sobota, 5 grudnia 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3418651
Dzisiaj: 942
IP: 75.101.243.64

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Stół bankietowy z okazji przyznania nagrody w dziedzinie kultury
Stół bankietowy z okazji przyznania nagrody w dziedzinie kultury.
autor: Mirek  2016-11-28        Skomentuj 0

Wycieczka do WSHiG w Poznaniu
24 listopada 2016 r. uczniowie klas: I, II, III ZSZ kucharz, I TZ żug oraz I i II TZ hotel uczestniczyli w wycieczce do Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Celem wycieczki było zapoznanie się z ofertą edukacyjną uczelni, która istnieje od 1993 roku i kształci na poziomie wyższym samodzielnych gastronomów, hotelarzy oraz managerów obiektów i przedsiębiorstw turystycznych oraz gastronomicznych. Warto wspomnieć, że szkoła ma nietypowy wygląd - przypomina wielki hotel, w którym studenci uczą się swojego fachu. Uczniowie zwiedzili Restaurację Filmową "Beverly Hills", której wystrój nawiązuje do kina hollywoodzkiego i pozwala podziwiać zdjęcia gwiazd, ich autografy oraz plakaty amerykańskich przebojów filmowych. Byli również w "Ogrodzie Zimowym" - restauracji, która dysponuje dużym tarasem otoczonym zielenią oraz "Wersalu", czyli restauracji wychodzącej naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających klientów. Młodzież obejrzała również pokaz synchronicznej obsługi kelnerskiej oraz podziwiała efektowny pokaz sztuki barmańskiej w wykonaniu studentów WSHiG. Zwieńczeniem wycieczki był seans filmowy "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Niezapomniane wrażenia zapewnili opiekunowie wyjazdu: p. Joanna Andrzejewska, P. Mariola Dębowska, p. Emilia Durka oraz p. Anna Sujecka.
Galeria
autor: Karolina  2016-11-27        Skomentuj 0

Uczniowie na marszu "Białej Wstążki"
25 listopada 2016 r. członkowie Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w marszu „Białej Wstążki”, którego celem był zwiększenie świadomości społecznej na temat przemocy wobec kobiet. Po przejściu spod Kościoła Św. Wawrzyńca pod Urząd Miasta Kutno uczniowie uczestniczyli w happeningu, który polegał na przedstawieniu kilku scenek na temat przemocy przez młodzież szkolną z PUL.
Opiekunem uczniów w czasie marszu była p. A. Tondyra-Plewa.
Galeria
autor: Karolina  2016-11-25        Skomentuj 0

Patronat Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr A. Troczewskiego nawiązał partnerską współpracę z Wydziałem Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Patronat dotyczy poszerzania wiedzy i rozwijania zainteresowań geograficzno-turystycznych u młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem klas technikum hotelarskiego. Podpisanie uroczystego listu intencyjnego pomiędzy Dziekanem Wydziału Nauk Geograficznych prof. dr hab. Bogdanem Włodarczykiem a dyr. Urszulą Macioszczyk nastąpiło 22 listopada 2016r. Inauguracją współpracy był wykład dla młodzieży klasy I TZ – technik hotelarstwa dotyczący hotelarstwa we współczesnym świecie – ,,Hotele naj…” . Młodzież klas hotelarskich w przyszłości będzie uczestniczyć w ważniejszych wydarzeniach WNG UŁ, wykładach i warsztatach tematycznych dotyczących turystyki i hotelarstwa. Wyjazd obejmował także zwiedzanie dwóch łódzkich, pofabrycznych hoteli: Double Tree By Hilton i Hotel Tobaco. Menagerowie hoteli przybliżyli młodzieży problematykę kategoryzacji i usług świadczonych przez hotele. Zajęcia były znakomitą lekcją praktyczną dla przyszłych hotelarzy. Koordynatorem współpracy i organizatorem hotelarskich wyjazdów jest p. Beata Michałkiewicz.
Galeria
autor: Karolina  2016-11-24        Skomentuj 0

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych
W Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie odbyła się debata z udziałem przedstawicieli wszystkich klas, którą przygotował i prowadził p. Mirosław Ziębiński w ramach Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.Genezą akcji jest tragiczna sytuacja na polskich drogach i wciąż niewystarczający stopień wiedzy i świadomości problemu u młodych ludzi. Niezmiennie podstawową formą realizacji tego typu akcji w szkołach są jednak dyskusje i debaty młodszych uczestników ruchu drogowego. To ten element, który odróżnia tę akcję od wielu innych działań z młodzieżą. Młodzież dzieli się w sposób spontaniczny swoimi doświadczeniami, wymieniają poglądy, formułują wnioski, nierzadko bardzo dojrzałe i odpowiedzialne.
Głęboko wierzymy, że tego typu zajęcia zwiększą świadomość młodych użytkowników dróg z zakresu bezpieczeństwa i pomogą dostrzec liczne problemy z nim związane.
Galeria
autor: Mirek  2016-11-24        Skomentuj 0

Młodzież na spektaklu "Pokolenie 1920"
Dnia 23 listopada 2016 r. 47 uczniów (z kl. I TZ hotel, II TZ hotel, II TZ kelner i IV TZ kelner) skorzystało z zaproszenia wrocławskiego Teatru ARTENES i uczestniczyło w spektaklu zatytułowanym "Pokolenie 1920". Charakteryzując pokolenie Kolumbów, artyści wykorzystali teksty: Juliusza Słowackiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz biografie bohaterów "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego. Tak opisują swój spektakl twórcy z teatru ARTENES: „Bohaterowie sztuki, są młodymi ludźmi którzy, po klęsce wrześniowej nie pozostają bierni i przyłączają się do ruchu oporu. Akcje bojowe i straty wśród przyjaciół nadają z czasem ich walce cechy osobistego rewanżu. W łapance Krzysztof zostaje pojmany przez Niemców. Pomimo cierpień wytrzymuje przesłuchania, po których zostaje wywieziony do obozu koncentracyjnego. Po wkroczeniu na ziemie polskie Armii Czerwonej, bohaterowie nie składają broni. Kontynuują walkę, tym razem z okupantem komunistycznym. Wraz z upływem czasu i krzepnięciem sytuacji politycznej w Europie, powoli znika nadzieja na wywalczenie wolności dla ojczyzny. Pozostaje jedynie poczucie własnej godności, honor i wierność przysiędze...” http://www.artenes.pl/repertuar/pokolenie-1920.html Bardzo ważna tematyka, sugestywne środki wyrazu i patriotyczny przekaz sprawiły, że młodzież oglądała spektakl z dużym skupieniem. Wyjście do Kutnowskiego Domu Kultury zorganizowała pani Małgorzata Gładysiak, a opiekę nad uczniami sprawowały panie Małgorzata Ledzion i Karolina Charążka.
autor: Karolina  2016-11-23        Skomentuj 0

Uratuj życie, przecież masz to we krwi
Troczewski oddaje krew. W dniu 21.11.2016 r. od godz. 10.30 uczniowie naszej szkoły oddawali krew - ratując życie.
Galeria
autor: Mirek  2016-11-23        Skomentuj 0

Udział uczennicy w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Fraszka"
23 listopada 2016 r. o godz. 9.00 uczennica kl. I TZ hotel, Paulina Konwerska, wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka” zorganizowanym po raz ósmy przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie”. Celem konkursu jest nie tylko sprawdzenie umiejętności uczniów, ale również popularyzacja i pogłębienie wiedzy o języku polskim. Stowarzyszenie od wielu lat prowadzi na terenie całej Polski konkursy edukacyjne, współpracując z tak renomowanymi i prestiżowymi uczelniami wyższymi jak Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, czy Uniwersytet Warszawski. Paulina rozwiązywała test konkursowy składający się z pytań z zakresu znajomości literatury, nauki o literaturze i nauki o języku oraz zwięzłej części opisowej. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na wyniki konkursu, które zostaną ogłoszone do dnia 31 marca 2017 r.
autor: Karolina  2016-11-23        Skomentuj 0

Lotnisko bez tajemnic
W dniu 22 listopada 2016 r. uczniowie klasy I TZ terminale oraz I TZ żug pod opieką p. E. Olejniczak, p. A. Szymczak i p. M. Ziębińskiego uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Łodzi. Program wycieczki obejmował przede wszystkim zwiedzanie Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta. Uczniowie mieli możliwość: - przejść kontrolę bezpieczeństwa, - poznać zasady funkcjonowania lotniska, - zapoznać się z obsługą magazynu cargo, - odbyć przejażdżkę lotniskowym autobusem, - obejrzeć lądowanie i start samolotu, - poznać specyfikę pracy służb lotniskowych, m.in. Lotniskowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Lotniska, Straży Granicznej. Niezapomniane wrażenia zapewnił wykwalifikowany przewodnik, który opowiedział o pracy w porcie, zaprezentował ciekawostki niedostępne na co dzień dla pasażerów oraz zapewnił mnóstwo atrakcji. Zwieńczeniem wycieczki był seans filmowy 3D "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" w kinie Cinema City.
Galeria
autor: Karolina  2016-11-22        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl