środa, 12 sierpnia 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3222470
Dzisiaj: 422
IP: 3.235.107.209

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Kurs florystyczny w ramach projektu unijnego
Młodzież klas: III TZ technik żywienia i usług gastronomicznych oraz III ZSZ kucharz uczestniczyła w kursie florystycznym w ramach projektu "Kształcenie zawodowe uczniów ZSZ Nr 2 w Kutnie", współfinansowanego przez Unię Europejską. Podczas kursu uczniowie poznali rodzaje materiałów stosowanych we florystyce, zasady obowiązujące przy komponowaniu bukietów oraz realizowali własne pomysły dekoratorskie. Uczestnictwo w szkoleniu umożliwiło młodzieży zdobycie dodatkowych kwalifikacji dopełniających naukę w szkole.
autor: Karolina  2018-06-18        Skomentuj 7

ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ
autor: Mirek  2018-06-18        Skomentuj 74

Urodziny doktora Troczewskiego
Na urodzinach Antoniego Troczewskiego, zasłużonego dla Kutna obywatela, nie mogło zabraknąć nauczycieli i uczniów szkoły, której doktor jest patronem. O godz. 16.00 młodzież z klas I TZ technik hotelarstwa oraz technik eksploatacji portów i terminali zaprezentowała na scenie przed CTMiT program: Czym zasłużył się dr Antoni Troczewski, że o nim pamiętamy? Tymczasem w sali widowiskowej dawnego Domu Strażackiego znajdowała się teatralna kawiarenka, w której uczniowie „Troczewskiego” pod kierunkiem nauczycieli, oferowali kawę, herbatę i słodki poczęstunek. Jest nam niezwykle miło, że po raz kolejny otrzymaliśmy możliwość, by zaprezentować się w środowisku lokalnym oraz że mogliśmy przypomnieć społeczności kutnowskiej postać tak wielkiego społecznika.
autor: Karolina  2018-06-16        Skomentuj 76

Udział młodzieży w akcji "Jak nie czytam, jak czytam"
W dniu 8 czerwca 2018 r. o godzinie 10.00 uczniowie naszej szkoły z klasy I B TZ- technik żywienia i usług gastronomicznych oraz z klasy II ZSZ kucharz uczestniczyli na terenie szkoły w największej akcji czytelniczej w Polsce "Jak nie czytam, jak czytam", której głównym celem było bicie rekordu czytelnictwa w jednym czasie. Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" we współpracy z bibliotekami szkolnymi. Uczestnicy akcji czytali różne książki w gronie koleżanek i kolegów. Najważniejsze było to, że przez te kilkanaście minut książka była dla nich rozrywką, a nie przykrym szkolnym obowiązkiem. Ci, którzy na co dzień czytają, zobaczyli, że nie są jedyni, a ci, którzy tego nie robią, mieli okazję spróbować. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Justyna Kołecka i Karolina Charążka. Zdjęcia z akcji wykonał Pan Bartosz Kisielewski.
autor: Karolina  2018-06-15        Skomentuj 0

Pałac Malina
Wycieczka klasy III TZ - kelner do Pałacu Malina. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Joanna Andrzejewska.
autor: Mirek  2018-06-12        Skomentuj 0

Podsumowanie programu edukacyjnego ,,Kultura bezpieczeństwa”
5 czerwca 2018 r. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi miało miejsce uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji programu edukacyjnego ,,Kultura bezpieczeństwa”, w którym nasza szkoła aktywnie uczestniczy od wielu lat. Poprzez uczestnictwo w programie nauczyciele kształtują świadomość uczniów o zagrożeniach występujących w środowisku pracy, podczas wakacji i w wielu innych sytuacjach. Wzrasta poziom wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz ergonomii. W ramach spotkania odbyła się prelekcja na temat ,,Mobbing i dyskryminacja – ujęcie prawne i faktyczne”. W spotkaniu wzięła udział p. Beata Michalkiewicz.
autor: Karolina  2018-06-12        Skomentuj 85

"Troczewski" wypłynął na szerokie wody...
W dniach 6-8 czerwca uczniowie ZSZ Nr 2 w Kutnie uczestniczyli w wycieczce szkolnej Gdańsk-Gdynia-Karlskrone-Kalmara-Gdynia-Sopot. W pierwszym dniu wycieczki młodzież wraz z opiekunami zwiedzała Muzeum II Wojny Światowej, Kościół św. Brygidy, a w nim Ołtarz Bursztynowy, a także spacerowała po starówce Gdańska. Wszystko budziło wielkie zainteresowanie wśród uczniów, ale największa atrakcja była wciąż jeszcze przed nimi. Wieczorem o godz. 19.00 wycieczkowicze musieli stawić się do odprawy w terminalu w Gdyni, bowiem dalsza trasa wycieczki wiodła promem do Szwecji. Noce spędzone na promie przewoźnika Stena Line z pewnością na długo zapadną w pamięci młodzieży klas I i II TZ – technik hotelarstwa, technik eksploatacji portów i terminali i technik żywienia i usług gastronomicznych, ale także ich opiekunów. Atrakcje, jakie na nich czekały, przeszły ich najśmielsze oczekiwania. Do ich dyspozycji była gastronomia, część rekreacyjna oraz sklep bezcłowy, a co najważniejsze miła i kompetentna obsługa promu. W drodze do Szwecji wraz z młodzieżą płynęła obsługa szwedzka, więc uczniowie „Troczewskiego” musieli wykazać się dobrą znajomością języka angielskiego. I nie zawiedli swoich nauczycieli! Drugi dzień okazał się bardzo obfity w atrakcje turystyczne. Szwecja przywitała młodzież „Troczewskiego” piękną, słoneczną pogodą. Po zejściu z promu na uczniów i ich opiekunów czekał autokar wraz z przewodnikiem. Karlskrone i Kalmara oferowały piękne zabytkowe uliczki, katedry, Muzeum Morskie i wiele innych pięknych miejsc. Po całym długim, męczącym, ale jakże cudownym dniu młodzież z przyjemnością wróciła na prom, tym razem z obsługą polską. I znów mnóstwo atrakcji przewidzianych dla podróżnych! Noc szybko minęła i wycieczkowicze, niestety, musieli się żegnać ze Stena Line. Wszyscy jednak obiecali, że jeszcze tam wrócą. W trzecim dniu wyjazdu szkolnego młodzież przejechała SKM-ką z Gdyni do Sopotu. Tam, korzystając z uroków morza i plaży, odpoczywała po trzech intensywnych dniach. Wrażeniom nie było końca. Świeże wspomnienia towarzyszyły wszystkim uczestnikom wycieczki. Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy. Trzeba było wracać do Kutna. Podróż pociągiem była dobrą okazją do ponownego zebrania wrażeń, ale także snucia planów, gdzie następnym razem popłyniemy... A na pewno popłyniemy! Organizatorem wyjazdu była p. Sylwia Buczkowska, której towarzyszyli nauczyciele: p. Karina Karasińska-Pirowska, p. Beata Michałkiewicz, p. Małgorzata Nowak-Kaczorkiewicz, p. Aleksandra Szymczak i p. Mirosław Ziębiński.
autor: Mirek  2018-06-10        Skomentuj 0

Najlepsi w strzelaniu!
Sukcesem naszej drużyny zakończyły się zawody strzeleckie Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Kutno, organizowane przez LOK w Kutnie. W dwuboju ogniowym obejmującym strzelanie z karabinka pneumatycznego w postawie stojącej i leżącej najlepszym zawodnikiem okazał się Dawid Kubiak z klasy III TZ technik hotelarstwa, a trzecie miejsce zajął Krystian Hiszpański z klasy III ZSZ kucharz. Drużynowo zajęliśmy I miejsce i wystrzelaliśmy puchar, który teraz zdobi gablotę w sali „Ś”. Drużynę pod kierunkiem prof. Grzegorza Wojtasiaka stanowią na zdjęciu od lewej: Krystian Hiszpański - III ZSZ kucharz, Natalia Kuśmider - III TZ żug, Dawid Kubiak - III TZ hotel, Natalia Domżał - II TZ hotel.
autor: Karolina  2018-06-10        Skomentuj 0

Szkolenie w Niemczech
Nauczycielki - Sylwia Buczkowska i Karina Karasińska-Pirowska odbyły szkolenie w ośrodku Deula Hildesheim GmbH Niemcy w ramach projektu pt.: "Współpraca grup producentów rolnych warunkiem rozwoju przedsiębiorczości na terenach wiejskich i zwiększenia dochodów z działalności rolniczej w krajach Unii Europejskiej"
autor: Mirek  2018-06-05        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl