wtorek, 12 listopada 2019
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 2835604
Dzisiaj: 162
IP: 3.233.217.242

Aktualnie :
zalogowanych:
gości:

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Kurs florystyczny dla uczniów "Troczewskiego"
W ramach projektu unijnego „Kształcenie zawodowe uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Kutnie” wybrani uczniowie odbywają kurs florystyczny. W kursie uczestniczy 11 uczniów z klas III ZSZ kucharz i III TZ technik żywienia i usług gastronomicznych. Uczniowie zdobywają umiejętność aranżacji bukietów na różne okazje oraz dekoracji stołów na rozmaite przyjęcia okolicznościowe. Być może kurs rozbudzi w młodzieży zamiłowanie do tworzenia kwiatowych kompozycji, a zdobyte umiejętności będą atutem w czasie poszukiwań pracy. Warto pamiętać, że współczesny konsument oczekuje nie tylko smacznego posiłku, ale również atrakcyjnej i przyciągającej wzrok aranżacji stołu.
autor: Bartek  2017-06-19        Skomentuj 0

Sukcesy strzeleckie uczniów "Troczewskiego"
W ostatnich zawodach Miejskiej Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Kutno organizowanych przez LOK drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce. W dwuboju ogniowym tzn. strzelaniu z broni pneumatycznej oraz kulowej nasi uczniowie ulegli tylko „zawodowcom” z LO PUL. Opiekunem uczniów był pan Grzegorz Wojtasiak. Na zdjęciu od lewej: Natalia Kuśmider, Dawid Kubiak, Natalia Domżał (uzyskała najwięcej punktów), Krystian Hiszpański.
autor: Karolina  2017-06-19        Skomentuj 0

Zaproszenie do udziału w projekcie
autor: Mirek  2017-06-16        Skomentuj 0

Wizyta uczniów I ZSZ kucharz w zakładzie mleczarskim
W ramach zajęć technologii gastronomicznej 8 czerwca 2017 r. uczniowie klasy I ZSZ kucharz pod opieką pani Joanny Andrzejewskiej i pani Sylwii Buczkowskiej uczestniczyli w wycieczce do zakładu mleczarskiego OSM Łowicz oddział Kutno. Dzięki uprzejmości kierownictwa zakładu młodzież pogłębiała wiedzę z zakresu technologii produkcji mleka oraz jego przetworów. Uczniowie byli zaciekawieni pracą w zakładzie mleczarskim oraz zdumieni nowoczesnością produkcji. Wizyta w mleczarni dostarczyła wiedzy, której uczniowie nie zdobyliby z książek.
Galeria
autor: Karolina  2017-06-12        Skomentuj 0

Odwiedziny absolwentów I LO im. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie
W związku ze zjazdem absolwentów I Liceum im. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie udostępniliśmy nasze skromne progi ówczesnym uczniom liceum. Niektórzy z nich przekroczyli mury tej szkoły pierwszy raz po otrzymaniu świadectw maturalnych. Wszyscy poszukiwali swoich klas i ław. Niektórzy nawet zasiedli w nich w takim samym układzie jak 60 lat temu. Odżyły stare, piękne wspomnienia o ciepłym kaflowym piecu, skrzypiących schodach i nauczycielach wymagających, acz wspaniałych. Nasza szkoła zachwyciła wyglądem i wyposażeniem pracowni. Słowom uznania nie było końca. Wszyscy obiecali, że znów spotkamy się za pięć lat.
Galeria
autor: Karolina  2017-06-12        Skomentuj 0

Obsługa gastronomiczna Pikniku Rodzinnego przy SP Nr 1
9 czerwca 2017 roku grupa uczniów z klasy II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką pani Moniki Ziębińskiej i pani Emilii Durki uczestniczyła w VI edycji Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 1 W Kutnie. Uczniowie „Troczewskiego” odpowiedzialni byli za obsługę gastronomiczną w czasie imprezy: podawali grochówkę, dania z grilla i pyszne ciasta domowego wypieku.
Galeria
autor: Karolina  2017-06-12        Skomentuj 0

Uczniowie I TZ technik hotelarstwa na projekcji filmów dokumentalnych w Łodzi
W dniu 9 czerwca 2017 roku w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi odbyła się projekcja filmów dokumentalnych poświęconych szeroko pojętemu pojęciu migracji, życia w podróży, poznawania nowych ludzi i miejsc, nawiązywania przyjaźni, szukania swojego miejsca w świecie… Z zaproszenia na imprezę skorzystali uczniowie kl. I TZ technik hotelarstwa razem z opiekunem – panią Danutą Maj. Działania podejmowane w ramach projektu Euforia2 mają na celu promocję europejskiego dziedzictwa filmowego i promocję edukacji filmowej. Filmy zostały pokazane w dwóch blokach. Na blok pierwszy pt: „Docs on Wheel” składały się obrazy poświęcone sytuacji dzieci w obcym kraju: „Buba and Sharon”, „Ahmad's Hair”, „Spotlight of Merna”. Są to filmy holenderskie prezentowane na greckim festiwalu Docs for Kids w Thessallonikach. Blok drugi pt: “Cinema in Exile” to projekcje: filmu greckiego „Feeling of a home”, filmu węgierskiego „Lili” i filmu polskiego „Mieszkam tu, bo kocham”. Wyżej wymienione projekcje stanowią element promocji europejskiego kina dziecięcego - adresowanego przede wszystkim do dzieci i z dziećmi w roli głównej. Filmy poruszają najbardziej aktualne kwestie współczesnego świata: problem migracji. Podejmują tematykę ważną dla młodych widzów – dostępu do edukacji oraz poznawania historii własnego pochodzenia. Opowiadają o potrzebie przynależności, przyjaźni i poszukiwaniu tożsamości. Młodzież obejrzała je z największą przyjemnością.
Galeria
autor: Karolina  2017-06-12        Skomentuj 0

REKRUTACJA
autor: Mirek  2017-06-09        Skomentuj 0

Warsztaty kulinarne w gimnazjach
W ramach promocji szkoły w maju 2017 roku odbył cykl warsztatów kulinarnych przeprowadzonych w gimnazjach przez panie: Joannę Andrzejewską, Sylwię Buczkowską, Emilię Durkę i Monikę Gasik. Uczniowie naszej szkoły pod opieką w/w nauczycieli gościli w Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza, Gimnazjum nr 2 im. Marszałka J. Piłsudskiego, Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza w Kutnie oraz Gimnazjum im. ks. S. Konarskiego w Strzelcach. Gimnazjaliści pod kierunkiem uczniów "Troczewskiego" gotowali pęczotto. Wspólne warsztaty były okazją do zrobienia pierwszych kroków w gastronomii.
Galeria
autor: Karolina  2017-06-08        Skomentuj 30


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 


aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2017 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl