piątek, 16 kwietnia 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3605479
Dzisiaj: 1074
IP: 3.230.173.249

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

NIEPODLEGŁOŚCIOWY TURNIEJ SIATKÓWKI DZIEWCZĄT
autor: Mirek  2018-11-13        Skomentuj 0

Odsłonięcia pomnika dr. A. Troczewskiego
W dniu 10. listopada  2018 r. delegacja naszej szkoły - poczet sztandarowy w składzie: chorąży pocztu: Andrzejczak Kacper ucz. kl. III TZ technik żywienia i usług gastronomicznych,  asysta pocztu: Rytczak Karolina - ucz. kl. III TZ – technik eksploatacji portów i terminali, Kinga Dyjecińska - ucz. III TZ technik hotelarstwa uczestniczyli w miejskich uroczystościach odsłonięcia pomnika  honorowego patrona miasta Kutna i patrona naszej szkoły dra Antoniego Troczewskiego. Uroczystości miały miejsce przed Willą Troczewskiego – Pałac Ślubów.   Uroczystości poprowadził Michał Adamski, naczelnik  Urzędu Miasta Kutna, który powitał przybyłych gości, a także przybliżył sylwetkę i działalność doktora Antoniego Fortunata Troczewskiego w naszym mieście. -… Miejsce, w którym wznieśliśmy pomnik nie jest więc przypadkowe - willa to idealne miejsce aby mogło służyć celom publicznym - mówił naczelnik. Następnie głos zabrał prezydent Zbigniew Burzyński. W przemówieniu nawiązał do działalności doktora Troczewskiego jako sługi ojczyzny, że była to postać wyjątkowa, pierwszy honorowy obywatel miasta Kutna, wielce zasłużona dla Kutna i skromny pomnik będzie wyjątkowym  uhonorowanie przez mieszkańców w 100-lecie Niepodległości - mówił prezydent. O swoim prapradziadku kilka słów powiedziała Hanna Grabowska-Macioszek.  Następnym punktem uroczystości było symboliczne przecięcie wstęgi i odsłonięcie pomnika. Zaproszeni goście i delegacje złożyły kwiaty i wiązanki kwiatów. W  imieniu naszej szkoły wiązankę  kwiatów złożyła  delegacja uczniów: Beata Szadkowska, Ewa Wiśniewska - ucz. III TZ technik hotelarstwa oraz Bartosz Sobczak – ucz. kl. I TZ - technik technologii żywności w asyście dyrektor szkoły pani Urszuli Macioszczyk.  Podczas uroczystości miało miejsce posadzenie dębu, który mieszkańcom regionu kutnowskiego podarował sam papież Franciszek.Po zakończeniu uroczystości uczestnicy zostali zaproszeni do zwiedzania pomieszczeń  odrestaurowanej Willi Troczewskiego i  odremontowanej sali ślubów.Opiekun: p. Leon Wieczorek
autor: Mirek  2018-11-12        Skomentuj 3

„Ojczyzna - zwykłe słowo, czemu tak bliskie” - uroczystość z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Po
9 listopada 2018 roku o godz. 10.00 społeczność naszej szkoły uczciła w niezwykle podniosły sposób 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dokładnie 100 lat temu marzenia pokoleń Polaków stały się rzeczywistością. Po 123 latach niewoli, rozbiorów i obcego panowania odrodziło się państwo polskie. Na ulicach wszystkich miast panowała euforia z powodu rodzącej się niepodległości. Program przygotowany przez uczniów kl. II TZ technik eksploatacji portów i terminali, pod kierunkiem pani Aleksandry Szymczak, doskonale wpisywał się w ten uroczysty i radosny nastrój. Uczniowie opiewali w wierszach piękno naszej Ojczyzny, ale też przypomnieli wydarzenia poprzedzające odzyskanie wolności przez Polskę. Hymn narodowy odśpiewany na początku uroczystości nie był jedyną pieśnią wykonaną tego dnia, bowiem kolejnym punktem programu był Festiwal Pieśni Patriotycznej. Uczniowie wszystkich klas wspólnie śpiewali wybrane wcześniej utwory, wśród których znalazły się: „Wolność”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Rota”, „Legiony”, „11 listopada”, „Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko”, „Dziewczyna z granatem”, „Piechota”, „Ojczyzno ma”. Obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończyły się w Kutnowskim Domu Kultury, gdzie uczniowie i nauczyciele udali się, by obejrzeć dramat historyczny pt. "Kamerdyner" w reżyserii Filipa Bajona. Należy również nadmienić, że w minionym tygodniu młodzież naszej szkoły wzięła udział w licznych przedsięwzięciach na terenie miasta, których celem było godne uczczenie tak ważnej rocznicy. Postawa uczniów, ich zaangażowanie w wykonanie pieśni oraz bardzo odświętny strój tego dnia dowodzi, że pamiętają, iż wolność nie jest dana raz na zawsze, są wierni tradycji oraz pamiętają o historii swojego narodu.

autor: Karolina  2018-11-09        Skomentuj 0

„Spotkania z historią 1918 – 2018”
       W mijającym tygodniu uczniowie naszej szkoły brali udział w organizowanych przez Muzeum Regionalne w Kutnie imprezach w ramach „Spotkań z historią 1918 – 2018”- We wtorek 6 listopada br. W turnieju „Jeden z dziesięciu” dla młodzieży szkolnej „Świadkowie historii – dzieje niepodległej Polski” drużyna naszej szkoły w składzie:
- Paulina Konwerska – kl. III Hotel
- Kacper Andrzejczak – kl. III ŻUG
- Adam Podlewski – kl. II ŻUG
Zajęli pierwsze miejsce wyprzedzając drużyny z kutnowskich liceów i szkół zawodowych. Nagrodą w konkursie jest miedzy innymi wycieczka finansowana przez Muzeum Regionalne w Kutnie.
- w środę 7 listopada br. Podczas pokazu nagrodzonych prac w konkursie pt. „Portret dr. Antoniego Troczewskiego”. Pierwszą nagrodę w kategorii „FILM” odebrał zespół uczniów naszej szkoły:
- Kacper Andrzejczak – kl. III ŻUG
- Beata Szadkowska – kl. III Hotel
Trzecią nagrodę w kategorii - prezentacje - odebrali uczniowie:
- Alicja Trukawa - kl. II Terminale
- Jarosław Dutkiewicz - kl. II Terminale
Wczoraj w czwartek 8 listopada br. w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyła się debata oxfordzka „dwie wizje walki o niepodległość. Piłsudski kontra Dmowski” W debacie brali udział:
- Julia Bojdoł – kl. IV Hotel,
- Weronika Oczkowska – kl. IV Hotel
- Kacper Andrzejczak – kl. III ŻUG
- Sandra Frątczak – kl. II Terminale
- Miłosz Jarota – kl. I Żywności
- Damian Sakowski – kl. I Żywności
Również wczoraj tj. uczniowie nasze szkoły w składzie:
- Maciej Byczkowski – kl. II Terminale
- Konrad Antczak – kl. II Terminale
- Paweł Karski – kl. II Terminale
- Paulina Konwerska - kl. III Hotel
- Kacper Andrzejczak - kl. III ŻUG
- Adam Kopeć – kl. I ŻUG
wzięli udział w „Wielkim Teście Historycznym o Kutnie – i powstała niepodległa”. Na wyniki testu musimy jeszcze poczekać, ale liczymy na dobre wyniki.
autor: Mirek  2018-11-08        Skomentuj 71

UWAGA zmiany w planie od 6.11.2018
autor: Mirek  2018-11-08        Skomentuj 0

KOMUNIKAT
autor: Bartek  2018-11-08        Skomentuj 21

Kwesta na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie
2 listopada uczennice z klasy I TZ żug i I TZ żyw oraz wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z kl. III TZ hotelarstwa wzięli udział w kweście na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie.Organizatorem kwesty jak i w ubiegłym latach było Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na działania renowacyjne starych grobów i obejść grobowych na Cmentarzu Parafialnym.Uczniowie Szkolnego Koła Caritas zapalili również znicza na grobie patrona szkoły dr. Antoniego Troczewskiego.
Opiekunem podczas zbiórki na cmentarzu była p. Aleksandra Tondyra - Plewa.
autor: Mirek  2018-11-05        Skomentuj 0

Wycieczka przedmiotowa
Dnia 31 października uczniowie klasy III ZSZ - kucharz odwiedzili zakład Animex. Animex jest największą na polskim rynku firmą spożywczą oraz liderem branży mięsnej, specjalizującym się w produkcji i eksporcie mięsa wieprzowego, drobiowego oraz przetworów mięsnych. Posiada 10 zakładów mięsnych oraz zakład pierzarski, rozmieszczone na terenie całego kraju i jest jednym z największych pracodawców w swojej branży. Uczniowie pod opieka pani Joanny Andrzejewskiej i Emilii Durki zapoznawali się z procesem produkcyjnym wielu wyrobów np. kiełbas białych, schabu, mięsa mielonego itp. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekają na kolejne wycieczki przedmiotowe.
autor: Bartek  2018-11-03        Skomentuj 0

"Ciastka z misją"
autor: Mirek  2018-10-31        Skomentuj 24


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl