piątek, 16 kwietnia 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3605495
Dzisiaj: 1090
IP: 3.230.173.249

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 7

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Obsługa gastronomiczna Pikniku Rodzinnego przy SP Nr 1
9 czerwca 2017 roku grupa uczniów z klasy II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką pani Moniki Ziębińskiej i pani Emilii Durki uczestniczyła w VI edycji Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 1 W Kutnie. Uczniowie „Troczewskiego” odpowiedzialni byli za obsługę gastronomiczną w czasie imprezy: podawali grochówkę, dania z grilla i pyszne ciasta domowego wypieku.
Galeria
autor: Karolina  2017-06-12        Skomentuj 0

Uczniowie I TZ technik hotelarstwa na projekcji filmów dokumentalnych w Łodzi
W dniu 9 czerwca 2017 roku w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi odbyła się projekcja filmów dokumentalnych poświęconych szeroko pojętemu pojęciu migracji, życia w podróży, poznawania nowych ludzi i miejsc, nawiązywania przyjaźni, szukania swojego miejsca w świecie… Z zaproszenia na imprezę skorzystali uczniowie kl. I TZ technik hotelarstwa razem z opiekunem – panią Danutą Maj. Działania podejmowane w ramach projektu Euforia2 mają na celu promocję europejskiego dziedzictwa filmowego i promocję edukacji filmowej. Filmy zostały pokazane w dwóch blokach. Na blok pierwszy pt: „Docs on Wheel” składały się obrazy poświęcone sytuacji dzieci w obcym kraju: „Buba and Sharon”, „Ahmad's Hair”, „Spotlight of Merna”. Są to filmy holenderskie prezentowane na greckim festiwalu Docs for Kids w Thessallonikach. Blok drugi pt: “Cinema in Exile” to projekcje: filmu greckiego „Feeling of a home”, filmu węgierskiego „Lili” i filmu polskiego „Mieszkam tu, bo kocham”. Wyżej wymienione projekcje stanowią element promocji europejskiego kina dziecięcego - adresowanego przede wszystkim do dzieci i z dziećmi w roli głównej. Filmy poruszają najbardziej aktualne kwestie współczesnego świata: problem migracji. Podejmują tematykę ważną dla młodych widzów – dostępu do edukacji oraz poznawania historii własnego pochodzenia. Opowiadają o potrzebie przynależności, przyjaźni i poszukiwaniu tożsamości. Młodzież obejrzała je z największą przyjemnością.
Galeria
autor: Karolina  2017-06-12        Skomentuj 0

REKRUTACJA
autor: Mirek  2017-06-09        Skomentuj 0

Warsztaty kulinarne w gimnazjach
W ramach promocji szkoły w maju 2017 roku odbył cykl warsztatów kulinarnych przeprowadzonych w gimnazjach przez panie: Joannę Andrzejewską, Sylwię Buczkowską, Emilię Durkę i Monikę Gasik. Uczniowie naszej szkoły pod opieką w/w nauczycieli gościli w Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza, Gimnazjum nr 2 im. Marszałka J. Piłsudskiego, Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza w Kutnie oraz Gimnazjum im. ks. S. Konarskiego w Strzelcach. Gimnazjaliści pod kierunkiem uczniów "Troczewskiego" gotowali pęczotto. Wspólne warsztaty były okazją do zrobienia pierwszych kroków w gastronomii.
Galeria
autor: Karolina  2017-06-08        Skomentuj 30

Julia Bojdoł z kl. II TZ technik hotelarstwa reprezentantką szkoły na festiwalu kulinarnym w Portugalii!
Młodzież „Troczewskiego” nieustannie się rozwija i poszerza swoje horyzonty. Tym razem horyzont ten sięgnie aż po Azory – wyspy należące do Portugalii. Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie jako jedna z niewielu szkół w Europie i jedyna w Polsce została zakwalifikowana do udziału w prestiżowym festiwalu kulinarnym 10 FEST AZORES’17 w dniach 22 czerwca – 1 lipca. Celem festiwalu jest zapoznanie uczniów i nauczycieli z najnowocześniejszymi trendami kulinarnymi, przy wykorzystaniu produktów lokalnych: ryby, mięso, nabiał, owoce i warzywa. Uczestnicy warsztatów będą pracować pod okiem najlepszych szefów kuchni, sommelierów i producentów win z Ameryki Północnej i Europy, a szczególnie Portugalii. Zadaniem uczniów będzie przygotowanie dziesięciu obiadów dla 80 osób przez dziesięć dni pod okiem innego szefa kuchni. Naszą szkołę reprezentować będzie Julia Bojdoł z kl. II TZ technik hotelarstwa razem z nauczycielem przedmiotów zawodowych - Moniką Gasik. Życzymy im wysokich lotów, wspaniałej atmosfery na festiwalu, dużo doświadczeń i portugalskiego słońca. Jednocześnie pragniemy podziękować naszym sponsorom za pomoc finansową w realizacji takiego przedsięwzięcia.
autor: Karolina  2017-06-08        Skomentuj 11

Konkurs kulinarny "Gotuj z Hortexem"
W dniu 6 czerwca 2017 r. odbył się w naszej szkole konkurs kulinarny "Gotuj z Hortexem". W konkursie uczestniczyli uczniowie klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej - kucharz. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu: - zupy kremu z zielonego groszku, - dania z ryżem i mięsem drobiowym, - truskawkowego tiramisu. W czasie konkursu uczniowie byli oceniani za: stanowisko pracy, bhp, technikę wykonania, wygląd i kompozycję. Jury dokonało również oceny organoleptycznej gotowych potraw. Czas na wykonanie zadania wynosił 120 minut. Nagrody sponsorowała firma "HORTEX". W skład komisji oceniającej weszli: pani dyrektor Urszula Macioszczyk, pan Przemysław Ślega - przedstawiciel firmy "HORTEX", pani Julita Ryś - kierownik szkolenia praktycznego oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych: pani Anna Sujecka i pani Joanna Andrzejewska. Stanowiska konkursowe przygotowała pani Emilia Durka, której należą się podziękowania. Zwyciężyły uczennice: Julia Dudzik, Aleksandra Lewandowska, Edyta Tomczak. Serdecznie gratulujemy!
Galeria
autor: Karolina  2017-06-06        Skomentuj 0

Rekrutacja KROK PO KROKU
autor: Mirek  2017-06-02        Skomentuj 0

Zapraszamy
autor: Mirek  2017-06-02        Skomentuj 49

Podziękowanie
autor: Mirek  2017-06-02        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl