piątek, 10 lipca 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3169993
Dzisiaj: 488
IP: 3.236.15.142

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 2

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Udział młodzieży w larpie historycznym "Walka o tron 1733"
12 października 2017 r. przeprowadzony został pierwszy etap projektu historycznego „Walka o Tron 1733" realizowanego przez Muzeum Regionalne w Kutnie oraz Fundację Budzenie Pasji. Wykorzystując metodę larp (ang. Live Action Role Playing), odtwarzano obrady szlacheckich sejmików przedkonwokacyjnych z 1733 roku, które debatowały nad zbliżającą się wolną elekcją po śmierci króla Augusta II Mocnego. Uczniowie biorący udział w grze otrzymali karty prezentujące postaci, w które mieli się wcielić. Karty te zawierały szczegółowe informacje o historii, poglądach, wyznaniu, majątku danego uczestnika sejmiku, a także cele, jakie mają zrealizować podczas zgromadzenia. Angażując się emocjonalnie w odgrywanie postaci, młodzież miała okazję poznać i poczuć dylematy, motywacje oraz pragnienia, jakie towarzyszyły naszym przodkom w czasach podwójnej elekcji. Uczniowie pod opieką pana Grzegorza Wojtasiaka odtworzyli sejmik przedkonwokacyjny z Prus Królewskich i Warmii, podczas których wybrali swoich przedstawicieli-posłów na sejm konwokacyjny oraz wolną elekcję. II etap larpu odbędzie się o 24 listopada o godz. 12.00 w sali tarasowej Kutnowskiego Domu Kultury.
autor: Karolina  2017-11-12        Skomentuj 0

II miejsce naszej drużyny w Międzyszkolnym turnieju "Kutno - Ludzie, Historia, Zabytki"
10 listopada 2017 r. w Kutnowskim Domu Kultury odbył się Międzyszkolny turniej jeden z dziesięciu „Kutno - Ludzie, Historia, Zabytki”. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Kutna. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Paulina Konwerska (kl. II TZ hotel), Kacper Andrzejczak (kl. II TZ żug), Adam Podlewski (kl. I B TZ żug) zajęła wysokie drugie miejsce. Nasi uczniowie ulegli tylko pierwszej drużynie z LO Dąbrowskiego, ale zostawili w tyle kolegów z LO Kasprowicza, ZSZ Nr 3 im. W. Grabskiego, drugą drużynę z LO Dąbrowskiego i drugą drużynę z naszej szkoły. Nagrodą dla uczniów za zajęcie II miejsca były karty podarunkowe do EMPIK-u o wartości 75 zł i, co ciekawsze, wyjazd do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Gratulujemy! Galeria
autor: Mirek  2017-11-12        Skomentuj 0

Wycieczka do Łodzi
W dniu 9 listopada 2017 roku uczniowie z trzech klas: II ZSZ kucharz, III TZ żug i IV TZ żug razem z opiekunami: p. Danutą Maj, p. Joanną Andrzejewską i p. Anną Sujecką uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Odwiedzili Manufakturę Czekolady, czterogwiazdkowy Hotel Andels oraz obejrzeli film w Cinema City w łódzkiej Manufakturze.
autor: Karolina  2017-11-10        Skomentuj 0

Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości
W tygodniu poprzedzającym Narodowe Święto Niepodległości społeczność naszej szkoły przywołała pamięć o tym wielkim wydarzeniu. Uczniowie kl. I A TZ żug upamiętnili 1918 rok, przygotowując wystawę tematyczną w gablocie na piętrze. Wszystkie klasy TZ i ZSZ w ramach lekcji historii odbyły cykl zajęć „Polskie drogi do Niepodległości”, a w ramach lekcji z wychowawcą - zajęcia na temat patriotyzmu. Ponadto uczniowie kl. I TZ hotel uczestniczyli 9 listopada 2017 r. w warsztatach historycznych prowadzonych na terenie szkoły przez pracowników Muzeum Regionalnego w Kutnie. Natomiast w piątek 10 listopada 2017 r. kilku uczniów reprezentowało szkołę w Międzyszkolnym turnieju jeden z dziesięciu „Kutno - Ludzie, Historia, Zabytki”, który odbył się w Kutnowskim Domu Kultury. Patriotyczny charakter tego dnia podkreślały pieśni patriotyczne, które można było usłyszeć w czasie przerw międzylekcyjnych oraz biało-czerwone wstążeczki noszone przez uczniów i nauczycieli. Należy również nadmienić, że 11 listopada 2017 r. w czasie uroczystości miejskich w Kościele pw. św. Wawrzyńca i na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego naszą szkołę będzie reprezentował poczet sztandarowy. Pamiętajmy, że wolność nie jest dana raz na zawsze, a wierność tradycji oraz pamięć o historii swojego narodu to elementy, które powinny wyróżniać współczesnego Polaka.
autor: Karolina  2017-11-10        Skomentuj 0

Spotkanie z policjantką
Dnia 9.11.2017 uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniach profilaktycznych z sierżant sztab. Anetą Kowalską z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Tematyką prelekcji była odpowiedzialność prawna nieletnich.
autor: Bartek  2017-11-09        Skomentuj 0

Obsługa uroczystości w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca
W dniu 8 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli: pani Joanny Andrzejewskiej i Kariny Karasińskiej-Pirowskiej przygotowali stół bankietowy (słodkości i obsługę) dla Muzeum Regionalnego w Kutnie w związku z promocją programu edukacyjno-multimedialnego „Pałac jednego Króla, dwóch państw i dwóch kultur”. Uroczystość odbyła się w Centrum Teatru Muzyki i Tańca.
autor: Karolina  2017-11-09        Skomentuj 0

Warsztaty carvingu dla studentów UTW
6 listopada 2017 r. rozpoczęły się w naszej szkole warsztaty carvingu dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzone przez p. Joannę Andrzejewską. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć prezentujących efekty zajęć.
autor: Karolina  2017-11-09        Skomentuj 0

Warsztaty dla uczniów klasy VII SP nr 1 w Kutnie
W dniu 7 listopada 2017 r. uczennice III TZ kelner - Weronika Oczkowska i Patrycja Palpuchowska wraz z p. Joanną Andrzejewską przeprowadziły warsztaty o dobrym zachowaniu się przy stole dla uczniów klasy VII ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie.
autor: Karolina  2017-11-08        Skomentuj 0

ZAPROSZENIE
29 listopada o godz. 16.15 zapraszamy absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie na "Wieczór Andrzejkowy".
autor: Mirek  2017-11-08        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl