sobota, 5 grudnia 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3418667
Dzisiaj: 958
IP: 75.101.243.64

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 1

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
Dnia 15 marca 2016 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap XX  Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zakres merytoryczny obejmował:- Ewangelię wg  Św. Mateusza - List do Efezjan - Pieśń nad Pieśniami W konkursie udział brali uczniowie z klas: I TZ żug,  II TZ żug,  III TZ hot, II TZ hot. Nad przebiegiem konkursu czuwała p. prof. Aleksandra Tondyra - Plewa.
Laureatami zostali:
I miejsce   - Mateusz Ciszewski kl. I TZ żug
II  miejsce - Katarzyna Misztal kl. II TZ żug
III miejsce - Puchalska Paulina kl. II TZ  hot.
Galeria
autor: Mirek  2016-03-16        Skomentuj 0

Ogólnopolski Konkursu "Młodzież Zapobiega Pożarom"
Powiatowy finał Ogólnopolskiego Konkursu "Młodzież Zapobiega Pożarom".
Jak co roku młodzież naszej szkoły brała udział w powiatowym finale ogólnopolskiego Konkursu "Młodzież Zapobiega Pożarom". Reprezentantami tegorocznymi byli Mateusz Ciszewski i Małgosia Włodarczyk, która uplasowała się tuż za podium zdobywając 22 punkty. Gratulujemy
autor: Mirek  2016-03-14        Skomentuj 0

APEL PORZĄDKOWY
W dniu 11 marca 2016 r. na spotkanie z młodzieżą naszej szkoły, w ramach organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego ogólnopolskiego konkursu „Szkoła wolna od dopalaczy”,  zaproszona została aspirant Edyta Machnik z Komendy Powiatowej  Policji w Kutnie. Na wstępie spotkania Pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak przypomniała, jakie zadania konkursowe wykonaliśmy w I półroczu, m.in. lekcje wychowawcze,  pokaz ratownictwa medycznego, spotkania uczniów i rodziców z policjantem oraz komendantem Straży Miejskiej na temat szkodliwości dopalaczy, udział w kampanii informacyjnej „Nie daj się wypalić!" przeprowadzonej w naszej szkole przez rówieśników z  ZS Nr 3 oraz  konkurs plastyczny „Stop dopalaczom”. Szkolna komisja konkursowa oceniła prace plastyczne uczniów. Pani wicedyrektor wspólnie z opiekunem SK PCK -  panią Agnieszką Mularczyk wręczyła zwycięzcom nagrody oraz dyplomy:
I miejsce zajął Łukasz Żakieta z kl. IV TZ żug.,
II miejsce Kasandra Karpiak z kl I TZ kelner,
III miejsce Martyna Podorska z kl. III TZ żug.

GALERIA

więcej...
autor: Adam  2016-03-13        Skomentuj 0

MARZEC MIESIĄCEM MATEMATYKI
12. marca to Dzień Matematyki. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny programu e-math.pl!. Święto zostało zapoczątkowane przez organizację „World Education Games” w 2007 r. W Polsce pierwsze ogólnopolskie obchody  odbyły się  12. marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.
Dzień Matematyki zainicjowany został po to, aby uatrakcyjnić uczniom naukę matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę królowej nauk… Organizatorzy kierują swe starania głównie do uczniów nielubiących matematyki - z nadzieją, że poprzez takie inicjatywy przekonają ich do tej pięknej dziedziny nauki i życia.
W tym roku hasłem przewodnim są przysłowia polskie, toteż i pytania luźno się wiążą z przysłowiami. Do każdego pytania dołączona jest prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis „na temat”, pełniący rolę edukacyjną.
14 marca 2016r. w naszej szkole odbędzie się Turniej Matematyczny. Jego celem jest zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że występuje ona w każdej dziedzinie życia. Turniej będzie składał się z pytań z zakresu matematyki i nauk „okołomatematycznych”. Drużyny biorące udział w Turnieju będą odpowiadać na pytania przygotowane w formie interaktywnej prezentacji Microsoft PowerPoint.
Organizatorem Szkolnego Turnieju Matematycznego jest pani profesor Barbara Rosiak-Indrzejczyk.

Zapraszamy 14. marca 2016r. o godzinie 13.30 do sali M !  Powodzenia !
autor: Adam  2016-03-11        Skomentuj 0

Dzień Kobiet w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kutnie
Uczniowie z  klasy I i IV TZ- technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunami panią Aleksandrą  Tondyrą – Plewą i panią Emilią Durką  po raz kolejny odwiedzili podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy – tym razem z okazji Dnia Kobiet. 8 marca br. zaprezentowali montaż słowno - muzyczny zatytułowany „Być kobietą". Wszystkie panie otrzymały tulipany wykonane techniką origami przez uczniów klasy I TZ  technik żywienia i usług gastronomicznych. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki. Na koniec spotkania wszyscy bawili się przy karaoke. Mamy nadzieję na kontynuację miłej współpracy.
Galeria
autor: Mirek  2016-03-09        Skomentuj 0

Hotelarze promują swój zawód w Łodzi
7. marca uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie uczestniczyli w III edycji Dni Otwartych w andel's Hotel Łódź, organizowanych pod patronatem Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.Celem targów było zaprezentowanie zawodów związanych z hotelarstwem, co umożliwia młodym ludziom dokonanie trafnego wyboru kierunku kształcenia. Młodzież Troczewskiego  promowała zawód hotelarza. Podczas targów spotkały się trzy grupy uczestników: przedstawiciele ponadgimnazjalnych szkół zawodowych, uczniowie szkół gimnazjalnych oraz pracownicy andel's Hotel Łódź. Targi z jednej strony ułatwiają absolwentom gimnazjów wybór przyszłego zawodu, a z drugiej strony są okazją dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli do zapoznania się z ofertą szkół branży hotelarsko-gastronomicznej.  W czasie spotkania uczniowie Troczewskiego, na tle świątecznie zaaranżowanego stołu, promowali szkołę, prezentując kierunki kształcenia, częstując upieczonymi przez młodzież słodkościami. Dni Otwarte w andel's Hotel Łódź stały się też okazją do obejrzenia hotelu "od kuchni", z czego chętnie skorzystali uczniowie klas: II i IV Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa oraz klasy I Technikum Zawodowego - technik żywienia i usług gastronomicznych. Reprezentanci poszczególnych działów udzielali informacji dotyczących ich codziennej pracy oraz przedstawili kompetencje zawodowe m.in. recepcjonisty, kucharza, koordynatora bankietów.
Za organizację wyjazdu i promocji szkoły odpowiedzialne były: p. Karina Karasińska-Pirowska, p. Beata Michałkiewicz oraz p. Aleksandra Szymczak.
Galeria
autor: Mirek  2016-03-09        Skomentuj 0

Wyróżnienie dla uczniów biorących udział w konkursie plastycznym
W dniu 7. marca 2016 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Anny Sujeckiej uczestniczyli w III Powiatowej Konferencji Profilaktycznej "Nie dla dopalaczy". W czasie spotkania, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Kutnie, przedstawiciele naszej szkoły zostali wyróżnieni za udział w powiatowym konkursie plastycznym na projekt znaku graficznego LOGO oraz HASŁA promującego zdrowy styl życia wolny od uzależnień, w szczególności od narkotyków i dopalaczy.
Wśród wyróżnionych znaleźli się:
1. Łukasz Żakieta - uczeń klasy IV TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych
2. Dominika Świerczyńska - uczennica klasy III TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych
3. Kamil Podorski - uczeń klasy III TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych
Galeria
autor: Mirek  2016-03-09        Skomentuj 0

Kolejny sukces uczniów Troczewskiego...

Angelika Dąbrowicz i Dominik Stańczyk z klasy III ZSZ kucharz odkrywali smaki Polskiej Wielkanocy podczas XVI Małopolskiego Konkursu Szkół Gastronomicznych organizowanego przez Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie.

Angelika zajęła II miejsce przygotowując pieczone rogaliki sezamowe nadziewane pikantnym farszem jajecznym, uzupełnionym świeżym szczypiorkiem i serem, podawane w towarzystwie sosu czosnkowego z odrobiną miodu z kutnowskich pasiek.

Gratulujemy!!!

autor: Mirek  2016-03-05        Skomentuj 0

XIV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS Z ZAKRESU ŻYWIENIA CZŁOWIEKA ROZSTRZYGNIĘTY
 XIV MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS Z ZAKRESU ŻYWIENIA CZŁOWIEKA ROZSTRZYGNIĘTY…
W Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie odbył się Międzyszkolny Konkurs Przedmiotowy z Zakresu Żywienia Człowieka na temat: Desery w Polsce i na świecie. To już XIV edycja konkursu, który od początku odbywa się dzięki firmie T.D.J. Ozdowski, która sponsoruje  nagrody oraz organizacje konkursu. Za  życzliwość i zrozumienie problemów szkolnictwa zawodowego panu Tadeuszowi Ozdowskiemu serdecznie dziękujemy. W konkursie wzięły udział dwuosobowe delegacje uczniów z 9 szkół z Poddębic, Łęczycy, Piątku, Łowicza, Sochaczewa. Zmagania konkursowe rozpoczęły się o godz. 9.45. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 50 pytań, które do
tyczyły technologii, technik podania, asortymentu deserów typowych dla różnych kuchni świata. Drugim punktem programu były warsztaty kulinarne Na słodko- ale zdrowo. Uczniowie sporządzali różne desery bez zastosowania cukru. Wśród wykonywanych deserów znalazły się min. kuleczki daktylowe, chałwa, piernik  z marchewką, batoniki muesli.   Zajęcia prowadzone były przez uczniów  Zespołu Szkół Rolniczego  Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Sochaczewie pod  kierunkiem p. Anety Bożewskiej i p. Joanny  Prokockiej. Wiele przyjemności sprawiła  degustacja wyrobów cukierniczych sponsora konkursu, firmy T.D.J. Ozdowscy sp.j. oraz potraw sporządzonych w czasie warsztatów. Ostatnim punktem miłego spotkania było  ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród, którego dokonały panie wicedyrektor Anna Rutkowska – Rubacha i Małgorzata Gładysiak. Najlepszymi w tegorocznej edycji konkursu okazali się:
I miejsce Klaudia Bajerska  z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie
II miejsce Michalina Darmach z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie.
III miejsce Burzyńska Monika z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 roku w Sochaczewie Patrycja Jeżakowska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2  w Łęczycy Miłosz Wiśniewski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im.  Władysława Stanisława Reymonta w Łowiczu.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz ciasteczko niespodziankę przygotowane przez uczniów naszej szkoły.Podziękowania kierujemy pod adresem nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do zmagań konkursowych. Pani dyrektor Annie Rutkowskiej-Rubasze dziękujemy za cenne wskazówki i pomoc w przygotowaniu konkursu. Organizacją konkursu zajęły się: p. Ewa Żydowo, p. Joanna Andrzejewska.
Galeria
autor: Mirek  2016-03-04        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl