sobota, 16 stycznia 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3475916
Dzisiaj: 625
IP: 3.238.70.175

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Wycieczka przedmiotowa
Dnia 31 października uczniowie klasy III ZSZ - kucharz odwiedzili zakład Animex. Animex jest największą na polskim rynku firmą spożywczą oraz liderem branży mięsnej, specjalizującym się w produkcji i eksporcie mięsa wieprzowego, drobiowego oraz przetworów mięsnych. Posiada 10 zakładów mięsnych oraz zakład pierzarski, rozmieszczone na terenie całego kraju i jest jednym z największych pracodawców w swojej branży. Uczniowie pod opieka pani Joanny Andrzejewskiej i Emilii Durki zapoznawali się z procesem produkcyjnym wielu wyrobów np. kiełbas białych, schabu, mięsa mielonego itp. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekają na kolejne wycieczki przedmiotowe.
autor: Bartek  2018-11-03        Skomentuj 0

"Ciastka z misją"
autor: Mirek  2018-10-31        Skomentuj 24

Wycieczka do Łodzi
   22 października 2018r. uczniowie klas: IIa i IIb TZ – technik żywienia i usług gastronomicznych, pod opieką wychowawców – Marioli Dębowskiej i Moniki Gasik, wzięli udział w wycieczce do Łodzi. Pierwszym punktem były zajęcia sportowe pod okiem instruktora na trampolinach. Skakanie na trampolinach dodaje energii, podnosi poziom dopaminy, która podnosi naszą motywację do działania i endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia. Regularne ćwiczenia na trampolinach wzmacniają mięśnie głębokie, poprawiają zdolności motoryczne i równowagę. No i dają mnóstwo frajdy.
    Kolejnym punktem naszego programu była wizyta w nowoczesnym i eleganckim czterogwiazdkowym hotelu Holiday Inn Łódź usytuowanym na ulicy Piotrkowskiej w samym centrum miasta. Obiekt ten  łączy w sobie wyrafinowaną stylistykę i indywidualną obsługę. Swoim gościom oferuje 127 klimatyzowanych, komfortowych pokoi. Dwa najwyższe piętra hotelu to pokoje o podwyższonym standardzie. Hotel dysponuje również 10 apartamentami. Każdy z gości ma możliwość bezpłatnego korzystania z siłowni i sauny. Nowocześnie urządzona, klimatyzowana Restauracja Łódzka zachwyciła nas eleganckim, a jednocześnie oryginalnym wystrojem. Hotel dysponuje ośmioma salami konferencyjnymi wyposażonymi w nowoczesny sprzęt audiowizualny. To idealne miejsce na zorganizowanie każdego spotkania, konferencji, czy bankietu.Ostatnim punktem naszej wycieczki był seans filmowy w Cinema City.
Piękna pogoda i mnóstwo atrakcji spowodowały, że wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.
autor: Mirek  2018-10-29        Skomentuj 0

Czytelnicza Sztafeta Szkół
We wtorek 23.10.2018 r. w murach naszej szkoły odbyła się Czytelnicza Sztafeta Szkół. Akcja ta ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży powiatu kutnowskiego. Głównym organizatorem Sztafety była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego Filia w Kutnie  we współpracy z nauczycielami bibliotekarzami powiatu kutnowskiego.
W naszej szkole sztafetę czytelniczą powiązaliśmy z przypadającą w tym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. 100 uczniów z klas pierwszych i drugich technikum zawodowego na zajęciach lekcyjnych oddało się lekturze fragmentu „Pana Tadeusz” Adama Mickiewicza. Był to koncert Jankiela ukazujący bohaterską i tragiczną  historię Polski.
Akcję szkolną przygotowała i przeprowadziła p. Justyna Kołecka – nauczyciel bibliotekarz.
autor: Mirek  2018-10-25        Skomentuj 0

Eliminacje do konkursu barmańskiego już za nami...
autor: Mirek  2018-10-24        Skomentuj 0

Dzień Edukacji Narodowej
12 października 2018 r. w murach Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego miała miejsce doniosła uroczystość. Zebrani na sali goście, grono pedagogiczne, emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie byli świadkami niezwykłego wydarzenia. Święto Edukacji Narodowej połączone zostało ze wzruszającym ślubowaniem klas pierwszych. Wszystkich zebranych przywitała pani Dyrektor Urszula Macioszczyk, która na wstępie podkreśliła, że Dzień Edukacji Narodowej to okazja do refleksji. Tradycją naszej szkoły w tym uroczystym dniu jest podsumowanie wyników rywalizacji o Puchar Dyrektora Szkoły w nauce i frekwencji za ubiegły rok szkolny. III miejsce w tej rywalizacji zdobyła klasa pani Małgorzaty Nowak-Kaczorkiewicz - obecnie IV TZ żug, na wyższym stopniu podium stanęła klasa III TZ żug/terminale, w której obowiązki wychowawcy pełni pani Elżbieta Olejniczak. Puchar powędrował natomiast do uczniów klasy III TZ hotel, której opiekunem jest pani Izabela Kowalik. Za ogromny trud i poświęcenie oraz za szerzenie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku lokalnym pani Dyrektor przyznała nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi nagrody. Otrzymali je następujący nauczyciele: pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak, pani kierownik Julita Ryś, pani Joanna Andrzejewska, pan Włodzimierz Błaszczyk, pani Mariola Dębowska, pani Agnieszka Drążkiewicz, pani Monika Gasik, pani Elżbieta Golis, pani Karina Karasińska-Pirowska, pani Danuta Maj, pani Dorota Rajko, pani Barbara Rosiak-Indrzejczyk, pani Anna Sujecka, pan Leon Wieczorek, pan Grzegorz Wojtasiak oraz pracownicy administracji i obsługi. Po ciepłych słowach płynących od wszystkich zaproszonych gości nastąpiło długo oczekiwane uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Słowa otuchy i wsparcia do świeżo upieczonych pierwszoklasistów skierowała przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Alicja Trukawa, prowadząca również całą uroczystość. Zwieńczeniem akademii był występ artystyczny uczniów klasy II TZ hotel przygotowany pod opieką pani Beaty Michałkiewicz. Montaż słowno-muzyczny stanowił kolejną formę życzeń, a jednocześnie przypomniał, jak doniosłą rolą jest praca nauczyciela. Wyjątkową dekorację z okazji tej uroczystości wykonały uczennice klasy II TZ hotel pod kierunkiem pani Małgorzaty Ledzion. Po zakończonej uroczystości wszyscy jej uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. W tak podniosłej atmosferze refleksji, ale i radości upłynął kolejny Dzień Edukacji Narodowej.
autor: Karolina  2018-10-13        Skomentuj 0

Kutnowska Za-Dyszka
Dnia 7.10.2018 r. młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami panią Joanną Zielińską i panem Robertem Kaźmierczakiem uczestniczyła w obsłudze VI Biegu Ulicznego Biegaj z nami w Kutnie- Kutnowska Za- Dyszka. Organizatorem tej sportowej imprezy był MOSiR w Kutnie.Grupa uczniów naszej szkoły liczyła 60 osób z klas I i II technikum oraz III zasadniczej szkoły zawodowej.Było to ciekawe doświadczenie i możliwość współorganizowania ciekawej sportowej imprezy w Kutnie.
autor: Mirek  2018-10-09        Skomentuj 74

„Bajeczne otrzęsiny” klas pierwszych
W dniu 8 października 2018 r. odbyły się w naszej szkole „Bajeczne otrzęsiny” klas pierwszych. Gry i zabawy przygotowali zwycięzcy ubiegłorocznych zmagań – uczniowie klasy II a TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką wychowawcy - pani Marioli Dębowskiej. Tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem postaci z bajek. Pierwszoklasiści byli poddani licznym próbom, które miały na celu przyjęcie ich do grona uczniów naszej szkoły. Jedną z konkurencji było przygotowanie przebrania za jedną z postaci z bajki, którą klasa wylosowała kilka dni wcześniej. Uczniowie rysowali portret swojego wychowawcy oraz odpowiadali na pytania sprawdzające wiedzę o naszej szkole. Nie obyło się także bez zmagań dotyczących rozpoznawania smaków czy melodii z bajek. Najwięcej radości sprawiła pierwszakom konkurencja polegająca na wykonaniu układu tańca do wylosowanej piosenki. Rywalizacja do samego końca była bardzo wyrównana. Ostatecznie po dogrywce zwycięstwo przypadło klasie I TZ technik hotelarstwa. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, a dobry humor jeszcze długo ich nie opuszczał.
autor: Karolina  2018-10-09        Skomentuj 0

5 DZIEŃ 5.10.2018 r. (PIĄTEK) PIŁKA NOŻNA HALOWA DRUŻYN MIESZANYCH
Piąty dzień Szkolnego Maratonu Sportowego to piłka nożna halowa drużyn mieszanych. Do dzisiejszego turnieju zgłosiło się 11 zespołów 3- osobowych składających się z 1 dziewczyny i 2 chłopców. Po zaciętej walce I m zdobyła klasa I TZ obsługi portów i terminali, II m klasa –I TZ żug/żyw a III m klasa IV TZ technik hotelarstwa Piąty dzień sportowych zmagań jest ostatnim dniem Szkolnego Maratonu Sportowego, którego honorowy patronat objął Starosta Kutnowski Krzysztof Debich. Po zakończonym turnieju w piłkę nożną halową nastąpiło uroczyste podsumowanie pięciu dni sportowej walki oraz wręczenie dyplomów i nagród ufundowanych przez Starostę kutnowskiego. Podczas 5 dni sportowych zmagań rozegranych zostało 165 meczy , w których uczestniczyło 176 zawodników ze wszystkich klas. Zwycięzcy
I DZIEŃ – PIŁKA SIATKOWA DRUŻYN MIESZANYCH ( 2 DZIEWCZYNY I 1 CHŁOPIEC) I m- klasa II B TZ technik żywienia i usług gastronomicznych w składzie Natalia Kotecka, Marcelina Kopańska i Mateusz Szarłat II m- klasa II TZ technik hotelarstwa w składzie Łazikowska Angelika, Łazikowska Patrycja i Arkita Paweł III m- klasa I TZ technik obsługi portów i terminali w składzie Dagmara Lewandowska, Ania Kubiak oraz Gracjan Wojciechowski
II DZIEŃ- TENIS STOŁOWY DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW – TURNIEJ INDYWIDUALNY DZIEWCZĘTA I m- Kasia Kotlińska- klasa I TZ technik żywienia i usług gastronomicznych II m Justyna Matusiak -klasa IV TZ technik hotelarstwa III m- Dagmara Lewandowska klasa I TZ technik obsługi portów i terminali CHŁOPCY I m- Paweł Arkita- klasa II TZ technik hotelarstwa II m-Gracjan Wojciechowski - klasa I TZ technik obsługi portów i terminali III m- Marcin Szymczak - klasa II B TZ technik żywienia i usług gastronomicznych
III DZIEŃ – PIŁKA KOSZYKOWA DRUŻYN MIESZANYCH ( 2 CHŁOPCÓW I 1 DZIEWCZYNA) I m- klasa I TZ technik technologii żywności w składzie Julia Brewińska, Bartosz Sobczyk oraz Miłosz Jarota II m- klasa II TZ technik hotelarstwa w składzie Łazikowska Angelika, Tymoteusz Kaszubski oraz Jakub Czuba III m- klasa II A TZ technik żywienia i usług gastronomicznych w składzie Wiktoria Kucharska, Bartosz Kostniak oraz Jakub Smoliński
IV DZIEŃ – BADMINTON- TURNIEJ INDYWIDUALNY I m- Justyna Matusiak -klasa IV TZ technik hotelarstwa II m-Gracjan Wojciechowski - klasa I TZ technik obsługi portów i terminali III m- Marciniak Wiktor klasa III ZSZ kucharz
V DZIEŃ- PIŁKA NOŻNA HALOWA DRUŻYN MIESZANYCH ( 2 CHŁOPCÓW i 1 DZIEWCZYNA) I m - klasa I TZ technik obsługi portów i terminali II m-klasa I TZ technik żywienia i usług gastronomicznych i I TZ technik technologii żywności III m- klasa IV TZ technik hotelarstwa Królem strzelców turnieju piłki koszykowej został Grzegorz Jaworski uczeń klasy II TZ technik obsługi portów i terminali Najlepszym zawodnikiem turnieju piłki nożnej został Dawid Szadkowski uczeń klasy I TZ technik obsługi portów i terminali NAJBARDZIEJ WSZECHSTRONNYM ZAWODNIKIEM TURNIEJU ZOSTAŁA JUSTYNA MATUSIAK -UCZENNICA KLASY IV TZ TECHNIK HOTELARSTWA
autor: Mirek  2018-10-05        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl