środa, 12 sierpnia 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3222578
Dzisiaj: 530
IP: 3.235.107.209

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 12

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

II Szkolne Potyczki Barmańskie
II Szkolne Potyczki Barmańskie
Wrażenia i emocje towarzyszyły uczestnikom II Szkolnych Potyczek Barmańskich zorganizowanych 14 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie. Patronat nad  konkursem objęła Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego reprezentowana przez panią Mariolę Grodnicką   oraz Poznańska Akademia Barmanów i pan Dariusz Kosiorek. Nad całością przygotowań i przebiegiem konkursu czuwała pani Ewa Żydowo. W barmańskich zmaganiach uczestniczyło jedenaścioro zawodników, których zadaniem było przygotowanie short drinka bezalkoholowego według  własnej receptury oraz dekoracja:
1.    Michał Michalski
2.    Karolina Krygier
3.    Mateusz Czarnota
4.    Ewa Markiewicz
5.    Adrianna Pawlak
6.    Sebastian Antczak
7.    Paweł Żurawicz
8.    Arkadiusz Witkowski
9.    Mateusz Ciszewski
10.  Patryk Górecki
11.   Aleksandra Kaźmierczak
Zawodnicy mieli do opracowania autorską recepturę short drinka bezalkoholowego. Po odprawie prowadzonej przez pana Dariusza Kosiorka uczestnicy przygotowali  dekoracje drinków według własnych pomysłów. Zawodnicy startowali zgodnie z wylosowaną kolejnością.  Oceny techniki pracy uczestników dokonywał Master Bartender Dariusz Kosiorek. Ocena wyglądu, aromatu i smaku dokonana była metodą włoską ( jawną) przez komisję degustacyjną w składzie:
1) Pani Mariola Grodnicka z ARRK SA
2) Pani Katarzyna Brauer z Hotelu Rondo
3) Pan Robert Kaźmierczak

Wyniki były na bieżąco wprowadzane do systemu komputerowego  i wyświetlane widzom.  Sekretariat konkursu prowadzili Monika Wróblewska i Marcin Zamerski. Obsługę techniczną zapewniły uczennice  Natalia Turczak, Paulina Darmach, Marzena Śliwicka. Po występach uczestników Mateusz Cywka z kl. IV TZ technik hotelarstwa przedstawił krótki pokaz umiejętności barmaństwa w stylu flair.Karolina Krygier przygotowała i  przedstawiła   technikę Jagerbomb. Prowadzący Monika Wróblewska i Marcin Zamerski przeprowadzili wśród widowni quiz z zakresu wiedzy barmańskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody wręczone przez sponsorów. W II Szkolnych Potyczkach Barmańskich I miejsce  zajął Arkadiusz Witkowski z klasy III ZSZ kucharz ( drink o nazwie Wschód Słońca), II miejsce - Karolina Krygier z klasy IV TZ kelner (drink Dangerous Stuff), III miejsce - Patryk Górecki z klasy I TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych. Poziom konkursu był wyrównany. Występującym towarzyszyły emocje. Widownia wspierała uczestników gromkimi brawami i udziałem w towarzyszącej szrankom zabawie.
Gratulujemy pani Ewie Żydowo i  wszystkim występującym. Byliście wspaniali! Występ uczestników konkursu przed całą szkołą – to dopiero wyzwanie….
Daliście sobie radę.
Galeria
autor: Mirek  2016-04-15        Skomentuj 0

Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego w Piłce Nożnej
12. kwietnia 2016 r. odbył się Turniej finałowy zawodów w piłce nożnej dziewcząt rozgrywanych w ramach "Licealiady". Nasza drużyna wśród ośmiu szkół zajęła trzecie miejsce.
Wyniki naszej drużyny:
ZSZ Nr 2 - Żychlin 10-1
ZSZ Nr 2 - ZS Nr 1 1-1
ZSZ Nr 2 - ZS Nr 3 0-1
ZSZ Nr 2 - PUL     6-0
Skład naszej drużyny:
Angelika Sobczak, Martyna Podorska, Magdalena Tadeusiak, Edyta Ślebocka, Weronika Oczkowska, Justyna Matusiak, Natalia Kuśmider, Klaudia Bentryn, Justyna Staszewska, Małgorzata Włodarczyk, Dominika Pałka. Gratulujemy!
Galeria
autor: Mirek  2016-04-14        Skomentuj 84

Program profilktyczny
 W kwietniu 2016 r., w naszej szkole klasy pierwsze - TZ kelner, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa i ZSZ kucharz uczestniczyły w programie edukacyjnym "ARS, czyli jak dbać o miłość?", który stanowi część projektu profilaktycznego w zakresie przeciwdziałania uzależnienie od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych. Program jet realizowany w ramach zajęć z wychowawcą i lekcji biologii.
autor: Bartek  2016-04-13        Skomentuj 0

Wybieramy najfajniejsze szkoły w powiecie kutnowskim 2016!

Wybieramy najfajniejsze szkoły w powiecie kutnowskim 2016!

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A.Troczewskiego w Kutnie

autor: Adam  2016-04-12        Skomentuj 0

Uczniowie z Troczewskiego na inauguracji sezonu baseballowego
     10.04.2016 roku uczniowie z naszej szkoły pod opieką nauczycieli, obsługiwali dwa stoiska gastronomiczne na inauguracji sezonu baseballowego STALI Kutno. Przeciwnikiem Mistrza Polski z zeszłego sezonu był beniaminek Piraci Władysławowo. Pierwsze stoisko oferowało sportowcom oraz kibicom przepyszne ciasto oraz gorącą kawę i herbatę. Na drugim stoisku znajdowała się tzw. gorąca gastronomia, na której można było odnaleźć ulubione gorące potrawy. Wśród nich dużą popularnością cieszyła się zupa grochowa, a uwieńczeniem ciepłych potraw była kaszanka oraz kiełbaska z grilla. Za przygotowanie i obsługę gastronomiczną imprezy odpowiedzialni byli uczniowie i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół Zawodowych  Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie.
Galeria
autor: Mirek  2016-04-11        Skomentuj 73

KATYŃ – SMOLEŃSK
KATYŃ – SMOLEŃSK
W dniu 10 kwietnia br. przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach miejskich zorganizowanych w Sanktuarium w Głogowcu przez  Prezydenta Miasta Kutna,  Miejski Komitet Ochrony Pamięci i Męczeństwa  oraz NSZZ „ Solidarność” dla uczczenia ofiar 76 rocznicy zbrodni katyńskiej. W czasie uroczystości przywołano wydarzenia, jakie miały miejsce wiosną 1940 r.- rozstrzelanie ponad 21 tysięcy polskich obywateli, w tym ponad 14 000 oficerów wojska i policji,  a także 7 i pół tysiąca cywilnych więźniów - przedstawicieli inteligencji, prawników, nauczycieli, lekarzy, inżynierów, urzędników.  Egzekucji ofiar, uznanych za „wrogów władzy sowieckiej” i zabijanych brutalnie strzałami w tył głowy, dokonała radziecka policja polityczna NKWD. W latach 1940–1990 władze ZSRR zaprzeczały swojej odpowiedzialności za zbrodnię katyńską, lecz 13 kwietnia 1990 roku oficjalnie przyznały, że była to „jedna z ciężkich zbrodni stalinizmu”.W czasie uroczystości  upamiętniono także 96 ofiar katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem. Sześć lat temu 10 kwietnia 2010 roku samolot z delegacją udającą się na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej wraz z prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią Kaczyńską, ostatnim prezydentem RP na uchodźstwie  Ryszardem Kaczorowskim, wicemarszałkami Sejmu i Senatu RP, przedstawicielami ministerstw, parlamentu, wielu instytucji i organizacji, rodzin katyńskich i innych stowarzyszeń, Sił Zbrojnych  RP rozbił się w lesie w Rosji. Ofiary zbrodni sprzed 76 lat oraz ofiary tragicznego lotu uczczono chwilą milczenia. Pod pomnikiem upamiętniającym zbrodnię katyńską przybyłe na uroczystość delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Odśpiewano Mazurek Dąbrowskiego, Hymn Sybiraków oraz Rotę. W tej podniosłej uroczystości patriotycznej, wśród licznie zgromadzonych mieszkańców i władz miasta oraz  powiatu, naszą szkołę reprezentowali: pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak, opiekun pocztu sztandarowego pan Leon Wieczorek oraz uczniowie – Barbara Fuz z kl. III TZ żug., Sylwia Ładzikowska z kl. I TZ żug i  Damian Pacholczyk z kl. III TZ żug.
Galeria
więcej...
autor: Mirek  2016-04-11        Skomentuj 0

Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy
Dnia 7.kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica odbył się Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy. Organizatorami konkursu był Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica oraz Państwowa Inspekcja Pracy.W konkursie brali udział uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica, Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego, Zespołu Szkół w Żychlinie, Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego oraz Zespołu Szkół Nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Azorach.
Nagrody ufundowała Państwowa Inspekcja Pracy.
Uhonorowano następujących uczniów:
1. Przemysław Kościelak (ZS nr 1 im. Stanisława Staszica)
2. Bartosz Czerwiński (ZS nr 1 im. Stanisława Staszica)
3. Marika Puchalska (ZS nr 1 im. Stanisława Staszica)
Wręczono także wyróżnienia dla następujących uczniów:   
Milenia Kawka (ZS Nr 3 im. Władysława Grabskiego)   
Dorota Olczak (ZS Nr 4 im. Zygmunta Balickiego)   
Martyna Karbowy (ZSZ Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego) z kl. I TZ- technik żywienia i usług gastronomicznych
    Paweł Fladziński (ZS w Żychlinie)
Stół bankietowy przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie.
Galeria
autor: Mirek  2016-04-08        Skomentuj 0

DRZWI OTWARTE W TROCZEWSKIM
2.04.2016r. w godzinach od 9.00 do 13.00 odbyły się w naszej szkole Drzwi Otwarte, podczas których gościliśmy gimnazjalistów z okolicznych gimnazjów. Za przygotowanie tego dnia odpowiedzialni byli nauczyciele oraz wyznaczeni uczniowie. Nie zabrakło również Dyrekcji naszej szkoły w roli koordynatora wszystkich działań. Gimnazjaliści byli oprowadzani przez uczniów według określonego harmonogramu. Już przy wejściu do szkoły dwoje uczniów Samorządu Uczniowskiego witało gimnazjalistów oraz przybyłych gości, wskazując kierunek zwiedzania szkoły. Na parterze, obok pracowni B, uczennice z sekcji kulturalnej kierowały przybyłych do pracowni geograficznej, w której była wyświetlana prezentacja multimedialna na temat: Atrakcje turystyczne Polski i świata, za którą odpowiedzialna była pani Beata Michałkiewicz. W pracowni technologii gastronomicznej (TH) odbywała się prezentacja kierunku kształcenia ZSZ cukiernik, pod kierunkiem pani Marioli Dębowskiej oraz pani Emilii Durki. Gimnazjaliści mogli zapoznać się z procedurą wypieku ciasteczek. W pracowni technologii gastronomicznej (Z) pani Monika Ziębińska i pani Sylwia Buczkowska nadzorowały prezentację kierunku kształcenia ZSZ kucharz. Uczniowie naszej szkoły przedstawili przeróżne możliwości dekorowania ciast za pomocą masy cukrowej. Pracownia chemiczna, analizy żywności i przetwórstwa spożywczego (C) prezentowała kierunek kształcenia ZSZ operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego. W przygotowanym pod opieką pani Elżbiety Olejniczak i pana Leona Wieczorka laboratorium zdrowej żywności, uczniowie naszej szkoły przyrządzali pyszne soki z owoców i warzyw oraz chipsy owocowe. W sali O Szkolne Koło Caritas, Szkolne Koło Wolontariatu, Szkolne Koło PCK pod opieką pani Aleksandry Tondyry-Plewy i pana Marka Kamińskiego prezentowały swoje działania, osiągnięcia i kroniki. W pracowni biologicznej (J) uczniowie należący do LOP, pod opieką pani Katarzyny Goszczyńskiej, prezentowali swoje osiągnięcia oraz kroniki. Gimnazjaliści mogli zaobserwować wyniki pracy laboratorium biologicznego, w którym uczniowie uzyskiwali DNA z truskawek. Z pewnością najwięcej wrażeń wynieśli gimnazjaliści po obejrzeniu prezentacji w kierunku kształcenia technik żywienia i usług gastronomicznych, która odbywała się w pracowni obsługi konsumenta (T). Pracę uczniów koordynowały panie:Ewa Żydowo i Joanna Andrzejewska. Uczniowie naszej szkoły wykonali po mistrzowsku pokazy dotyczące: składania serwetek, parzenia kawy, pokazu kelnerskiego - III TZ kelner oraz słynnego pokazu barmańskiego. W pracowni matematycznej nasi goście mogli obejrzeć prezentację multimedialną "Własności funkcji" oraz sposoby wykorzystania programu GeoGebra podczas prezentacji własności brył przestrzennych. Za wszystko odpowiedzialne były nasze matematyczki: pani Barbara Rosiak-Indrzejczyk oraz pani Małgorzata Kajszczarek-Szychowska. Pan Włodzimierz Błaszczyk w pracowni historii i wiedzy o społeczeństwie (Ś) opowiadał gimnazjalistom o historii naszej szkoły oraz o jej zacnym Patronie. W pracowni P prezentowano przedmioty ekonomiczne, szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja rejestracji firmy oraz rozliczenia podatków przez internet. Można było również uczestniczyć w Konkursie Wiedzy Ekonomicznej. Pracownią polonistyczną (R) opiekowały się panie: Dorota Wojculewicz oraz Monika Żuber. Zaprezentowano tutaj pracę sekcji dziennikarskiej, która wydaje numer gazetki szkolnej raz w miesiącu. Członkowie sekcji przygotowali również prezentację multimedialną poświęconą 250. rocznicy powstania Teatru Narodowego w Polsce. Gimnazjaliści mogli obejrzeć wystawę reprodukcji dzieł wybitnych malarzy w postaci plansz, będących materiałem dydaktycznym na lekcjach języka polskiego. Pani Monika Żuber jako opiekun sekcji dziennikarskiej nadzorowała prezentowanie szkolnych kronik z różnych okresów funkcjonowania naszej szkoły. Ten pokaz budził dużo emocji wśród naszych gości oraz nauczycieli i uczniów. W pracowni historycznej (H) pod opieką pani Małgorzaty Ledzion Samorząd Uczniowski przygotował przeróżne atrakcje. Jedną z nich była refleksyjna wystawa prac plastycznych Łukasza Żakiety - ucznia klasy IV TZ żug. Gimnazjaliści, zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele mogli uczestniczyć w zabawnej sesji zdjęciowej. Pracownia informatyczna (K), za którą odpowiadał pan Bartosz Kisielewski cieszyła się również zainteresowaniem gimnazjalistów.
Galeria
więcej...
autor: Adam  2016-04-03        Skomentuj 0

Konkurs
autor: Mirek  2016-04-01        Skomentuj 50


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl