sobota, 28 marca 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3014146
Dzisiaj: 902
IP: 3.235.75.196

Aktualnie :
zalogowanych:
gości:

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Pracownia językowa w naszej szkole!
Nowoczesne laboratorium językowe, które pozwala na maksymalne wykorzystanie czasu lekcyjnego zostało wyposażone w sprzęt audiowizualny. Zaletą pracowni jest przede wszystkim fakt, że uczniowie mogą powtarzać materiał w wybranej przez siebie kolejności, będąc pod nadzorem nauczyciela, który rozplanowuje ćwiczenia w parach lub grupach. Następną pozytywną cechą jest poprawny trening wymowy w języku obcym. Dzięki nagrywaniu wypowiedzi ucznia oraz odtwarzaniu nauczyciel może poprawiać błędy w wymowie języka obcego. Ta pracownia daje szerokie możliwości w pracy nauczycieli językowców oraz uczniów, którzy uczą się języka angielskiego, niemieckiego oraz rosyjskiego w naszej szkole. Liczymy na to, że zajęcia prowadzone w tak nowoczesny i ciekawy sposób będą miały pozytywny wpływ na poprawę poziomu umiejętności językowych uczniów.
Autor: Monika Żuber
Galeria
autor: Mirek  2017-02-17        Skomentuj 0

Walentynki w "Troczewskim"
Przy dźwiękach piosenki Celine Dion z kultowego i romantycznego filmu "Titanic" młodzież klasy I TZ technik hotelarstwa powitała nauczycieli, zaproszonych gości z Gimnazjum Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kutnie oraz uczniów szkoły na obchodach Dnia Zakochanych. Z tej okazji uczniowie wspomnianej klasy pod kierunkiem p. Danuty Maj i p. Izabeli Kowalik przygotowali skróconą anglojęzyczną wersję słynnego dramatu Williama Szekspira "Romeo i Julia", za wystawienie której otrzymali gromkie brawa. Drugą częścią spotkania dyrygowała p. Małgorzata Nowak-Kaczorkiewicz. Uczniowie przygotowali konkursy filmowe i taneczne. Zwycięzcy potyczek otrzymali balony w kształcie serduszek, a wszyscy zgromadzeni zostali poczęstowani słodyczami. Spotkanie zakończył pokaz tańca belgijskiego w wykonaniu uczniów klas I TZ terminale, I TZ żug i I TZ hotel, który przygotowany został pod okiem p. Joanny Zielińskiej. Jak na szkołę z tradycjami gastronomicznymi przystało nie mogło się obejść bez walentynkowych słodkości - były to ciasteczkowe serca zapakowane tak, by mogły stanowić mały prezent dla ukochanej osoby i które można było nabyć za naprawdę symboliczną kwotę. W ramach współpracy podjętej przez szkołę w ubiegłym roku z Kutnowskim Domem Kultury kontynuacja Walentynek miała miejsce w kutnowskim kinie. Nasi uczniowie obecni byli na sali kinowej przed seansami filmowymi, na które wybrali się zakochani. Młodzież przygotowała ciasteczka walentynkowe dla każdego uczestnika seansu i serdecznie zapraszała do skosztowania tych słodkości. P. Karina Karasińska-Pirowska przedstawiła natomiast propozycję walentynkowego stolika utrzymanego w czarnej tonacji z elementami ognistej czerwieni, co korespondowało ze scenografią w wyświetlanym filmie "Ciemniejsza strona Greya".
Dziękujemy kierownictwu Kutnowskiego Domu Kultury za współpracę oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przedsięwzięcie.
Galeria
autor: Karolina  2017-02-14        Skomentuj 0

Apel podsumowujący I półrocze 2016/2017 roku
13 lutego 2017 roku odbył się krótki apel szkolny poświęcony podsumowaniu wyników w nauce i frekwencji za I półrocze. Pani dyrektor Małgorzata Gładysiak pochwaliła uczniów, którzy przez ostatnie miesiące intensywnie pracowali oraz systematycznie uczęszczali na zajęcia lekcyjne.
Apel był również okazją, by rozstrzygnąć konkursy „Bezpieczeństwo na drodze” i „Bezpieczeństwo w sieci”.
Komisja, w skład której weszli: Małgorzata Gładysiak, Bartosz Kisielewski i Mirosław Ziębiński - organizatorzy konkursu oraz Katarzyna Drabik - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, nagrodziła następujących uczniów:
*w konkursie "Bezpieczeństwo w sieci":
1. Natalia Śniecikowska - II żug.
2. Natalia Domżał - I hot.
3. Sebastian Dubrownik - I ZSZ kucharz;
*w konkursie "Bezpieczeństwo na drodze":
1. Sebastian Dubrownik - I ZSZ kucharz 
2. Daria Wesołowska - II żug.
3. Kasandra Karpiak - II kel.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do większej aktywności w szkolnych konkursach.
autor: Karolina  2017-02-14        Skomentuj 0

Pracownia obsługi w portach i terminalach
W związku z otwarciem we wrześniu 2016 roku nowego kierunku kształcenia - technik eksploatacji portów i terminali złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Edukacji Narodowej o doposażenie pracowni przeznaczonej dla tego zawodu. Pod koniec roku otrzymaliśmy dofinansowanie i zakupiliśmy pomoce dydaktyczne niezbędne do kształcenia w nowym zawodzie. Poniżej prezentujemy poczynione zakupy w poszczególnych pracowniach.
1. Pracownia obsługi podróżnych w portach i terminalach:

 • zestaw urządzeń łączności bezprzewodowej radiotelefonicznej składające się z koncentratora radiotelefonicznego, stacji bazowej, radiotelefonu stacjonarnego z zasilaczem i radiotelefonów przenośnych pracujących na paśmie PMR,
 • zestaw urządzeń systemu informacji dla podróżnych do prezentacji informacji graficznych i dźwiękowych,
 • urządzenia do kontroli bezpieczeństwa w porcie lotniczym oraz liczenia podróżnych,
 • przenośna kasa fiskalna z mobilnym terminalem wraz z oprogramowaniem,
 • defibrylator treningowy oraz fantom do treningu resuscytacji krążeniowo - oddechowej osoby dorosłej.
2. Pracownia eksploatacji środków transportu bliskiego:
 • zawiesia pasowe,
 • zawiesia wężowe,
 • zawiesia łańcuchowe,
 • zawiesia linowe,
 • chwytaki,
 • trawersy,
 • elementy zawiesi.
3. Pracownia gospodarki materiałowej:
 • urządzenia do automatycznej identyfikacji towarów,
 • oprogramowanie komputerowe,
 • środki ochrony indywidualnej stosowane w gospodarce magazynowej ładunków niebezpiecznych.
Liczymy na to, że realizacja tego projektu będzie miała istotny, pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszej szkoły, a co za tym idzie - przyczyni się do zwiększenia zadowolenia naszych uczniów i poprawy konkurencyjności absolwentów nowego kierunku, którzy opuszczą naszą szkołę. 
Galeria
autor: Mirek  2017-02-10        Skomentuj 0

Specyfika pracy stewardesy w praktyce na zajęciach w kl. I TZ terminale
W dniu 8 lutego 2017 r. zajęcia Podróżni w portach i terminalach w klasie I TZ technik obsługi portów i terminali zostały przeprowadzone w innym stylu niż zawsze. Uczennice tej klasy - Klaudia Barylska i Angelika Tomczyk - omówiły specyfikę pracy stewardesy, stewarda oraz personelu linii wycieczkowych, prezentując stroje pracownika transportu lotniczego i morskiego. W sposób bardzo interesujący przedstawiły wymagane kwalifikacje, predyspozycje a także wady i zalety tej pracy. Zwróciły szczególną uwagę na ogromną ilość ofert pracy w tych zawodach i zadowalające zarobki. Wszelkie wątpliwości zostały rozwiane dzięki przytoczeniu faktów i mitów, jakie towarzyszą tym branżom. Nietypowa forma zajęć bardzo spodobała się pozostałym uczniom klasy. Lekcja została przeprowadzona pod nadzorem nauczyciela przedmiotów zawodowych - p. A. Szymczak.
Galeria
autor: Karolina  2017-02-08        Skomentuj 0

Paulina Puchalska i Marika Podorska tuż za podium w Calvados Nouvelle Voque 2017
Calvados Nouvelle Vogue Trophies 2017 - edycja polska - rostrzygniety. W konkursie wzięło udział 22 zawodników ze szkół gastronomiczno- hotelarskich z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III TZ technik hotelarstwa - Paulina Puchalska i Marika Podorska, które zajęły odpowiednio 4. i 5. miejsce. Zadaniem dziewcząt było przygotowanie czterech porcji napoju w kategorii "Short drink" min. 3 cl Calvadosu. Limit pracy na scenie wynosił 5 minut, przygotowanie dekoracji odbywało się na oczach widzów w ciągu 15 minut, więc dziewczęta musiały się zmierzyć nie tylko z upływającym czasem, ale też ze stresem towarzyszącym rywalizacji. Do punktacji końcowej doliczano punkty zdobyte w "blind test" (6 syropów marki MONIN). Dziewczęta zaprezentowały się zaskakująco dobrze. Niestety, do zwycięstwa zabrakło trochę szczęścia. Otrzymały nagrody niespodzianki wręczane przez Takehiko Okazaki, który otrzymał zaproszenie do naszej szkoły. Oprócz udziału w konkursie uczennice razem z opiekunem, panią Ewą Żydowo, uczestniczyły w prezentacjach szkoleniowych firm MONIN, CHOYA, HAMILTON BEACH. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych potyczkach.
autor: Karolina  2017-02-07        Skomentuj 59

Dyplom dla Pauliny Konwerskiej
Niezwykle miło jest nam poinformować, że Paulina Konwerska, uczennica klasy I TZ technik hotelarstwa, otrzymała dyplom za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Fraszka", organizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie". Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
autor: Karolina  2017-02-07        Skomentuj 0

Krew ratuje życie
 Krew ratuje życie... Uczniowie naszej szkoły oddawali dziś honorowo krew, dzięki współpracy ze Stacją Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kutnie. Za dzielenie się cennym darem, wszystkim serdecznie dziękujemy.
Galeria
autor: Mirek  2017-02-01        Skomentuj 18

"Żołnierze wyklęci"
"Żołnierze wyklęci"
W cyklicznym konkursie "Żołnierze wyklęci-obudźcie Polskę" - organizowany przez parlamentarzystów ziemi łódzkiej i naszą szkołę reprezentowali Paulina Konwerska z kl.I hot., Mateusz Ciszewski z kl.II ŻUG i Kacper Andrzejczak z kl.I ŻUG. Etap rejonowy odbył się w Łęczycy w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. J. Grodzkiej. Uczestnicy szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kutnowskiego,łowickiego, Łęczyckiego i poddębickiego rywalizowali pisząc test ze znajomości losów żołnierzy niezłomnych oraz mieli możliwość wysłuchania ciekawego wykładu pracownika naukowego Instytutu Pamięci Narodowej.
Na zdjęciu: Poseł na Sejm RP Piotr Polak wręcza dyplomy Mateuszowi i Kacprowi.
autor: Mirek  2017-02-01        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl