poniedziałek, 18 listopada 2019
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 2841735
Dzisiaj: 832
IP: 3.227.3.146

Aktualnie :
zalogowanych:
gości:

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Udział młodzieży w akcji ,,Czytanie przy fontannie”
29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego Filia w Kutnie we współpracy ze szkołami z Kutna i powiatu kutnowskiego zorganizowała wspólną akcję ,,Czytanie przy fontannie”, której celem jest popularyzacja czytania książek wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczniowie naszej szkoły z klasy I B Technikum Zawodowego technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką pani profesor Aleksandry Tondyry-Plewy i nauczyciela bibliotekarza - Justyny Kołeckiej również uczestniczyli w tej imprezie, odczytując fragmenty ,,Mitologii” J. Parandowskiego i W. Rzeha.
Galeria
autor: Karolina  2017-10-01        Skomentuj 39

Delegacja szkoły na miejskich uroczystościach z okazji 89. rocznicy śmierci doktora Antoniego Troczewskiego
W dniu 22. września 2017 r. w naszym mieście odbyły się uroczyste obchody 89. rocznicy śmierci doktora Antoniego Troczewskiego – Honorowego Obywatela Miasta Kutna. Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zorganizował uroczystości, w czasie których nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły. ZSZ Nr 2 oddelegował poczet sztandarowy w składzie: Lewandowski Marcel, Majchrzak Marcin – I TZ terminale, Kinga Dyjecińska – II TZ hotel, Beata Szadkowska – II TZ hotel, Rytczak Karolina – II TZ terminale, Gołębiewska Karolina – IA TZ żug, Wiktoria Świerczyńska - II TZ żug. Pod tablicą pamiątkową przy willi dr. Troczewskiego (budynek Urzędu Stanu Cywilnego) wszystkich zgromadzonych gości – m.in. władze miasta, przedstawicieli szkół oraz opiekunów pocztów sztandarowych – powitała Bożena Gajewska, prezes TPZK. Kilka słów o Doktorze „Dr Antoni Troczewski – chirurg ze szpitala św. Walentego w Kutnie” wygłosiła dr Elżbieta Świątkowska – skarbnik TPZK. Następnie uczestniczy, zaproszeni goście, uczniowie szkół i delegacja naszej szkoły złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową przy wilii dr A. Troczewskiego. Dalsza część uroczystości miała miejsce przy grobie doktora na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie. Kilka słów o ofiarności mieszkańców Ziemi Kutnowskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kutnie, dzięki którym wykonano renowację pomnika Doktora - patrona naszej szkoły, wygłosiła Bożena Gajewska. Pan Stanisław Wojdecki, członek zarządu TPZK, odczytał wspomnienie o doktorze Troczewskim „Praca u podstaw”, w którym podkreślał, że doktor Troczewski był animatorem kultury i brał czynny udział w kutnowskich organizacjach społecznych. Była to znana postać również w skali nowo odrodzonego Państwa Polskiego. Doktor był pełnomocnikiem Obywatelskiego Komitetu Wykonawczego Obrony Państwa i przewodniczącym Obywatelskiego Komitetu Obrony Państwa na powiat kutnowski w 1920 roku. 2 maja 1923 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
autor: Karolina  2017-10-01        Skomentuj 39

O krok od awansu do Mistrzostw Polski
Justyna Matusiak zajęła 7 - miejsce na 80-ciu startujących w biegach przełajowych o Mistrzostwo Województwa Łódzkiego. Gratulujemy!
Galeria
autor: Mirek  2017-09-29        Skomentuj 60

Europejski Dzień Języków
Decyzją Rady Europy 26 dzień września został ustanowiony Europejskim Dniem Języków. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość, której celem było promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie. Uczniowie zostali zaproszeni do podróży po krainie języków obcych, jakimi posługują w szkole. Podróż rozpoczęła się kilkuminutową projekcją filmu, który w ubiegłym roku szkolnym opracowali uczniowie klas pierwszych Technikum Zawodowego – technik eksploatacji portów i terminali oraz technik hotelarstwa. Wcielili się wówczas w obcokrajowców przybywających do Kutna, by tu zameldować się w nowo powstałym pięciogwiazdkowym Hotelu Troczewski. Film powstał we współpracy ze Społeczną Akademią Nauk w Łodzi w ramach projektu VALUE. W dalszej części imprezy młodzież zgromadzona na sali gimnastycznej została zaproszona do obejrzenia inscenizacji inspirowanej wierszem Juliana Tuwima "Lokomotywa". W organizację tej nietypowej lekcji języka obcego z okazji Europejskiego Dnia Języków zaangażowani byli nauczyciele języków obcych: p. D. Maj, p. E. Golis i p. M. Ledzion. Przedstawienie mieli przyjemność obejrzeć zaproszeni uczniowie klasy III z Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kutnie. Uczestniczyli oni również w spotkaniu z panią Beatą Michałkiewicz, która zaprezentowała kierunki kształcenia w naszej szkole.
Galeria
autor: Karolina  2017-09-28        Skomentuj 82

Wycieczka kl. I a TZ żug do kutnowskich lokali gastronomicznych
W dniu 26 września 2017r. klasa Ia TZ – technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z wychowawcą – Mariolą Dębowską i p. Ewą Żydowo odwiedzili kutnowskie lokale gastronomiczne. Pierwszym punktem wycieczki był hotel i restauracja “Dworek”. Pracownicy oprowadzili uczniów po salach restauracyjnych i pokojach hotelowych. Młodzież dowiedziała się, jakie są zasady funkcjonowania lokalu, jak przygotowuje się posiłki dla gości i uroczystości dla większej liczby osób. Drugim lokalem była, funkcjonująca od kilku miesięcy, cukiernia o nazwie “Cukrovnia”. Właścicielka – p.Edyta Zachorska z wielkim zaangażowaniem opowiadała nam o swojej pasji, czyli cukiernictwie. Dowiedzieliśmy się, że sprzedawane tam wyroby są wytwarzane z najwyższą starannością i tylko z naturalnych składników. Pani Edyta zdradziła nam tajniki przygotowywania wielkich tortów weselnych oraz opowiedziała, jak u niej produkuje się prawdziwe lody. Poświęciła nam wiele czasu i uwagi, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. To był mile i owocnie spędzony czas, który dodatkowo zintegrował klasę.
Galeria
autor: Karolina  2017-09-27        Skomentuj 70

Kolejna edycja kursu florystycznego dla naszych uczniów
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z kursu florystycznego, który odbył się w ramach projektu unijnego "Kształcenie zawodowe uczniów ZSZ Nr 2 w Kutnie". W kolejnej już edycji uczestniczyli uczniowie klas IV TZ kelner, technik technologii żywności i technik hotelarstwa.
autor: Bartek  2017-09-26        Skomentuj 48

Akcja krwiodawstwa
Akcja krwiodawstwa
autor: Mirek  2017-09-25        Skomentuj 48

Wycieczka po punktach gastronomicznych
Wycieczka po punktach gastronomicznych w Kutnie.
Galeria
autor: Mirek  2017-09-21        Skomentuj 84

SZKOLENIE W DEULA NIENBURG
 W dniach 19.08 – 02.09.2017 r. w niemieckim ośrodku doskonalenia i kształcenia zawodowego DEULA Nienburg odbyło się szkolenie dla nauczycieli w ramach projektu: 2015-1-PL01-KA 102-015427 „Stosowanie innowacyjnych rozwiązań i technologii w działalności produkcyjno-usługowej warunkiem rozwoju obszarów wiejskich w Europie”. W wyjeździe zorganizowanym przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie wzięło udział 19 nauczycieli związanych z branżą rolniczą oraz z przemysłem spożywczym i logistyką wytwarzanych produktów.
Naszą szkołę reprezentował Mirosław Ziębiński.
Program szkolenia obejmował seminaria, wizyty w gospodarstwach rolnych, w przedsiębiorstwach produkcyjno – technologicznych, zakładzie uzdatniania i poboru wody oraz porcie nad Morzem Północnym. Nauczyciele mieli okazję obserwować zajęcia prowadzone przez niemieckich nauczycieli w ośrodku kształcenia zawodowego i na tej podstawie porównać je z warunkami kształcenia w Polsce.Szkolenie obejmowało następujące zagadnienia merytoryczne:
•kształcenie zawodowe w systemie dualnym,
•seminarium w zakładzie hodowli zwierząt i biogazowni,
•wystawa zwierząt hodowlanych w Verden,
•organizacja produkcji rolniczej – technologia uprawy borówki amerykańskiej,
•nowoczesne kierunki zmian w technice rolniczej i uprawie roślin,
•nowoczesna technika rolnicza (mechatronika) – na przykładzie maszyn i urządzeń firmy CLASS,
•budownictwo energooszczędne – domy ze słomy i z gliny,
•woda spożywcza uzdatnianie, ochrona źródeł poboru,
•nowoczesne konstrukcje środków transportowych – na przykładzie firmy VOLKSWAGEN w Wolfsburgu,
•logistyka na przykładzie portu przeładunkowego posiadającego terminale: kontenerowe, samochodowe, chłodnicze i pasażerskie w Bremerhoven.W wolnym czasie nauczyciele zwiedzili Nienburg, Bremen, Hanover oraz okoliczne miejscowości.
Po ukończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymał certyfikat ukończenia szkolenia oraz EUROPASS Mobilność. Warto wspomnieć, że podjęto też decyzję o dalszej współpracy szkół w zakresie doskonalenia nauczycieli oraz organizacji praktyk dla uczniów finansowanych ze środków UE.
Galeria
autor: Mirek  2017-09-18        Skomentuj 12


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 


aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2017 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl