piątek, 26 lutego 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3534978
Dzisiaj: 657
IP: 3.237.178.91

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 3

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Powitanie wiosny
Pod znakiem przygotowań do wyborów Miss Dubaju odbyła się tegoroczna impreza Powitania Wiosny. Igor Rudnicki z kl. I TZ terminale pilotował samolot, którym reprezentacja nauczycieli i uczniów leciała na miejsce konkursu. Stewardessy – Klaudia Barylska i Angelika Tomczyk – przeprowadziły instruktaż pasażerów: serdecznie powitały uczestników lotu, udzieliły niezbędnych wskazówek, wskazały wyjścia ewakuacyjne oraz życzyły miłej podróży. Dalszą część imprezy poprowadził pan W. Błaszczyk, który zadbał o kondycję fizyczną uczestników zabawy i wspólnie z panią J. Zielińską zorganizował zawody sportowe. Naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny: Gospodarze, reprezentowani przez panie: Izabelę Kowalik, M. Dębowską, S. Buczkowką i M. Nowak-Kaczorkiewicz oraz Goście – uczniowie. Zawody zakończyły się remisem, ale nie wynik był najważniejszy, a dobra zabawa. Trzeba przyznać, że w szybkości, celności rzutów oraz gibkości panie nauczycielki w niczym nie ustępowały uczniom, z czego jesteśmy bardzo dumni. Oczekiwanie na ostatni punkt programu - wybory Miss Wiosny – umiliła wszystkim Daria Wesołowska z kl. II TZ żug, która wystąpiła jako Mariolka znana z kabaretu Paranienormalni. Do ostatniego konkursu przystąpiło 6 uczniów. Jury w składzie: p. S. Buczkowska, p. K. Charążka, Dariusz Klimkiewicz z IV TZ hotel oraz Kacper Zieliński z II TZ żug zdecydowało o przyznaniu I nagrody Dawidowi Berdeckiemu z kl. I ZSZ kucharz za udzielenie poprawnych odpowiedzi w quizie oraz dobór kolorów w wiosennym stroju. II miejsce zajęła Ewelina Banasiak z kl. I TZ terminale za delikatność i wiosenny wdzięk. Na III miejscu uplasował się Szymon Ambroziak z kl. I hotel za pomysł przebrania się za bociana (przecież to oczywisty zwiastun wiosny!). Zwycięzcy niewątpliwie cieszyli się z przyznanych nagród – odpowiednio dla poszczególnych miejsc: tydzień bez pytania, spotkanie z opiekunem SU w czasie dyżuru międzylekcyjnego oraz sprzedaż kanapek na terenie szkoły. Mimo że pogoda za oknem nie napawała dziś rano optymistycznie, to dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli w organizację imprezy śmiechu było co niemiara. Teraz nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko wypatrywać oznak wiosny, na którą czekamy z niecierpliwością.
Galeria
autor: Karolina  2017-03-21        Skomentuj 24

UWAGA KONKURS!

UWAGA KONKURS!
KLAPS to ogólnopolski konkurs filmowy organizowany już po raz dziewiąty przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy, skierowany do młodzieży w wieku od 15 do 24 lat. Filmy są oceniane w 4 kategoriach: film fabularny, reportaż, teledysk i animacja.
Regulamin konkursu znajduje się na stronie https://www.kfaklaps.pl

Osoby chętne do udziału proszone są o kontakt z p. Bartoszem Kisielewskim

autor: Bartek  2017-03-16        Skomentuj 0

XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
W dniu 14 marca w naszej szkole odbył się szkolny etap XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Do etapu szkolnego przystąpiło 10 uczniów, prezentując wiedzę z ksiąg biblijnych: Księgi Daniela i Apokalipsy św. Jana. Laureatami zostali: Aleksandra Jóźwiak z kl. I TZ terminale (I miejsce), Mateusz Ciszewski z kl. II TZ żug (II miejsce) i Paulina Zwierzchowska z kl. IV TZ hotel (III miejsce). Organizator etapu szkolnego konkursu – p. Aleksandra Tondyra-Plewa – gratuluje zwycięzcom wyników.
autor: Karolina  2017-03-16        Skomentuj 0

TROCZEWSKI UCZY BEZ GRANIC
W dniu 14 marca 2017r. w naszej szkole odbyły się warsztaty językowe z Richardem Mullaney’em, charyzmatycznym Irlandczykiem, w ramach europejskiego programu edukacyjnego NAUKA BEZ GRANIC. Organizatorem warsztatów były p. Małgorzata Nowak- Kaczorkiewicz i Izabela Kowalik. Tematyka warsztatów dotyczyła tradycji irlandzkich: „Traditional Ireland” i „Ceili Dancing”. Richie zabrał nas w podróż do zamierzchłych czasów, poznaliśmy historię Św. Patryka i irlandzkie tradycje kulinarne. Prowadzący uczył nas podstaw języka gaelickiego. Następnie Richard sprawdził naszą wiedzę w formie quizu. Punktem kulminacyjnym była nauka tańców, które mogliśmy zobaczyć w filmie „Braveheart” i „Titanic”. Prowadzący warsztaty bardzo szybko nawiązał z nami kontakt, a bariera językowa nie stanowiła żadnego problemu. W podziękowaniu za wspaniałą atmosferę zaprezentowaliśmy pokaz tańca belgijskiego, który bardzo się spodobał. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta Richarda Mullaney’a w naszej szkole. Feicfidh mé níos déanaí thú, co znaczy: do zobaczenia.
Galeria
autor: Karolina  2017-03-14        Skomentuj 0

Hotelarze na "Open School Day" w Łodzi
W dniu 13 marca 2017 r. uczniowie klasy kl. I TZ technik hotelarstwa pod opieką p. B. Michałkiewicz, p. K. Karasińskiej-Pirowskiej i p. A. Szymczak wzięli udział w IV edycji "Open School Day"- targów promujących zawód hotelarza w Andel's by Vienna House w Łodzi. Wydarzenie to umożliwiło prezentację oferty szkół branży hotelarsko-gastronomicznej oraz zwiedzenie hotelu "od kuchni". Reprezentanci poszczególnych działów udzielali informacji dotyczących ich codziennej pracy, kompetencji zawodowych recepcjonisty, kucharza, koordynatora bankietów i innych. Dni otwarte w Hotelu Anndel's by Vienna House Łódź organizowane były pod patronatem Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Podczas tego spotkania organizowane były konkursy dla uczestników z zakresu housekeepingu, historii hotelu oraz rozmaite konkursy kulinarne. W jednym z nich - na najlepszą potrawę z makaronu i kurczaka - wzięła udział uczennica kl. I TZ technik hotelarstwa - Beata Szadkowska i zajęła I miejsce, otrzymując nagrodę rzeczową w postaci materiałów kulinarnych.
Galeria
autor: Karolina  2017-03-14        Skomentuj 0

Nasi praktykanci w Niemczech
Zachęcamy do przeczytania relacji z wycieczki do Drezna naszych uczniów przebywających na praktykach w Niemczech w ramach projektu Erasmus+
autor: Bartek  2017-03-13        Skomentuj 58

Wycieczka przedmiotowa do młyna
Uczniowie klasy I ZSZ - kucharz z nauczycielem p. Sylwią Buczkowską, w ramach zajęć z technologii gastronomicznej, uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Młyna JUJKA A.S. Właściciel oprowadził młodzież po obiekcie i zaprezentował proces produkcji mąki. Uczniowie mieli lekcję praktyczną podsumowującą wiedzę z mąki i zbóż. 
Galeria
autor: Mirek  2017-03-09        Skomentuj 0

Wystawa w Muzeum Regionalnym "Ptaki wokół nas"
W ramach lekcji biologii 1 marca 2017 roku uczniowie kl. IV TZ żug pod opieką p. Katarzyny Goszczyńskiej i p. Moniki Żuber uczestniczyli w warsztatach na temat Ptaki wokół nas w Muzeum Regionalnym w Kutnie. Podczas spotkania młodzież poznała gatunki ptaków charakterystycznych dla środowiska wodnego, leśnego, skalnego, zurbanizowanego oraz otwartych przestrzeni. Oprócz ptaków pospolitych, takich jak: wróbel, kos, skowronek, uczniowie mieli możliwość obejrzeć rzadkie okazy ptaków objętych ścisłą ochroną, takich jak np. kopczyk. Zachęceni pozytywnym odbiorem wystawy, młodsi uczniowie – z kl. I TZ terminale/żug – dzień później również obejrzeli ekspozycję w Muzeum Regionalnym, gdzie udali się z wychowawcą klasy – p. Elżbietą Olejniczak.
Galeria
autor: Karolina  2017-03-09        Skomentuj 0

Konkurs Wiedzy Geograficzno-Turystycznej
Konrad Derucki, uczeń klasy I TZ technik eksploatacji portów i terminali, uczestniczył w XVIII Konkursie Wiedzy Geograficzno – Turystycznej o Regionie Łódzkim Województwo w sercu Polski. Koło Naukowe Geografów Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego ,,Włóczykije” w dniu 2 III 2017r. przygotowało pytania dotyczące zagadnień z geografii, historii, kultury oraz aktualnych wydarzeń w województwie łódzkim. Skala trudności i szczegółowość treści budziła podziw, cieszy zatem bardzo dobra, 28 lokata Konrada. W turnieju brało udział 90 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego województwa łódzkiego. Opiekun i nauczyciel geografii - p. Beata Michałkiewicz już dzisiaj zaprasza wszystkich chętnych zainteresowanych geografią regionalną do startu w kolejnej edycji.
Galeria
autor: Karolina  2017-03-09        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl