poniedziałek, 20 stycznia 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 2929045
Dzisiaj: 1284
IP: 34.204.200.74

Aktualnie :
zalogowanych:
gości:

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Udział młodzieży w akcjach „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” i "Szlachetna Paczka"
7 grudnia 2017 r. zakończyła się akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. W wyniku zbiórki darów rzeczowych Szkolne Koło Caritas oraz Szkolny Klub Wolontariatu zebrał 83 kg odzieży oraz żywności. 7-8 grudnia natomiast wolontariat zbiera środki pieniężne przeznaczone dla rodziny z terenu powiatu kutnowskiego w ramach akcji "Szlachetna Paczka". Pani Aleksandra Tondyra-Plewa, opiekun Szkolnego Koła Caritas, dziękuje za życzliwość i wsparcie szkolnych akcji charytatywnych.
autor: Karolina  2017-12-07        Skomentuj 0

„Czas na las” - ekolodzy z „Troczewskiego” sadzili drzewa
14 listopada 2017 r. uczniowie klas drugich - Oliwia Pawlak i Natalia Kaleta ( kl. II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych), Bartosz Selder, Piotr Radzimierski i Suren Avetisyan (kl. II TZ technik eksploatacji portów i terminali) oraz Patryk Barański i Kacper Parzęcki (kl. II TZ technik hotelarstwa) wraz z opiekunem - panią Katarzyną Goszczyńską wsparli akcję sadzenia drzew na Osiedlu Łąkoszyn. Po fachowo udzielonym instruktażu, jak prawidłowo sadzić drzewa, z wielkim zapałem i łopatą w ręku uczniowie zmienili krajobraz osiedla i okolicznego placu zabaw. Akcję zakończył poczęstunek gorącą herbatą i ciastem.
autor: Karolina  2017-12-06        Skomentuj 0

Warsztaty „NIEWIDOMY - ZAWSZE WIDOCZNY”
5 grudnia 2017 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty pod hasłem „NIEWIDOMY - ZAWSZE WIDOCZNY” prowadzone przez Sebastiana Grzywacza, który od 10 lat jest osobą ociemniałą w wyniku wypadku. Przybył on z Rollem - psem asystującym. Po wypadku życie pana Sebastiana zmieniło się o 180 stopni, ale rehabilitacja psychologiczna, społeczna i zawodowa oraz jego syn, który urodził się już po tym, jak stracił wzrok, pozwoliły mu na znalezienie sobie właściwego miejsca w świecie. Pan Sebastian powiedział: „Mam szczęście, że nie jestem chory, jestem tylko niewidomy... Dziwne? Być może, wystarczy jednak złapać odpowiednią perspektywę. Ogromnym wsparciem dla mnie jest mój pies, Roll- przewodnik i niesamowity przyjaciel! Aktywnie uprawiam sport, biorę czynny udział w życiu towarzyskim i kulturalnym. Mam rodzinę, przyjaciół i żyję pełnią życia”. Na co dzień Sebastian Grzywacz pracuje jako przewodnik na Niewidzialnej Wystawie w Warszawie oraz jest współzałożycielem Fundacji Ponad Słowami, której misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie funkcjonowania osób z niepełnosprawnością wzroku oraz z innymi dysfunkcjami. Na warsztatach pan Sebastian opowiadał, w jaki sposób komunikować się z osobami niewidzącymi i słabowidzącymi, jakie zasady savoir-vivre'u obowiązują wobec takich osób oraz jak niewidzący radzą sobie z codziennością.
autor: Karolina  2017-12-06        Skomentuj 0

Mikołajki w "Troczewskim"
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się konkurs na największą liczbę mikołajkowych czapek w danej klasie. Zwyciężyła klasa IA TZ - żug, która otrzymała od Samorządu Uczniowskiego kosz słodkości.
Dodatkową atrakcją był kiermasz ozdób świątecznych zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas.
autor: Mirek  2017-12-06        Skomentuj 0

Listopadowe warsztaty carvingu zakończone!
Kilka dni temu zakończyło się szkolenie w zakresie carvingu dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzone przez Joannę Andrzejewską - nauczyciela przedmiotów zawodowych. Dzięki zdobytym umiejętnościom uczestniczki warsztatów będą mogły zachwycić bliskich fantazyjnymi dekoracjami potraw.
autor: Karolina  2017-12-04        Skomentuj 0

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym
Dnia 28.11.2017 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. W zawodach łącznie brało udział 33 uczniów ze wszystkich klas. Najlepszym tenisistą stołowym okazał się Paweł Arkita z I TZ - technikum hotelarstwa, II miejsce zajął Miłosz Wojtalik, również z klasy I TZ - technikum hotelarstwa, III miejsce zajął Konrad Derucki z II TZ - technik eksploatacji portów i terminali.Z grupy dziewcząt najlepszą okazała się Patrycja Dębska z IV TZ - technikum hotelarstwa, II miejsce zdobyła "Teresa" Justyna Matusiak z III TZ - technikum hotelarstwa i III miejsce zdobyła Aleksandra Lewandowska z II ZSZ - kucharz.
Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na te mistrzostwa w przyszłym roku.
autor: Mirek  2017-12-03        Skomentuj 0

Andrzejki dla dzieci z Placówki „Tęcza”
30 listopada 2017 r. uczennice działające w Szkolnym Kole Caritas wraz z opiekunem przygotowały Wieczór Świętej Katarzyny i Św. Andrzeja dla dzieci z Placówki „Tęcza”. Dzieci zostały zachęcone do udziału w zabawach przy muzyce. Wymyślone konkursy zręcznościowe cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Zamiast tradycyjnych wróżb wieczór zakończył się rozdaniem sentencji z Pisma Świętego oraz losowaniem słodkich życzeń wraz z cukierkami. Na zakończenie odbył się poczęstunek, podczas którego dzieci mogły skosztować wypieków przygotowanych przez uczniów ZSZ Nr 2 dzięki pomocy p. M. Ziębińskiej i p. J. Andrzejewskiej.
Galeria
autor: Karolina  2017-12-03        Skomentuj 0

Udział młodzieży w akcji Świąteczna Zbiórka Żywności
W dniach 2-3 grudnia 2017 r. w kutnowskich sklepach odbywała się Świąteczna Zbiórka Żywności. Uczniowie działający w szkolnym wolontariacie pomagali w akcji, rozdając ulotki w sklepie Mila. W świątecznej zbiórce żywności pomagało 14 chętnych uczniów. Dzięki tej akcji nasza szkoła włączyła się do przedświątecznej pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji. Kontynuujemy też współpracę z Kutnowskim Komitetem Obrony Bezrobotnych oraz Stowarzyszeniem Banku Żywności w Kutnie. Za przygotowanie wolontariuszy i pomoc w akcji odpowiedzialne były p. A. Tondyra-Plewa i p. D. Rajko.
autor: Karolina  2017-12-03        Skomentuj 0

Warsztaty dekorowania pierników dla dzieci
1 grudnia 2017 r. w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty dla dzieci z Integracyjnego Przedszkola Miejskiego Nr 3 „Jarzębinka” w Kutnie. Milusińscy dekorowali pierniki, używając kolorowych, smacznych lukrów i rożnego rodzaju posypek. Dzieci miały przyjemność pracować z uczniami kl. III ZSZ kucharz, którzy do dziś mile je wspominają. Nad prawidłowym przebiegiem warsztatów czuwały panie Emilia Durka i Sylwia Buczkowska.
autor: Karolina  2017-12-03        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 


aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2017 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl