piątek, 10 lipca 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3170030
Dzisiaj: 525
IP: 3.236.15.142

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 2

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Narodowe Czytanie
           3. września 2016 roku już po raz piąty została w Polsce zorganizowana akcja Narodowe Czytanie. Została ona zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza i od tamtej pory cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, rok później "Trylogii" Henryka Sienkiewicza, a w roku ubiegłym "Lalki" Bolesława Prusa.  
      Do akcji co roku przystępuje ponad tysiąc szkół, bibliotek i innych instytucji. Nasza szkoła również miała swój wkład w akcję. Na jednej godzinie lekcyjnej uczniowie czterech klas wraz z nauczycielami czytali "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza, ponieważ właśnie ta lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji.   
       Podstawowym celem przedsięwzięcia, nad którym pieczę sprawowała pani Małgorzata Ledzion we współpracy z panią Karoliną Charążką, była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Dzięki informacjom w jednej z gablot szkolnych młodzież mogła bliżej poznać bohaterów powieści, a dzięki rozdawanym w czasie przerw ulotkom - jej fabułę.   
         Po przeczytaniu fragmentów "Quo vadis" uczniowie zgodzili się ze słowami Prezydenta Andrzeja Dudy, który, ogłaszając w lutym wyniki konkursu, powiedział, że "to piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić".   
         Organizacja akcji okazała się bardzo dobrym pomysłem i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Narodowego Czytania.
Galeria
autor: Mirek  2016-09-05        Skomentuj 0

Kutnowska Za-Dyszka 2016
W dniu 4.09.2016r 21 uczniów naszej szkoły z klas IV TZ hotel, III TZ hotel, III TZ ŻUG, IV TZ ŻUG, IV TZ kelner, II ZSZ wraz z opiekunami: p. Robertem Kaźmierczakiem i p. Joanną Zielińską wzięło udział w organizacji IV biegu ulicznego "Biegaj z nami w Kutnie - Kutnowska Za-Dyszka 2016". Celem tej sportowej imprezy jest rozwijanie zainteresowań sportowych a także propagowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców miasta. Głównym organizatorem był MOSiR w Kutnie. Zadaniem uczniów naszej szkoły było zabezpieczenie trasy biegu. Za pomoc w organizacji kutnowskiego biegu wszyscy otrzymaliśmy darmowe wejściówki do AQUAPARKU w Kutnie oraz pamiątkowe koszulki.
Galeria
autor: Mirek  2016-09-05        Skomentuj 0

List od Komendanta Wojewódzkiego Policji
W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym oraz akcją "Bezpieczna droga do szkoły", otrzymaliśmy list od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.
autor: Bartek  2016-09-05        Skomentuj 0

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
    Dnia 1 września 2016 roku o godzinie 8.30 uroczystym apelem rozpoczął się rok szkolny 2016/2017. Przybyłych nauczycieli, uczniów oraz rodziców powitała Pani Dyrektor Urszula Macioszczyk, która szczególnie ciepłe słowa skierowała w stronę uczniów klas pierwszych i przedstawiła wychowawców tych klas: panią Elżbietę Olejniczak - wychowawczynię klasy I Technikum Zawodowego - technik eksploatacji portów i terminali/ technik żywienia i usług gastronomicznych, panią Izabelę Kowalik - wychowawczynię klasy I Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa oraz panią Joannę Andrzejewską - wychowawczynię klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej - kucharz. Pani Dyrektor w kilku słowach omówiła wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie oraz zwróciła się do tegorocznych maturzystów, podkreślając, że przed nimi rok ciężkiej pracy, egzamin zawodowy - druga kwalifikacja oraz w maju 2017 roku egzamin maturalny.   
        W tak ważnym dla historii Polski dniu nie mogło zabraknąć słów uznania dla tych, którzy polegli w czasie II Wojny Światowej, dlatego też społeczność szkolna uczciła minutą ciszy pamięć żołnierzy poległych na wszystkich frontach świata.    Słowa sympatii skierował też do uczniów Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak, zachęcając w swoim liście, odczytanym przez Panią Dyrektor, do odwagi w wyrażaniu swoich opinii i emocji przy jednoczesnym szacunku do drugiej osoby.    
        Głos zabrała również przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego - Patrycja Dębska, która życzyła koleżankom i kolegom miłego pobytu w szkole oraz dobrych wyników w nauce, nauczycielom - wytrwałości i cierpliwości, a rodzicom - satysfakcji z sukcesów dzieci.    Po uroczystości wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do klas, gdzie otrzymali informacje związane z rozpoczęciem roku szkolnego, by jutro równo z dzwonkiem i zgodnie z planem zajęć rozpocząć lekcje.
Galeria
autor: Mirek  2016-09-01        Skomentuj 0

Podręczniki na rok szkolny 2016/2017
Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2016/2017 dla klas pierwszych:
Technik hotelarstwa
Technik eksploatacji portów i terminali
Technik żywienia i usług gastronomicznych

Zasadnicza Szkoła Zawodowa
autor: Mirek  2016-08-30        Skomentuj 0

Muzeum na kółkach
Warsztaty w ramach projektu "Muzeum na kółkach".
       Grupa uczniów naszej szkoły Patrycja Matysiak, Weronika Wolska, Estera Jelonek, Marika Hofman i Daria Szałańska pod opieką p. Aleksandry Szymczak w dniu 25 sierpnia 2016r., korzystając z zaproszenia pani Bożeny Gajewskiej – prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, uczestniczyła w warsztatach  w ramach projektu "Muzeum na kółkach". W dniach 23–25 sierpnia br. Muzeum gościło w Kutnie.
      Muzeum na Kółkach to nowoczesny projekt edukacyjny, organizowany przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, polegający na eksponowaniu w poszczególnych miastach interaktywnego pawilonu wystawienniczego prezentującego historię Żydów. 
W połowie 2016 r. od sierpnia do października Muzeum odwiedza 18 miejscowości, m.in. Kutno. Celem projektu i wystawy jest edukowanie o wielowiekowym współistnieniu społeczności polskiej i żydowskiej, a także przedstawianie i wyjaśnianie zagadnień związanych z kulturą, tradycjami oraz życiem codziennym Żydów na ziemiach polskich. Wizycie towarzyszą warsztaty edukacyjne organizowane przez animatorów z POLIN oraz miejscowych edukatorów, interaktywna mapa Kutna, na której opisane zostały ważne miejsca związane z lokalną historią żydowską,  spacery śladami kutnowskich Żydów, koncert muzyki żydowskiej, projekcja filmu dokumentalnego Agnieszki  Arnold “Kutno”. Pamiętać należy, że w Kutnie urodził się pisarz Szalom Asz – fragmenty jego powieści pt. “Miasteczko” czytane były  przez mieszkańców naszego miasta.
        Warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, miały na celu ukazanie w telegraficznym skrócie tysiącletniej historii polskich Żydów. Podczas spotkania młodzież poznała ważne miejsca związane  z lokalną historią żydowską. Prowadzący zajęcia opowiadali również o jidysz, hebrajskim i polskim – trzech współistniejących i przenikających się językach, którymi posługiwali się polscy Żydzi.
Galeria
autor: Mirek  2016-08-29        Skomentuj 0

Plan lekcji na rok szkolny 2016/2017
Plan lekcji
autor: Mirek  2016-08-29        Skomentuj 0

Rozpoczęcie roku szkolnego
Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września o godzinie 8.30. Obowiązuje strój galowy.
autor: Bartek  2016-08-29        Skomentuj 0

WAŻNE
UWAGA GIMNAZJALIŚCI
Są jeszcze wolne miejsca w naszej szkole!
ZAPRASZAMY!
autor: Bartek  2016-07-07        Skomentuj 68


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl