niedziela, 16 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3653277
Dzisiaj: 749
IP: 3.238.173.209

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Dzień Języków
    Decyzją Rady Europy 26 dzień września został ustanowiony Europejskim Dniem Języków. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość, której celem było promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie.    Uczniowie klasy IV Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa przygotowali spektakl pt. "Kopciuszek" i jak na dzisiejsze święto przystało była to angielska wersja tej baśni.    
Weronika Kasprzak, grająca macochę Kopciuszka, występujący w roli ojca Dariusz Klimkiewicz oraz Małgorzata Lewandowska i Klaudia Mazurek - siostry Kopciuszka w świetny sposób oddali charakter granych przez siebie postaci. Na uwagę zasługuje również postać Cindirelli, granej przez Darię Szałańską - ta rola była właśnie dla niej. Brawa dla postaci Księcia, granego przez Pawła Szendla. Drugoplanową rolę listonosza zagrał Damian Matusiak, dla którego ten występ był chyba rolą życia. W baśniowy klimat przeniosły nas bogate dekoracje i rekwizyty, o które pani Danuta Maj, reżyser przedstawienia, scenograf, a zarazem kostiumograf, zadbała z największą starannością.   
Gościnnie w przedstawieniu wystąpili uczniowie z klasy IV TZ - żug i I TZ - technik hotelarstwa. Serdecznie dziękujemy za świetną zabawę i możliwość oderwania się od rzeczywistości w piękny świat baśni.  
  Galeria
autor: Mirek  2016-09-26        Skomentuj 0

Obchody 88. śmierci doktora Antoniego Troczewskiego
W dniu 22. września 2016 r. w naszym mieście odbyły się uroczyste obchody 88. rocznicy śmierci doktora Antoniego Troczewskiego – Honorowego Obywatela Miasta Kutna. Z tej okazji Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zorganizował uroczystości, w których nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły.Pod tablicą pamiątkową przy willi dr. Troczewskiego (budynek Urzędu Stanu Cywilnego) wszystkich zgromadzonych gości – m.in. władze miasta oraz przedstawicieli szkół – powitała Bożena Gajewska, prezes TPZK. Dalsza część uroczystości miała miejsce już przy grobie doktora na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie. Kilka słów o inicjatywach patrona naszej szkoły wygłosiła dr Elżbieta Świątkowska oraz Stanisław Wojdecki, którzy podkreślali, że doktor Troczewski był animatorem kultury i brał czynny udział w kutnowskich organizacjach społecznych. Jesteśmy wdzięczni, że TPZK kultywuje pamięć o naszym patronie; my sami przypominamy sobie jego sylwetkę i dokonania wielokrotnie w ciągu roku – w czasie różnych szkolnych uroczystości lub na zajęciach z wychowawcą. Jesteśmy dumni, że naszej szkole patronuje tak zasłużony dla ludzi i miasta człowiek, jakim był doktor Antoni Troczewski.
 Galeria
autor: Mirek  2016-09-24        Skomentuj 0

Spacer śladami patrona
    Dokonując wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, młodzież nie zastanawia się, kto jest jej patronem. Jednak kiedy uczniowie stają się już członkami społeczności szkolnej, naszym obowiązkiem jest zapoznać ich bliżej z sylwetką osoby, która będzie im przez najbliższych kilka lat patronować. Nadarzyła się do tego nie byle jaka okazja, ponieważ dziś przypada 88. rocznica śmierci doktora. Pani Danuta Maj zabrała więc uczniów klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej na wycieczkę po Kutnie śladami naszego patrona.    Kim był dr Antoni Troczewski i dlaczego wszyscy jesteśmy z niego dumni?   
Przybył do Kutna w 1891 roku i początkowo pracował w szpitalu jako wolontariusz, potem jako lekarz nieetatowy, a następnie został jego dyrektorem. Wśród pacjentów zyskał wielką popularność - był bowiem wspaniałym człowiekiem oraz orędownikiem bezpłatnego lecznictwa szpitalnego. Pracę dla ludzi uważał za życiowe posłannictwo.     Potrafił pobudzić lokalną społeczność do działania. Z jego inicjatywy wybudowano Strażacki Dom Dochodowy przy ul. Teatralnej - dziś Centrum Teatru, Muzyki i Tańca.  Dzięki jego działaniom również powołano do życia pierwszą w Kutnie szkołę średnią – Szkołę Realną Polskiej Macierzy Szkolnej. Obecnie w historycznym budynku pierwszej kutnowskiej szkoły średniej mieści się nasza szkoła - Zespół Szkół Zawodowych Nr 2, nosząca imię doktora Antoniego Troczewskiego.      Niestety, czas nie pozwolił nam przemierzyć wszystkich ulic, którymi chadzał doktor, ale mamy nadzieję, że kiedyś jeszcze nadarzy się okazja na kolejny spacer.
 Galeria
autor: Mirek  2016-09-22        Skomentuj 0

Grzyby
W  dniu   3  września  2016 r. w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kutnie  odbyły  się   spotkania   Państwowego  Powiatowego  Inspektora  Sanitarnego  w Kutnie   p. Celiny Marciszewskiej  z młodzieżą   Klas I, II, IV    z    Zespołu  Szkół  Zawodowych   Nr 2  w Kutnie. Tematyka  spotkań    dotyczyła   profilaktyki  zatruć  grzybami   oraz walorów odżywczych  grzybów. Uczniowie  w oparciu o przygotowaną   wystawę  grzybów  i  przygotowane   ekspozycje wizualne  zapoznali się  z  charakterystyką  poszczególnych  gatunków grzybów   -  jadalnych  i  trujących .
Galeria
autor: Mirek  2016-09-21        Skomentuj 0

Apel dla maturzystów
19 września 2016 roku na 6. godzinie lekcyjnej odbył się apel dla uczniów klas IV. Pani Dyrektor przekazała młodzieży informacje o:
•    strukturze i formie egzaminu oraz zasadach jego organizacji i przebiegu,
•    harmonogramie egzaminu maturalnego w 2017 roku,
•    terminach złożenia wstępnej i ostatecznej deklaracji przystąpienia do egzaminu,
•    prawie przystąpienia do egzaminu maturalnego w warunkach i formach dostosowanych do ich potrzeb na podstawie złożonych wraz z deklaracją odpowiednich dokumentów,
•    zasadach egzaminu maturalnego z informatyki,
•    celu zbierania danych osobowych, odbiorcach tych danych,  prawie dostępu do danych i zasadach ich poprawiania, a także dobrowolności lub obowiązku podania odpowiednich danych,
•    możliwości i zasadach uzyskania zgody na przystąpienie do egzaminu w dodatkowym terminie (termin dodatkowy w czerwcu),
•    możliwości i zasadach ponownego przystąpienia do egzaminu maturalnego (egzamin poprawkowy – sierpień 2017r.),
•    warunkach zdania egzaminu,
•    przypadkach, w których następuje unieważnienie / przerwanie egzaminu,
•    sposobie informowania o wynikach egzaminu, wydawania świadectw, odpisów, aneksów,
•    możliwości zgłaszania zastrzeżeń, zasobach biblioteki szkolnej,
•    stronach WWW., na których znajdują się wszystkie informacje i komunikaty dyrektora CKE dotyczące egzaminu maturalnego, informatory i przykładowe arkusze egzaminacyjne,
•    organizacji przez szkołę zająć przygotowujących odo egzaminu maturalnego.
autor: Mirek  2016-09-20        Skomentuj 0

Brawo Justyna!

Galeria
autor: Mirek  2016-09-20        Skomentuj 0

77. rocznica Bitwy nad Bzurą

W dniu 17. września 2016r. delegacja naszej szkoły - poczet sztandarowy w składzie: Chojnacki Krystian i Nowacka Klaudia -ucz IV TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, Kopczyk Kacper - ucz. I TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, Beata Szadkowska - ucz. I TZ technik hotelarstwa reprezentowali naszą szkołę Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w miejskich uroczystych obchodach 77. rocznicy Bitwy nad Bzurą. Uczniowie uczestniczyli m.in. mszy świętej polowej i w apelu pamięci. Podczas tegorocznych obchodów nastąpiło odsłonięcie tablicy w hołdzie absolwentom Korpusów Kadetów II RP,bohaterom Bitwy pod Kutnem. Po uroczystościach zgodnie z tradycją organizatorzy zaprosili uczestników na żołnierski poczęstunek. Organizatorami tegorocznych obchodów byli: - Muzeum Regionalne w Kutnie, - I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie oraz Kutnowski Dom Kultury.

Opiekun: p. Leon Wieczorek

autor: Mirek  2016-09-19        Skomentuj 0

Wycieczka przedmiotowa
              W ramach zajęć obsługi gości uczniowie klasy I TZ - żug odwiedzili w miniony piątek pobliskie obiekty gastronomiczne. Celem wycieczki przedmiotowej było ich poznanie i obejrzenie z różnych perspektyw. Młodzież zwracała uwagę nie tylko na urozmaicone menu, ale również na aranżację wnętrz.     
Dzięki gościnności właścicieli i pracowników uczniowie pod opieką pani Emilii Durki odwiedzili: cukiernię Lukrowa Babeczka, restaurację Jana, restaurację Lawenda, cukiernię Wasiakowie, Croccantino Cafe oraz restaurację Dworek.     Na podstawie obserwacji tych kilku lokali uczniowie mieli możliwość przekonać się, co różni poszczególne typy obiektów gastronomicznych.    
W tak upalny dzień młodzież połączyła naukę z odpoczynkiem, który zapewniły zimne lody i sorbety. Taka forma zajęć na pewno wszystkim przypadła do gustu.
Galeria
więcej...
autor: Mirek  2016-09-17        Skomentuj 0

Z wizytą w Żychlinie
    W ramach współpracy między Zespołem Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego i Szkołą Podstawową Nr 1 w Żychlinie uczennice klasy III TZ - żug uczestniczyły w obsłudze gastronomicznej imprezy zorganizowanej z okazji zakończenia projektu, w który zaangażowana była zaprzyjaźniona z naszą szkołą.     Pod opieką pani Kariny Karasińskiej-Pirowskiej uczennice przygotowały wiejski stół oraz wykonywały zadania związane z obsługą gości. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele 9 państw: Polski, Chorwacji, Włoch, Rumunii, Niemiec, Węgier, Ukrainy, Estonii i Finlandii. Dziewczęta musiały wykazać się nie tylko umiejętnościami, które nabyły na zajęciach z obsługi konsumenta, ale też znajomością języka, której niewątpliwie dowiodły, o czym świadczyły pozytywne komentarze gości.
autor: Mirek  2016-09-17        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl