środa, 3 marca 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3541050
Dzisiaj: 300
IP: 44.192.112.123

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 2

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Wycieczka do Łodzi
26 października uczniowie klas: II TZ żug, II TZ hotel i IV TZ hotel pod opieką p. M. Nowak-Kaczorkiewicz, p. K. Charążki i p. W. Błaszczyka wzięli udział w wycieczce do Łodzi. Głównym celem wyjazdu było umożliwienie młodzieży kontaktu ze sztuką, uwrażliwienie na nią oraz krzewienie estetyki żywego słowa, dlatego też zasadniczym punktem programu było uczestnictwo uczniów w spektaklu "Dziady", będącym adaptacją dramatu romantycznego Adama Mickiewicza. Skromna, lecz sugestywna scenografia oraz genialna muzyka doskonale współtworzyły nastrój grozy i tajemniczości. Pełna ekspresji gra aktorów wspaniale odpowiadała charakterowi tajemniczego obrzędu. Wszystko to uczyniło spektakl niezapomnianym widowiskiem. . Dalsza część spotkania ze sztuką miała miejsce w Pałacu Izraela Poznańskiego, łódzkiego przemysłowca, który zakupił w 1877 roku posesję u zbiegu ulic Ogrodowej i Zachodniej, celem wybudowania dla swojej rodziny reprezentacyjnej siedziby. Ta pełna przepychu rezydencja łączyła w sobie funkcje: reprezentacyjną, mieszkalną i handlową. Na piętrze znajdowała się część prywatna rodziny, zaś na parterze, w głównym korpusie, gabinet prezesa, kantory, spółki i biura. Wystrój zewnętrzny i wewnętrzny nasycony jest motywami i symbolami wzorowanymi na sztuce starożytnej oraz tradycjach kultury żydowskiej. Od października 1975 r. pałac Poznańskich jest siedzibą Muzeum Miasta Łodzi. Wycieczka zakończyła się na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego, czyli w łódzkiej Manufakturze.
Galeria
autor: Karolina  2016-10-26        Skomentuj 0

Apel porządkowy
Program apelu:
1. Przedstawienie planu pracy Samorządu Uczniowskiego oraz przedstawicieli kół i organizacji szkolnych w roku szkolnym 2016/2017.
2. Sprawy porządkowe, komunikaty.
Galeria
autor: Mirek  2016-10-26        Skomentuj 0

Bądź odpowiedzialny - wygraj z HIV
W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Walki z AIDS (01.12.2016r.)dnia 25.10.2016 odbyły się warsztaty profilaktyczne „Bądź odpowiedzialny - wygraj z HIV”. Zajęcia prowadziły pani Maria Budner oraz pani Dorota Furgalska z Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy w Łodzi.Szkolenie trwało 5 godzin lekcyjnych, uczestniczyli w nim uczniowie – przedstawiciele klas z naszej szkoły. Program szkolenia obejmował wiele aspektów związanych z HIV/AIDS np.: podstawowe zagadnienia prawne związane z HIV/AIDS, osoba z HIV/AIDS wśród nas, jak uniknąć zakażenia HIV, oraz wiele innych. Uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia, ich zadaniem będzie szerzyć zdobytą wiedzę wśród rówieśników w swoich klasach.
autor: Mirek  2016-10-26        Skomentuj 0

Jedz 5 razy dziennie warzywa i owoce
        20 października w naszej szkole odbyła się akcja prozdrowotna pod hasłem "Jedz 5 razy  dziennie warzywa i owoce".   
W czasie trwania akcji, której celem jest promocja zdrowego stylu życia i powszechna edukacja w zakresie prawidłowego odżywiania, młodzież przygotowała surówki i świeżo wytłaczane soki, które degustowano w czasie przerw międzylekcyjnych. Uczniowie przekonywali o zaletach wynikających ze spożywania owoców i warzyw: zawierają one cenne składniki pokarmowe - witaminy, składniki mineralne, błonnik pokarmowy, a także przeciwdziałają rozwojowi różnych chorób, spowalniają procesy starzenia się organizmu, korzystnie wpływają na sylwetkę i cerę, poprawiają samopoczucie.   
W przedsięwzięcie zaangażowani byli uczniowie kl. II i III TZ żug pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych: p. Moniki Ziębińskiej i p. Joanny Andrzejewskiej.    
Warto wspomnieć, że warzywa, z których sporządzono surówki i soki, pochodziły z domowych, ekologicznych upraw nauczycieli i uczniów. Akcja prozdrowotna uzyskała także rzeczowe wsparcie firmy PPH Export Import Leszek Stępniewski Krystiana Czekalska, RAFMAR oraz  Hurtowni BIUROMAX.   
Kończąc, możemy tylko zachęcać do częstszego sięgania po owocowe i warzywne przekąski, bowiem jak głosi znane przysłowie: "kto jada sałatki, ten piękny i gładki".
Galeria
autor: Mirek  2016-10-20        Skomentuj 0

II Powiatowe Targi Pracy
17 października w Kutnowskim Domu Kultury odbyły się II Powiatowe Targi Pracy, podczas których swoje oferty prezentowali pracodawcy, agencje zatrudnienia, instytucje rynku pracy i szkoły ponadgimnazjalne. Nasza szkoła już po raz drugi uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe oraz Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie. Panie Mariola Dębowska i Beata Michalkiewicz udzielały osobom zainteresowanym informacji o kierunkach kształcenia w naszej szkole i współpracy z pracodawcami, między innymi hotelem Rondo, z którym szkoła dzieliła stoisko. Uczennice z klasy III TZ hotel, które były obecne na targach, przekonywały, że "Troczewski" kształci w kierunkach o dobrej perspektywie. Obserwując zainteresowanie naszą ofertą, wyrażamy nadzieję, że nasze wspólne działania zaowocują wieloma sukcesami młodzieży na lokalnym rynku pracy.
 Galeria
autor: Karolina  2016-10-19        Skomentuj 0

Światowy Dzień Żywności w "Troczewskim"
Światowy Dzień Żywności w "Troczewskim"

W ramach obchodów Światowego Dnia Żywności 18 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji, której celem była edukacja młodzieży w zakresie zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego żywienia, która zgodna jest z najnowszymi zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia. W programie edukacyjnym uczestniczyli uczniowie klas I i II TZ i ZSZ oraz zaproszeni gimnazjaliści z Gimnazjum w Krzyżanowie, Gimnazjum Nr 1 i Nr 3 w Kutnie wraz z nauczycielami.
W ramach realizacji programu odbyły się:
1.    prezentacja zasad zdrowego żywienia przygotowana przez uczniów kl. I TZ technik żywienia i usług gastronomicznych / technik eksploatacji portów i terminali;
2.    pokazy i konkursy z zakresu żywienia i żywności – prowadzenie Emil Kopański i Katarzyna Drabik (SU). W czasie konkursów sprawdzających wrażliwość sensoryczną (rozpoznawanie po zapachu, smaku) oraz umiejętności kulinarne świetnie bawili się zaproszeni gimnazjaliści. Wszystkim podobała się szczególnie konkurencja nazwana Lunch – box, która polegała na komponowaniu drugiego śniadania ucznia;
3.    pokaz sztuki kulinarnej – flambirowanie owoców w wykonaniu uczennic kl. IV TZ kelner - Michaliny Darmach i Marzeny Śliwickiej, który wywołał największy entuzjazm oglądających, a potem degustujących flambirowane banany i brzoskwinie, czyli zwycięskiej drużyny kl. I TZ technik eksploatacji portów i terminali z przedstawicielami  gimnazjalistów;
4.    układ taneczny  w wykonaniu uczennic kl. I TZ technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem p. J. Zielińskiej oraz pokaz tańca Kamila Podorskiego - ucznia kl. IV TZ technik żywienia i usług gastronomicznych.
    Uczniowie mieli możliwość degustacji produktów mleczarskich przekazanych przez Zakład Mleczarski Zorina Sp. z o.o. w Kutnie, który od wielu lat wspiera różne akcje prozdrowotne w naszej szkole, a także świeżo tłoczonego soku z jabłek przygotowanego przez uczniów kl. III TZ – technik technologii żywności – Bartosza Przybysza i Eryka Filipiaka.
Nad całością działań czuwali nauczyciele przedmiotów zawodowych: p. Elżbieta Olejniczak, p. Mariola Dębowska, p. Emilia Durka,  p. Karina Karasińska – Pirowska, p. Sylwia Buczkowska oraz przedmiotów ogólnokształcących - p. Katarzyna Goszczyńska przy dużym wsparciu p. kierownik szkolenia praktycznego Julity Ryś i p. wicedyrektor Małgorzaty Gładysiak.

Galeria
autor: Mirek  2016-10-18        Skomentuj 0

II miejsce Konrada Deruckiego z I TZ terminale w finale konkursu "Poznaj życie i działalność Witolda Zglenickiego"
W dniu 17 października 2016 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "Poznaj życie i działalność Witolda Zglenickiego - geologa, nafciarza, filantropa urodzonego na Ziemi Kutnowskiej" zorganizowanego przez TPZK.   
Z przyjemnością informujemy, że II miejsce zajął uczeń naszej szkoły - Konrad Derucki z klasy I TZ technik eksploatacji portów i terminali.   
Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom konkursu w najbliższy piątek przed pomnikiem Witolda Zglenickiego w Płocku. Upominki przekazała Fundacja ORLEN - Dar Serca. TPZK przekaże zaś zwycięzcom konkursu swoje wydawnictwa i książki o regionie.   
Gratulujemy!
autor: Mirek  2016-10-17        Skomentuj 0

Czytelnicza Sztafeta Szkół
Czytelnicza Sztafeta Szkół dotarła wreszcie do nas. W ramach akcji, zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem, odbyły się spotkania z książką.
Wśród czytanych pozycji znalazły się między innymi: Pan Tadeusz A. Mickiewicza, Król Edyp Sofoklesa, Wesele S. Wyspiańskiego, Alicja w krainie czarów L. Carroll, Rzeczpospolita Obojga Narodów P. Jasienicy. Lekturze Mistrza i Małgorzaty M. Bułhakowa towarzyszyły fragmenty filmu. Na języku angielskim czytano fragmenty Dumy i uprzedzenia J. Austen. Młodzież przeniosła się w czasy powieści dzięki scence odegranej przez uczniów klasy II TZ hotel. W jednej z klas oddano się lekturze tekstów Boba Dylana – poety wśród muzyków. W innej natomiast uczniowie odbyli cudowną podróż w głąb historii filozofii za sprawą powieści Świat Zofii J. Gaarder. Sztafeta czytelnicza dotarła nawet na zajęcia z podstaw żywienia, w czasie których młodzież poszerzała wiedzę z zakresu przedmiotu.
 Okazało się, że niektórzy z nas są obdarzeni niezwykłym talentem czytelniczym i aktorskim. Słuchanie lektury w wykonaniu niektórych uczniów było prawdziwą przyjemnością.
Wielka szkoda, że była to sztafeta, więc liczyła się szybkość. Kilkanaście minut z lekturą upłynęło niczym kilka chwil i już konieczne było „przekazanie pałeczki” kolejnym uczestnikom sztafety.
Trzeba przyznać, że kondycję mamy całkiem dobrą i z niecierpliwością czekamy na kolejną sztafetę, w której już teraz zapowiadamy swój udział.
Galeria
autor: Mirek  2016-10-17        Skomentuj 50

INFORMACJA
Uczniowie i Rodzice.
Prosimy o zapoznanie się z procedurami wydawania opinii i orzeczeń o potrzebie objęcia dziecka wczesnym wspomaganiem rozwoju, przez zespół orzekający w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Kutnie
Dokument do pobrania TUTAJ
autor: Bartek  2016-10-17        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl