piątek, 16 kwietnia 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3605541
Dzisiaj: 1136
IP: 3.230.173.249

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 6

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Kutnowska Za-Dyszka 2016
W dniu 4.09.2016r 21 uczniów naszej szkoły z klas IV TZ hotel, III TZ hotel, III TZ ŻUG, IV TZ ŻUG, IV TZ kelner, II ZSZ wraz z opiekunami: p. Robertem Kaźmierczakiem i p. Joanną Zielińską wzięło udział w organizacji IV biegu ulicznego "Biegaj z nami w Kutnie - Kutnowska Za-Dyszka 2016". Celem tej sportowej imprezy jest rozwijanie zainteresowań sportowych a także propagowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców miasta. Głównym organizatorem był MOSiR w Kutnie. Zadaniem uczniów naszej szkoły było zabezpieczenie trasy biegu. Za pomoc w organizacji kutnowskiego biegu wszyscy otrzymaliśmy darmowe wejściówki do AQUAPARKU w Kutnie oraz pamiątkowe koszulki.
Galeria
autor: Mirek  2016-09-05        Skomentuj 0

List od Komendanta Wojewódzkiego Policji
W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym oraz akcją "Bezpieczna droga do szkoły", otrzymaliśmy list od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.
autor: Bartek  2016-09-05        Skomentuj 0

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
    Dnia 1 września 2016 roku o godzinie 8.30 uroczystym apelem rozpoczął się rok szkolny 2016/2017. Przybyłych nauczycieli, uczniów oraz rodziców powitała Pani Dyrektor Urszula Macioszczyk, która szczególnie ciepłe słowa skierowała w stronę uczniów klas pierwszych i przedstawiła wychowawców tych klas: panią Elżbietę Olejniczak - wychowawczynię klasy I Technikum Zawodowego - technik eksploatacji portów i terminali/ technik żywienia i usług gastronomicznych, panią Izabelę Kowalik - wychowawczynię klasy I Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa oraz panią Joannę Andrzejewską - wychowawczynię klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej - kucharz. Pani Dyrektor w kilku słowach omówiła wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie oraz zwróciła się do tegorocznych maturzystów, podkreślając, że przed nimi rok ciężkiej pracy, egzamin zawodowy - druga kwalifikacja oraz w maju 2017 roku egzamin maturalny.   
        W tak ważnym dla historii Polski dniu nie mogło zabraknąć słów uznania dla tych, którzy polegli w czasie II Wojny Światowej, dlatego też społeczność szkolna uczciła minutą ciszy pamięć żołnierzy poległych na wszystkich frontach świata.    Słowa sympatii skierował też do uczniów Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak, zachęcając w swoim liście, odczytanym przez Panią Dyrektor, do odwagi w wyrażaniu swoich opinii i emocji przy jednoczesnym szacunku do drugiej osoby.    
        Głos zabrała również przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego - Patrycja Dębska, która życzyła koleżankom i kolegom miłego pobytu w szkole oraz dobrych wyników w nauce, nauczycielom - wytrwałości i cierpliwości, a rodzicom - satysfakcji z sukcesów dzieci.    Po uroczystości wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do klas, gdzie otrzymali informacje związane z rozpoczęciem roku szkolnego, by jutro równo z dzwonkiem i zgodnie z planem zajęć rozpocząć lekcje.
Galeria
autor: Mirek  2016-09-01        Skomentuj 0

Podręczniki na rok szkolny 2016/2017
Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2016/2017 dla klas pierwszych:
Technik hotelarstwa
Technik eksploatacji portów i terminali
Technik żywienia i usług gastronomicznych

Zasadnicza Szkoła Zawodowa
autor: Mirek  2016-08-30        Skomentuj 0

Muzeum na kółkach
Warsztaty w ramach projektu "Muzeum na kółkach".
       Grupa uczniów naszej szkoły Patrycja Matysiak, Weronika Wolska, Estera Jelonek, Marika Hofman i Daria Szałańska pod opieką p. Aleksandry Szymczak w dniu 25 sierpnia 2016r., korzystając z zaproszenia pani Bożeny Gajewskiej – prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, uczestniczyła w warsztatach  w ramach projektu "Muzeum na kółkach". W dniach 23–25 sierpnia br. Muzeum gościło w Kutnie.
      Muzeum na Kółkach to nowoczesny projekt edukacyjny, organizowany przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, polegający na eksponowaniu w poszczególnych miastach interaktywnego pawilonu wystawienniczego prezentującego historię Żydów. 
W połowie 2016 r. od sierpnia do października Muzeum odwiedza 18 miejscowości, m.in. Kutno. Celem projektu i wystawy jest edukowanie o wielowiekowym współistnieniu społeczności polskiej i żydowskiej, a także przedstawianie i wyjaśnianie zagadnień związanych z kulturą, tradycjami oraz życiem codziennym Żydów na ziemiach polskich. Wizycie towarzyszą warsztaty edukacyjne organizowane przez animatorów z POLIN oraz miejscowych edukatorów, interaktywna mapa Kutna, na której opisane zostały ważne miejsca związane z lokalną historią żydowską,  spacery śladami kutnowskich Żydów, koncert muzyki żydowskiej, projekcja filmu dokumentalnego Agnieszki  Arnold “Kutno”. Pamiętać należy, że w Kutnie urodził się pisarz Szalom Asz – fragmenty jego powieści pt. “Miasteczko” czytane były  przez mieszkańców naszego miasta.
        Warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, miały na celu ukazanie w telegraficznym skrócie tysiącletniej historii polskich Żydów. Podczas spotkania młodzież poznała ważne miejsca związane  z lokalną historią żydowską. Prowadzący zajęcia opowiadali również o jidysz, hebrajskim i polskim – trzech współistniejących i przenikających się językach, którymi posługiwali się polscy Żydzi.
Galeria
autor: Mirek  2016-08-29        Skomentuj 0

Plan lekcji na rok szkolny 2016/2017
Plan lekcji
autor: Mirek  2016-08-29        Skomentuj 0

Rozpoczęcie roku szkolnego
Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września o godzinie 8.30. Obowiązuje strój galowy.
autor: Bartek  2016-08-29        Skomentuj 0

WAŻNE
UWAGA GIMNAZJALIŚCI
Są jeszcze wolne miejsca w naszej szkole!
ZAPRASZAMY!
autor: Bartek  2016-07-07        Skomentuj 68

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016
24 czerwca br. o godz. 8.30 odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 oraz zakończenie nauki w szkole przez klasę III ZSZ kucharz. Dyrekcja, rada pedagogiczna, uczniowie i ich rodzice, pracownicy obsługi i administracji zebrali się na dziedzińcu szkolnym. Pani dyrektor Urszula Macioszczyk  podsumowała bieżący rok szkolny, dziękując wszystkim zebranym za całoroczną pracę. Wielu uczniów zostało wyróżnionych nagrodami i dyplomami za wyniki w nauce, działalność na rzecz promocji szkoły, aktywność i zaangażowanie społeczne. Absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej kucharz, po złożeniu uroczystego ślubowania, skierowali słowa podziękowania wobec wychowawcy, kierownictwa i kadry pedagogicznej szkoły oraz pełne emocji słowa pożegnania. Młodsi koledzy z klasy II ZSZ kucharz wraz z wychowawcą p. Anną Sujecką przygotowali dla absolwentów upominki i przepojone refleksją życzenia sukcesów w kolejnym etapie życia – po zakończeniu nauki w szkole. Agata Milczarek z kl. II ZSZ kucharz  i Daria Szałańska  z kl. III TZ technik hotelarstwa dołączyły muzyczne prezenty. Pani dyrektor Urszula Macioszczyk skierowała słowa uznania za długoletnią pracą na rzecz szkoły, zaangażowanie i profesjonalizm do pani wicedyrektor Anny Rutkowskiej – Rubachy oraz pani Elżbiety Michalak i pani Haliny Kacprzak. Do podziękowania dołączyła się rada pedagogiczna oraz Samorząd Uczniowski. Życzenia udanych, słonecznych wakacji i bezpiecznego wypoczynku oraz wakacyjna piosenka zakończyły uroczystość, po której młodzież wraz z wychowawcami udała się po raz ostatni w tym roku szkolnym do sal lekcyjnych, aby odebrać świadectwa. 

 "Letnie szczęście” Tadeusz Śliwa
Lato, pobądź z nami.
Lato, nie uciekaj.
Dom daleko,
gwar daleko,
ale blisko rzeka.
Nie licz nam kukułko,
ile dni zostało,
bo leśnego szczęścia dla nas
zawsze będzie mało.


Galeria
autor: Mirek  2016-06-24        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl