjach szkolnych i działaniach charytatywnych.Najwyższa średnia ocen  w szkole uzyskała klasa IV TZ-hotel-3.36. Najwyższą średnią ocen uzyskała stypendystka Prezesa Rady Ministrów Małgorzata Wróbel z klasy III TZ-żgd-5,0. Wręczono również dyplomy i kolorowe kalendarze uczniom, którzy uzyskali 100% frekwencję.

2. Przedstawiciele poszczególnych sekcji, działających na terenie szkoły, zaprezentowali swoje osiągnięcia w I semestrze oraz aktualności dotyczące bieżącej działalności.

3. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego poinformowała uczniów o ważniejszych działaniach i osiągnięciach na terenie szkoły:-udział młodzieży w akcjach charytatywnych organizowanych przez SU, PCK, Caritas '' Góra Grosza '' , ''Pomóż dzieciom przetrwać zimę '', -zbiórka makulatury LOP, konkurs wiedzy o HIV/AIDS organizowany przez panią Joannę Zielińską, -wręczenie dyplomów za osiągnięcia sportowe przez pana Michała Szczepańskiego. Przewodnicząca SU przypomniała również o działaniach sekcji porządkowej oraz o zbliżającym się terminie zebrania Samorządu Uczniowskiego.

4. Przedstawiciele Ośrodka Kultury Gminy Kutno ogłosili nabór chętnych do Orkiestry Dętej.autor: Lewandowski  2012-02-24        Skomentuj 0

FERIE

Zbliżają się ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży jest to czas szczególnie radosny z tego względu, że: po pierwsze jest to czas wolny od zajęć lekcyjnych a po drugie jest to czas wzmożonej ilości wyjazdów, spotkań z rówieśnikami, zabaw na świeżym powietrzu. Zima jest okresem niosącym ze sobą specyficzne zagrożenia w ruchu drogowym zarówno dla kierowców jak i pieszych. Pogarsza się widoczność, a na domiar złego samochodom wydłuża się droga hamowania na śliskich nawierzchniach dróg. Takie warunki wymagają zwiększonej uwagi od wszystkich użytkowników dróg, także tych najmłodszych.Dzieci i młodzież są najbardziej narażone na wypadki w miejscach, gdzie przemieszczają się najczęściej, czyli np. w drodze z terenów zabaw do miejsca zamieszkania, bądź z powrotem. Nie sposób we wszystkich tych miejscach tak zorganizować ruch drogowy, aby zapewnić dzieciom pełne bezpieczeństwo. Tak więc rodzice oraz opiekunowie muszą uczyć najmłodszych zasad ruchu i przestrzegać przed występującymi niebezpieczeństwami grożącymi ze strony drogi.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na drodze podczas ferii jest bardzo ważnym zagadnieniem, dlatego też  na każdym kroku warto dzieciom przypomnieć o podstawowych zasady poruszania się pieszych po drogach w warunkach pogorszonej widoczności, a także w czasie gdy drogi są śliskie i zaśnieżone. Tak więc dzieci musza pamiętać, że piesi o zmroku, a także w dzień gdy pada deszcz lub śnieg są przez kierowców gorzej widziani. Podstawowym elementem rzutującym na bezpieczeństwo pieszego na drodze jest jego widoczność. Dlatego też warto zaopatrzyć Nasze pociechy w elementy odblaskowe, które znacznie polepszą widoczność pieszego na drodze a tym samym jego bezpieczeństwo. Jednak noszenie elementów odblaskowych nie oznacza, że dzieci mogą przebiegać przez ulicę tuz przed nadjeżdżającym pojazdem. Zwłaszcza, że samochód w warunkach zimowych ma dłuższą drogę hamowania. Przechodzenie przez ulicę w porze jesienno – zimowej powinno być wykonywane przez dziecko ze szczególną ostrożnością, nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych czy przy zapalonym zielonym świetle.

Następną sprawą są zabawy na śniegu. Warto przypominać dzieciom o tym, że nie wolno ryzykować zjeżdżania z górek i pagórków położonych w pobliżu dróg. Pokusa jest bardzo silna lecz ryzyko wpadnięcia pod pojazd jest naprawdę duże. Bardzo ryzykowne są też zabawy, które niestety często organizują lekkomyślni dorośli, polegające na doczepianiu sanek do samochodu lub ciągnika rolniczego. Sankami może zarzucić i dziecko wpada pod koła pojazdu lub uderza o drzewo lub inną stałą przeszkodę.
autor: Adam  2012-01-25        Skomentuj 0

Powstanie Styczniowe

Dnia 23. stycznia 2012r. o godz. 10.50 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego odbył się apel dla uczniów. Program apelu obejmował:

- Uczczenie 149 rocznicy Powstania Styczniowego poprzez przygotowanie przez uczniów kl. III TZ - kucharz i IV TZ - technik hotelarstwa prezentacji multimedialnej pod kierunkiem p. R. Taglewskiego. To była świetna lekcja historii. Uczniowie powtórzyli wiadomości dotyczące wydarzeń i postaci historycznych związanych z powstaniem styczniowym. Duże zainteresowanie wzbudziły konteksty powstaniowe w malarstwie wybitnych twórców.

- Zaprezentowanie przez uczennice kl. IV TZ - technik żywienia i gospodarstwa domowego bardzo ważnych zasad bezpieczeństwa podczas spędzania ferii zimowych.

- Wystąpienie koordynatora ds. bezpieczeństwa, szkolnego pedagoga, p. B. Kisielewskiego i pogadanka z uczniami na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych i zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z internetu.

autor: Mirek  2012-01-25        Skomentuj 0

StudniÓwka 2012

Studniówka to wielki bal, pierwsze najważniejsze wydarzenie młodzieży, która wkracza w dorosły świat, organizowany w umowne sto dni przed maturą - uroczysty polonez i walc, eleganckie kreacje, wspomnienia na całe życie. Bal rozpoczął się 07 stycznia 2012 o godzinie 20.00 tradycyjnym Polonezem oraz Polonezem pokazowym i przemową Pani Dyrektor Urszuli Macioszczyk.

Galeria

autor: Mirek  2012-01-25        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 


aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2017 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl