piątek, 24 stycznia 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 2933667
Dzisiaj: 217
IP: 18.232.55.175

Aktualnie :
zalogowanych:
gości:

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Zmiana Planu Lekcji
PLAN LEKCJI NA ROK SZKOLNY 2015/2016

ZMIANY PLANU OBOWIĄZUJĄ
OD 04-01-2016r
autor: Adam  2015-12-29        Skomentuj 0

Warsztaty cukiernicze
W dniu 21. grudnia 2015 roku uczniowie integracyjnej klasy IB ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie odwiedzili naszą szkołę. Sympatyczni pierwszoklasiści brali udział w wypiekaniu i dekorowaniu pierniczków z ciasta kruchego i mufinek jogurtowych z porzeczkami. Była to dla nich możliwość poznania receptury i sposobu wykonania tych słodkości. Uczestniczyli oni w świetnej zabawie integracyjnej z grupą starszych kolegów z kl. III TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych. Na zakończenie nasi Milusińscy otrzymali dyplomy uznania i świąteczne medale za kreatywność i pomysłowość w dekorowaniu ciasteczek. Nad prawidłowym przebiegiem warsztatów cukierniczych czuwała p. Emilia Durka i p. Anna Sujecka.
GALERIA
autor: Mirek  2015-12-22        Skomentuj 0

Opowieść wigilijna
W dniu 18. grudnia 2015 roku, uczniowie klasy III - TZ technik hotelarstwa, pod kierunkiem Pani Danuty Maj, przygotowali przedstawienie według dzieła Karola Dickensa "Opowieść wigilijna". Za dekorację, odzwierciedlająca klimat XII - wiecznej Anglii, odpowiadała Pani Małgorzata Ledzion, przy cennej pomocy uczennicy klasy IV - TZ technik hotelarstwa, Ady Pawlak. Po zakończeniu przedstawienia głos zabrała Pani Dyrektor Urszula Macioszczyk, która podziękowała młodzieży oraz opiekunom za piękne przedstawienie, wręczyła uczniom słodki podarunek i złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Pani Dyrektor nawiązała w swej wypowiedzi do przemiany głównego bohatera "Opowieści wigilijnej". Niektórzy z pewnością wyciągnęli odpowiednie wnioski... Na zakończenie Pani Dyrektor przypomniała uczniom o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii świątecznych.
GALERIA
autor: Adam  2015-12-22        Skomentuj 76

„Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie”
Dnia 17 grudnia 2015 roku  młodzież naszej szkoły, uczestniczyła w warsztatach z zakresu zdrowego odżywiania się i zdrowego trybu życia. Warsztaty zrealizowane zostały przez Powiat Kutnowski w ramach projektu „Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie”. Projekt dofinansowany jest przez  Norweski Mechanizm Finansowy.
Warsztaty odbyły się w I LO im. Dąbrowskiego w Kutnie. W I części zwrócono uwagę na niezdrowe produkty, które często występują w naszych jadłospisach. Uświadomiono uczestnikom wysoką zawartość cukru, tłuszczu, konserwantów w popularnych wśród młodzieży produktach, także ich wpływ na organizm ludzki. W II części poznaliśmy  choroby cywilizacyjne, zaburzenia odżywiania, wpływ alkoholu, palenia tytoniu na kondycję fizyczną. W części III podkreślono pozytywny wpływ aktywności fizycznej na stan zdrowia. Omówiona została także piramida żywienia.
Szkołę reprezentowali: Natalia Kuśmider, Patryk Górecki z kl. I TZ żug, Karolina Krygier, Dominika Golińska, Ewelina Michalak z kl. IV TZ kelner, Amanda Ziętek, Klaudia Kamorska, Marcin Zamerski z kl. IV TZ żug oraz p. Ewa Żydowo.
autor: Mirek  2015-12-18        Skomentuj 0

Świąteczne Strzelanie
Powiatowe Zawody Strzeleckie - Liga Strzelecka - Świąteczne Strzelanie Ligi Obrony Kraju, które odbyły się w ubiegły piątek ( 11.12.2015r.) zakończyły się sukcesem uczniów naszej szkoły. W kategorii indywidualnej zwyciężył Dawid Kubiak z kl. I technik hotelarstwa. Drużynowo zajęliśmy II miejsce.
Drużyna w składzie:Krystian Hiszpański kl I ZSZ
Dawid Kubiak kl. I technik hotelarstwa
Konrad Kucharski kl. I technik hotelarstwa

GALERIA
autor: Adam  2015-12-14        Skomentuj 0

WYCIECZKA DO PŁOCKA
W dniu 10.12.2015 r. grupa uczniów z klas: III TZ żywienia i usług gastronomicznych, II TZ żywienia i usług gastronomicznych, II TZ kelner/żywność/hotel oraz I ZSZ – kucharz, pod opieką pani Elżbiety Golis, pani Agnieszki Mularczyk oraz pani Doroty Wojculewicz, udała się na wycieczkę do Płocka. Wyjechaliśmy sprzed naszej szkoły o godzinie 8.00, od pierwszych chwil towarzyszyło nam słońce i dobry humor. Najpierw obejrzeliśmy w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego „Opowieść wigilijną” wg reżyserii Rafała Sisickiego. Spektakl wprowadził nas w świąteczny nastrój i skłonił do refleksji. Następnie zwiedziliśmy bezcenne skarby i interesujące wystawy Muzeum Diecezjalnego w Płocku. Eksponaty skarbca pochodzą nawet ze starożytności i obejmują różne interesujące dziedziny,takie jak: ceramika, numizmatyka, filatelistyka, malarstwo, rzeźba i wiele innych. Na zakończenie nasze opiekunki zgodziły się zaprowadzić nas na gorący posiłek. Nieco zmęczeni, ale wciąż radośni i pełni wrażeń wróciliśmy do Kutna o godzinie 15.15.
GALERIA
autor: Adam  2015-12-11        Skomentuj 0

Konkurs BHP
W dniu 9. grudnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym etapie wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy. Konkurs przygotował i przeprowadził p. Mirosław Ziębiński
autor: Mirek  2015-12-09        Skomentuj 0

Góra grosza
Zakończyliśmy akcję "Góra Grosza", która była organizowana w naszej szkole w dniach od 23 listopada do 4 grudnia 2015 roku. Mieliśmy możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.Zebrane pieniądze w XVI edycji zostały zapakowane i dostarczone na pocztę. W tym roku zebraliśmy 316 złotych i 15 groszy o wadze 25,5 kg. Tradycyjnie zbiórkę zorganizował Samorząd Uczniowski, a w poszczególnych klasach odpowiedzialni za nią byli samorząd klasowy wraz z wychowawcą. Najwięcej groszy zebrała klasa II TZ - technik hotelarstwa, technik technologii żywności i kelner, drugie miejsce zdobyła klasa IV TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych, trzecie miejsce I ZSZ - kucharz.
Serdecznie dziękujemy uczniom i wychowawcom za włączenie się do akcji.
autor: Mirek  2015-12-09        Skomentuj 0

Szkolny Klub Wolontariatu
Szkolny Klub Wolontariatu pod kierunkiem p. Aleksandry Tondyry-Plewy i p. Marka Kamińskiego otrzymał podziękowanie za bezinteresowną działalność.W dniu 9. grudnia 2015 r. w Lokalnym Centrum Wolontariatu w Kutnie miały miejsce obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariatu.  W uroczystości uczestniczył p. Marek Kamiński wraz z uczennicą Barbarą Fuz z kl. III - TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych - przewodniczącą Szkolnego Koła Caritas i Szkolnego Klubu Wolontariatu.
autor: Mirek  2015-12-09        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 


aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2017 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl