niedziela, 20 września 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3294358
Dzisiaj: 1175
IP: 3.237.94.109

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Szkolny Maraton Sportowy - IV dzień
Dziś dzień czwarty Szkolnego maratonu sportowego. Uczniowie rywalizowali w badmintonie. Do sportowej rywalizacji stanęło 33 uczniów. Finał sportowych zmagań przedstawia się następująco: I miejsce w badmintonie zdobył Konrad Derucki – uczeń klasy IV TZ technik eksploatacji portów i terminali, II miejsce wywalczył Mateusz Szarłat z klasy III B TZ technik żywienia i usług gastronomicznych., III miejsce zajął Mikołaj Miklas uczeń klasy IITZ technik eksploatacji portów i terminali Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy wygranej zwycięzcom. Jutro ostatni dzień zmagań sportowych – piłka nożna. Po zakończeniu turnieju nastąpi podsumowanie Szkolnego maratonu sportowego i nagrodzenie zwycięzców.

autor: Mirek  2019-12-06        Skomentuj 39

Szkolny Maraton Sportowy - III dzień
Dziś dzień trzeci Szkolnego maratonu sportowego. Uczniowie rywalizowali w piłce siatkowej drużyn mieszanych ( 2 chłopców, 1 dziewczyna) Do sportowych zmagań stanęły reprezentacje 13 klas : II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych/ technik technologii żywności ,I pięcioletnie i czteroletnie TZ technik eksploatacji portów i terminali ,I pięcioletnie TZ technik hotelarstwa, II TZ technik eksploatacji portów i terminali, I czteroletnie TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, IVTZ technik hotelarstwa, II TZ technik hotelarstwa, IIITZ technik hotelarstwa, IIITZ technik eksploatacji portów i terminali, IV TZ technik eksploatacji portów i terminali, III A i BTZ technik żywienia i usług gastronomicznych. Finał sportowych zmagań klas przedstawia się następująco: I miejsce zdobyła klasa III B TZ technik żywienia i usług gastronomicznych.w składzie: Natalia Kopańska, Mateusz Szarłat oraz Marcin Szymczak , II miejsce wywalczyła klasa III TZ technik hotelarstwa w składzie: Patrycja Łazikowska, Paweł Arkita oraz Miłosz Wojtalik, III miejsce zajęła klasa III A TZ technik żywienia i usług gastronomicznych w składzie: Tomasik Zuzanna, Kamil Kumorowski i Jakub Jędrachowicz. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy wygranej zwycięzcom.
autor: Mirek  2019-12-06        Skomentuj 39

Konferencja o cyberprzemocy
Nie hejtuję lecz szanuję. Konferencja o cyberprzemocy
W środę 4 grudnia 2019 r. grupa uczniów z klasy I TZ 5 technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyła w Konferencji ,,#niehejtujęleczszanuję”. Spotkanie zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie odbyło się w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Uczniowie wysłuchali wykładów prof. dr. hab. Jacka Pyżalskiego z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na temat sensownego wykorzystania internetu oraz przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, który omówił aspekty odpowiedzialności prawnej związane z cyberprzemocą. Młodzież miała również okazję obejrzeć etiudę teatralną "W sieci" w wykonaniu Grupy Teatralnej "od jutra" oraz Studia Teatralnego "Oj" z Kutnowskiego Domu Kultury. Na zakończenie pani Joanna Gała z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zaprezentowała dobre praktyki w przeciwdziałaniu przemocy.
Opiekę nad uczniami sprawowała pani Justyna Kołecka - nauczyciel bibliotekarz.
autor: Mirek  2019-12-05        Skomentuj 54

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA
5 grudnia obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA.
Z tej okazji podsumujmy akcje charytatywne przeprowadzone przez naszych szkolnych wolontariuszy. 2 listopada 2019 r. – udział w kweście na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie. Uczennice: Ewa Wiśniewska, Karolina Stańdo i Karolina Szatkowska wraz z opiekunem p. A. Tondyrą- Plewą pomagały podczas zbiórki pieniędzy na odbudowę zabytkowych grobowców. Akcję zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. X- XII - Zbiórka na terenie szkoły na rzecz akcji Dzieci Afryki zainicjowanej przez ZNP. Zbieraliśmy odzież letnią i środki higieniczne oraz piłki. Adopcja Serca - wsparcie dla Juliena Orlando z Madagaskaru. Wolontariat szkolny regularnie przekazuje środki finansowe przeznaczone dla chłopca w placówce misyjnej wspierając jego edukację i opiekę medyczną. Ostatnią wpłatę: 280 zł przelano 21 października 2019 r. II Edycja Akcji "OCIEPLAMY PSIĄ BUDĘ" - zainicjowana przez ZHP- Hufiec Kutno. W szkole dzięki współpracy Koła Caritas i Biblioteki szkolnej udało się zebrać ok. 80 kg darów - karmy i podkładów dla bezdomnych zwierząt. 30 listopada- Świąteczna zbiórka żywności wspierana przez Banki Żywności w ramach akcji : " POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ" Wolontariusze: Małgorzata Michalska, Julia Otolińska, Żaneta Zacharska, Marika Dolatowska, Kamila Ziembicka, Wiktoria Bentryn, Wiktoria Koralewska, Marcel Kanas, Karolina Stańdo i Ewa Makowska wspierali akcję w sklepach Mila i Carrefour w Kutnie. Opiekunami młodzieży podczas akcji byli: M. Kamiński i A. Tondyra- Plewa. AKCJA POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ - zbiórka w szkole potrwa do 10 grudnia. Zbieramy: odzież nową lub w dobrym stanie, obuwie, zabawki, żywność długoterminową, słodycze, artykuły chemiczne i papiernicze. Akcja "Góra Grosza" - prowadzona przez Samorząd Uczniowski. Kiermasz Mikołajkowy- zapraszamy 6 grudnia! Rękodzieła i słodkie wypieki umilą mikołajkowy dzień. Pozyskane środki przeznaczymy na zakup słodyczy dla dzieci w ramach akcji przedświątecznych. DZIĘKUJEMY CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ ZA UDZIAŁ W NASZYCH AKCJACH, A WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM ZA ICH OGROMNE SERCA!!!
autor: Mirek  2019-12-05        Skomentuj 53

Relacja z Barcelony-wtorek
Witamy ze słonecznej Barcelony. Wtorek był bardzo pracowitym dniem i obfitował w wiele ciekawych przygód. Zaczęliśmy od promowania naszego regionu na stoisku przygotowanym wczoraj. Dzieciom szczególnie przypadły do gustu pierniczki w kształcie śnieżynek, bałwanków i koników na biegunach, a dorosłym kanapki ze śledziem w sosie śmietanowym. Każdy znalazł coś dla siebie. Następnie zaproszono nas na degustację wina musującego produkowanego ze szczepów winorośli uprawianych na tutejszych wzgórzach. Drugą część dnia wypełniło gotowanie. Naszym zadaniem było wydanie pięćdziesięciu porcji trzech dań. Przygotowaliśmy zupę migdałową, pierogi pieczone z kaszą i grzybami oraz muffinki makowe z czekoladową polewą, płatkami migdałowymi i kandyzowaną skórką pomarańczową. Dzień zakończył się kolacją w formie bufetu.
Karina i Kacper
autor: Mirek  2019-12-04        Skomentuj 39

Szkolny Maraton Sportowy - II dzień

Za nami drugi dzień Szkolnego Maratonu Sportowego. 47 uczniów rywalizowało w tenisie stołowym.

Finał sportowych zmagań dziewcząt przedstawia się następująco:

I miejsce zajęła Katarzyna Kotlińska - uczennica klasy II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, II miejsce Dagmara Lewandowska z klasy II TZ technik eksploatacji portów i terminali. III miejsce natomiast zajęła Daria Kotecka z klasy I TZ 4 technik hotelarstwa. 

Po zaciętej rywalizacji chłopców I miejsce zajął Gracjan Wojciechowski z klasy II TZ technik eksploatacji portów i terminali, II miejsce wywalczył Paweł Arkita - uczeń klasy III TZ technik hotelarstwa. III miejsce  zaś zajął Miłosz Jarota z kl. II TZ technik technologii żywności.

autor: Mirek  2019-12-03        Skomentuj 39

Relacja z Barcelony
Buenos dias!
Dzień dobry!
Witamy ze słonecznej Barcelony. Nasza szkoła jak członek AEHT - Europejskiego Zrzeszenia Hotelarsko-Turystycznego została zaproszona do udziału w bożonarodzeniowym wydarzeniu AEHT Christmas. W tym roku reprezentują nas Karina Palczewska z kl. ll TZ technik technologii żywności, Kacper Andrzejczak z kl. IV TZ technik żywienia i usług gastronomicznych panią Danutą Maj oraz pani Danuta Maj. Poniedziałek obfitował w wiele wydarzeń. Od samego rana mieliśmy za zadanie zaaranżowanie przestrzeni prezentującej Kutno ~ miejsce naszego pochodzenia. Przyświecał nam temat róży jako symbol miasta. Następnie zwiedziliśmy szkołę. Szkoła robi ona ogromne wrażenie. Mieści się w 150-letnim budynku niegdyś należącym do Jezuitów. Oprócz basenu i kilku boisk sportowych oraz trzech sal jadalnych posiada swoją własną kaplicę. Następnie uczestniczyliśmy w wielokulturowej paradzie ulicami Barcelony. Towarzyszyła nam grupa werblistów wybijających rytm i przyciągających uwagę przechodniów. Pełni wrażeń wróciliśmy do hotelu. Karina i Kacper
autor: Mirek  2019-12-03        Skomentuj 39

Szkolny Maraton Sportowy

 Od 2 do 6 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbywa się Szkolny Maraton Sportowy pod patronatem Starosty kutnowskiego.

Uczniowie rywalizować będą w pięciu dyscyplinach sportowych. W poniedziałek rozpoczęliśmy rywalizację w piłce koszykowej. Do gry zgłosiło się 9 zespołów z następujących klas: IV TZ technik hotelarstwa, I TZ 5 technik eksploatacji portów i terminali /technik technologii żywności, II TZ technik żywienia usług gastronomicznych/ TZ technik technologii żywności, I TZ 4 technik eksploatacji portów i terminali, II TZ technik hotelarstwa, II TZ technik eksploatacji portów i terminali,

III TZ technik eksploatacji portów i terminali, I TZ 5 technik hotelarstwa, III B TZ technik żywienia i usług gastronomicznych.

Po zaciętej walce I miejsce zajęła klasa II TZ technik żywienia usług gastronomicznych/ TZ technik technologii żywności w składzie: Julia Brewińska, Miłosz Jarota, Bartosz Sobczyk.

II miejsce zajęła klasa III TZ technik eksploatacji portów i terminali w składzie: Natalia Chodorowska, Grzegorz Jaworski, Przemysław Dudkiewicz. III lokatę osiągnęła natomiast klasa

I TZ 4 technik eksploatacji portów i terminali w składzie: Natalia Gołofit, Klaudia Maciejewska, Filip Jaskuła oraz Kacper Kucharski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.

We wtorek 3.12.2019 r. uczniowie rywalizować będą w tenisie stołowym.

Do gry zgłosiło się 36 uczestników.

W środę sportowcy będą zmagać się w rozgrywkach w piłkę siatkową drużyn mieszanych, w czwartek w badmintonie, natomiast w piątek w piłce nożnej halowej.

Organizatorem tej sportowej imprezy są nauczyciele wychowania fizycznego: Joanna Zielińska, Włodzimierz Błaszczyk oraz Robert Kaźmierczak.

autor: Mirek  2019-12-03        Skomentuj 27

Warsztaty kulinarne dla uczniów i naczycieli

Warsztaty kulinarne dla uczniów i naczycieli

29 listopada 2019 r. wykwalifikowany kucharz Daniel Jakubiec przeprowadził w naszej szkole warsztaty kulinarne dla młodzieży. Uczennice kl. III A TZ żug razem z zaproszonym gościem przygotowały potrawy z kurczakiem, puree z dyni hokkaido i espumę serową. Kucharz opowiedział o różnych metodach kulinarnych, m.in. o metodzie sous vide.

Oprócz uczniów „Troczewskiego” w warsztatach uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2. Na zakończenie warsztatów młodzież miała przyjemność degustować przygotowane potrawy. Spotkanie z Danielem Jakubcem było dla wszystkich cenną lekcją. Z doświadczenia gościa skorzystali również nauczyciele przedmiotów zawodowych. Pod jego okiem mieli okazję przygotować wiele potraw: cappucino z borowikami z chipsem z boczku, polędwiczki sous vide w pistacjach, puree z dyni hokkaido z bryndzą i chili, pesto z buraka, sos porto, ziemię jadalną z czarnych oliwek, oliwę ziołową, marynowanego buraka i chipsy z pietruszki.

W trakcie przygotowywania tych pyszności kucharz opowiadał o metodach napowietrzania poprzez syfon ISI, gotowania w niskich temperaturach sous vide, konfitowania i marynowania metodą infuzji. Udział tak wielu nauczycieli w warsztatach kulinarnych świadczy o nieustającej chęci zdobywania wiedzy i nowego doświadczenia.

autor: Mirek  2019-12-03        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl