piątek, 10 lipca 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3169991
Dzisiaj: 486
IP: 3.236.15.142

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 1

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Obsługa gastronomiczna bankietu w KDK
23 marca uczniowie klasy IV TZ żug pod opieką p. Danuty Maj, p. Kariny Karasińskiej- Pirowskiej oraz p. Moniki Gasik wzięli udział w obsłudze bankietu zorganizowanego przez koło „METALURG” w Kutnowskim Domu Kultury. Impreza była okazją do podsumowania konkursu plastycznego i literackiego z okazji „Dnia Wędkarza” pt. „WĘDKĄ CZYSTYM WODOM CZEŚĆ” oraz uczczenia jubileuszu 150-lecia istnienia Powiatu Kutnowskiego. Zaproszeni goście podziwiali kunszt wykonania tartinek przygotowanych pod kierunkiem p. Joanny Andrzejewskiej oraz przepyszny tort. Młodzież jak zawsze miała okazję wykazać się swoimi umiejętnościami nabytymi na zajęciach obsługi konsumenta, a dla naszej szkoły była to kolejna możliwość, by zaprezentować się w środowisku lokalnym.
Galeria
autor: Karolina  2017-03-24        Skomentuj 6

Targi Edukacyjne w Grabowie

Galeria
autor: Mirek  2017-03-23        Skomentuj 64

Powitanie wiosny
Pod znakiem przygotowań do wyborów Miss Dubaju odbyła się tegoroczna impreza Powitania Wiosny. Igor Rudnicki z kl. I TZ terminale pilotował samolot, którym reprezentacja nauczycieli i uczniów leciała na miejsce konkursu. Stewardessy – Klaudia Barylska i Angelika Tomczyk – przeprowadziły instruktaż pasażerów: serdecznie powitały uczestników lotu, udzieliły niezbędnych wskazówek, wskazały wyjścia ewakuacyjne oraz życzyły miłej podróży. Dalszą część imprezy poprowadził pan W. Błaszczyk, który zadbał o kondycję fizyczną uczestników zabawy i wspólnie z panią J. Zielińską zorganizował zawody sportowe. Naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny: Gospodarze, reprezentowani przez panie: Izabelę Kowalik, M. Dębowską, S. Buczkowką i M. Nowak-Kaczorkiewicz oraz Goście – uczniowie. Zawody zakończyły się remisem, ale nie wynik był najważniejszy, a dobra zabawa. Trzeba przyznać, że w szybkości, celności rzutów oraz gibkości panie nauczycielki w niczym nie ustępowały uczniom, z czego jesteśmy bardzo dumni. Oczekiwanie na ostatni punkt programu - wybory Miss Wiosny – umiliła wszystkim Daria Wesołowska z kl. II TZ żug, która wystąpiła jako Mariolka znana z kabaretu Paranienormalni. Do ostatniego konkursu przystąpiło 6 uczniów. Jury w składzie: p. S. Buczkowska, p. K. Charążka, Dariusz Klimkiewicz z IV TZ hotel oraz Kacper Zieliński z II TZ żug zdecydowało o przyznaniu I nagrody Dawidowi Berdeckiemu z kl. I ZSZ kucharz za udzielenie poprawnych odpowiedzi w quizie oraz dobór kolorów w wiosennym stroju. II miejsce zajęła Ewelina Banasiak z kl. I TZ terminale za delikatność i wiosenny wdzięk. Na III miejscu uplasował się Szymon Ambroziak z kl. I hotel za pomysł przebrania się za bociana (przecież to oczywisty zwiastun wiosny!). Zwycięzcy niewątpliwie cieszyli się z przyznanych nagród – odpowiednio dla poszczególnych miejsc: tydzień bez pytania, spotkanie z opiekunem SU w czasie dyżuru międzylekcyjnego oraz sprzedaż kanapek na terenie szkoły. Mimo że pogoda za oknem nie napawała dziś rano optymistycznie, to dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli w organizację imprezy śmiechu było co niemiara. Teraz nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko wypatrywać oznak wiosny, na którą czekamy z niecierpliwością.
Galeria
autor: Karolina  2017-03-21        Skomentuj 20

UWAGA KONKURS!

UWAGA KONKURS!
KLAPS to ogólnopolski konkurs filmowy organizowany już po raz dziewiąty przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy, skierowany do młodzieży w wieku od 15 do 24 lat. Filmy są oceniane w 4 kategoriach: film fabularny, reportaż, teledysk i animacja.
Regulamin konkursu znajduje się na stronie https://www.kfaklaps.pl

Osoby chętne do udziału proszone są o kontakt z p. Bartoszem Kisielewskim

autor: Bartek  2017-03-16        Skomentuj 0

XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
W dniu 14 marca w naszej szkole odbył się szkolny etap XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Do etapu szkolnego przystąpiło 10 uczniów, prezentując wiedzę z ksiąg biblijnych: Księgi Daniela i Apokalipsy św. Jana. Laureatami zostali: Aleksandra Jóźwiak z kl. I TZ terminale (I miejsce), Mateusz Ciszewski z kl. II TZ żug (II miejsce) i Paulina Zwierzchowska z kl. IV TZ hotel (III miejsce). Organizator etapu szkolnego konkursu – p. Aleksandra Tondyra-Plewa – gratuluje zwycięzcom wyników.
autor: Karolina  2017-03-16        Skomentuj 0

TROCZEWSKI UCZY BEZ GRANIC
W dniu 14 marca 2017r. w naszej szkole odbyły się warsztaty językowe z Richardem Mullaney’em, charyzmatycznym Irlandczykiem, w ramach europejskiego programu edukacyjnego NAUKA BEZ GRANIC. Organizatorem warsztatów były p. Małgorzata Nowak- Kaczorkiewicz i Izabela Kowalik. Tematyka warsztatów dotyczyła tradycji irlandzkich: „Traditional Ireland” i „Ceili Dancing”. Richie zabrał nas w podróż do zamierzchłych czasów, poznaliśmy historię Św. Patryka i irlandzkie tradycje kulinarne. Prowadzący uczył nas podstaw języka gaelickiego. Następnie Richard sprawdził naszą wiedzę w formie quizu. Punktem kulminacyjnym była nauka tańców, które mogliśmy zobaczyć w filmie „Braveheart” i „Titanic”. Prowadzący warsztaty bardzo szybko nawiązał z nami kontakt, a bariera językowa nie stanowiła żadnego problemu. W podziękowaniu za wspaniałą atmosferę zaprezentowaliśmy pokaz tańca belgijskiego, który bardzo się spodobał. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta Richarda Mullaney’a w naszej szkole. Feicfidh mé níos déanaí thú, co znaczy: do zobaczenia.
Galeria
autor: Karolina  2017-03-14        Skomentuj 0

Hotelarze na "Open School Day" w Łodzi
W dniu 13 marca 2017 r. uczniowie klasy kl. I TZ technik hotelarstwa pod opieką p. B. Michałkiewicz, p. K. Karasińskiej-Pirowskiej i p. A. Szymczak wzięli udział w IV edycji "Open School Day"- targów promujących zawód hotelarza w Andel's by Vienna House w Łodzi. Wydarzenie to umożliwiło prezentację oferty szkół branży hotelarsko-gastronomicznej oraz zwiedzenie hotelu "od kuchni". Reprezentanci poszczególnych działów udzielali informacji dotyczących ich codziennej pracy, kompetencji zawodowych recepcjonisty, kucharza, koordynatora bankietów i innych. Dni otwarte w Hotelu Anndel's by Vienna House Łódź organizowane były pod patronatem Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Podczas tego spotkania organizowane były konkursy dla uczestników z zakresu housekeepingu, historii hotelu oraz rozmaite konkursy kulinarne. W jednym z nich - na najlepszą potrawę z makaronu i kurczaka - wzięła udział uczennica kl. I TZ technik hotelarstwa - Beata Szadkowska i zajęła I miejsce, otrzymując nagrodę rzeczową w postaci materiałów kulinarnych.
Galeria
autor: Karolina  2017-03-14        Skomentuj 0

Nasi praktykanci w Niemczech
Zachęcamy do przeczytania relacji z wycieczki do Drezna naszych uczniów przebywających na praktykach w Niemczech w ramach projektu Erasmus+
autor: Bartek  2017-03-13        Skomentuj 58

Wycieczka przedmiotowa do młyna
Uczniowie klasy I ZSZ - kucharz z nauczycielem p. Sylwią Buczkowską, w ramach zajęć z technologii gastronomicznej, uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Młyna JUJKA A.S. Właściciel oprowadził młodzież po obiekcie i zaprezentował proces produkcji mąki. Uczniowie mieli lekcję praktyczną podsumowującą wiedzę z mąki i zbóż. 
Galeria
autor: Mirek  2017-03-09        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl