sobota, 16 stycznia 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3475894
Dzisiaj: 603
IP: 3.238.70.175

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 6

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

,, Nie daj się wypalić”
28 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły przeprowadzili kampanię edukacyjno- informacyjną w Gimnazjum nr 2 w Kutnie "Nie daj się wypalić". Celem kampanii jest promowanie wśród młodzieży zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień, w szczególności od narkotyków i dopalaczy. W czasie akcji  uświadomiono gimnazjalistom, że istnieją różne zachowania szkodliwe dla zdrowia oraz wskazano  zagrożenia,  jakie dla zdrowia i życia niesie zażywanie narkotyków i środków psychoaktywnych, tzw. dopalaczy. Kampania edukacyjna  jest jednym z zadań  podjętych w ramach udziału naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie ,,SZKOŁA WOLNA OD DOPALACZY”. Akcję wśród gimnazjalistów przeprowadzili: Agata Mielczarek, Agata Gnatowska, Anna Rospara, Julia El-Fadil z klasy II ZSZ – kucharz oraz Bartłomiej Smakowski i Emil Kopański z klasy II technik żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem pani Anny Sujeckiej.

Galeria
autor: Adam  2016-04-29        Skomentuj 0

Zaproszenie
W sobotę 30 kwietnia 2016 r. będziemy na II Kutnowskim Pikniku Naukowym! Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego  na II Kutnowskim Pikniku Naukowym inspiruje: ŻYJ ZDROWO. POZNAJ NOWĄ PIRAMIDĘ ZDROWEGO ŻYWIENIA.- Zdrowe produkty w zdrowych potrawach - Woda źródłem zdrowia i życia - Jak dbać o równowagę wodno-mineralną w organizmie? - Pomiary BMI- Aktywność sportowa
autor: Mirek  2016-04-27        Skomentuj 0

Rajd z "Troczewskim"
 
 
autor: Mirek  2016-04-26        Skomentuj 0

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych
Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych odbędzie się 29 kwietnia 2016 roku o godz. 9.00
autor: Mirek  2016-04-25        Skomentuj 0

73. Rocznica Powstania w Getcie Warszawskim
19 kwietnia 1943 roku. Wielkanoc. Wiosna. Karuzele. Głośna muzyka. Tymczasem w getcie..."Czasem wiatr z domów płonącychPrzynosił czarne latawce,Łapali skrawki w powietrzuJadący na karuzeli".  Czesław Miłosz, "Campo di Fiori".Od tego wydarzenia minęły 73 lata. My wciąż pamiętamy...     Nie inaczej było w tym roku. Obchody kolejnej rocznicy powstania w getcie warszawskim początkowo miały miejsce na terenie szkoły. Koordynatorem projektu była pani Beata Michałkiewicz.Uczniowie klas  IV TZ - technik hotelarstwa, IV TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych, III TZ - kelner i III TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych obejrzeli film udostępniony on-line przez Muzeum Historii Żydów w Warszawie, zatytułowany: ,,Nie było żadnej nadziei". http://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2016/02/01/zglos-szkole-do-akcji-zonkile-2016Jego projekcja była częścią programu społeczno-edukacyjnego ,,Żonkile", nad którym patronat objęli Minister Edukacji Narodowej oraz wojewódzcy kuratorzy oświaty. Papierowe żonkile noszone tego dnia przez wszystkich, wykonane przez uczniów pod kierunkiem pani Aleksandry Tondyry-Plewy, to symbol pamięci o bohaterach powstania z 1943 roku. Warto wspomnieć, że żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję, a związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów - często były to właśnie żonkile.    Uczniowie wzięli również udział w uroczystościach zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej w ramach Dnia Pamięci o Kutnowskich Żydach. O godzinie 17. pod tablicą pamiątkową na budynku "Getta Konstancja" przedstawiciele władz miasta i powiatu złożyli kwiaty, a naszą szkołę reprezentował zespół pocztu sztandarowego w składzie:  Arkadiusz Witkowski, Paweł Żurawicz z kl. III Zasadniczej Szkoły Zawodowej - kucharz, Sylwia Ładzikowska - I TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, Daria Szałańska z kl. III TZ  technik hotelarstwa pod opieką pana Leona Wieczorka. Następnie obchody przeniosły się do Centrum Teatru, Muzyki i Tańca, gdzie zorganizowano wernisaż wystawy "Izrael wczoraj i dziś", wypożyczonej z Ambasady Izraela, a następnie zaprezentowano film dokumentalny z Instytutu Pamięci Narodowej pt. "Getto Konstancja". Na zakończenie uroczystości odbył się koncert muzyki żydowskiej w wykonaniu nauczycieli, uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Kurpińskiego w Kutnie. W tym  spotkaniu udział wzięły uczennice: Sandra Kozak i Andżelika Bartosiak z kl. IV TZ  technik hotelarstwa, Aleksandra Kaźmierczak z kl. IV TZ technik technologii żywności i Agata Bechcińska z kl. III TZ  kelner,  a także pani Małgorzata Gładysiak i pani Beata Michałkiewicz.
autor: Mirek  2016-04-23        Skomentuj 0

Spotkanie ze studentami z WSTiH z Gdańska

18 kwietnia 2016r.  w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa  z Gdańska. Studenci zaprezentowali atrakcyjną ofertę uczelni i nowe kierunki kształcenia  w nowym roku akademickim  na Wydziale Turystyki, Rekreacji i Ochrony Zdrowia. Studia w WSTiH w Gdańsku  dają także możliwość ukończenia kursów specjalistycznych  pokrewnych z turystyką, hotelarstwem i gastronomią np. menedżer gastronomii i hotelarstwa, baristy, consierge, sommelira, odnowy biologicznej.

Galeria
autor: Mirek  2016-04-23        Skomentuj 0

Stypendium
autor: Mirek  2016-04-18        Skomentuj 0

Zdobywamy nowe kwalifikacje
W dniach 15- 17 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 młodzież zdobywała dodatkowe kwalifikacje uczestnicząc  w kursie barmańskim level A. Zajęcia prowadził Master Bartender z Poznańskiej Akademii Barmanów pan Dariusz Kosiorek. Program kursu jest rekomendowany przez Stowarzyszenie Polskich Barmanów. Uczestnicy każdego dnia po zajęciach teoretycznych przystępowali do części praktycznej. Wykonywali short, long drinki. Nie brakło też cobblerów wykonywanych wg własnej receptury i dekorowanych zgodnie z pomysłem każdego ucznia. Egzamin teoretyczny i praktyczny okazał się łatwy dla pilnej i przesympatycznej grupy młodych barmanów.  Certyfikat Barmana Pierwszego Stopnia trafił do rąk wszystkich uczestników szkolenia. Nadmienić należy, że certyfikaty są także wydawane w języku angielskim. Od 12 lat współpracujemy z Poznańską Akademią Barmanów. Pan Dariusz Kosiorek zapewnia wysoki poziom szkoleń. Jego profesjonalizm powoduje, że staje się on autorytetem dla młodzieży  w zakresie barmaństwa.
Młodzi barmani to:
•    Marika Melson
•    Aleksandra Szałkowska
•    Ewelina Sosnowska
•    Sandra Kozak
•    Małgorzata Rucińska
•    Piotr Marciniak
•    Mateusz Ciszewski
•    Mateusz Nowicki
Gratulujemy i życzymy sukcesów w miksowaniu.
Galeria
autor: Mirek  2016-04-17        Skomentuj 0

IV Regionalny Konkurs Wiedzy Hotelarskiej
W dniu 15 kwietnia 2016 r. uczennice klasy II i III TZ – technik hotelarstwa: Paulina Puchalska, Klaudia Mazurek i Daria Szałańska pod opieką p. Aleksandry Szymczak reprezentowały szkołę w IV Regionalnym Konkursie Wiedzy Hotelarskiej organizowanym przez Zespół Szkół Hotelarsko-Turystyczno-Ekonomicznych im. W. Grabskiego w Łodzi.
autor: Mirek  2016-04-17        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl