niedziela, 22 września 2019
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 2788293
Dzisiaj: 136
IP: 3.227.254.12

Aktualnie :
zalogowanych:
gości:

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Zmiana Planu Lekcji
PLAN LEKCJI NA ROK SZKOLNY 2015/2016
ZMIANY PLANU
OBOWIĄZUJĄ OD 16-05-2016r
autor: Adam  2016-05-15        Skomentuj 0

I Międzyszkolny Rajd Pieszy „Kutno doktora Troczewskiego”
I Międzyszkolny Rajd Pieszy „Kutno doktora Troczewskiego”

W dniu 13 maja 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr Antoniego Troczewskiego w Kutnie odbył się I Międzyszkolny Rajd Pieszy ,,Kutno Doktora Troczewskiego” adresowany do gimnazjalistów. Uczestnikami rajdu byli uczniowie Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza wraz z panią Anną Kosmowską, Gimnazjun nr 3 im. H. Sienkiewicza w Kutnie z panią Iwoną Pstrągowską – Oswald oraz gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Byszewie z panią Ewą Mikołajczyk - łącznie 32 uczniów. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie gimnazjalistom sylwetki doktora A. Troczewskiego, patrona naszej szkoły,  wielkiego społecznika kutnowskiego oraz miejsc z nim związanych, popularyzacja turystyki pieszej oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Uczestnicy rajdu o godzinie 9.00 wyruszyli spod budynku ,, Troczewskiego” wraz z panią Aleksandrą Szymczak – opiekunem Szkolnego Koła Hotelarsko – Turystycznego oraz panią Małgorzatą Kajszczarek – Szychowską. Przewodnikami po Kutnie były uczennice klasy I i II TZ technik hotelarstwa: Patrycja Matysiak, Weronika Wolska, Karina Aleniak, Estera Jelonek, Klaudia Janiak, Marika Podorska.  Szlak rajdu wyznaczały miejsca związane z postacią doktora Troczewskiego:
willa doktora przy ulicy 29 Listopada 4 (obecnie USC), Park im. Traugutta, Dom Dochodowy Straży Ogniowej (obecnie Centrum Muzyki, Teatru i Tańca), budynek dawnego Szpitala św. Walentego przy ulicy Wyszyńskiego.
Na trasie rajdu do grupy dołączyła pani Bożena Gajewska - prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, dzieląc się z młodzieżą bogatą wiedzą z zakresu edukacji regionalnej na temat działalności Doktora. Ostatnim punktem programu był powrót do szkoły i poznanie dziejów najstarszej szkoły średniej w Kutnie, założonej w 1907 r. przez doktora Troczewskiego.
Rajd zakończył się konkursem wiedzy o życiu i działalności doktora Antoniego Troczewskiego. Pytania konkursowe przygotowali członkowie Szkolnego Koła Turystyczno – Hotelarskiego wraz z panią Aleksandrą Szymczak. Pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak przedstawiła gimnazjalistom charakter kształcenia zawodowego w naszej szkole oraz wręczyła wszystkim uczestnikom rajdu drobne upominki, opiekunom podziękowania, a zwycięzcom konkursu nagrody książkowe z dziedziny turystyki:
1 miejsce -  Agata Słowińska – Gimnazjum w  Byszewie
2 miejsce - Grzegorz Wilkowiecki - Gimnazjum nr 1 w Kutnie
3miejsce - Norwid Malczewski - Gimnazjum nr 3 w Kutnie
Gratulujemy!

Na zakończenie spotkania na uczestników rajdu czekał słodki poczęstunek - szarlotka i kompot. Młodzież miała również możliwość zwiedzania szkolnych pracowni,  uczestniczenia w prezentacji etapów nakrycia stołu okolicznościowego z okazji Dnia Matki. Pokaz, wzbogacony stosownym komentarzem z zakresu obsługi konsumenta, przygotowały uczennice klasy I Technikum Zawodowego – kelner: Kasandra Karpiak, Karolina Czerwińska oraz Weronika Oczkowska pod kierunkiem pani Ewy Żydowo. Przygotowanie  stołów - uczniowie z klasy III Technikum Zawodowego – technik żywienia i usług gastronomicznych, obsługa zaproszonych gości uczennice z klasy III Technikum zawodowego-kelner: Marika Melson, Weronika Bednarek, Agata Bechcińska, Klaudia Bajerska.
Podziękowania dla nauczycieli i uczniów zaangażowanych w przygotowanie rajdu, konkursu i spotkania!
Galeria
autor: Mirek  2016-05-13        Skomentuj 89

Robert Sowa w naszej szkole
24 maja 2016 r. do naszej szkoły przyjedzie znany kucharz Robert Sowa ze swoją ekipą. W tym dniu odbędą się warsztaty kulinarne, w których wezmą udział nasi uczniowie. I tura warsztatów odbędzie się ok. godziny 9.00, a II tura ok. godziny 11.00.Uczniowie wraz z Robertem Sową przygotują:- chłodnik pomidorowy z truskawkami i puree z awokado,- pieczoną polędwicę z dorsza z sosem z ogórków kiszonych i koperkiem,- pikantną pierś kaczki z gruszkami i rozmarynemPomiędzy turami rozpocznie się również eliminacja do Kulinarnego Talentu 2017, który odbędzie się na targach Eurogastro w Warszawie. W tej eliminacji wezmą udział wybrani uczniowie Troczewskiego i będą przygotowywać danie główne z kaczki. Na zakończenie warsztatów Robert Sowa wręczy uczniom certyfikaty uczestnictwa oraz zaproszenie na Kulinarny Talent 2017.
autor: Bartek  2016-05-09        Skomentuj 0

Gotuj z Hortexem
19 maja 2016 r. odbędzie się w naszej szkole konkurs kulinarny "Gotuj z Horteksem". Uczniowie klas II i III ZSZ kucharz przygotują zupę, danie główne i deser z produktów Horteksu.
autor: Bartek  2016-05-09        Skomentuj 0

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną
5 maja 2016 roku na Placu Piłsudskiego w Kutnie odbyły się obchody „Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną” połączone z „Jubileuszem 20 -€“ lecia WTZ”.  Nie mogło z tej okazji zabraknąć tortu, który przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dra A. Troczewskiego.
Galeria
autor: Mirek  2016-05-06        Skomentuj 0

TROCZEWSKI NA II PIKNIKU NAUKOWYM
W sobotę 30.04.2016r. odbył się II Piknik Naukowy „Oswoić innowacje”, organizowany przez Agencję Rozwoju Regionu Kutnowskiego pod patronatem starosty kutnowskiego. Pod hasłem „TROCZEWSKI ” inspiruje: ŻYJ ZDROWO  uczniowie i nauczyciele promowali zdrowy styl życia. Nasze propozycje odnosiły się do nowej piramidy zdrowego żywienia. Inspirowaliśmy mieszkańców Kutna do sięgania  po zdrowe produkty  i zdrowe potrawy. Uruchomiony został „bar sałatkowy”, propagowano zdrowe surowce ( np.  warzywa, owoce, produkty zbożowe z pełnego przemiału, ryby, białe mięso) do przygotowania pełnowartościowych  potraw. Na naszym stoisku można było degustować zdrowe wypieki, m.in. paszteciki z kaszy gryczanej z dodatkiem  sera, napoje na bazie wody mineralnej z różnymi dodatkami (np. cytryny, limonki, pomarańczy, imbiru) oraz kefiry  i maślankę. Wyjaśnialiśmy jak dbać o równowagę wodno – mineralną w organizmie, podkreślając, że woda jest źródłem zdrowia i życia. Stworzyliśmy swoiste laboratorium analiz, aby wykazać właściwości zdrowotne wody i jej szerokie zastosowanie. Dzięki pomiarom BMI można było poznać swój wskaźnik wzrostowo – wagowy. W nowej piramidzie żywienia podstawą jest aktywność fizyczna. Jak wiadomo od dawna  ruch zastąpi każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu. Dlatego też przedstawialiśmy propozycje różnych form aktywności. Zapraszaliśmy, aby mieszkańcy ćwiczyli razem z nami. Stoisko „TROCZEWSKIEGO” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Zwiedzający chętnie degustowali przygotowane przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły sałatki  i paszteciki – smaczne i zdrowe, korzystali z porad dotyczących zdrowego stylu życia. „TROCZEWSKI” zajął I miejsce w konkursie  na najciekawsze stoisko. Podziękowania dla Pani Iwony Grzybowskiej – prezesa „Zoriny” Sp. z o. o w Kutnie za  przekazanie przetworów mlecznych do degustacji oraz dla Pani Agnieszki Piaseckiej za pomoc  w organizacji transportu sprzętu sportowego na piknik. Podziękowania dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły zaangażowanych w przygotowanie i obsługę stoiska „TROCZEWSKIEGO” w czasie II Kutnowskiego Pikniku Naukowego.
Galeria
autor: Mirek  2016-05-02        Skomentuj 0

Dzień Flagi – Konstytucja 3 Maja
Dzień Flagi – Konstytucja 3 Maja
Z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy III Technikum Zawodowego technik żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem wychowawcy p. Moniki Żuber przygotowali program artystyczny. Wykorzystano w nim wiersze i pieśni patriotyczne oraz  informacje dotyczące wydarzeń historycznych, poprzedzających uchwalenie przez Sejm Czteroletni ustawy rządowej, zwanej później Konstytucją 3 maja. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie konstytucja, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Regulowała zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. Dokument ten stał się symbolem tradycji niepodległościowych państwa polskiego.
Uroczystość szkolna, rozpoczęta hymnem narodowym, przebiegła w podniosłym
 i patriotycznym nastroju. Po części artystycznej pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak przypomniała o Dniu Flagi, przypadającym 2 maja oraz o poszanowaniu polskich symboli narodowych, zachęcając również do uczestnictwa w miejskich obchodach uroczystości:
2 maja  o godz. 12.00 – odbędzie się akcja harcerzy popularyzująca święto „Biało – czerwona 2016”, o godz. 13.00 „Bieg ku biało – czerwonej” – na terenach rekreacyjnych nad Ochnią.
3 maja zespół pocztu sztandarowego naszej szkoły (B. Smakowski, K. Chojnacki, K. Nowacka z kl. II TZ żug., S. Ładzikowska, K. Surowiec z kl. I TZ żug. i B. Fuz z kl. III TZ żug wraz z opiekunem p. M. Kamińskim uczestniczyć będą o godz. 10.00 w Mszy św. za Ojczyznę w kościele pw. św. Wawrzyńca w Kutnie oraz w dalszych uroczystościach miejskich na Placu Wolności.
Galeria
autor: Mirek  2016-04-30        Skomentuj 0

Uroczyste zakończenie nauki przez klasy maturalne
W dniu 29. kwietnia 2016 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia nauki w szkole przez klasy maturalne.Rozpoczęła się ona wystąpieniem uczennic: Natalii Turczak i Michaliny Darmach, które powitały kolejno – dyrekcję, grono pedagogiczne, absolwentów oraz rodziców i zaproszonych gości.Następnie wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy.Potem głos zabrała Pani dyrektor Urszula Macioszczyk, która skierowała do tegorocznych absolwentów pełne refleksji słowa pożegnania.W dalszej części nastąpił uroczysty moment złożenia ślubowania przez absolwentów, a po nim przemówienie przedstawicieli rodziców, Pani Elżbiety Wróblewskiej, absolwentów, Klaudii Kamorskiej i Grzegorza Kozarskiego oraz trzecioklasistów, Natalii Turczak.Pani dyrektor Urszula Macioszczyk rozpoczęła, oczekiwany przez wszystkich, moment wręczania nagród, dyplomów dla uczniów i listów gratulacyjnych dla rodziców. Zgodnie z tradycją grono pedagogiczne i społeczność uczniowska naszej szkoły przyznali absolwentom klas maturalnych honorowe Antośki w dowód uznania za określone osiągnięcia w ośmiu kategoriach. O przyznanie Antośka w kategorii najlepszy uczeń poproszono Panią dyrektor  Urszulę Macioszczyk. Antośka w tej kategorii otrzymała Natalia Olczak, uczennica kl. IV-TZ technik hotelarstwa. Antośka w kategorii najwyższa frekwencja wręczyła Pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak uczennicy kl. IV-TZ technik żywienia i usług gastronomicznych Ewelinie Kruszynie. Antośka w kategorii mistrz zawodu wręczyła Pani kierownik kształcenia praktycznego Julita Ryś, uczennicy IV TZ - technik hotelarstwa Monice Wróblewskiej.  Antośka w kategorii przyjaciel literatury wręczyła Pani Elżbieta Michalak uczennicy kl. IV-TZ technik hotelarstwa Adriannie Pawlak. W kategorii osobowość artystyczna Antośka uczniom: z kl. IV-TZ technik żywienia i usług gastronomicznych - Łukaszowi Żakiecie, kl. IV-TZ technik hotelarstwa Adriannie Pawlak i kl. IV-TZ technik hotelarstwa Mateuszowi Cywce wręczyła Pani Małgorzata Kajszczarek-Szychowska. W kategorii mistrz kreatywności Antośka wręczył Pan Mirosław Ziębiński uczennicy kl. IV-TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, Klaudii Kamorskiej. Pani Joanna Zielińska wręczyła Antośka w kategorii najlepszy sportowiec uczniowi kl. IV-TZ technik hotelarstwa, Kasjanowi Czai. Super Antośka 2016 otrzymał uczeń kl. IV-TZ technik żywienia i usług gastronomicznych Marcin Zamerski z rąk Pani Moniki Ziębińskiej. Po zakończonych wyróżnieniach Pan Grzegorz Wojtasiak wydał komendę wyprowadzenia  sztandaru szkoły. Następnie uczniowie klasy III-TZ kelner pod kierunkiem  Pani Sylwii Buczkowskiej zaprezentowali, przygotowany na dzisiejszą  uroczystość, program artystyczny.
Spotkanie absolwentów z wychowawcami i wręczenie świadectw odbyło się w wyznaczonych salach.
 Galeria
autor: Mirek  2016-04-30        Skomentuj 33

,, Nie daj się wypalić”
28 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły przeprowadzili kampanię edukacyjno- informacyjną w Gimnazjum nr 2 w Kutnie "Nie daj się wypalić". Celem kampanii jest promowanie wśród młodzieży zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień, w szczególności od narkotyków i dopalaczy. W czasie akcji  uświadomiono gimnazjalistom, że istnieją różne zachowania szkodliwe dla zdrowia oraz wskazano  zagrożenia,  jakie dla zdrowia i życia niesie zażywanie narkotyków i środków psychoaktywnych, tzw. dopalaczy. Kampania edukacyjna  jest jednym z zadań  podjętych w ramach udziału naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie ,,SZKOŁA WOLNA OD DOPALACZY”. Akcję wśród gimnazjalistów przeprowadzili: Agata Mielczarek, Agata Gnatowska, Anna Rospara, Julia El-Fadil z klasy II ZSZ – kucharz oraz Bartłomiej Smakowski i Emil Kopański z klasy II technik żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem pani Anny Sujeckiej.

Galeria
autor: Adam  2016-04-29        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 


aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2017 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl