sobota, 19 września 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3292377
Dzisiaj: 650
IP: 3.235.137.159

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 2

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Konkurs fotograficznyautor: Mirek  2017-04-05        Skomentuj 0

Spotkanie z prokuratorem
5 kwietnia 2017 r. uczniowie klas trzecich technikum i zasadniczej szkoły zawodowej uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z prokuratorem, panem Jarosławem Szczepańskim. Tematyką była odpowiedzialność karna.
autor: Bartek  2017-04-05        Skomentuj 0

Nasi uczniowie gotowali z Jakubem Kuroniem
W ramach projektu "Żyjesz dla siebie i innych - zadbaj o zdrowie" w dniach 29-31 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły (kl. II TZ kelner, I i III ZSZ kucharz) pod opieką nauczycieli (p. M. Dębowska, p. J. Andrzejewska, p. A. Sujecka) wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w sali bankietowej "Elida" w Kutnie. Gościem specjalnym imprezy był znany kucharz - Jakub Kuroń. Pierwszego dnia młodzież przygotowała potrawę dedykowaną seniorom - tortillę z kurczakiem, kurczaka w sosie brzoskwiniowo-musztardowym i potrawkę z kurczaka z warzywami i ryżem. Drugiego dnia omawiano dietę dla przedszkolaków i uczniowie robili sałatki owocowe. Ostatni dzień warsztatów natomiast dotyczył diety dla sportowców, więc przygotowano pyszne koktajle. Młodzież naszej szkoły nie tylko mogła wykazać się praktycznymi umiejętnościami, ale również uczestniczyła w ciekawych wykładach dietetyka. W rywalizacji z innymi szkołami nasi uczniowie zajęli 2. miejsce, dostali medal i nagrody rzeczowe.
Galeria
autor: Karolina  2017-04-03        Skomentuj 21

Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych
30 marca w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie odbył się drugi turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych (2 + 1). W turnieju wzięło udział pięć szkół, cztery gimnazja oraz gospodarz zawodów, który brał występował poza konkursem. Pierwsze miejsce bez porażki zajęło gimnazjum w ŁAGUSZEWIE powiat łowicki. Drugie miejsce dla gimnazjum nr 2 w Kutnie, trzecie dla gimnazjum nr 1 w Kutnie a czwarte dla gimnazjum w Strzelcach. Najlepszą zawodniczką wybrana została Sylwia Kazimierczak z gimnazjum w Łaguszewie a najlepszym zawodnikiem Albert Gomuła z gimnazjum nr 1 w Kutnie.
Galeria
autor: Mirek  2017-03-30        Skomentuj 4

Uczennice "Troczewskiego" powalczą o tytuł Kulinarnego Talentu 2017
Daria Wesołowska z klasy II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych oraz absolwentka Zasadniczej Szkoły Zawodowej kucharz - Angelika Dąbrowicz (obecnie pracująca jako młody kucharz w hotelu i restauracji Nord w Szczecinie) przygotowują się pod okiem nauczyciela przedmiotów zawodowych - Emilii Durki do finału konkursu Kulinarny Talent 2017, którego organizatorem jest znany kucharz - Robert Sowa. 6 kwietnia 2017 r. w Centrum Targowo-Kongresowym w Warszawie dziewczęta zmierzą się z dziesięcioma przedstawicielami z innych szkół. Dla uczennic "Troczewskiego" jest to wielkie wyróżnienie, ale również możliwość sprawdzenia swoich kulinarnych umiejętności pod względem przygotowania dania oraz oryginalnego smaku. Finał Kulinarnego Talentu 2017 polega na wykorzystaniu przez uczniów obowiązkowych produktów, m. in. fileta ze skreia (norweski dorsz zimowy), przyprawy marki Prymat, jednego produktu Oerlemans (szparagi zielone całe, brukselka, groszek strączkowy Pea Pods, malina cała), 20% śmietanki kulinarnej Debic Culinaire Orginal oraz jednego z produktów marki Stella (rękaw do pieczenia, folia aluminiowa, papier do pieczenia). Oprócz produktów obowiązkowych dziewczęta mogą użyć innych, dobranych przez siebie produktów.
Uczestniczki konkursu przygotują potrawy pod tajemniczymi nazwami:
1. Delikatny, śnieżnobiały przybysz z wód Morza Barentsa, smażony w chroniącym go papierze Stella, który przypłynął do norweskich Lofotów, by zachować ciągłość gatunku, podany z sosem malinowo-pomarańczowym z wyraźnym powiewem imbiru, energetycznie uzupełniony puree z topinamburu z dodatkiem śmietanki kulinarnej i przypraw Prymatu. 2. Gość norweskich wybrzeży, smażony w osłonce z papieru Stella, podany z aksamitnym sosem śmietanowym, zakwaszanym sokiem z cytryny, doprawiony mieszanką ziół Prymatu w towarzystwie groszkowego puree z batatów. Życzymy powodzenia!
Galeria
autor: Karolina  2017-03-30        Skomentuj 8

KONKURS KULINARNY
autor: Mirek  2017-03-29        Skomentuj 6

Spotakanie z policjantem
Dnia 29.03.2017 r. uczniowie klas I TZ terminale/żug i I ZSZ kucharz uczestniczyli w spotkaniach ze st. asp. Jackiem Czerniawskim z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Tematyką było bezpieczeństwo w sieci i unikanie cyberprzemocy.
Klasa I TZ technik hotelarstwa uczestniczyła w podobnym spotkaniu dnia 15.03.2017 r.
autor: Bartek  2017-03-29        Skomentuj 24

Nasi praktykanci w Niemczech
A oto druga relacja naszych praktykantów ze zwiedzania Berlina

autor: Bartek  2017-03-29        Skomentuj 55

Warsztaty świąteczne w Marcredo

Galeria
autor: Mirek  2017-03-28        Skomentuj 21


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl