piątek, 16 kwietnia 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3605532
Dzisiaj: 1127
IP: 3.230.173.249

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Rozpoczęcie roku szkolnego
Uwaga! Rozpoczęcie roku szkolnego - 4 września o godz. 9.00. Obowiązuje strój galowy.
autor: Bartek  2017-09-01        Skomentuj 0

Bardzo dobre wyniki uczniów na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie
Do egzaminów zawodowych przystąpili w czerwcu 2017 roku uczniowie klas III Technikum Zawodowego - kelner, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik technologii żywności, a także uczniowie klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej - kucharz. W TZ zdawalność wyniosła 92%, natomiast w ZSZ 94,1%. W poszczególnych kwalifikacjach zdający otrzymali następujące wyniki: T.02 w TZ - Produkcja wyrobów spożywczych z wykorzystaniem maszyn i urządzeń - 83% T.06 w TZ - Sporządzanie potraw i napojów - 95,8% T.09 w TZ - Wykonywanie usług kelnerskich - 100% T.11 w TZ - Planowanie i realizacja usług w recepcji - 85,7% T.06 w ZSZ - Sporządzanie potraw i napojów - 94,1% Wyniki egzaminów świadczą o dobrej organizacji kształcenia zawodowego w naszej szkole. Wysoka zdawalność egzaminu jest dużym sukcesem zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Dodać należy, że egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie jest egzaminem trudnym, a do jego pozytywnego zaliczenia wymagane jest 75%. Uczniowie technikum oprócz przedmiotów ogólnokształcących mają wiele przedmiotów zawodowych oraz praktyki, stąd też dobre przygotowanie się do egzaminów wymaga od nich znacznie większego nakładu pracy i czasu. Zdającym serdecznie gratulujemy!
autor: Karolina  2017-08-31        Skomentuj 18

Konkurs fotograficzny

Interesujesz się fotografią?

Poszukujesz ciekawych, magicznych miejsc?

Mamy dla Ciebie kreatywną propozycję na wakacje.

Zarząd Powiatu w Kutnie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym 

„Pocztówka z Powiatu Kutnowskiego", którego jest organizatorem. 

 

Konkurs trwa w okresie od 6 LIPCA do 18 SIERPNIA, a jego celem jest stworzenie zbioru zdjęć z powiatu kutnowskiego, które pokażą atuty i piękno letniego krajobrazu naszego wspaniałego regionu oraz będą pełnić rolę swoistego portfolio powiatu.

W ramach konkursu należy wykonać zdjęcie tematyką nawiązujące do jednej z kategorii:

I. Krajobraz

II. Aktywne formy wypoczynku w powiecie kutnowskim (turystyka, rekreacja, sport)

III. Zabytki i ciekawe miejsca w powiecie kutnowskim

Każdy może przesłać jedno zdjęcie z danej kategorii, prezentujące piękno i urok powiatu kutnowskiego.

Zdjęcie wraz z formularzem należy przesłać na adres email: promocja@powiatkutno.eu wraz z oświadczeniem o udzieleniu licencji.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Konkurs jest przeznaczony zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów fotografii, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności w dziedzinie krajobrazu oraz zdobywać nowe doświadczenia.

Uczestnikiem może być mieszkaniec powiatu kutnowskiego, który ukończył 16 rok życia.

Prace zwycięzców zostaną zaprezentowane na wystawie plenerowej na terenie Miasta Kutno oraz gmin powiatu kutnowskiego.

NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ NAGRODY RZECZOWE !

 Serdecznie zachęcam Państwa do udziału w konkursie. Wierzę, że dzięki konkursowi, a przede wszystkim dzięki zdjęciom, jakie wykonają jego uczestnicy, odkryjemy nowe, ciekawe miejsca oraz magię i piękno powiatu kutnowskiego – mówi Starosta Kutnowski - Krzysztof Debich

Wszelkie szczegółowe informacje zawiera REGULAMIN KONKURSU – kliknij, aby pobrać.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konkursie.

Formularz zgłoszenia do udziału w konkursie 

Oświadczenie o udzieleniu licencji

autor: Bartek  2017-07-13        Skomentuj 48

Kolejne staże zagraniczne
Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy informację z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, że nasz wniosek: Europejski Staż Zawodowy Przepustką do Sukcesu na Rynku Pracy został zatwierdzony do realizacji.
Oznacza to, że młodzież naszej szkoły będzie jeździła na staże do Włoch. Dotyczy to także uczniów klas obecnie rekrutowanych.
autor: Bartek  2017-07-05        Skomentuj 52

Wykaz podręczników na rok szkolny 2017/2018
Technikum Zawodowe
Technik eksploatacji portów i terminali
Technik hotelarstwa
Technik żywienia i usług gastronomicznych

Branżowa Szkoła I Stopnia

Kucharz
autor: Mirek  2017-07-05        Skomentuj 55

Relacji z Portugalii ciąg dalszy...
"Po wielu dniach pracy mamy dwa dni wolne od zajęć; wraz ze znajomymi z Macedonii wypożyczyliśmy auto i rano ruszyliśmy na podbój wyspy. Sao Miguel to przepiękne miejsce - zewsząd otaczają nas niezwykle urokliwe krzaki hortensji w kolorach od błękitnego, indygo, turkusowego po granatowy, szafirowy a czasem fioletowy. Wygląda to niesamowicie. Sao Miguel to wyspa wulkaniczna z dużą różnicą terenów, dlatego jest tu wiele urzekających dolin i jezior schowanych pomiędzy górami. Sete Cidades (ang. twin's lakes) to jeziora połączone ze sobą, ale cechujące się odmienną florą i fauną. Efektem tego jest kolor wody doskonale widoczny przy słonecznej pogodzie - jedno jezioro jest zielone, drugie niebieskie. Choć pogoda nie była idealna, różnicę dało się łatwo zauważyć. Następny przystanek to Ferraria - wybrzeże oceaniczne leżące u stóp aktywnego nadal wulkanu. Dzięki temu woda w zatoczce jest cieplutka i miesza się tylko na chwilę z lodowatą wodą oceanu Atlantyckiego. Wybrzeże jest czarne, skaliste, utworzone z zastygającej lawy. Z Ferraira udaliśmy się na drugi koniec wyspy do Furnas - tutaj ziemia jest tak gorąca od ciągle aktywnego sejsmicznie wulkanu, że przyrządza się w niej specjalną potrawę, zakopując garnek w ziemi. W Furnas odpoczywaliśmy w basenach termalnych o temp 39 st. C. Dziś mamy drugi dzień wolny od pracy i planowałyśmy po prostu poleżeć na słońcu, ale pada deszcz, jest pochmurno i chyba dziś nic się nie zmieni. Ale cóż - nie można mieć wszystkiego:) M. Gasik"
Galeria
autor: Karolina  2017-06-29        Skomentuj 60

Kolejna relacja z Portugalii
"Dzień drugi i trzeci festiwalu kulinarnego to praca z parą Marlene Viera i Joao Sa, którą cechuje doskonała organizacja i spokój w pracy. Wszyscy wiedzą, co mają robić i nikt się nie śpieszy. Przygotowywaliśmy doskonały sos podawany z pałeczkami ryby w cieście oraz blanszowane krewetki z płatkami fuksji, ostrygi, a na deser parfait z czekoladą. W czasie kolejnych dwóch dni zdobywałyśmy doświadczenie z szefami Ana Goncalves i Zijuan Mens, którzy prowadzą restauracje w Lizbonie. Takiej dbałości o szczegóły, o wykończenie każdego talerza jeszcze nie spotkałam. Specjałem były homary i sos z krewetek oraz wiele chińskich dodatków, a także ryby w liściach kombu, na deser lody......pyszne:) Pozdrawiam mocno. M. Gasik"
autor: Karolina  2017-06-29        Skomentuj 58

Relacja z festiwalu kulinarnego na Wyspach Azorskich
"Po długiej podróży w nocy, kilka minut przed 24 dotarłyśmy do Ponta Delgada na wyspie Sao Miguel, czyli Wyspie Świętego Michała. Na lotnisku przywitano nas bardzo serdecznie. Szybko znalazłyśmy się w miejscu zakwaterowania, jednak nie miałyśmy wiele czasu na zregenerowanie się po podróży, gdyż następnego dnia o 9 rano odbyło się spotkanie informacyjne i zaraz rozpoczęłyśmy pracę. Razem z nami w festiwalu kulinarnym biorą udział: uczennica szkoły gastronomicznej z Włoch, dyrektor szkoły hotelarsko- turystycznej wraz z córką z Macedonii i dwie nauczycielki z Estonii. Założenie festiwalu jest takie, że codziennie jest serwowany obiad wraz z przystawkami, deserami i winem dla 80 osób. Serwis rozpoczyna się o godz. 20.00, kończy około 24.00. Praca odbywa się pod czujnym okiem światowej sławy szefów kuchni. W przygotowaniu obiadu bierze udział około 30 uczniów ze szkoły. Obiad przygotowywany jest przez dwa dni: pierwszego dnia rozpoczyna się obróbka surowców i wytworzenie maksymalnej ilości półproduktów, by następnego dnia praca była mniej uciążliwa i łatwiejsza w organizacji. Staramy się być pomocni i chętnie angażujemy się w przydzielone zadania. Pierwszego dnia mieliśmy okazję oglądania niesamowitego kunsztu pracy szefa Miguel Laffan z dwiema gwiazdkami Michelin. To wyjątkowe i niepowtarzalne doświadczanie. Przygotowywaliśmy m. in. tatara podawanego z grzybami shitake, ośmiornicę z grillowaną papryką, cebulą i szalotką, flądrę podawaną z risotto z pomarańczami oraz panna cotta. Drugi dzień to praca z Mariene Vieira i jej mężem Joao Sa, którzy prowadzą restaurację w Lizbonie. Szczegóły menu prześlemy w następnym mailu, a teraz uraczymy wszystkich namiastką zdjęć.
Pozdrawiamy." Monika Gasik, Julia Bojdoł
Galeria
autor: Karolina  2017-06-26        Skomentuj 78

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017
23 czerwca 2017 r. o godz. 8.30 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017. W pierwszej części uroczystości świadectwa otrzymali absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej kucharz, którzy złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Serdeczne życzenia starszym kolegom złożył Bartosz Banasiak z klasy II ZSZ kucharz. Następnie pani dyrektor Urszula Macioszczyk wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe tym uczniom, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Wyróżnieni zostali także uczniowie, którzy promowali naszą szkołę w środowisku lokalnym oraz budowali jej pozytywny wizerunek. Dyplomy dostali też uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego zaangażowani byli w pracę w Szkolnym Kole Caritas lub PCK, osiągnęli sukcesy w zawodach sportowych lub reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym lub konkursach przedmiotowych. Miłym akcentem było wręczenie certyfikatów Społecznej Akademii Nauk w Łodzi za udział w programie związanym z opracowaniem filmu poświęconego wielokulturowości i wielojęzyczności oraz podsumowanie Szkolnego Konkursu Językowego. Tegoroczne zakończenie roku szkolnego to także czas pożegnania z panią Marią Kadłubowską, która po wielu latach pracy przeszła na zasłużoną emeryturę. Pani profesor przyjęła od Samorządu Uczniowskiego podziękowania za zaangażowanie w pracę z młodzieżą, za życzliwość i serdeczność na co dzień. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego podziękowali Dyrekcji, Radzie Pedagogicznej oraz wszystkim pracownikom szkoły za trud kształcenia i wychowania. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 zakończyły życzenia słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji oraz występ wokalny uczniów kl. I TZ technik hotelarstwa – Natalii Czerwińskiej i Michała Lewandowskiego.
Galeria
autor: Karolina  2017-06-23        Skomentuj 53


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl