sobota, 19 września 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3292451
Dzisiaj: 724
IP: 3.235.137.159

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 6

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Nasze praktyki zagraniczne
autor: Mirek  2017-06-01        Skomentuj 0

"Kultura bezpieczeństwa"
Udział szkoły w programie edukacyjnym "Kultura bezpieczeństwa".Zajęcia dotyczące przepisów prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy będące elementem programu edukacyjnego "Kultura bezpieczeństwa" przeprowadzili nauczyciele: p. Grzegorz Wojtasiak, p. Leon Wieczorek i p. Mirosław Ziębiński.
Galeria
autor: Mirek  2017-05-31        Skomentuj 0

I TZ technik hotelarstwa uczestnikiem warsztatów pt. „Niska emisja – ECO sprawa !"
25 maja uczniowie klasy I TZ technik hotelarstwa pod opieką Katarzyny Goszczyńskiej uczestniczyli w warsztatach związanych z tematyką niskiej emisji zanieczyszczeń i smogu w ramach bloku tematycznego „Czysty Powiat”. Spotkanie odbyło się w siedzibie ECO Kutno przy ul. Metalowej. Zajęcia warsztatowe odbyły się w nieczynnej obecnie sali kotłów w firmie ECO Kutno, a prowadzącym spotkanie był Prezes Zarządu - Paweł Łuczak. Ćwiczenie warsztatowe poprzedziła prezentacja multimedialna oraz dyskusja młodzieży nad sposobami walki ze smogiem. Paweł Łuczak przedstawił poziom zanieczyszczeń powietrza w Kutnie i w Polsce, a także skutki zdrowotne i środowiskowe. Ponadto omówiony został poziom zanieczyszczeń pyłowych, a konkretnie pokazano pył PM1O* zamknięty w słoju. Praca w grupach polegała na stworzeniu tablicy różnych pomysłów z rozwiązaniami powodującymi niską emisję zanieczyszczeń. Za aktywny udział w dyskusji i kreatywne myślenie wszyscy uczestnicy warsztatów zostali nagrodzeni upominkami. Spotkanie zakończyła krótka wycieczka, podczas której młodzież miała okazję zobaczyć nowoczesną Ciepłownię Miejską ECO przy ul. Oporowskiej.
Galeria
autor: Karolina  2017-05-30        Skomentuj 0

Wycieczka do Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Kutnie.
24 maja uczniowie klasy II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką Katarzyny Goszczyńskiej i Małgorzaty Nowak-Kaczorkiewicz uczestniczyli w warsztatach ekologicznych, które odbyły się na terenie Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Kutnie. Program warsztatów przewidywał zwiedzanie terenu oczyszczalni pod fachowym okiem biotechnologa, a następnie zajęcia w laboratorium, podczas których uczniowie badali zanieczyszczenie wody i obserwowali pod mikroskopem bakterie żyjące w wodzie. Uczniowie poznali szczegółowo proces oczyszczania ścieków - od momentu ich dostarczenia do całkowitego oczyszczenia.
Galeria
autor: Karolina  2017-05-30        Skomentuj 0

Warsztaty ornitologiczne z Jarosławem Makowskim
16 maja uczniowie klasy II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w warsztatach ornitologicznych pt. "Gatunki ptaków występujące w powiecie kutnowskim". Zajęcia prowadził Jarosław Makowski - znany kutnowski przyrodnik, nauczyciel biologii i niesamowity fotograf przyrody. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną „Przyroda regionu kutnowskiego” przygotowaną przez prowadzącego warsztaty, wysłuchali wykładu na temat ptaków i odpowiadali na pytania dotyczące gatunków spotykanych w naszym powiecie. Wcześniej uczniowie uczestniczyli w warsztatach w Muzeum Regionalnym w Kutnie, gdzie z bliska mogli przyjrzeć się różnym ptakom żyjącym w naszym kraju.
Galeria
autor: Karolina  2017-05-30        Skomentuj 0

Warsztaty kulinarne prowadzone przez naszych uczniów w Gimnazjum Nr 3 w Kutnie
Galeria
autor: Mirek  2017-05-27        Skomentuj 0

Staże zawodowe dla młodych Kucharzy
Rekrutacja na staże zawodowe dla młodych KUCHARZY oraz CUKIERNIKÓW!
Fundacja Zawodowiec ruszyła z nowym projektem finansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), pt.: „ Młodzi kucharze- staże zawodowe w Wielkiej Brytanii!”.
 
Nasza oferta obejmuje:
- miesięczne praktyki w renomowanych restauracjach w Wielkiej Brytanii (Birmingham);
- pracę i naukę pod okiem mistrzów kuchni przez 8h dziennie 5 dni w tygodniu (czas wolny spędzasz dowolnie!);
- kompleksową opiekę – pracownik Fundacji przez cały okres stażu przebywa na miejscu wraz z uczestnikami i w razie potrzeby służy swoją pomocą;
- przygotowanie językowe oraz psychologiczne dla każdej z grup wyruszającej na staż;
- przejazdy w dwie strony, ubezpieczenie, wyżywienie, zakwaterowanie, kieszonkowe, wycieczki kulturoznawcze;
- zdobycie cennego doświadczenia, przeżycie przygody życia, odkrycie w sobie nowych cech oraz możliwości, zawarcie fantastycznych przyjaźni;
- czas stażu: lipiec,sierpień,wrzesień,październik – łączna liczba stażystów wyniesie 36 osób (4 grupy po 9 osób);
- osoby, które pomyślnie ukończą staż otrzymują atrakcyjne certyfikaty na rynku pracy w Polsce i za granicą, w tym certyfikat Europass Mobilność.
 
Aby przystąpić do rekrutacji należy spełnić następujące warunki:
- ukończenie szkoły (bądź kursu kwalifikacyjnego) w 2017r.
- posiadanie specjalizacji T4 bądź T6;
- wypełnienie ankiety rekrutacyjnej, która znajduje się pod adresem: http://fundacjazawodowiec.pl.tl/Rekrutacja.htm
- napisanie i wysłanie na adres Fundacji (fundacja.zawodowiec@gmail.com) listu motywacyjnego oraz CV w języku angielskim (koniecznie z tego wzoru: https://europass.cedefop.europa.eu/…/docum…/curriculum-vitae );
 
Termin zakończenia rekrutacji dodatkowej - 20 czerwiec 2017r.!
 
W razie pytań kontaktujcie się z nami poprzez Facebooka, maila bądź telefonicznie.
 
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w rekrutacji! Liczba miejsc ograniczona!!!
www.fundacjazawodowiec.pl.tl
fundacja.zawodowiec@gmail.com
tel. 576 202 929

autor: Mirek  2017-05-23        Skomentuj 0

DZIEŃ OTWARTY
Galeria
autor: Mirek  2017-05-22        Skomentuj 0

Oferty pracy w ramach członkostwa w AEHT!
W ramach członkostwa w Stowarzyszeniu Szkół Hotelarsko-Turystycznych uczniowie mają możliwość korzystania z ofert pracy np. w Estonii, Portugalii, na Wyspach Kanaryjskich. Poniżej zamieszczamy oferty, które w ostatnich dniach wpłynęły do naszej szkoły. Restauracja Aleksander poszukuje młodego kucharza z pasją do tworzenia potraw z warzyw, przy wykorzystaniu ziół, jagód i owoców, który byłby odpowiedzialny za przetwory w kuchni. Produkcja odbywa się w oparciu o rośliny z kuchennego ogródka, pól, łąk i lasów otaczających Pädaste Manor. Wzrost produktów naturalnych ogranicza się na wyspie Muhu do pięciu miesięcy w roku. W związku z powyższym stosujemy w naszej kuchni różne metody przetwarzania i konserwowania żywności, takie jak: wędzenie, fermentowanie, utwardzanie, suszenie i inne. Znajomość tych technik jest niezbędna w kuchni nordyckiej w Restauracji Alexander w Pädaste Manor. Oferujemy pracę pod kierunkiem szefa kuchni Michelin z Chef de Cuisine Matthias Diether i w ścisłej współpracy z ogrodniczką Anna-Liisa Piiroja. Profesjonalny, płatny staż rozpoczyna się 1 czerwca i trwa do 30 września. Zapewniamy zakwaterowanie. Zapraszamy! W Pädaste Manor zdobędziesz wyjątkowe doświadczenie! Wyślij cv i list motywacyjny do: work@padaste.ee Restauracja Alexander & Klub jachtowy Pädaste poszukuje kelnera/kelnerki. Klub znany jest ze swojego luksusowego i innowacyjnego podejścia do gościnności. Nasz pięciogwiazdkowy hotel na wyspie Muhu jest jednym z najlepszych w regionie nordyckim. Kuchnia nordycka w restauracji Alexander przyciąga lokalnych i międzynarodowych gości w eleganckiej, ale spokojnej okolicy, a Klub Pädaste Yacht jest miejscem na spokojny lunch z panoramicznym widokiem na miasto i zatokę. Ważnym elementem w pracy kelnera są dobre umiejętności komunikacyjne i wesołe usposobienie, a także dobra znajomość języka angielskiego. W Pädaste uczymy wszystkiego od postaw i wykorzystujemy nabyte umiejętności w praktyce. Staż zawodowy u nas to świetna okazja, aby się rozwijać . Będziesz pracować pod kierunkiem Maître d - Carlo Vanzan i odznaczonego gwiazdą Michelin Chef de Cuisine Matthias Diether. Staż rozpoczyna się 1 czerwca i trwa do 30 września. Zapewniamy zakwaterowanie. Zapraszamy! W Pädaste Manor zdobędziesz wyjątkowe doświadczenie! Wyślij cv i list motywacyjny do: work@padaste.ee
autor: Karolina  2017-05-20        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl