piątek, 10 lipca 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3169988
Dzisiaj: 483
IP: 3.236.15.142

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Kolejne sukcesy strzeleckie naszej drużyny
Kutnowska Liga Obrony Kraju w 75 lecie swojego istnienia zorganizowała doroczne zawody strzeleckie „Świąteczne strzelanie”. Drużyna naszej szkoły w składzie: Kinga Matysiak, Dawid Filipczak, Patryk Chmielecki i Paweł Filipczak, pod opieką prof. Grzegorza Wojtasiaka zajęła w nich zasłużone III miejsce otrzymując dyplom i puchar. Każdy z zawodników otrzymał od organizatorów również świąteczną paczkę pełną słodyczy. Wszyscy zawodnicy naszej drużyny są uczniami klas pierwszych, co świadczy o jej dużym potencjale i daje nadzieję na przyszłe sukcesy.
autor: Mirek  2019-12-12        Skomentuj 0

Zwiedzanie Portu Lotniczego w Łodzi
9 grudnia 2019 r. uczniowie klasy I TZ 5 technik eksploatacji portów i terminali/technik technologii żywności uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Celem wycieczki było zwiedzanie pod opieką przewodnika portu lotniczego im. Władysława Reymonta. Uczniowie mieli możliwość: - zapoznać się z zasadami funkcjonowania lotniska, - odbyć przejażdżkę lotniskowym autobusem, - obejrzeć start samolotu, - przejść przez kontrolę bezpieczeństwa, - poznać specyfikę pracy służb lotniskowych: Lotniskowej Straży Pożarnej oraz Służby Ochrony Lotniska. Drugim punktem wycieczki była rozrywka w Parku Trampolin Saltos. Taka forma zajęć idealnie służy integracji klasy i jest urozmaiceniem lekcji WF poza szkołą. Uczniowie z wielką przyjemnością oddali się męczącym ćwiczeniom.
Opiekunami wycieczki były: p. Joanna Zielińska, p. Aleksandra Szymczak i p. Aleksandra Trukawa.
autor: Mirek  2019-12-11        Skomentuj 0

Szkolenie nauczycieli w Wiesneck (Niemcy)
Szkolenie w Niemczech dla nauczycieli języka niemieckiego
W dniach 1-7 grudnia 2019 r. dwudziestu nauczycieli języka niemieckiego z województwa łódzkiego, wśród nich pani Małgorzata Ledzion, wzięło udział w szkoleniu w Wiesneck koło Fryburga w Badenii - Wirtembergii, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego Departament Promocji przy współpracy z Ministerstwem Kultury, Młodzieży i Sportu Landu Badenia-Wirtembergia. Tematem szkolenia były nowe rozwiązania w dydaktyce i metodyce nauczania języka niemieckiego. W programie szkolenia uwzględniono również udział w hospitacjach w szkołach niemieckich oraz wycieczkę do Strasburga i wizytę w Parlamencie Europejskim.
autor: Mirek  2019-12-11        Skomentuj 0

MONIN CUP JUNIOR POLAND 2019
Finał Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego MONIN CUP JUNIOR POLAND 2019 już za nami.
Monin Cup Junior to coroczny konkurs barmański skierowany dla młodzieży szkół średnich z całej Polski. 5 grudnia 2019 r. podczas Gali Finałowej w Warszawie reprezentanci z 28 szkół gastronomicznych zmierzyli się ze sobą w kategorii „long drink” tworząc koktajle bezalkoholowe z wykorzystaniem produktów MONIN. Podczas Gali Finałowej naszą szkołę reprezentowała Sandra Frontczak z kl. III TZ – technik eksploatacji portów i terminali. Ocena uczestników składała się z trzech części: 1. Blind testu, czyli rozpoznawania smaków syropów MONIN w czasie 2 minut 2. Przygotowania 4 drinków bezalkoholowych z wykorzystaniem produktów MONIN w czasie 7 minut (ocena techniczna) 3. Oceny organoleptycznej i prezentacji ocenianej przez jury degustacyjne. Sandra przygotowała drink o nazwie Paradise. W sumie zajęła 8 miejsce. Z występu Sandry jesteśmy zadowoleni. Najwyższe noty za blind test i technikę pracy przyniosły wiele radości. Poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Do konkursu Sandrę przygotowała p. Ewa Żydowo.
autor: Mirek  2019-12-11        Skomentuj 0

AEHT Christmas in Europe
AEHT Christmas 2019 już za nami „Dobiegł końca nasz pobyt w Barcelonie. Uczestniczyliśmy w międzynarodowym przedsięwzięciu AEHT Christmas in Europe, w którym brały udział 23 europejskie szkoły. Razem z nami Polskę reprezentował Zespół Szkół Hotelarsko- turystyczno-gastronomicznych Nr 1 w Warszawie. Celem imprezy było zaprezentowanie tradycji i lokalnej gastronomii zaproszonych krajów. Naszym zadaniem było uczestnictwo w bardzo energetycznej kulturowej paradzie ulicami Barcelony, przygotowanie stoiska prezentującego nasz region oraz typowe świąteczne potrawy. Dzieciom szczególnie przypadły do gustu nasze pierniczki, a dorosłym kanapki ze śledziem w sosie śmietanowym z kiszonym ogórkiem i cebulką. Kolejnego dnia przygotowaliśmy w szkolnej kuchni wigilijną zupę migdałową, pieczone pierogi z kaszą gryczaną i pieczarkami, a także babeczki makowe polane mleczną czekoladą z płatkami migdałowymi i skórką pomarańczową. Kolejnego dnia uczestniczyliśmy w pokazie kulturowym prezentującym tańce i tradycje poszczególnych krajów. Karina Palczewska zaprezentowała taniec ludowy - oberek solo. Na kolacji gala dinner flaga AEHT została przekazana reprezentantom Irlandii jako przyszłorocznym organizatorom AEHT Christmas 2020. Nasza szkoła otrzymała zaproszenie do wzięcia udziału w tej uroczystości. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i filmików prezentujących nasze aktywności, a także piękno Barcelony. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszego wyjazdu. Dziękujemy bardzo dyrekcji szkoły, pani kierownik szkolenia praktycznego, wszystkim nauczycielom i pracownikom. Serdeczne podziękowania składamy także Wydziałowi Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta, Wydziałowi Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kutno, Zespołowi Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej oraz Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.”
Uczestnicy AEHT Christmas In Europe: p. D. Maj, Karina Palczewska, Kacper Andrzejczak

autor: Mirek  2019-12-11        Skomentuj 0

III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy
W dniu 10 listopada 2019 roku nasza szkoła brała udział w III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Branży Spożywczej i Gastronomicznej 2019/2020 z terenu województwa łódzkiego, który odbył się w Zespole Szkół nr 3 im. Władysława Reymonta w Łowiczu. Konkurs towarzyszy programowi edukacyjnemu „Kultura Bezpieczeństwa” i jest organizowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy wśród młodzieży, jakie obowiązują w branży spożywczej i gastronomicznej. Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi ufundował nagrody dla zwycięzców konkursu oraz dyplomy dla uczestników. Naszymi reprezentantami byli uczniowie III kl. TZ – technik organizacji portów i terminali: Wiktoria Jatczak, Natalia Łukasiak, Patrycja Włodarczyk i Maciej Byczkowski.
Opiekunem delegacji szkolnej był p. Leon Wieczorek.
autor: Mirek  2019-12-10        Skomentuj 12

Szkolny Maraton Sportowy - V dzień
W piątek Szkolny maraton sportowy dobiegł końca. Dyscypliną którą zamykaliśmy sportowe zmagania była piłka nożna. Do udziału zgłosiło się 14 zespołów trzyosobowych, złożonych z 1 dziewczyny i 2 chłopców. Po bardzo zaciętej walce I miejsce wywalczył zespół klasy II TZ technik eksploatacji portów i terminali w składzie Dawid Szadkowski, Pawlak Adrian, Kubiak Ania. Na II miejscu uplasował się również zespół klasy II TZ technik eksploatacji portów i terminali w składzie Gracjan Wojciechowski, Miklas Mikołaj, Angelika Tomes, III miejsce zdobyła drużyna klasy I czteroletniego Technikum Zawodowego technik eksploatacji portów i terminali. Po zakończeniu turnieju w piłkę nożną w mikołajkowej atmosferze odbyło się uroczyste wręczenie nagród wszystkim, którzy podczas pięciodniowych zmagań sportowych w piłkę koszykową, siatkową , piłkę nożną oraz tenisa stołowego i badmintona stanęli na podium. Nagrody zostały ufundowane przez Starostę kutnowskiego. Podsumowując, w Szkolnym maratonie sportowym podczas pięciu dni sportowej rywalizacji w pięciu dyscyplinach sportowych wzięło udział 190 uczniów, rozegrano 110 meczów. Nauczyciele wychowania fizycznego podziękowali wszystkim uczestnikom, kibicom oraz wszystkim uczniom, którzy pomagali w organizacji tego przedsięwzięcia. Szkolny maraton sportowy był po raz kolejny objęty honorowym patronatem Starosty kutnowskiego.
autor: Mirek  2019-12-06        Skomentuj 33

Szkolny Maraton Sportowy - IV dzień
Dziś dzień czwarty Szkolnego maratonu sportowego. Uczniowie rywalizowali w badmintonie. Do sportowej rywalizacji stanęło 33 uczniów. Finał sportowych zmagań przedstawia się następująco: I miejsce w badmintonie zdobył Konrad Derucki – uczeń klasy IV TZ technik eksploatacji portów i terminali, II miejsce wywalczył Mateusz Szarłat z klasy III B TZ technik żywienia i usług gastronomicznych., III miejsce zajął Mikołaj Miklas uczeń klasy IITZ technik eksploatacji portów i terminali Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy wygranej zwycięzcom. Jutro ostatni dzień zmagań sportowych – piłka nożna. Po zakończeniu turnieju nastąpi podsumowanie Szkolnego maratonu sportowego i nagrodzenie zwycięzców.

autor: Mirek  2019-12-06        Skomentuj 33

Szkolny Maraton Sportowy - III dzień
Dziś dzień trzeci Szkolnego maratonu sportowego. Uczniowie rywalizowali w piłce siatkowej drużyn mieszanych ( 2 chłopców, 1 dziewczyna) Do sportowych zmagań stanęły reprezentacje 13 klas : II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych/ technik technologii żywności ,I pięcioletnie i czteroletnie TZ technik eksploatacji portów i terminali ,I pięcioletnie TZ technik hotelarstwa, II TZ technik eksploatacji portów i terminali, I czteroletnie TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, IVTZ technik hotelarstwa, II TZ technik hotelarstwa, IIITZ technik hotelarstwa, IIITZ technik eksploatacji portów i terminali, IV TZ technik eksploatacji portów i terminali, III A i BTZ technik żywienia i usług gastronomicznych. Finał sportowych zmagań klas przedstawia się następująco: I miejsce zdobyła klasa III B TZ technik żywienia i usług gastronomicznych.w składzie: Natalia Kopańska, Mateusz Szarłat oraz Marcin Szymczak , II miejsce wywalczyła klasa III TZ technik hotelarstwa w składzie: Patrycja Łazikowska, Paweł Arkita oraz Miłosz Wojtalik, III miejsce zajęła klasa III A TZ technik żywienia i usług gastronomicznych w składzie: Tomasik Zuzanna, Kamil Kumorowski i Jakub Jędrachowicz. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy wygranej zwycięzcom.
autor: Mirek  2019-12-06        Skomentuj 33


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiego



aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl