piątek, 10 lipca 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3170042
Dzisiaj: 537
IP: 3.236.15.142

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 2

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Młodzież odwiedziła grób patrona szkoły
W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych uczniowie klasy I TZ technik hotelarstwa odwiedzili grób patrona szkoły. Wychowawczyni klasy, p. B. Michałkiewicz, przybliżyła młodzieży sylwetkę doktora Antoniego Troczewskiego. Przedstawiciel klasy zapalił na grobie doktora znicz, a następnie uczniowie odmówili wspólną modlitwę za wszystkich zmarłych. Opiekę nad uczniami sprawowały panie B. Michałkiewicz i A. Tondyra-Plewa.
 Galeria
autor: Karolina  2017-10-30        Skomentuj 0

Szkolne eliminacje do konkursu "Gotuj lokalnie"
27 października 2017 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje wewnętrzne do konkursu „Gotuj lokalnie”. Zainteresowanie wśród uczniów było bardzo duże, o czym świadczy zgłoszenie się aż ośmiu dwuosobowych drużyn. Każda grupa miała za zadanie przygotować danie główne i przekąskę. Jury, w skład którego weszły panie: Julita Ryś, Joanna Andrzejewska, Monika Gasik, Ania Sujecka i Emilia Durka, miało ciężki orzech do zgryzienia. Potrawy przygotowane przez uczniów „Troczewskiego” były bowiem przemyślane i bardzo smaczne. Celem eliminacji był wybór czterech grup, które będą reprezentować szkołę w finale konkursu. Uczniowie, którzy utworzyli dwuosobowe drużyny to: Wiktor Marciniak, Mateusz Stokfisz, Aleksandra Rzepińska, Artur Witczak, Patrycja Werwińska, Szymon Różycki, Natalia Wiśniewska, Julia Dudzik, Patrycja Ślebocka, Damian Waśkiewicz (z klasy II ZSZ kucharz); Łukasz Ciechomski (z klasy III ZSZ kucharz); Monika Domżał, Justyna Szymańska, Daria Wesołowska (z klasy III TZ żug); Kacper Andrzejczak, Oliwia Pawlak (z klasy II TZ żug). Szkołę będą reprezentować: Natalia Wiśniewska, Julia Dudzik, Patrycja Ślebocka, Damian Waśkiewicz (z klasy II ZSZ kucharz) oraz Łukasz Ciechomski z klasy III ZSZ kucharz i Daria Wesołowska z klasy III TZ żug. Pomiędzy dwiema drużynami (Wiktor Marciniak, Mateusz Stokfisz i Aleksandra Rzepińska, Artur Witczak) w najbliższym czasie będzie dogrywka. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.
autor: Karolina  2017-10-30        Skomentuj 0

Młodzież "Troczewskiego" zachęca do spożywania warzyw i owoców
26 października 2017 r.  w naszej szkole odbyła się akcja prozdrowotna pod hasłem "5 x dziennie warzywa i owoce".   W czasie trwania akcji, której celem jest promocja zdrowego stylu życia i powszechna edukacja w zakresie prawidłowego odżywiania. Młodzież przygotowała surówki i świeżo wytłaczane soki, które degustowano w czasie przerw międzylekcyjnych. Uczniowie przekonywali o zaletach wynikających ze spożywania owoców i warzyw, które zawierają cenne składniki pokarmowe: witaminy, składniki mineralne, błonnik pokarmowy, a także przeciwdziałają rozwojowi różnych chorób, spowalniają procesy starzenia się organizmu, korzystnie wpływają na sylwetkę i cerę, poprawiają samopoczucie.   W przedsięwzięcie zaangażowani byli uczniowie kl. II TZ żug pod kierunkiem p. Moniki Ziębińskiej.    Warto wspomnieć, że warzywa, z których sporządzono surówki i soki, pochodziły z ekologicznych upraw. Akcja prozdrowotna uzyskała także rzeczowe wsparcie firmy PPH Export Import Leszek Stępniewski Krystiana Czekalska oraz  Hurtowni BIUROMAX.   Kończąc, możemy tylko zachęcać do częstszego sięgania po owocowe i warzywne przekąski, bowiem jak głosi znane przysłowie: "kto jada sałatki, ten piękny i gładki"
autor: Mirek  2017-10-26        Skomentuj 0

Nauczyciele naszej szkoły na warsztatach dotyczących kształcenia w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali
W dniach 24-25 pażdziernika 2017 r. nauczyciele Aleksandra Szymczak i Mirosław Ziębiński wzięli udział w seminarium dla branży transportowo-spedycyjno-logistycznej, podczas którego odbyły się warsztaty branżowe dotyczące kształcenia w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali. Tematyka spotkania dotyczyła m.in. nowoczesnych kadr dla polskiej gospodarki - priorytet działań MEN, potencjału i kierunku rozwoju branży transportowo-spedycyjno-logistycznej oraz ABC kształcenia zawodowego i zintegrowanego systemu kwalifikacji dla pracodawców. Gościem specjalnym warsztatów była Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej, która odpowiadała na pytania nauczycieli przedmiotów zawodowych, a także przedsiębiorców biorących udział w seminarium. Organizatorem warsztatów było Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Centrum Rozwoju Edukacji.
autor: Karolina  2017-10-25        Skomentuj 0

Nauczyciele naszej szkoły na warsztatach z mistrzem kulinarnym Marcinem Budynkiem
W dniach 19-20 października 2017 r. w Warszawie odbyły się warsztaty kulinarne, w których uczestniczyli nauczyciele naszej szkoły - Emilia Durka i Anna Sujecka. Spotkanie prowadzone przez mistrza kulinarnego Marcina Budynka obejmowało część teoretyczną: informacje na temat hodowli kurczaka zagrodowego i nowoczesnej metody gotowania - sous vide oraz część praktyczną, czyli warsztaty kulinarne, w czasie których uczestnicy przygotowywali potrawy pod kierunkiem szefa kuchni. Kolejnym etapem projektu będzie przeprowadzenie przez nauczycieli dziesięciogodzinnego szkolenia, którego efektem będzie przygotowanie przez uczniów potraw - dania głównego z wykorzystaniem kurczaka zagrodowego, grzybów suszonych, dyni oraz produktów regionalnych i przystawki ciepłej lub zimnej przy użyciu podrobów drobiowych, jaj z wolnego chowu oraz lokalnych produktów. Oprócz smaku dania liczyć się będzie opis jego wykonania oraz wygląd. Zdjęcia i receptury najsmaczniejszych potraw zostaną przesłane do organizatora konkursu, który wybierze 10 najlepszych dań i zaprosi ich autorów do finału w grudniu 2017 roku. Wizja nagród rzeczowych, a przede wszystkim kurs w Akademii Kulinarnej Marcina Budynka niewątpliwie stanowią motywację dla uczniów, którzy wielokrotnie udowodnili, że nie brak im umiejętności kulinarnych. Życzymy powodzenia!
autor: Karolina  2017-10-25        Skomentuj 0

Uczniowie na projekcji filmu "Dwie korony"
20 października 2017 r. pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów (z klas I-II TZ terminale, IV żug, III TZ technik hotelarstwa oraz I A i I B TZ żug) wraz z opiekunami uczestniczyła w projekcji filmu „Dwie Korony” w Kutnowskim Domu Kultury. Reżyserem filmu jest Michał Kondrat - znany dokumentalista. „Dwie Korony” to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Film pokazuje drogę o. Maksymiliana do świętości. Mówi o świecie ludzkich wartości, wartości ponadczasowych, takich jak: prawda, dobro, piękno. Kształtuje postawy moralne i skłania do autorefleksji mad własnym życiem, postawą i zasadami moralnymi.
autor: Karolina  2017-10-25        Skomentuj 0

Czytelnicza Sztafeta Szkół
W poniedziałek (23.10.2017 r.) dotarła do naszej szkoły długo wyczekiwana Czytelnicza Sztafeta Szkół. Akcja została zorganizowana przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. prof. T. Kotarbińskiego filia w Kutnie we współpracy z nauczycielami bibliotekarzami z Kutna i powiatu. W ramach akcji, zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem, odbyły się spotkania z książką, mające na celu popularyzację czytelnictwa wśród młodzieży. W czasie trwania sztafety uczniowie chętnie oddawali się lekturze znanych dzieł literackich. Wśród tych najchętniej czytanych wyróżnić można między innymi: "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza, "Króla Edypa" Sofoklesa, "Chłopów" W. Reymonta, IV część "Dziadów" A. Mickiewicza, "Makbeta" W. Szekspira, "Małego Księcia" Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, "Cierpienia młodego Wertera" J.W. Goethego, a także wybrane mity. Sztafeta dotarła również na lekcję języka rosyjskiego, gdzie uczniowie oddali się lekturze fragmentów dzieła M. Bułhakowa ,,Mistrz i Małgorzata” zarówno w języku polskim, jak i rosyjskim. Na zakończenie lekcji uczniowie obejrzeli fragmenty ,,Mistrza i Małgorzaty”. Słuchanie dzieł literackich w wykonaniu niektórych uczniów i nauczycieli było prawdziwą przyjemnością. Wielka szkoda, że jest to tylko sztafeta, więc liczyła się szybkość. Kilkanaście minut z książką upłynęło niczym kilka chwil i już konieczne było „przekazanie pałeczki” kolejnym uczestnikom sztafety.
autor: Karolina  2017-10-23        Skomentuj 0

W jeden dzień dookoła świata – World Travel Show w Nadarzynie
W dniu 20.10.2017r. uczniowie klas I , II i III Technikum Zawodowego – technik hotelarstwa, pod opieką p. Kariny Karasińskiej –Pirowskiej, p. Małgorzaty Ledzion, p. Izabeli Kowalik i p. Mirosława Ziębińskiego, wzięli udział w II edycji targów World Travel Show w Nadarzynie koło Warszawy. Krajem partnerskim tegorocznej edycji był Meksyk. Nie była to zwykła wycieczka szkolna, ale niesamowita przygoda…Wenezuela, Kuba, Wietnam, Indie, Senegal, Południowa Afryka – to tylko niektóre z najdalszych zakątków świata, które zaprosiły nas do wspólnej podróży. W SALONIE TURYSTYKI KRAJOWEJ I ZAGRANICZNEJ prezentowały się atrakcyjne turystycznie państwa, regiony i miasta z całego świata. Mogliśmy spróbować lokalnego jedzenia, wypróbować znajomość języków obcych w czasie rozmów z obcokrajowcami. W ramach FESTIWALU PODRÓŻNIKÓW odbywały się spotkania z obieżyświatami. Byli to: Wojciech Cejrowski, Aleksander Doba - podróżnik, który pokonał kajakiem Atlantyk i Jan Mela - podróżnik, zdobywca obydwu biegunów w ciągu jednego roku. Z Janem Melą mieliśmy okazję zamienić kilka słów, po czym młody podróżnik pozdrowił wszystkich uczniów, absolwentów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. W SALONIE CAMPER & CARAVAN promowana była turystyka caravaningowa, a w SALONIE JACHTOWYM trwała wystawa jachtów motorowych i żaglowych oraz promowano turystykę nurkową i diving – nurkowanie z aparatem tlenowym w specjalnym basenie z wodą. Ponadto w czasie targów prezentowały się biura podróży, linie lotnicze oraz instytucje wspierające podróżnych.
Międzynarodowe Targi Turystyczne
autor: Mirek  2017-10-20        Skomentuj 0

Wycieczka do Łodzi
W dniu 18 października 2017 roku uczniowie z trzech klas: I A TZ żug, III ZSZ kucharz i III TZ hotel razem z opiekunami: p. M. Dębowską, p. E. Golis, p. J. Zielińską, p. K. Charążką i p. W. Błaszczykiem uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Pierwszym punktem programu była Manufaktura Czekolady, w której uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, jak krok po kroku powstaje czekolada oraz mogli spełnić swoje czekoladowe marzenie i zaprojektować własną tabliczkę czekolady. Każdy spróbował ziarna kakaowca oraz wypił kubek gorącej czekolady. Organizatorka wycieczki - p. M. Dębowska - zapewniła uczniom niesamowite wrażenia, zabierając ich do dwóch czterogwiazdkowych łódzkich hoteli: Ambasador i Ambasador Premium. Dzięki uprzejmości pani oprowadzającej po obiekcie, uczniowie obejrzeli sale konferencyjne, pokoje hotelowe, strefę SPA oraz apartament prezydencki znajdujący się na 9. piętrze Ambasadora Premium. Już sam widok z góry na Łódź zapierał dech. Ostatnim punktem wycieczki był seans filmowy w Cinema City w łódzkiej Manufakturze.
autor: Karolina  2017-10-19        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl