poniedziałek, 30 listopada 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3406587
Dzisiaj: 20
IP: 3.238.107.166

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 8

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Świątecznych tradycji czar - piernikowe smaki
Z okazji Mikołajek młodzież kl. II TZ kelner pod opieką pani Sylwii Buczkowskiej gościła uczniów kl. V B ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie. Dzieci wykonywały ozdoby z masy cukrowej, a następnie ozdabiały nimi upieczone wcześniej przez siebie pierniczki. Celem warsztatów było kultywowanie polskiej tradycji wypiekania pierników, a także integracja dzieci przy wspólnej zabawie. Dzieci bawiły się doskonale i miło spędziły czas. Cieszymy się, że w tym wczesnym przedświątecznym okresie udało nam się zbudować prawdziwie świąteczną atmosferę.
Galeria
autor: Karolina  2016-12-06        Skomentuj 0

Lekcja historii z Mikołajem
Lekcja historii z Mikołajem.
Galeria
autor: Mirek  2016-12-06        Skomentuj 0

Nauczyciele na konferencji w Warszawie
Dnia 5 grudnia 2016 r. panie Sylwia Buczkowska i Karina Karasińska-Pirowska wzięły udział w konferencji pt. „Kształcenie i szkolenia zawodowe – rozwój kompetencji, umiejętności i talentów”, zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu Erasmus+. Konferencja w Warszawie rozpoczęła Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Polsce oraz promuje ideę Europejskiego systemu akumulowania i przenoszenia osiągnięć w kształceniu zawodowym (ECVET). Głównym celem spotkania była promocja kształcenia i szkolenia zawodowego poprzez rozwój kompetencji, umiejętności i talentów. W trakcie sesji plenarnych zaproszeni eksperci odpowiadali na pytania: Jak wspierać rozwój pracowników o niskich kwalifikacjach i jaką rolę w tym procesie pełnią kompetencje?, Czy i w jakim zakresie rozwój innowacyjnych technologii wpływa na szkolenie i kształcenie zawodowe oraz rynek pracy? Podczas dwóch sesji tematycznych zaprezentowano innowacyjne rozwiązania wspomagające rozwój oraz uznawanie kompetencji zawodowych, a także praktyczne informacje na temat Europejskiego systemu akumulowania i przenoszenia osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym. Podsumowaniem konferencji była debata ekspercka na temat perspektyw rozwoju kompetencji zawodowych z uwzględnieniem relacji gospodarka-edukacja-rynek pracy.
Galeria
autor: Karolina  2016-12-06        Skomentuj 0

Kolejny kurs baristy za nami
W dniach 2-3 grudnia 2016 r. grupa uczniów z naszej szkoły zdobyła nowe kwalifikacje na kursie baristy prowadzonym przez Mistrzynię Polski Latte Art - panią Agnieszkę Rojewską. Młodzież, w niezwykle miłej atmosferze, zdobyła wiadomości z zakresu towaroznawstwa i technologii kawy. W czasie zajęć praktycznych kursanci nauczyli się regulacji młynka, przygotowania ekspresu do pracy, obsługi ekspresu ciśnieniowego, produkcji espresso i cappuccino, poznali elementy sztuki Latte Art. Uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające zdanie egzaminu. Szkolenie zorganizowała pani Ewa Żydowo, która sprawowała opiekę nad uczniami w czasie kursu. Kurs baristy ukończyli: 1. Klaudia Wojtczak 2. Karolina Winiecka 3. Wiktoria Jóźwiak 4. Marta Fijołek 5. Magdalena Buczyńska 6. Weronika Włodarska 7. Natalia Czerwińska 8. Kacper Kopczyk Gratulujemy!
autor: Karolina  2016-12-04        Skomentuj 0

Występ Pauliny Puchalskiej w MONIN Cup Junior
Dnia 1 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Majdańskiej 30/36 w Warszawie odbyła się IV Gala Finałowa corocznego konkursu MONIN Cup Junior. Z całej Polski 28 uczniów z 28 szkół zmierzyło się w kategorii Long Drink, przygotowując koktajle zgodnie ze swoimi autorskimi recepturami z wykorzystaniem produktów MONIN. Naszą szkołę reprezentowała Paulina Puchalska z kl. III TZ - technik hotelarstwa. Był to pierwszy występ Pauliny. Ten pierwszy, najtrudniejszy krok Paulina postawiła pewnie, chociaż droga nie była łatwa, a konkurencja na wysokim poziomie. Paulina zajęła 12. miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Przed nią dużo ćwiczeń, bo tylko ciągłe doskonalenie umiejętności prowadzi do mistrzostwa. Przygotowaniem uczennicy do zmagań konkursowych zajęła się p. Ewa Żydowo.
autor: Karolina  2016-12-04        Skomentuj 0

Andrzejki w "Tęczy"
W dniu 30 listopada dziewczęta z kl. I TZ hotel, I TZ żug oraz III TZ żug przygotowały zabawę andrzejkową dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Tęcza". Oprócz tradycyjnych wróżb i zabaw dzieci zostały poczęstowane pysznymi ciastami i słodyczami. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli włączyć się w przygotowanie imprezy, przynosząc produkty do zrobienia ciast, piekąc je oraz prowadząc zabawy dla dzieci.
autor: Karolina  2016-12-04        Skomentuj 0

Piernikowe warsztaty w przedszkolu
Dnia 1 grudnia 2016 r. uczniowie "Troczewskiego", pod opieką pani Emilii Durki i pani Sylwii Buczkowskiej, odwiedzili dzieci z Integracyjnego Przedszkola Miejskiego nr 3 "Jarzębinka" w Kutnie. Przeprowadzili tam warsztaty pt. "Piernikowe Słodkości". Maluchy wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością w lukrowaniu ciasteczek piernikowych. Uczniowie kl. II ZSZ kucharz byli mile zaskoczeni taką współpracą i z radością patrzyli na przedszkolaków ze smakiem konsumujących zrobione przez siebie ciasteczka.
Galeria
autor: Karolina  2016-12-04        Skomentuj 0

Wyróżnienie dla Klaudii Barylskiej w konkursie recytatorskim
1 grudnia 2016 roku odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski Twórczości Mniej Znanej "Słowa jak promienie...", którego organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu. Celem konkursu była popularyzacja twórczości mniej znanej (poezji i prozy), rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich młodzieży, rozbudzanie wrażliwości na piękno literatury oraz upowszechnianie kultury żywego słowa. Uczennica klasy I TZ żug - Klaudia Barylska - zaprezentowała się przed szanownym jury, recytując fragment powieści "Niebo jest wszędzie" Jandy Nelson, za co otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!
autor: Karolina  2016-12-01        Skomentuj 0

III Szkolny Turniej Tenisa Stołowego
28.11.2016 r. nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali III Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły.
W zawodach wzięło udział 30 uczniów klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej.
Wśród dziewcząt:
I miejsce zajęła Justyna Matusiak TZ-hotel
II miejsce Patrycja Dębska III TZ-hotel
III miejsce Aleksandra Lewandowska I ZSZ - kucharz

Wśród chłopców po zaciętej walce:
I miejsce zajął Konrad Derucki I TZ - terminale,
II miejsce Konrad Błaszczyk IV TZ - hotel
III miejsce Eryk Filipiak III TZ - żywność.
 Galeria
autor: Mirek  2016-12-01        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl