środa, 5 sierpnia 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3206058
Dzisiaj: 2070
IP: 3.226.245.48

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Naleśnikowe wariacje…
W dniu 6 października uczniowie klasy I ZSZ kucharz uczestniczyli w klasowym konkursie pod hasłem „Naleśnikowe wariacje”. Młodzież miała przygotować naleśniki według własnego pomysłu. Dania oceniały panie: Julita Ryś, Sylwia Buczkowska i Joanna Andrzejewska.
I miejsce zajęli: Dawid Berdecki, Krzysztof Góral, Kacper Kiszel, Patrycja Ślebocka , Natalia Wiśniewska
II miejsce zajęli: Izabela Błęcka, Sebastian Dubrownik, Aleksandra Lewandowska,  Edyta Tomczak,Tomasz Trzaskowski
III miejsce zajęli: Wiktoria Grzelak, Karolina Janczak, Adrianna Pęgowska , Artur Witczak.
Jurorów zachwyciła pomysłowość uczniów oraz przepięknie wykonane dekoracje. To na pewno nie ostatni tego typu konkurs, tym bardziej, że zaangażowanie uczestników było bardzo duże, a emocje towarzyszyły wszystkim do samego końca.
Galeria
autor: Mirek  2016-10-09        Skomentuj 0

"Jazzowe klimaty"
W dniu 4 października młodzież naszej szkoły wysłuchała koncertu w wykonaniu Duetu Saksofonowego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: I TZ żug, I TZ hotel, I  ZSZ kucharz, II TZ żug, II TZ kelner/hotel, III żug oraz III ZSZ kucharz.
W „jazzowe klimaty” wprowadzili nas muzycy Łódzkiego Biura Koncertowego „Wirtuoz”, którzy przedstawili krótką historię jazzu. W czasie koncertu muzycy zaprezentowali znakomite standardy muzyki jazzowej. Artyści zaprosili młodzież do quizu, który polegał na rozpoznawaniu tytułów granych melodii.
Występ muzyków był nie tylko formą rozrywki, ale przede wszystkim elementem muzycznej edukacji młodzieży.
Galeria
autor: Mirek  2016-10-06        Skomentuj 0

Wycieczka przedmiotowa
W ramach zajęć z obsługi konsumenta część uczniów klasy I TZ€“ hotel w dn.29-09-2016r. odwiedziła pobliskie obiekty restauracyjne. Celem wycieczki przedmiotowej było poznanie zakładów gastronomicznych otwartych. Dzięki gościnności właścicieli i pracowników uczniowie pod opieką pani Joanny Andrzejewskiej odwiedzili: restaurację Dworek, Jana, Lawendą, cukiernię Wasiakowie oraz Cafe Zamenhofa. Uczniom takie zajęcia w terenie bardzo się podobały.
Galeria
autor: Mirek  2016-10-05        Skomentuj 0

Przy aromacie kawy w Troczewskim

   Przy aromacie kawy w „Troczewskim”
           Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego połączyła  obchody Międzynarodowego Dnia Kawy (29 września) z Dniem Chłopca (30 września), organizując wspólną akcję pod hasłem „Dzień Chłopca przy aromacie kawy”. W „kawiarence doktora Troczewskiego” serwowano espresso, americano i latte. Za wykonanie kawy i realizację zamówień odpowiedzialne były uczennice z klasy II TZ kelner. Największym zainteresowaniem cieszyło się espresso ze spienionym mlekiem z dodatkiem odrobiny „słodyczy”. Do kawy polecano tartaletki z kremem budyniowym wykonane przez uczniów z kl. II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych. Chłopcom, z reguły amatorom słodkości, pomysł bardzo się spodobał. Zainteresowani mogli poznać sprzęt i technikę sporządzania kawy, porównać gatunki kawy w stanie zielonym i po prażeniu oraz sprawdzić jakość tego samego gatunku z różnych krajów.           
Honorowy patronat nad akcją szkolną objęła Mistrzyni Polski Baristów w kategorii Latte Art Agnieszka Rojewska - prowadząca co roku  w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Kutnie kurs baristyczny.

Galeria

autor: Mirek  2016-10-04        Skomentuj 0

Erasmus+
autor: Mirek  2016-10-03        Skomentuj 0

Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych
Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych.
Galeria
autor: Mirek  2016-09-30        Skomentuj 0

Czytanie przy fontannie
Corocznie 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji Biblioteka Pedagogiczna w Kutnie zorganizowała akcję, do której przyłączyła się również nasza szkoła. Jej celem jest zachęcenie mieszkańców miasta do czytania oraz zwrócenie uwagi na ogromną rolę książek w naszym życiu. Czytanie uczy myślenia, pobudza wyobraźnię i rozwija umiejętność wysławiania się. W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie klasy II TZ – technik hotelarstwa oraz II TZ – kelner wybrali się na spacer, by po dojściu do kutnowskiej fontanny czytać przyniesione ze sobą książki. Naszą szkołę promował również uczeń z klasy II TZ – żug, który wcielił się w postać doktora Antoniego Troczewskiego. Akcja głośnego czytania niewątpliwie odniosła zamierzony skutek i przede wszystkim wpłynęła na budowanie więzi między mieszkańcami miasta.
Galeria
autor: Mirek  2016-09-29        Skomentuj 0

Biegi przełajowe Uniejów
Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych - Uniejów 2016 r.Justyna Matusiak zajęła 31 miejsce na 84 zawodników startujących.
Gratulujemy!
Galeria
autor: Mirek  2016-09-29        Skomentuj 0

Sprawozdanie z Danii
W dniach 12-23 września 2016r. grupa nauczycieli z całej Polski uczestniczyła w projekcie w programie ERASMUS+ pt. „Europejskie przykłady nauczania przedsiębiorczości, innowacyjności i kreatywności w szkołach rolniczych inspiracją dla nauczycieli polskich szkół sektora zielonego” który realizowany był w Skandynawii, a jego organizatorami były Europea Polska oraz Green Academy w Beder (Dania). Wśród 20 nauczycieli i znalazły się nauczycielki przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie pani Mariola Dębowska i pani Joanna Andrzejewska.    W trakcie wizyt w szkołach nauczyciele poznali funkcjonujące w krajach skandynawskich rozwiązania dotyczące systemu szkolenia zawodowego, jaki organizacji praktyk zawodowych dla uczniów.    Uczestnicy wymiany poznali zagadnienia dotyczące innowacyjności i przedsiębiorczości na terenach wiejskich, porównali je z warunkami polskimi, poznali metody i formy pracy nauczycieli skandynawskich. Oprócz tradycyjnego szkolenia stacjonarnego, odbywającego się nietypowymi i ciekawymi metodami nauczania m.in.  intensywny trening innowacyjności w wykonaniu Andersa Hoilunda w Danii oraz lekcja z nauczania przedsiębiorczości z p. Evą Invarsson w Szwecji. Uczestnicy wyjazdu odbyli również szereg wycieczek edukacyjnych, dających obraz przedsiębiorczości i zróżnicowania dochodów na obszarach wiejskich. Do najciekawszych z nich można zaliczyć wizytę na farmie Erika Andersena, prowadzącego organiczną uprawę warzyw, w Viking Genetics – największym w Danii instytucie, zajmującym się badaniem nasienia w celu poprawy cech związanych ze zdrowiem, płodnością i funkcjonalnością bydła, a także na farmie Öströö w Szwecji zajmującej się ekologiczną hodowlą owiec oraz produkcją własnych wyrobów. Odwiedziliśmy również rodzinną ekologiczną farmę Tångagård w Szwecji, która zrobiła na nas ogromne wrażenie. Niezwykle inspirujące okazały się również wizyty w skandynawskich szkołach zawodowych Food College w Aalborg, Danish Centre for Food and Agriculture w Tjele, Munkagaardsgymnasiet  w Tvååker, Tomb Videregående Skole, Kalo Organic Agricultural College, Asmildkloster LandbrugsskoleOdwiedziliśmy również firmę Agri Nord, która przedstawiła nam system doradztwa rolniczego w Danii.    Oprócz zagadnień zawodowych nauczyciele mieli możliwość zapoznania się z kulturą, historią i zabytkami Skandynawii.Wyjazd szkoleniowy w ramach projektu Erasmus + dał nam niepowtarzalną szansę poprawy kwalifikacji i umiejętności poprzez możliwość wymiany doświadczeń z nauczycielami innych szkół. Istotną rolę odegrał także rozwój umiejętności pracy w grupie a także doskonalenie umiejętności językowych.    
Serdecznie dziękujemy pani prezes Europea Polska Wiesławie Gąsiorowskiej za umożliwienie nam uczestnictwa w tak ciekawym i atrakcyjnym projekcie edukacyjnym. Dziękujemy również Panu Henrikowi Dethelfsenowi i Pani Karolinie Sikała z Europea Danmark za życzliwość, gościnność, miłe i ciepłe przyjęcie oraz pokazanie pięknych i ciekawych zakątków Skandynawii.
Galeria
autor: Mirek  2016-09-28        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiego



aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl