poniedziałek, 30 listopada 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3406575
Dzisiaj: 8
IP: 3.238.107.166

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 10

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Otrzęsiny pierwszoklasistów
    12 października uczniowie klas pierwszych wzięli udział w otrzęsinach, by stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego.    Impreza miała formę zabawy połączonej z rywalizacją młodzieży z klas I i ich wychowawców o palmę pierwszeństwa. Zabawę przygotowali zwycięzcy ubiegłorocznych otrzęsin - uczniowie z klasy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej - kucharz pod opieką wychowawczyni - pani Joanny Zielińskiej.     Program otrzęsin został utrzymany w konwencji konkursu, a pierwszoklasiści mieli do pokonania kilka konkurencji. Jedno z zadań polegało na rozpoznawaniu przypraw po ich smaku. Niby nic trudnego, ale towarzyszyło temu dużo śmiechu.    W kolejnych zadaniach pierwszoklasiści musieli wykazać się  refleksem, szybkością i sprytem przy konkurencjach takich jak: ubijanie piany z białek na sztywno na czas, zawiązanie jak najdłuższego sznura ze sznurowadeł, czy udział w quizie na temat naszej szkoły i nauczycieli.    Rozstrzygnięto również konkursy, które zostały ogłoszone kilka dni wcześniej: na najlepsze przebranie Shreka, Kopciuszka i Zorro oraz nasycenie wylosowanym kolorem strojów uczniów poszczególnym klas.        
Po zakończeniu wszystkich konkurencji i po podliczeniu punktacji przez jury w składzie:
  • pani dyrektor Małgorzata Gładysiak,
  • pan Grzegorz Wojtasiak - opiekun Samorządu Uczniowskiego,
  • Emil Kopański - wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego,
  • Marcin Kacprzak - przedstawiciel klasy II ZSZ - kucharz
ogłoszono werdykt i przedstawiono końcową klasyfikację.    Bezkonkurencyjna okazała się klasa I Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa, która oprócz satysfakcji w ramach nagrody przygotuje otrzęsiny w następnym roku. Liczymy na podobną dawkę śmiechu, zabawy i dobrej muzyki.
Galeria
autor: Mirek  2016-10-11        Skomentuj 0

Naleśnikowe wariacje…
W dniu 6 października uczniowie klasy I ZSZ kucharz uczestniczyli w klasowym konkursie pod hasłem „Naleśnikowe wariacje”. Młodzież miała przygotować naleśniki według własnego pomysłu. Dania oceniały panie: Julita Ryś, Sylwia Buczkowska i Joanna Andrzejewska.
I miejsce zajęli: Dawid Berdecki, Krzysztof Góral, Kacper Kiszel, Patrycja Ślebocka , Natalia Wiśniewska
II miejsce zajęli: Izabela Błęcka, Sebastian Dubrownik, Aleksandra Lewandowska,  Edyta Tomczak,Tomasz Trzaskowski
III miejsce zajęli: Wiktoria Grzelak, Karolina Janczak, Adrianna Pęgowska , Artur Witczak.
Jurorów zachwyciła pomysłowość uczniów oraz przepięknie wykonane dekoracje. To na pewno nie ostatni tego typu konkurs, tym bardziej, że zaangażowanie uczestników było bardzo duże, a emocje towarzyszyły wszystkim do samego końca.
Galeria
autor: Mirek  2016-10-09        Skomentuj 0

"Jazzowe klimaty"
W dniu 4 października młodzież naszej szkoły wysłuchała koncertu w wykonaniu Duetu Saksofonowego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: I TZ żug, I TZ hotel, I  ZSZ kucharz, II TZ żug, II TZ kelner/hotel, III żug oraz III ZSZ kucharz.
W „jazzowe klimaty” wprowadzili nas muzycy Łódzkiego Biura Koncertowego „Wirtuoz”, którzy przedstawili krótką historię jazzu. W czasie koncertu muzycy zaprezentowali znakomite standardy muzyki jazzowej. Artyści zaprosili młodzież do quizu, który polegał na rozpoznawaniu tytułów granych melodii.
Występ muzyków był nie tylko formą rozrywki, ale przede wszystkim elementem muzycznej edukacji młodzieży.
Galeria
autor: Mirek  2016-10-06        Skomentuj 0

Wycieczka przedmiotowa
W ramach zajęć z obsługi konsumenta część uczniów klasy I TZ€“ hotel w dn.29-09-2016r. odwiedziła pobliskie obiekty restauracyjne. Celem wycieczki przedmiotowej było poznanie zakładów gastronomicznych otwartych. Dzięki gościnności właścicieli i pracowników uczniowie pod opieką pani Joanny Andrzejewskiej odwiedzili: restaurację Dworek, Jana, Lawendą, cukiernię Wasiakowie oraz Cafe Zamenhofa. Uczniom takie zajęcia w terenie bardzo się podobały.
Galeria
autor: Mirek  2016-10-05        Skomentuj 0

Przy aromacie kawy w Troczewskim

   Przy aromacie kawy w „Troczewskim”
           Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego połączyła  obchody Międzynarodowego Dnia Kawy (29 września) z Dniem Chłopca (30 września), organizując wspólną akcję pod hasłem „Dzień Chłopca przy aromacie kawy”. W „kawiarence doktora Troczewskiego” serwowano espresso, americano i latte. Za wykonanie kawy i realizację zamówień odpowiedzialne były uczennice z klasy II TZ kelner. Największym zainteresowaniem cieszyło się espresso ze spienionym mlekiem z dodatkiem odrobiny „słodyczy”. Do kawy polecano tartaletki z kremem budyniowym wykonane przez uczniów z kl. II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych. Chłopcom, z reguły amatorom słodkości, pomysł bardzo się spodobał. Zainteresowani mogli poznać sprzęt i technikę sporządzania kawy, porównać gatunki kawy w stanie zielonym i po prażeniu oraz sprawdzić jakość tego samego gatunku z różnych krajów.           
Honorowy patronat nad akcją szkolną objęła Mistrzyni Polski Baristów w kategorii Latte Art Agnieszka Rojewska - prowadząca co roku  w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Kutnie kurs baristyczny.

Galeria

autor: Mirek  2016-10-04        Skomentuj 0

Erasmus+
autor: Mirek  2016-10-03        Skomentuj 0

Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych
Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych.
Galeria
autor: Mirek  2016-09-30        Skomentuj 0

Czytanie przy fontannie
Corocznie 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji Biblioteka Pedagogiczna w Kutnie zorganizowała akcję, do której przyłączyła się również nasza szkoła. Jej celem jest zachęcenie mieszkańców miasta do czytania oraz zwrócenie uwagi na ogromną rolę książek w naszym życiu. Czytanie uczy myślenia, pobudza wyobraźnię i rozwija umiejętność wysławiania się. W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie klasy II TZ – technik hotelarstwa oraz II TZ – kelner wybrali się na spacer, by po dojściu do kutnowskiej fontanny czytać przyniesione ze sobą książki. Naszą szkołę promował również uczeń z klasy II TZ – żug, który wcielił się w postać doktora Antoniego Troczewskiego. Akcja głośnego czytania niewątpliwie odniosła zamierzony skutek i przede wszystkim wpłynęła na budowanie więzi między mieszkańcami miasta.
Galeria
autor: Mirek  2016-09-29        Skomentuj 0

Biegi przełajowe Uniejów
Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych - Uniejów 2016 r.Justyna Matusiak zajęła 31 miejsce na 84 zawodników startujących.
Gratulujemy!
Galeria
autor: Mirek  2016-09-29        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl